Miyu Kato
Miyu Kato
2
1 7 6
Wtorek 02.08.2016, 11:11 • Kort #2 • Jiangxi Women's Tennis Open (kort twardy) • 1. runda

Urszula Radwańska zaprzepaściła doskonałą okazję na kolejne punkty i awans do drugiej rundy zawodów WTA. Pierwszy mecz wygrała gładko, ale w dużej mierze dzięki przestraszonej rywalce, która co raz prezentowała jej mnóstwo punktów niewymuszonymi błędami. W drugiej partii, kiedy Kato nie miała już nic do stracenia, nie wystarczyło Polce już zwykle przebijanie, Miju zaczęła się rozkręcać. Mimo to Radwańska miała okazję na zakończenie meczu przy własnym podaniu przy stanie 6-5. Japonka doprowadziła do tie breaku, w którym nie dała Polce szans. Trzeci set to osobna historia. Krakowianka zaczęła bardzo dobrze. Atakowała, miała inicjatywę i spychała rywalkę do defensywy. Przy stanie 3-0 jednak coś się zacięło i już nie odblokowało. Bardzo przykro podsumowywać takie spotkania z udziałem naszych reprezentantów. (13:55:57)

Koniec meczu

3:6
    Udany atak Japonki. Gem, set, mecz Kato.

15-40
    Polka nie wykorzystała okazji na zakończenie gema smeczem i została skarcona kontrą. Precyzyjny dropszot daje Kato dwie piłki meczowe.

15-30
    Za szeroki backhand Radwańskiej. Miju dwie piłki od awansu do drugiej rundy.

15-15
    Kato zmusiła krakowiankę do popełnienia błędu. Ula sprawia wrażenie zrezygnowanej.

15-0
    W końcu Polka przerywa serię rywalki.

3:5
    Nieudana próba ataku z backhandu po prostej. Piłka zatrzymała się w siatce. Dwanaście punktów z rzędu wygranych przez Japonkę.

0-40
    Piłka po zagraniu Radwańskiej zahaczyła o taśmę i następnie wyszła w korytarz deblowy. Trzy szanse gemowe.

0-30
    Wydaje się, że była to najdłuższa wymiana w tym spotkaniu. Zakończyła się za długim uderzeniem krakowianki.

0-15
    Po długiej wymianie Polka wrzuciła backhand w siatkę.

3:4
    Koniec przerwy, Miju Kato będzie podawać.

3:4
    Zmiana stron i podania.

3:4
    Radwańska wpakowała piłkę w siatkę i przegrywa własne podanie na sucho.

0-40
    Trzy break pointy!

0-30
    Wydawało się, że to będzie winner Uli, ale liniowy wywołał dość spóźniony aut. Polka się mocno zdenerwowała, lecz nic nie wskórała u stołkowego.

0-15
    Radwańska wrzuciła backhand w siatkę.

3:3
    Piłka po zagraniu Polki zahaczyła o taśmę. Dobiegła do niej Kato i zagrała tuż za siatkę. Ula odpuściła start.