Andy Murray
Andy Murray
3
7 4 6 7
Niedziela 14.08.2016, 22:02 • Kort Centralny • Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 - Mężczyźni - Summer Olympics Rio 2016 (kort twardy) • Finał
    1:3; 5:7 - Andy Murray

5:7
    Andy Murray pierwszym tenisistą w historii, który obronił tytuł mistrza olimpijskiego! Del Potro ze srebrnym medalem!

40-A
    Slice backhandowy Juana Martina zatrzymał się w siatce. Drugi meczbol Szkota.

40-A
    Del Potro pomylił się z forehandu. Muzza ma pierwszą szansę meczową!
    1:2; 5:5; 40-15 - Juan Martin Del Potro

40-15
    Ależ genialny passing shot z backhandu wzdłuż linii! Podwójna szansa na przełamanie!

5:5
    Argentyńczyk zepsuł backhand. Wrzucił go w siatkę. Przełamanie powrotne. Oj wydaje się, że jest to ostatni set w tym finale.
    1:2; 5:4; 40-A - Andy Murray

40-A
    Najpierw genialny skrót Andy'ego, a chwilę później wolej w drugą stronę kortu. Jeszcze jeden break point.

40-A
    Dał się złapać przy siatce Del Potro. Niesamowita wymiana. Argentyńczyk opadł już całkowicie z sił.

15-40
    Świetny atak backhandowy wzdłuż linii. Juan Martin zmuszony do popełnienia błędu.
    1:2; 4:3 - Juan Martin Del Potro

4:3
    DelPo ruszył do siatki po zaproszeniu od rywala, a tam na koniec wbił tenisowego gwoździa!

40-15
    Murray wpakował forehand w siatkę. Dwie okazje na przełamanie!

2:2
    Po dłuższej wymianie JMDP nie zdołał podnieść nad siatkę bardzo niskiego odegrania rywala. Re-break.

0-40
    DelPo nie wytrzymał trudów wymiany i posłał defensywne uderzenie za linię końcową. Potrójny break point!
    1:2; 2:1 - Juan Martin Del Potro

2:1
    Coś niesamowitego, ależ wymiana! Niewiele brakowało, a Andy'emu wyszedłby piękny passing shot. Jakimś cudem DelPo sięgnął piłkę przy siatce, a ta spadła tuż za siatkę.

40-30
    Drugi podwójny w tym gemie. Szansa Argentyńczyka na kolejne przełamanie!
    1:2; 1:1 - Andy Murray

1:1
    Break po dłuższej wymianie zakończonej precyzyjnym dropszotem. JMDP nie miał sił, aby wystartować do tej piłki.

40-A
    Nie był to dokładny atak Argentyńczyka. Zabrakło cierpliwości i dokładności. Nadział się później na kontrę rywala.

30-40
    Doskonały return pod końcową linię. Nie poradził sobie z tym Juan Martin. Break point!

1:0
    Co się dzieje z Andy'm na początku tego czwartego seta? Popełnił kolejny bardzo dziwny błąd z forehandu. Break!

40-15
    Murray wrzucił forehand w siatkę. Podwójna szansa na przełamanie!
    1:2; 2:6 - Andy Murray

2:6
    Kapitalny return z forehandu po przekątnej na zakończenie trzeciej partii!

0-40
    Piłka po forehandzie Juana Martina zatrzymała się w siatce. Trzy kolejne szanse Murray'a na zakończenie trzeciego seta.

2:4
    Del Potro przestrzelił z forehandu. Przełamanie!

40-A
    Niewielki aut przy próbie minięcia podbiegającego do siatki rywala. Drugi break point w tym gemie.
    1:1; 2:3; 30-40 - Andy Murray

30-40
    Ależ błąd JMDP. Próbował zabawić się z rywalem, a zamiast tego nadział się na kontrę. Mógł odegrać w wolne pole, zamiast przeciw nogom.
    1:1; 6:4 - Juan Martin Del Potro

6:4
    Rewelacyjny wygrywający forehand w sam narożnik kortu. Bezradny Murray. Czekają nas przynajmniej jeszcze dwa sety!

A-40
    Genialnie Juan Martin! Rozganiał przeciwnika po korcie, a raczej daleko za kortem. Na koniec odpalił rewelacyjnego winnera z forehandu.

40-15
    Skuteczny passing shot w wykonaniu Argentyńczyka. Dwa setbole!

40-30
    Po głębokim returnie rywala, Murray wpakował forehand w siatkę. Pierwsza piłka setowa dla DelPo!

40-A
    Skrót Murray'a, a chwilę później dopełnienie formalności. Trzeci break point.

40-A
    Tym razem Andy dokładnie przelobował dryblasa i ma drugą okazję w tym gemie na przełamanie powrotne.

30-40
    Pojawiają się problemy DelPo. Źle uderzył forehandem, przez co piłka zatrzymała się w siatce. Okazja na re-break.
    0:1; 1:0 - Juan Martin Del Potro

1:0
    Kapitalny passing shot Argentyńczyka! Jest wczesne przełamanie.

A-40
    Słuszna decyzja JMDP. Przerwał wymianę i poprosił o challenge. Piłka po zagraniu Andy'ego wyleciała za linię końcową. Zaspał liniowy.

A-40
    Będzie jeszcze jedna szansa na przełamanie. DelPo miał inicjatywę w wymianie i zasłużenie wygrał punkt. Murray ograniczał się do defensywy.

40-30
    Niezły return Juana Martina. Później forehand Szkota wyszedł w korytarz deblowy. Break point!
    0:1; 5:7 - Andy Murray

5:7
    Dokładny passing shot z backhandu wzdłuż linii! Niezwykle precyzyjne zagranie i pierwsza partia pada łupem Andy'ego!

15-40
    Piłka po forehandzie Juana Martina poszybowała daleko za kort. Dwie szanse setowe dla Murray'a!
    0:0; 3:4 - Juan Martin Del Potro

3:4
    Myli się Murray i traci serwis! Zaczynamy wszystko od nowa.

40-30
    Podwójny błąd serwisowy. Break point w gemie lacostowskim.

1:3
    Autowy, za długi backhand Del Potro. Break do zera.

0-40
    Argentyńczyk wyrzucił forehand za kort. Trzy szanse Murray'a na kolejne przełamanie.
    0:0; 1:2 - Juan Martin Del Potro

1:2
    Błyskawiczny re-break! JMDP zagrał głęboko crossem forehandowym, a odpowiedź Murray'a zatrzymała się w siatce.

40-15
    Ależ niewiele brakowało. Bardzo ładna próba przelobowania w wykonaniu Szkota. Piłka jednak wyszła w aut. Podwójna szansa na przełamanie powrotne!
    0:0; 0:2 - Andy Murray

0:2
    Doskonały atak Murray'a. Ruszył do siatki wypracowując niezłą pozycję i wykorzystał podniesioną piłkę przez rywala. Drajw wolej na koniec i jest break.