Letnie IO 2016 - dzień 11 | (koniec) | | | Letnie IO 2016 - dzień 12 | (koniec) |
GP Szwecji w Malilli | Greg Hancock (USA) (koniec) |
wydarzenie zakończone
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 - dzień 12
Starty Polaków:
Lekkoatletyka
Finał Maraton K: 21. Iwona Lewandowska, 23. Monika Stefanowicz, DNF Katarzyna Kowalska
Skok wzwyż mężczyzn M: 25. Theiner - b/a, 30. Bednarek - b/a
1/2 400m K: 17. Święty - b/a, 19. Hołub - b/a, 22. Wyciszkiewicz - b/a
Finał trójskoku K: 10. Anna Jagaciak-Michalska
1/2 1500m K: 10. Ennaoui - awans, 22. Urbanik - b/a, 24. Cichocka - b/a
Żeglarstwo
Wyścig Finałowy RS:X M: 4. Piotr Myszka
Dzień 4, 470 K: 15. Mrózek-Gliszcńska/Skrzypulec
Badminton
El. Singiel M: Adrian Dziółko - Niluka Karunaratne 0:2
1/4 Mikst: Mateusiak/Zięba - Soon/Ying 0:2
Finały:
Boks:
+49kg. mężczyźni:
Hasanboy Dusmatov
Yuberjen Herney Martinez Rivas
Nico Hernández
Joahnys Argilagos
Gimnastyka Sportowa:
Ćwiczenia wolne mężczyzn
Max Whitlock 15.633
Diego Hypólito 15.533
Arthur Mariano 15.433
Ćwiczenia na koniu z łękami mężczyzn
Max Whitlock 15.966
Louis Smith 15.833
Alexander Naddour 15.700
Skok kobiet
Simone Biles 15.966
Maria Paseka 15.253
Giulia Steingruber 15.216
Ćwiczenia na poręczach asymetrycznych kobiet
Alija Mustafina 15.900
Madison Kocian 15.833
Sophie Scheder 15.566
Golf:
Mężczyźni
Justin Rose 201
Henrik Stenson 202
Marcus Fraser 204
Kolarstwo Torowe:
Sprint indywidualny mężczyzn
Jason Kenny
Callum Skinner
Dienis Dmitrijew
Lekkoatletyka:
Maraton kobiet
Jemima Jelagat Sumgong 2:24:04
Eunice Jepkirui Kirwa +0:09
Mare Dibaba +0:26
Trójskok kobiet
Caterine Ibarguen 15.17
Yulimar Rojas 14.98
Olga Rypakowa 14.74
400m mężczyzn
Wayde van Niekerk 43.03 WR
Kirani James 43.76
LaShawn Merritt 43.85
100m mężczyzn
Usain Bolt 9.81
Justin Gatlin 9.89
Andre De Grasse 9.91
Podnoszenie ciężarów:
+75kg kobiet
Meng Suping
Kim Kuk-hyang
Sarah Robles
Skoki do wody:
Skok z trampoliny 3m kobiet
Tingmao Shi 406.05
Zi He 387.90
Tania Cagnotto 372.80
Strzelectwo:
Karabin 50m trzy postawy mężczyzn
Niccolò Campriani 458.8 OR
Sergiej Kamenskij 458.5
Alexis Raynaud 448.4
Szermierka:
Szpada drużynowo mężczyźn
Francja
Włochy
Węgry
Tenis:
Gra mieszana
Bethanie Mattek-Sands/Jack Sock
Venus Williams/Rajeev Ram
Lucie Hradecka/Radek Stepanek
Gra podwójna kobiet
Jekaterina Makarowa/Elena Wesnina
Timea Bacsinszky/Martina Hingis
Lucie Safarova/Barbora Strycova
Gra pojedyncza mężczyzn
Andy Murray
Juan Martin del Potro
Kei Nishikori
Zapasy:
Styl klasyczny kat. 59kg mężczyzn
Ismael Borrero
Shinobu Ota
Elmurat Tasmuradow
Stig-Andre Berge
Styl klasyczny kat. 75kg mężczyzn
Roman Własow
Mark Madsen
Kim Hyeon-woo
Sa’id Abdewali
Żeglarstwo:
Klasa RS:X mężczyzn
Dorian van Rijsselberghe 25
Nick Dempsey 52
Pierre Le Coq 86
Klasa RS:X kobiet
Charline Picon 64
Peina Chen 66
Stefania Elfutina 69
Klasyfikacja medalowa
1. USA 26-21-22 69
2. GBR 15-16-7 38
3. CHN 15-13-17 45
4. RUS 9-11-10 30
5. GER 8-5-4 17
6. FRA 7-8-7 22
7. ITA 7-8-6 21
8. JAP 7-4-16 27
9. AUS 6-7-9 22
10. KOR 6-3-5 14
11. HUN 5-3-5 13
12. NED 4-2-3 9
13. ESP 3-0-2 5
14. NZL 2-6-0 8
15. CAN 2-2-9 13
16. KAZ 2-2-4 8
17. COL 2-2-0 4
18. SUI 2-1-2 5
19. BEL 2-1-1 4
19. THA 2-1-1 4
21. CRO 2-1-0 3
22. IRI 2-0-1 3
22. JAM 2-0-1 3
24. RSA 1-5-1 7
25. SWE 1-4-1 6
26. DEN 1-3-3 7
27. PRK 1-3-2 6
28. BRA 1-2-3 6
29. BLR 1-2-1 4
30. KEN 1-2-0 3
31. CUB 1-1-3 5
32. POL 1-1-2 4
32. ROU 1-1-2 4
34. SLO 1-1-1 3
35. ARG 1-1-0 2
35. SVK 1-1-0 2
35. VIE 1-1-0 2
38. CZE 1-0-5 6
39. UZB 1-0-4 5
40. ETH 1-0-3 4
41. TPE 1-0-2 3
42. GRE 1-0-1 2
42. IOA 1-0-1 2
44. FIJ 1-0-0 1
44. KOS 1-0-0 1
44. PUR 1-0-0 1
44. SIN 1-0-0 1
48. UKR 0-3-1 4
49. AZE 0-2-0 2
49. INA 0-2-0 2
51. LTU 0-1-2 3
52. GEO 0-1-1 2
52. MGL 0-1-1 2
54. BRN 0-1-0 1
54. GRN 0-1-0 1
54. IRL 0-1-0 1
54. MAS 0-1-0 1
54. PHI 0-1-0 1
54. TUR 0-1-0 1
54. VEN 0-1-0 1
61. NOR 0-0-3 3
62. EGY 0-0-2 2
62. ISR 0-0-2 2
64. EST 0-0-1 1
64. KGZ 0-0-1 1
64. POR 0-0-1 1
64. TUN 0-0-1 1
64. UAE 0-0-1 1
Lekkoatletyka
Finał Maraton K: 21. Iwona Lewandowska, 23. Monika Stefanowicz, DNF Katarzyna Kowalska
Skok wzwyż mężczyzn M: 25. Theiner - b/a, 30. Bednarek - b/a
1/2 400m K: 17. Święty - b/a, 19. Hołub - b/a, 22. Wyciszkiewicz - b/a
Finał trójskoku K: 10. Anna Jagaciak-Michalska
1/2 1500m K: 10. Ennaoui - awans, 22. Urbanik - b/a, 24. Cichocka - b/a
Żeglarstwo
Wyścig Finałowy RS:X M: 4. Piotr Myszka
Dzień 4, 470 K: 15. Mrózek-Gliszcńska/Skrzypulec
Badminton
El. Singiel M: Adrian Dziółko - Niluka Karunaratne 0:2
1/4 Mikst: Mateusiak/Zięba - Soon/Ying 0:2
Finały:
Boks:
+49kg. mężczyźni:
Hasanboy Dusmatov
Yuberjen Herney Martinez Rivas
Nico Hernández
Joahnys Argilagos
Gimnastyka Sportowa:
Ćwiczenia wolne mężczyzn
Max Whitlock 15.633
Diego Hypólito 15.533
Arthur Mariano 15.433
Ćwiczenia na koniu z łękami mężczyzn
Max Whitlock 15.966
Louis Smith 15.833
Alexander Naddour 15.700
Skok kobiet
Simone Biles 15.966
Maria Paseka 15.253
Giulia Steingruber 15.216
Ćwiczenia na poręczach asymetrycznych kobiet
Alija Mustafina 15.900
Madison Kocian 15.833
Sophie Scheder 15.566
Golf:
Mężczyźni
Justin Rose 201
Henrik Stenson 202
Marcus Fraser 204
Kolarstwo Torowe:
Sprint indywidualny mężczyzn
Jason Kenny
Callum Skinner
Dienis Dmitrijew
Lekkoatletyka:
Maraton kobiet
Jemima Jelagat Sumgong 2:24:04
Eunice Jepkirui Kirwa +0:09
Mare Dibaba +0:26
Trójskok kobiet
Caterine Ibarguen 15.17
Yulimar Rojas 14.98
Olga Rypakowa 14.74
400m mężczyzn
Wayde van Niekerk 43.03 WR
Kirani James 43.76
LaShawn Merritt 43.85
100m mężczyzn
Usain Bolt 9.81
Justin Gatlin 9.89
Andre De Grasse 9.91
Podnoszenie ciężarów:
+75kg kobiet
Meng Suping
Kim Kuk-hyang
Sarah Robles
Skoki do wody:
Skok z trampoliny 3m kobiet
Tingmao Shi 406.05
Zi He 387.90
Tania Cagnotto 372.80
Strzelectwo:
Karabin 50m trzy postawy mężczyzn
Niccolò Campriani 458.8 OR
Sergiej Kamenskij 458.5
Alexis Raynaud 448.4
Szermierka:
Szpada drużynowo mężczyźn
Francja
Włochy
Węgry
Tenis:
Gra mieszana
Bethanie Mattek-Sands/Jack Sock
Venus Williams/Rajeev Ram
Lucie Hradecka/Radek Stepanek
Gra podwójna kobiet
Jekaterina Makarowa/Elena Wesnina
Timea Bacsinszky/Martina Hingis
Lucie Safarova/Barbora Strycova
Gra pojedyncza mężczyzn
Andy Murray
Juan Martin del Potro
Kei Nishikori
Zapasy:
Styl klasyczny kat. 59kg mężczyzn
Ismael Borrero
Shinobu Ota
Elmurat Tasmuradow
Stig-Andre Berge
Styl klasyczny kat. 75kg mężczyzn
Roman Własow
Mark Madsen
Kim Hyeon-woo
Sa’id Abdewali
Żeglarstwo:
Klasa RS:X mężczyzn
Dorian van Rijsselberghe 25
Nick Dempsey 52
Pierre Le Coq 86
Klasa RS:X kobiet
Charline Picon 64
Peina Chen 66
Stefania Elfutina 69
Klasyfikacja medalowa
1. USA 26-21-22 69
2. GBR 15-16-7 38
3. CHN 15-13-17 45
4. RUS 9-11-10 30
5. GER 8-5-4 17
6. FRA 7-8-7 22
7. ITA 7-8-6 21
8. JAP 7-4-16 27
9. AUS 6-7-9 22
10. KOR 6-3-5 14
11. HUN 5-3-5 13
12. NED 4-2-3 9
13. ESP 3-0-2 5
14. NZL 2-6-0 8
15. CAN 2-2-9 13
16. KAZ 2-2-4 8
17. COL 2-2-0 4
18. SUI 2-1-2 5
19. BEL 2-1-1 4
19. THA 2-1-1 4
21. CRO 2-1-0 3
22. IRI 2-0-1 3
22. JAM 2-0-1 3
24. RSA 1-5-1 7
25. SWE 1-4-1 6
26. DEN 1-3-3 7
27. PRK 1-3-2 6
28. BRA 1-2-3 6
29. BLR 1-2-1 4
30. KEN 1-2-0 3
31. CUB 1-1-3 5
32. POL 1-1-2 4
32. ROU 1-1-2 4
34. SLO 1-1-1 3
35. ARG 1-1-0 2
35. SVK 1-1-0 2
35. VIE 1-1-0 2
38. CZE 1-0-5 6
39. UZB 1-0-4 5
40. ETH 1-0-3 4
41. TPE 1-0-2 3
42. GRE 1-0-1 2
42. IOA 1-0-1 2
44. FIJ 1-0-0 1
44. KOS 1-0-0 1
44. PUR 1-0-0 1
44. SIN 1-0-0 1
48. UKR 0-3-1 4
49. AZE 0-2-0 2
49. INA 0-2-0 2
51. LTU 0-1-2 3
52. GEO 0-1-1 2
52. MGL 0-1-1 2
54. BRN 0-1-0 1
54. GRN 0-1-0 1
54. IRL 0-1-0 1
54. MAS 0-1-0 1
54. PHI 0-1-0 1
54. TUR 0-1-0 1
54. VEN 0-1-0 1
61. NOR 0-0-3 3
62. EGY 0-0-2 2
62. ISR 0-0-2 2
64. EST 0-0-1 1
64. KGZ 0-0-1 1
64. POR 0-0-1 1
64. TUN 0-0-1 1
64. UAE 0-0-1 1
25. Theiner
30. Bednarek
1. USA 26-21-22 69
2. GBR 15-16-7 38
3. CHN 15-13-17 45
4. RUS 9-11-10 30
5. GER 8-5-4 17
6. FRA 7-8-7 22
7. ITA 7-8-6 21
8. JAP 7-4-16 27
9. AUS 6-7-9 22
10. KOR 6-3-5 14
11. HUN 5-3-5 13
12. NED 4-2-3 9
13. ESP 3-0-2 5
14. NZL 2-6-0 8
15. CAN 2-2-9 13
16. KAZ 2-2-4 8
17. COL 2-2-0 4
18. SUI 2-1-2 5
19. BEL 2-1-1 4
19. THA 2-1-1 4
21. CRO 2-1-0 3
22. IRI 2-0-1 3
22. JAM 2-0-1 3
24. RSA 1-5-1 7
25. SWE 1-4-1 6
26. DEN 1-3-3 7
27. PRK 1-3-2 6
28. BRA 1-2-3 6
29. BLR 1-2-1 4
30. KEN 1-2-0 3
31. CUB 1-1-3 5
32. POL 1-1-2 4
32. ROU 1-1-2 4
34. SLO 1-1-1 3
35. ARG 1-1-0 2
35. SVK 1-1-0 2
35. VIE 1-1-0 2
38. CZE 1-0-5 6
39. UZB 1-0-4 5
40. ETH 1-0-3 4
41. TPE 1-0-2 3
42. GRE 1-0-1 2
42. IOA 1-0-1 2
44. FIJ 1-0-0 1
44. KOS 1-0-0 1
44. PUR 1-0-0 1
44. SIN 1-0-0 1
48. UKR 0-3-1 4
49. AZE 0-2-0 2
49. INA 0-2-0 2
51. LTU 0-1-2 3
52. GEO 0-1-1 2
52. MGL 0-1-1 2
54. BRN 0-1-0 1
54. GRN 0-1-0 1
54. IRL 0-1-0 1
54. MAS 0-1-0 1
54. PHI 0-1-0 1
54. TUR 0-1-0 1
54. VEN 0-1-0 1
61. NOR 0-0-3 3
62. EGY 0-0-2 2
62. ISR 0-0-2 2
64. EST 0-0-1 1
64. KGZ 0-0-1 1
64. POR 0-0-1 1
64. TUN 0-0-1 1
64. UAE 0-0-1 1
100m mężczyzn
Usain Bolt 9.81
Justin Gatlin 9.89
Andre De Grasse 9.91