Jagiellonia – Arka 4:1 (koniec) | Cracovia – Wisła K. 2:1 (koniec)
Cracovia
2:1 (2:0)
Wisła Kraków
Piątek 05.08.2016, 20:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 4. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Zapraszamy na drugie spotkanie 4. kolejki Lotto Ekstraklasy. To nie będzie zwykły mecz... Czas na Wielkie Derby Krakowa!

Cracovia w ostatnim tygodniu udała się do Lublina, by powalczyć punkty z Górnikiem Łęczna. Wynik 0:0 oznacza, że obie drużyny przypisały sobie po jednym punkcie. Po meczu długo rozmawiano o sytuacji z 70. minuty, kiedy to Tymiński bardzo ostrym wejście powalił Dąbrowskiego. Arbiter nie ukarał zawodnika Górnika, a powinien był to zrobić. Teraz został ukarany na dwa spotkania przez zarząd ligi, a Dąbrowskiego czeka długa przerwa z futbolem...
    Ostatni trening Pasów przed piątkowym starciem.

A Wisła Kraków znowu doznała porażki. Biała Gwiazda przegrała 1:3 na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Katami drużyny z Krakowa okazali się bracia Paixao – Flavio zaliczył dwa trafienia, a wynik podwyższył Marco. No i w Wiśle Kraków nastąpiła zmiana właściciela, po 19 latach odszedł Bogusław Cupał.
    Skoro pierwsze, to trzeba powalczyć o zwycięstwo!

Przed tą kolejkę, Cracovia zajmuje 8. miejsce z czterema punktami na swoim koncie. Ich rywale są obecnie na 11. miejscu z tylko jednym oczkiem. Walka o punkty będzie zacięta, ale tego nie trzeba mówić, przecież to są derby Krakowa!

W poprzednim sezonie byliśmy świadkami dwóch spotkań między obiema drużynami. Na stadionie Cracovii padł remis 1:1 po bramkach Mączyńskiego i Cetnarskiego. Drugie spotkanie zakończyło się "wyjazdowym" zwycięstwem 2:1 ekipy Pasów. Rakels i Deleu wpisali się na listę strzelców po stronie gości, a dla gospodarzy strzelił Paweł Brożek.
    No to powinno wystarczyć do zwycięstwa, prawda? :)

Arbitrem tego spotkania będzie pan Daniel Stefański. Na liniach wspomagać go będą Rafał Rostkowski oraz Dawid Golis.

Na to spotkanie zapraszamy na godzinę 20:30 na lajfy.com!
    Skład Cracovii!

No i wyjściowa jedenastka Białej Gwiazdy!

Pozostał już tylko kwadrans do świętych derbów Krakowa. Czy macie już swojego faworyta tego spotkania?
    Który z klubów będzie panował w królewskim mieście? Przekonamy się za około 2 godziny!

Rozbrzmiewa hymn Pasów, a to oznacza, że Daniel Stefański wyprowadził obie jedenastki na murawę. Czas na losowanie i możemy zacząć mecz!

Czas na minutę ciszy poświęconą zmarłemu niedawno kardynała Franciszka Macharskiego.

1

1
    Zaczynamy! Zdenek Ondrasek jako pierwszy zalicza kontakt z futbolówką. Obie drużyny w swoich tradycyjnych barwach, które Państwa na pewno znacie. Oby to był kapitalny mecz!

2
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki MARCIN BUDZIŃSKI.
    CO ZA GOL!!! Wójcicki zbliżył się do pola karnego, lecz stracił futbolówkę. Piłka spadła pod nogi Budzińskiego, który bez zastanowienia oddał taki strzał, że wszyscy zgłupieli. Kapitalne techniczne i mocne uderzenie, Załuska bez żadnych szans! Co za bramka!
    2. Marcin BUDZIŃSKI - 1:0

3
    Wisła Kraków nie ma zamiaru rozpaczać. Zdenek Ondrasek jest teraz zły, że otrzymał złe podanie od Patryka Małeckiego. Gorąco w derbach!

5
    Podrzucona piłka przez Cywkę. Akcji w polu karnym nie potrafił wykończyć Paweł Brożek. Wisła Kraków okupuje teraz futbolówkę przed polem karnym Pasów.

6
    Spóźnione wejście Cywki, rzut wolny na własnej połowie mają gospodarze. Zwlekał z rozegraniem go Deleu, a potem źle odegrał do kolegi.

7
    Patryk Małecki upada w starciu z rywalem, z czym nie zgadzają się zawodnicy Jacka Zielińskiego. Biała Gwiazda szybko wznawia grę, podanie do "Małego", a ten... fatalnie dośrodkowuje. Przeprasza swoich kolegów, oj jest za co.
    Zawodnicy naszej rodzimej ekstraklasy uwielbiają strzelać bramki na początku spotkania. Ten sezon potrafi zaskakiwać!

9
    Patryk Małecki był wzięty w kleszcze przez rywali, zdołał jednak uciec na kilka metrów. Powstrzymał go czysto Covilo, lecz sekundę wcześniej nieprzepisowo działał Budziński.

10
    Dośrodkowanie w pole karne Cracovii było za wysokie dla Głowackiego. Odbita piłka przed pole karne, gdzie na uderzenie zdecydował się Maciej Sadlok. Pozostawmy ten strzał bez komentarza.

11
    Maciej Sadlok faulem przerywa akcję gospodarzy jeszcze na ich połowie. Daniel Stefański mógł to puścić, ale pokazał zawodnikom, że nie będzie dzisiaj tolerował ostrej gry.

12
    Puszczają teraz nerwy Arkadiuszowi Głowackiemu, który otrzymał nieprzyjemną piłkę od kolegi z drużyny. Nie mógł zagrywać do Załuski, konieczne było wybicie jej na aut.

13
    Pojedynek sprinterski przy końcowej linii wykonali Patryk Małecki oraz Jakub Wójcicki. Skrzydłowy Wisły spodziewał się, że jego drużyna dostanie rzut rożny, a tu jednak on, zdaniem sędziego, jako ostatni miał kontakt z piłką.
    13. Ciężko powiedzieć komu należała się piłka.

14
    Świetne odegranie piłki przez Rafała Boguskiego do Zdenka Ondraska, który z prawej nogi uderzył, by pokonać golkipera Cracovii. Sandomierski skrócił jednak odpowiednio kąt, co przełożyło się na skuteczną interwencję!
    14. Sandomierski broni!

15
    Kwadrans gry za nami. To, że dzisiaj jest fantastyczna atmosfera, to chyba Państwu nie musimy pisać. To po prostu derby Cracovii, jest walka o piłkę i walka na gardła!

16
    Podłączenie się do akcji Krzysztofa Mączyńskiego, który zdecydował się na uderzenie na bramkę rywali. Strzał skierowany na środek bramki został obroniony przez Sandomierskiego!

17
    Akcja za akcją, zaczyna nam się robić bardzo interesujące spotkanie! Rozegranie akcji przez Mateusza Cetnarskiego, a kończy ją Erik Jendrisek. Uderzenie jednak za mocne i niezbyt celne!

18
    Mateusz Szczepaniak przełożył sobie piłkę tak, że zdołał biec na wolne pole. Zdecydowanie za wolno biegł zawodnik Cracovii, Sadlok skrócił dystans i dobrym wślizgiem wybił mu futbolówkę spod nóg!
    18. Wślizg Sadloka!

19
    Dośrodkowanie Cywki w pole karne gospodarzy. Zdenek Ondrasek wygrywa pojedynek z obrońcą, ale Czech zrobił to w nieprzepisowy sposób.

20
    Dwadzieścia minut gry za nami, ależ ten czas szybko leci! Derby nie zawodzą. Wisła Kraków przejęła inicjatywę po straconej bramce, ale nie potrafi znaleźć sposobu na Sandomierskiego.

21
    Bardzo dużo zawodników Wisły Kraków znajduje się przed polem karnym Cracovii, Dariusz Wdowczyk nie marnuje czasu i rzuca siły do ataku.

22
    Niecelne zagranie Pietrzaka po bocznej linii do Małeckiego, tracą piłkę zawodnicy Białej Gwiazdy na połowie rywala. Spokojnie spod własnej bramki wznawiają gospodarze.
    Przedstawiamy oprawę kibiców Cracovii!

24
    Przerwana gra. Wejście nogą Polczaka w piłkę, o którą walczył również Zdenek Ondrasek. Czech leży na murawie. Zawodnicy wykorzystują okazję, by uzupełnić płyny. Jest bardzo gorąco w Krakowie.

25
    A obaj trenerzy wymieniają jeszcze spostrzeżenia ze swoimi zawodnikami. Jacek Zieliński dał kilka wskazówek Deleu, a Dariusz Wdowczyk rozmawiał z doświadczonym uczestnikiem derbów Krakowa, Pawłem Brożkiem.

26
    Szczepaniak otrzymał teraz świetne podanie do Wójcickiego, lecz jego kolega zostaje zatrzymany przez dobry wślizg Arkadiusza Głowackiego.

27
    Pojedynek siłowy Tomasa Vestenickiego z Tomaszem Cywką. Stroną atakującą był Słowak, który nie potrafił przedostać się przed swojego rywala. Od piątki wznowi Załuska.

28
    Tomas Vestenicky doznał teraz jakiegoś urazu przy starciu z Cywką, Słowak znajduje się za boiskiem. Głowacki świetnie zatrzymuje Szczepaniaka, kapitan pewnie czyści swoich rywali.

29
    Za niska wrzutka Tomasza Cywki, wybita piłkę przez obrońcę Cracovii, lecz odbija się jeszcze od zawodnika Wisły. Na uderzenie decyduje się Boguski – obok bramki!

30
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Tomáš Vestenický, na boisku pojawia się Mateusz Wdowiak.

31
    Cywka szybko pokazał Wdowiakowi, że nie będzie taryfy ulgowej. Vestenicky musiał zejść, jego uraz okazał się poważny. Deleu świetnie przerywa kontrę Rafała Boguskiego.

32
    Zagranie Wdowiaka do wchodzącego w pole karnego Wójcickiego, który zostaje barkiem odepchnięty przez Popovića. Nie ma mowy o rzucie karnym! Jest i kontra Wisły... a jednak nie, Paweł Brożek źle przyjmuje piłkę.
    32. Nie ma mowy o karnym!

33
    Rzut rożny dla Cracovii. Do pozycji strzeleckiej w polu karnym doszedł Covilo, który mocno uderzył z główki. Lecąca futbolówka została odbita przez stojącego zawodnika Wisły.

34
    Piotr Polczak zdecydowanie nie poradził sobie z Ondraskiem – podłożona Czechowi noga i jeszcze próba chwycenia go, gdy kapitan Cracovii upadał. Jest kartka!
    34. Żółta kartka dla Polczaka.

36
    Niezbyt dobra była wrzutka Cywki. Wisła długo utrzymywała się przy piłce, aż w końcu na strzał zdecydował się Maciej Sadlok.

37
    Mateusz Szczepaniak mocno teraz naciskał na Załuskę, który musiał bardzo uważać na to, by nie nabić nadbiegającego rywala.

38
    Dariusz Wdowczyk "ostro" pracuje przy bocznej linii. Są częste dyskusje z sędzią liniowym i dużo krytyki. Jacek Zieliński również nie jest tym "grzecznym". No całe derby!
    Skandaliczne zachowanie kibiców Wisły.

40
    Około pięć minut pozostało do końca pierwszej odsłony tego spotkania. Tempo jest bardzo wysokie, ciągle przenosimy się od jednej do drugiej bramki. To nam się podoba!

41
    Wdowiak poślizgnął się, co przeszkodziło mu odebrać podanie od Deleu. Zmiennik w zespole Cracovii szybko doskoczył do Cywki i jak się potem okazało, zadziałał nieprzepisowo.

42
    Długa górna piłka w kierunku wychodzącego Pawła Brożka. Doświadczony napastnik Wisły Kraków był na minimalnym spalonym.

43
    Strzelcem bramki MATEUSZ SZCZEPANIAK.
    Jest 2:0 dla Cracovii! Rozegranie akcji przez zawodników Jacka Zielińskiego. Odegranie Jendriska do wchodzącego w pole karne Wójcickiego, który świetnym podaniem zagrywa do Szczepaniaka. Zawodnik gospodarzy wyprzedził Głowackiego, co umożliwiło mu zdobycie bramki!
    43. Mateusz SZCZEPANIAK - 2:0

45
    Cztery minuty do końca pierwszej części spotkania!

45+1
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Paweł Brożek, na boisku pojawia się Mateusz Zachara.

45+2
    Wisła broni się przed dośrodkowaniem gospodarzy z narożnika boiska. Małecki źle wyprowadza kontrę Białej Gwiazdy.

45+3
    Krzysztof Mączyński nie był na spalonym, gdy dostał piłkę od Ondraska. Lekki obrót i niezbyt mocne uderzenie prosto w Sandomierskiego.

45+4
    Cywka podcięty na środku boiska przez Deleu.

45+4

Koniec pierwszej połowy 192. derbów Krakowa! Cracovia prowadzi 2:0 z Wisłą Kraków. Świetny start Pasów, kapitalnym uderzeniem popisał się Budziński i to już w drugiej minucie. Potem inicjatywę przejęli goście, lecz nie potrafili znaleźć sposobu na Sandomierskiego. Przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy, Szczepaniak podwyższył prowadzenie ekipy trenera Zielińskiego!

Czas na przerwę dla zawodników, zostańcie z nami, za około 15 minut wracamy na lajfy.com!
    Cracovia bliżej tronu w Krakowie. Statystyki:

46

46
    Daleka wrzutka Mateusza Cetnarskiego z rzutu wolnego. Piłka przechodzi obok Covilo, a akcję kończy nieoczekiwanie Wójcicki, którego krycie odpuścił Ondrasek.

47
    Niecelna górna piłka Denisa Popovića, Ondrasek nie miał jak uderzyć z główki. Robi się źle w szeregach Wisły, teraz problemy ma Czech. Czy będzie konieczna druga zmiana?

48
    Nieodpowiedzialny wślizg Denisa Popovića na Budzińskim. Pomocnik Wisły zahaczył jedną z nóg kolano rywala, co spowodowało upadek zawodnika Cracovii. Jest żółta kartka.
    48. Żółta kartka dla Denisa Popovića.

50
    Niezbyt dobrze wyglądają akcje ofensywne Wisły na początku drugiej połowy.

51
    Prostopadła piłka od Macieja Sadloka do Zachary, zmiennik w zespole miał spore problemy z przyjęciem jej, co zadecydowało o prostej stracie.

53
    O czym myślał teraz Mączyński wykonując ten wślizg? "Mąka" mógł uszkodzić Wdowiaka, na szczęście nie trafił go całym ciałem. Zaiskrzyło jeszcze między reprezentantem Polski i Cetnarskim.
    53. Nieodpowiedzialne zachowanie reprezentanta Polski.

54
    Początek drugiej połowy raczej pod dyktando Wisły Kraków, choć tak jak w pierwszej połowie, niezbyt wiele z tego wychodzi. Cracovia bardzo powoli kieruje się w stronę bramki Załuski.

55
    Niezła próba wykonania akcji przez Pietrzaka, o niemożności wykończenia jej świadczył fakt o złym przyjęciu.

56
    Brak koncentracji w grze Łukasza Załuski, golkiper Wisły Kraków... za darmo daje rzut rożny gospodarzom. Sypie się gra Białej Gwiazdy w głowach!
    Nie widać jednak żadnych efektów w takim działaniu.

59
    Bardzo brzydki faul Macieja Sadloka, Szczepaniak miał mnóstwo szczęścia, że jego nogi znalazły się odrobinę nad ziemią i tylko dlatego nie doznał kontuzji. Kartka dla stopera Wisły.
    59. Sanki w wykonaniu Sadloka...

60
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Denis Popovič, na boisku pojawia się Petar Brlek.

61
    Godzina gry za nami, kwadrans drugiej połowy przyniósł nam sporo ostrej gry, były już dwie żółte kartki. Ofensywnych akcji po obu stronach jak na lekarstwo...

63
    Daniel Stefański wykorzystał teraz chwilową przerwę w grze, by porozmawiać z Dariuszem Wdowczykiem. Trener Wisły Kraków dostaje ostrzeżenie od arbitra za krytykowanie jego pracy.

64
    Panowie, troszkę mniej walki, a więcej boiskowej gry. Ondrasek stanął na stopę Covilo, ból odczuwa teraz pomocnik Cracovii. To jest jednak twardziel, na pewno będzie w stanie grać dalej.

65
    Przerwana akcja Cracovii, a padł gol na 3:0! Sędzia przerywa grę, gdy Szczepaniak upadając zagrywa do Cetnarskiego, lecz przy okazji trafia w piętę Brleka, co spowodowało jego upadek. Słuszna decyzja arbitra!
    65. Słuszna decyzja arbitra!

67
    Niezła wrzutka Krzysztofa Mączyńskiego w pole karne Cracovii, Głowacki upada w szesnastce, ale tam była walka fair play. Wisła Kraków nie potrafi stworzyć żadnego zagrożenia!

68
    A doping na stadionie nadal stoi na wysokim poziomie. Zdecydowanie głośniejsi są kibice Cracovii. Gospodarze wygrywają na murawie i na trybunach!

69
    Piotr Polczak nie miał żadnego problemu z oddaleniem lecącej piłki. Kapitan Cracovii jest dzisiaj wraz z Wołąkiewiczem nie do przejścia!

70
    Erik Jendrisek wychodzi na wolne pole, lecz jego akcja zostaje szybko zatrzymana przez gwizdek sędziego – Słowak był na wyraźnym spalonym.

71
    Przerwa w grze. Jakub Wójcicki leży na murawie. W zespole Cracovii jest już przekazana informacja, że potrzebna będzie zmiana!

72
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Jakub Wójcicki, na boisku pojawia się Diego Ferraresso.

73
    Jest mały rykoszet przy dośrodkowaniu Patryka Małeckiego. Będzie rzut rożny.

74
    Boguski potrafił wyskoczyć wyżej od Wołąkiewicza i to jedyne, co mógł zrobić w tej akcji. Wisła nadal bez strzału na bramkę Sandomierskiego w drugiej połowie.
    Tak przed chwilą było... Puszczają nerwy "Małemu".

76
    Sędzia Stefański za szybko odgwizdał przewinienie Wdowiaka na Brleku, można było to puścić, to była czysta walka ciałem.

78
    Długo czekaliśmy na wykonanie rzutu rożnego przez Małeckiego, bo pan Daniel Stefański poszedł sprawdzić czy dobrze ułożona jest piłka. A samo wykonanie stałego fragmentu? Zostawmy to bez komentarza.

79
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Krzysztof Mączyński, na boisku pojawia się Alan Uryga.

80
    Poodbijała się piłka teraz przed i w polu karnym Cracovii. Akcję kończy Ondrasek, który nie ma jak uderzać, musi zagrywać przed pole karne. Nie ma kto wykończyć akcji, więc jak Wisła chce zdobyć bramkę!

82
    Kontratak Cracovii. Prostopadła piłka na prawą stronę do Szczepaniaka, który poślizgnął się i stracił ją w polu karnym. Zmarnowana dobra okazja na gola!

83
    Bardzo mocne uderzenie Brlka, ale i tak samo bardzo niecelne.

84
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Mateusz Cetnarski, na boisku pojawia się Sebastian Steblecki.

86
    Gra na przebitkę po obu stronach, piłka przeskakiwała od jednego do drugiego i trzeciego właściciela.

87
    Małecki rzuca obelgi na prawo i na lewo, teraz oberwało się sędziemu technicznemu. No a za chwilę... zaczął prowokować kibiców Cracovii.

88
    Początkowo Daniel Stefański nie chciał ukarać Małeckiego, ale te obelgi jeszcze w stronę kibiców Cracovii... Skrzydłowy Wisły z żółtą kartką.

89
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki PATRYK MAŁECKI.
    Jest gol! Podanie na prawą stronę do Cywki, który płaskim zagraniem obsłużył w polu karnym Patryka Małeckiego. Skrzydłowy Wisły znalazł się w szesnastce i pewnym uderzeniem posłał piłkę obok dalszego słupka bramki Cracovii!
    89. Patryk MAŁECKI - 2:1

90
    Wrzutka Budzińskiego w pole karne Wisły, nie ma strzału gospodarzy. Pasy dały rywalom podejść na kontakt, ale czy Biała Gwiazda ma czas, by zmienić wynik raz jeszcze?

90+1
    Brlek nieprzepisowo zatrzymał rywala. Nie ma kartki dla zawodnika Wisły, swoje w tej akcji dołożył jeszcze Sadlok.

90+2
    Warto nadmienić, iż Daniel Stefański doliczył cztery minuty do tego spotkania. Dwie już za nami, co przyniesie ostatnie 120 sekund gry?

90+3
    Faul Wdowiaka w ataku na Cywce. Wisła nie czeka, od razu zaczyna grę. Pasy muszą bronić wyniku, pozostało jeszcze około 60 sekund!

90+4
    Ostatnia akcja Wisły w tym spotkaniu. Patryk Małecki nie potrafił wyprowadzić akcji, sędzia wskazuje na piąty metr. A teraz... gwizdek! Koniec!

90+4

Koniec! Cracovia wygrywa 2:1 z Wisłą Kraków w 192. derbach Krakowa. Najstarszy klub piłkarski w Polsce będzie teraz rządził w byłej stolicy naszego kraju! Bramki Budzińskiego i Szczepaniaka dają trzy oczka Pasom. Honorowe trafienie w końcówce zaliczył Patryk Małecki. (22:27:41)
    Pasy znowu lepsze w derbach!

I jeszcze statystyki:

Miłosz Knapczyk

Gole: 2. Budziński, 43. Szczepaniak – 89. Małecki

Kartki:   34. Polczak (CRA) – 48. Popovič (WIS), 59. Sadlok (WIS), 88. Małecki (WIS)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 2:7. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 1:3. Foule: 20:17.
    Cracovia: Sandomierski – Deleu, Polczak (C), Wołąkiewicz, Wójcicki (72. Ferraresso) – Čovilo, Budziński – Cetnarski (84. Steblecki), Jendrišek, Vestenický (30. Wdowiak) – Szczepaniak.
    Zmiany: Stępniowski – Litauszki, Bejan, Dimun, Steblecki, Wdowiak, Ferraresso.

Wisła Kraków: Załuska – Pietrzak, Sadlok, Głowacki (C), Cywka – Mączyński (79. Uryga), Popovič (60. Brlek), Małecki, Boguski – Paweł Brożek (45+1. Zachara), Ondrášek.
    Zmiany: Miśkiewicz – Uryga, Drzazga, Mójta, Bartosz, Zachara, Brlek.

Sędziowie: Daniel Stefański – Rafał Rostkowski, Dawid Golis