Pogoń Sdl. – Sandecja 0:3 (koniec) | GKS K. – Chojniczanka 1:1 (koniec)
GKS Katowice
1:1 (1:1)
Chojniczanka Chojnice
Sobota 13.08.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • 3. runda

Strzały na bramkę: 3:2. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 1:2. Faule: 15:20. (19:52:37)

Bardzo popularne w tej kolejce I ligi są remisy. Dzisiejszy remis to już czwarte takie rozstrzygnięcie w trzeciej serii gier. Jedynym zwycięskim zespołem jak na razie w trzeciej kolejce jest Sandecja, która wygrała dzisiaj 3:0.
    Już w trzeciej minucie przy Bukowej wynik spotkania otworzył Foszmańczyk , który mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Już sześć minut później mieliśmy bramkę wyrównującą, a na listę strzelców wpisał się Niedziela, który dobił strzał z rzutu wolnego kapitana Chojniczanki – Zawistowskiego. Po wyrównaniu goście mieli inicjatywę przez kilka minut, jednak szybko do gry wrócili katowiczanie, którzy dwukrotnie mocno zagrozili bramce gości.
    Druga połowa okazała się być mniej interesująca i nie oglądaliśmy żadnej bramki. Bramkarze obydwóch ekip mieli mało roboty, o czym świadczy najlepiej statystyka, a konkretnie rubryka – strzały celne. W samej końcówce spotkania kilka okazji miała GieKSa, która do końca walczyła o pełną pulę, jednak ostatecznie nie obejrzeliśmy już żadnej bramki.

90+3

90+2
    Kolejna akcja GKS-u zakończona niepowodzeniem. Na bramkę gości uderzał Prokić, ale futbolówka po jego uderzeniu poszybowała wysoko nad poprzeczką.

90
    Czerwiński podciągnął akcję prawym skrzydłem. Ofensywnie usposobiony obrońca gospodarzy dośrodkował w pole karne rywala. Tam znalazł się Prokić. Serb uderzył mocno, ale na linii strzału znalazł się obrońca gości, który uratował swój zespół blokując to uderzenie plecami.

89
    Na spalonym zawodnik gości.

88
    Zawodnik gospodarzy fauluje rywala przy linii pola karnego Chojniczanki.

87
    Foszmańczyk uderzył z półwoleja, ale z jego uderzeniem radzi sobie Dumieński.

85
    Markowski mógł sprokurować groźną sytuację pod własną bramką. Naciskany przez Prokicia obrońca Chojniczanki podawał do Dumieńskiego, jednak to podanie było zbyt lekkie i niewiele brakło, a do piłki doskoczyłby Prokić, jednak szybkie wyjście z bramki bramkarza gości uchroniło drużynę z Kaszub przed stratą bramki. Gospodarze wznowią grę tylko od autu.

84
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Zejdler, na boisku pojawia się Kalinkowski.

83
    Nieźle przymierzył Czerwiński, ale ostatecznie piłka po jego strzale minęła bramkę gości. Z piątego metra grę zacznie Dumieński.

82
    Będzie okazja dla GKS-u. Rzutu wolny ok. 25. metrów od bramki strzeżonej przez Dumieńskiego.

79
    Dogodna sytuacja dla gospodarzy. Z prawego skrzydła w pole karne dogrywał Foszmańczyk. W piłkę głową nie trafił Zejdler, ale parę metrów za nim stał Prokić, któremu odskoczyła piłka. Gdyby Serb lepiej przyjął piłkę stanąłby oko w oko z Dumieńskim.

76
    Bardzo mało ciekawych sytuacji oglądamy w drugiej części spotkania.

75
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Grzelak, na boisku pojawia się Rybski.

74
    Mieliśmy kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Czerwiński. Obrońcy gości zdołali wybić piłkę ze swojego pola karnego. Futbolówka ponownie trafiła pod nogi prawego obrońcy gospodarzy, jednak druga próba dośrodkowania w pole karne okazała się jeszcze gorsza i piłkę przechwytują przyjezdni.

73
    Ożywił nam się nieco mecz. Od kilku ostatnich minut spotkanie toczy się w szybszym tempie, jednak nadal brakuje 100% sytuacji.

71
    Od bramki grę zacznie Dumieński.

70
    Czerwiński minął na prawym skrzydle Podgórskiego. Następnie prawy obrońca GKS wystawił piłkę Goncerzowi, który próbował od razu uderzyć na bramkę rywala. Napastnik gospodarzy został jednak zablokowany i będzie róg.

Damian Apostolski

Gole: 3. Foszmańczyk – 9. Niedziela

Kartki:   41. Foszmańczyk (KAT), 55. Sobków (KAT) – 28. Biskup (CHO), 33. Niedziela (CHO), 37. Podgórski (CHO)

Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 1:2. Foule: 15:20.
    GKS Katowice: Nowak – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Abramowicz – Pielorz, Duda (64. Prokić) – Mandrysz (46. Sobków), Foszmańczyk, Zejdler (84. Kalinkowski) – Goncerz.

Zmiany: Wierzbicki – Garbacik, Kalinkowski, Bebenek, Prokić, Kochański, Sobków.

Chojniczanka Chojnice: Dumieński – Lisowski, Kieruzel, Markowski, Podgórski – Biskup (69. Kosakiewicz), Zawistowski, Kryszak, Grzelak (75. Rybski), Niedziela (69. Jakóbowski) – Mikita.

Zmiany: Miazek – Biernat, Jakóbowski, Kosakiewicz, Kozłowski, Rybski, Mrozik.

Sędziowie: Mariusz Złotek – Arkadiusz Śpiewak, Michał Gajda