wydarzenie zakończone
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 - dzień 8
Starty Polaków:
Kolarstwo:
Ind. na czas k: 18. Niewiadoma, 19. Plichta
Ind. na czas m: 6. Bodnar, 14. Kwiatkowski
Szermierka:
Floret:
2R Hanna Łyczbińska - C. Golubytskyi 14:9
3R Hanna Łyczbińska - E. Di Francisca 6:15
Judo:
70kg:
1/16 K. Kłys - G. Matniyazova Kłys-złoty punkt
1/8 K. Kłys - M. Bernabeu Bernabeu-shido
Łucznictwo:
1R Karina Lipiarska-Pałka - Yasemin Anagoz 5:5 (6:9)
Podnoszenie ciężarów:
69 kg grupa B: Patrycja Piechowiak Kontuzja
Żeglarstwo:
Laser mężczyzn: 2 wyścigi - 3. Kacper Ziemiński
470er kobiet: 2 wyścigi - 11. Irmina Mrózek-Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec
Pływanie:
100m dowolnym k el.: 29. Katarzyna Wilk
200m grzbietowym m el.: 17. Radosław Kawęcki
Siatkówka plażowa:
Kantor, Łosiak - Brouwer, Meeuwsen 0:2
Tenis:
1R mikst: Radwańska, Kubot - Begu, Tecau - przełożone
Finały:
Kolarstwo:
Jazda indywidualna na czas kobiet (29,9 km)
1. Kristin Armstrong 44:26.42
2. Olga Zabelinskaja 44:31.97
3. Anna van der Breggen 44:37.80
Jazda indywidualna na czas mężczyzn (54,6 km)
1. Fabian Cancellara 1:12:15.42
2. Tom Dumoulin 1:13:02.83
3. Chris Froome 1:13:17.54
Strzelectwo:
Pistolet dowolny 50 m mężczyzn
1. Jin Jongoh
2. Xuan Vinh Hoang
3. Kim Song Guk
Trap podwójny mężczyzn
1. Fehaid Aldeehani
2. Marco Innocenti
3. Steven Scott
Gimnastyka sportowa:
Wielobój mężczyzn indywidualnie
1. Kohei Uchimura
2. Oleg Werniajew
3. Max Whitlock
Judo:
Kobiety 70 kg
1. Haruka Tochimoto
2. Yuri Alvear
3. Sally Conway
3. Laura Koch-Vargas
Mężczyźni 90 kg
1. Mashu Baker
2. Varlam Lkhagvasuren
3. Donghan Gwak
3. Xunzhao Cheng
Kajakarstwo górskie:
Mężczyźni K1
1. Joseph Clark 88.53s
2. Peter Kauzer 88.70s
3. Jiri Prskavec 88.99s
Podnoszenie ciężarów:
69 kg kobiet
1. Yanmei Xiang 261kg (116+145)
2. Zhazira Zhapparkul 259kg (115+144)
3. Sara Ahmed 255kg (112+144)
77kg mężczyzn
1. Nijat Rahimow 379kg (165+214)
2. Xiaojun Lyu 379kg (177+202)
3. Mohamed Mahmoud 361kg (165+196)
Skoki do wody:
Synchroniczne 3 m mężczyzn
1. Jack Laugher, Chris Mears 454.32p
2. Sam Dorman, Miko Hixon 450.21p
3. Yuan Cao, Kin Qin 443.70p
Szermierka:
Floret kobiet indywidualnie:
1. Inna Deriglazova
2. Elisa di Francisca
3. Ines Boubakri
Szabla mężczyzn indywidualnie:
1. Aron Shilagyi
2. Daryl Homer
3. Junghwan Kim
Tenis stołowy:
Gra pojedyncza kobiet:
1. Ning Ding
2. Xiaxioa Li
3. Song I Kim
Pływanie:
200m klasycznym mężczyzn
1. Dmitrij Balandin 2:07.46
2. Josh Prenot 2:07.53
3. Anton Czupkow 2:07.70
200m motylkowym kobiet
1. Mirea Belmonte Garcia 2:04.85
2. Madeline Groves 2:04.88
3. Natsumi Hoshi 2:05.20
100m dowolnym mężczyzn
1. Kyle Chalmers 47.58
2. Pieter Timmers 47.80
3. Nathan Adrian 47.85
4x200m dowolnym kobiet:
1. Stany Zjednoczone 7:43.03
2. Australia 7:44.87
3. Kanada 7:45.39
Klasyfikacja medalowa
1. USA 11-12-9 32
2. CHN 10-5-8 23
3. JAP 6-1-11 18
4. AUS 5-2-5 12
5. HUN 5-1-1 7
6. RUS 4-7-4 15
7. KOR 4-2-3 9
8. ITA 3-6-2 11
9. GBR 3-3-6 12
10 FRA 2-3-1 6
11. KAZ 2-2-3 7
12. THA 2-1-1 4
13. GER 1-2-1 4
14. SWE 1-2-0 3
15. NED 1-1-2 4
16. BEL 1-1-1 3
17. BRA 1-1-0 2
17. COL 1-1-0 2
17. SLO 1-1-0 2
17. VIE 1-1-0 2
20. TPE 1-0-2 3
21. ESP 1-0-1 2
21. GRE 1-0-1 2
21. SUI 1-0-1 2
25. ARG 1-0-0 1
25. CRO 1-0-0 1
25. KOS 1-0-0 1
25. IOA 1-0-0 1
29. PRK 0-2-2 4
30. UKR 0-2-1 2
31. IND 0-2-0 2
31. NZL 0-2-0 2
31. RSA 0-2-0 2
34. CAN 0-1-5 6
35. GEO 0-1-1 2
36. AZE 0-1-0 1
36. DEN 0-1-0 1
36. MAS 0-1-0 1
36. MGL 0-1-0 1
36. PHI 0-1-0 1
36. SVK 0-1-0 1
36. TUR 0-1-0 1
43. EGY 0-0-2 2
43. UZB 0-0-2 2
45. CZE 0-0-1 1
45. ISR 0-0-1 1
45. KGZ 0-0-1 1
45. POL 0-0-1 1
45. POR 0-0-1 1
45. TUN 0-0-1 1
45. UAE 0-0-1 1
Kolarstwo:
Ind. na czas k: 18. Niewiadoma, 19. Plichta
Ind. na czas m: 6. Bodnar, 14. Kwiatkowski
Szermierka:
Floret:
2R Hanna Łyczbińska - C. Golubytskyi 14:9
3R Hanna Łyczbińska - E. Di Francisca 6:15
Judo:
70kg:
1/16 K. Kłys - G. Matniyazova Kłys-złoty punkt
1/8 K. Kłys - M. Bernabeu Bernabeu-shido
Łucznictwo:
1R Karina Lipiarska-Pałka - Yasemin Anagoz 5:5 (6:9)
Podnoszenie ciężarów:
69 kg grupa B: Patrycja Piechowiak Kontuzja
Żeglarstwo:
Laser mężczyzn: 2 wyścigi - 3. Kacper Ziemiński
470er kobiet: 2 wyścigi - 11. Irmina Mrózek-Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec
Pływanie:
100m dowolnym k el.: 29. Katarzyna Wilk
200m grzbietowym m el.: 17. Radosław Kawęcki
Siatkówka plażowa:
Kantor, Łosiak - Brouwer, Meeuwsen 0:2
Tenis:
1R mikst: Radwańska, Kubot - Begu, Tecau - przełożone
Finały:
Kolarstwo:
Jazda indywidualna na czas kobiet (29,9 km)
1. Kristin Armstrong 44:26.42
2. Olga Zabelinskaja 44:31.97
3. Anna van der Breggen 44:37.80
Jazda indywidualna na czas mężczyzn (54,6 km)
1. Fabian Cancellara 1:12:15.42
2. Tom Dumoulin 1:13:02.83
3. Chris Froome 1:13:17.54
Strzelectwo:
Pistolet dowolny 50 m mężczyzn
1. Jin Jongoh
2. Xuan Vinh Hoang
3. Kim Song Guk
Trap podwójny mężczyzn
1. Fehaid Aldeehani
2. Marco Innocenti
3. Steven Scott
Gimnastyka sportowa:
Wielobój mężczyzn indywidualnie
1. Kohei Uchimura
2. Oleg Werniajew
3. Max Whitlock
Judo:
Kobiety 70 kg
1. Haruka Tochimoto
2. Yuri Alvear
3. Sally Conway
3. Laura Koch-Vargas
Mężczyźni 90 kg
1. Mashu Baker
2. Varlam Lkhagvasuren
3. Donghan Gwak
3. Xunzhao Cheng
Kajakarstwo górskie:
Mężczyźni K1
1. Joseph Clark 88.53s
2. Peter Kauzer 88.70s
3. Jiri Prskavec 88.99s
Podnoszenie ciężarów:
69 kg kobiet
1. Yanmei Xiang 261kg (116+145)
2. Zhazira Zhapparkul 259kg (115+144)
3. Sara Ahmed 255kg (112+144)
77kg mężczyzn
1. Nijat Rahimow 379kg (165+214)
2. Xiaojun Lyu 379kg (177+202)
3. Mohamed Mahmoud 361kg (165+196)
Skoki do wody:
Synchroniczne 3 m mężczyzn
1. Jack Laugher, Chris Mears 454.32p
2. Sam Dorman, Miko Hixon 450.21p
3. Yuan Cao, Kin Qin 443.70p
Szermierka:
Floret kobiet indywidualnie:
1. Inna Deriglazova
2. Elisa di Francisca
3. Ines Boubakri
Szabla mężczyzn indywidualnie:
1. Aron Shilagyi
2. Daryl Homer
3. Junghwan Kim
Tenis stołowy:
Gra pojedyncza kobiet:
1. Ning Ding
2. Xiaxioa Li
3. Song I Kim
Pływanie:
200m klasycznym mężczyzn
1. Dmitrij Balandin 2:07.46
2. Josh Prenot 2:07.53
3. Anton Czupkow 2:07.70
200m motylkowym kobiet
1. Mirea Belmonte Garcia 2:04.85
2. Madeline Groves 2:04.88
3. Natsumi Hoshi 2:05.20
100m dowolnym mężczyzn
1. Kyle Chalmers 47.58
2. Pieter Timmers 47.80
3. Nathan Adrian 47.85
4x200m dowolnym kobiet:
1. Stany Zjednoczone 7:43.03
2. Australia 7:44.87
3. Kanada 7:45.39
Klasyfikacja medalowa
1. USA 11-12-9 32
2. CHN 10-5-8 23
3. JAP 6-1-11 18
4. AUS 5-2-5 12
5. HUN 5-1-1 7
6. RUS 4-7-4 15
7. KOR 4-2-3 9
8. ITA 3-6-2 11
9. GBR 3-3-6 12
10 FRA 2-3-1 6
11. KAZ 2-2-3 7
12. THA 2-1-1 4
13. GER 1-2-1 4
14. SWE 1-2-0 3
15. NED 1-1-2 4
16. BEL 1-1-1 3
17. BRA 1-1-0 2
17. COL 1-1-0 2
17. SLO 1-1-0 2
17. VIE 1-1-0 2
20. TPE 1-0-2 3
21. ESP 1-0-1 2
21. GRE 1-0-1 2
21. SUI 1-0-1 2
25. ARG 1-0-0 1
25. CRO 1-0-0 1
25. KOS 1-0-0 1
25. IOA 1-0-0 1
29. PRK 0-2-2 4
30. UKR 0-2-1 2
31. IND 0-2-0 2
31. NZL 0-2-0 2
31. RSA 0-2-0 2
34. CAN 0-1-5 6
35. GEO 0-1-1 2
36. AZE 0-1-0 1
36. DEN 0-1-0 1
36. MAS 0-1-0 1
36. MGL 0-1-0 1
36. PHI 0-1-0 1
36. SVK 0-1-0 1
36. TUR 0-1-0 1
43. EGY 0-0-2 2
43. UZB 0-0-2 2
45. CZE 0-0-1 1
45. ISR 0-0-1 1
45. KGZ 0-0-1 1
45. POL 0-0-1 1
45. POR 0-0-1 1
45. TUN 0-0-1 1
45. UAE 0-0-1 1
4x200m dowolnym kobiet:
1. Stany Zjednoczone 7:43.03
2. Australia 7:44.87
3. Kanada 7:45.39
Dania – Brazylia 0:4
RPA-Irak 1:1
Awans: Brazylia i Dania
100m dowolnym mężczyzn
1. Kyle Chalmers 47.58
2. Pieter Timmers 47.80
3. Nathan Adrian 47.85
18-letni Chalmers nie dość, że zdobył złoto w Rio, to jeszcze ustanowił rekord świata juniorów!
200m motylkowym kobiet
1. Mirea Belmonte Garcia 2:04.85
2. Madeline Groves 2:04.88
3. Natsumi Hoshi 2:05.20
RPA-Irak 1:1
Dania-Brazylia 0:2
Gra pojedyncza kobiet:
1. Ning Ding
2. Xiaxioa Li
3. Song I Kim
Ning Ding nową złotą medalistką w tenisie stołowym. Rewanżuje się za finał sprzed czterech lat swojej koleżance Li!