koniec po rz. karnych (3:5)
Piast Gliwice
0:0 (0:0)
Lechia Gdańsk
Środa 24.08.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejną sportowe emocje na portalu LAJFY COM! (20:51:19)

Tak więc to gdańszczanie meldują się w kolejnej rundzie! Mieli wszystko w swoich rękach gliwiczanie na to by wywalczyć awans na swoim boisku. Długo grali w przewadze jednego zawodnika, koniec dogrywki nawet w mieli dwóch więcej, lecz nic im to nie dało

2:3
    Kovacević pewnie uderza przy prawym słupku!

1:1
    Murawski w lewo, Podleśny w prawo i mamy 1:1!

120
    Ciekawa zmiana w zespole z Gliwic! Szmatuła wchodzi na rzuty karne w miejsce Rusowa!

119
    Kolejne dośrodkowania zawodników Piasta niczego nie przynoszą. Będzie jeszcze korner

118
    Marco Paixao wywalczył rzut wolny na lewej flance. Udało się zyskać Lechii trochę czasu

117
    Dośrodkowanie Zivca z lewego skrzydła bardzo nieudane. Obrońcy gości spokojnie odprowadzili piłkę wzrokiem poza linię końcową

115
    Pozostało pięć minut. Gospodarze są w ofensywie, ale brakuje im dokładności w rozegraniu piłki

113
    Wszystko zmierza nam do rzutów karnych. Piast się stara, ale w przeciągu trwania dogrywki miał tylko jedną dobrą okazję do zdobycia gola

111
    Rzut wolny dla Piasta w dobrej sytuacji do uderzenia, około 25 metrów na wprost bramki gości. Strzał Koruna trafił jednak w mur

110
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Gerson!

109
    Lechia nie śpieszy się z rozgrywaniem piłki, dużo podań na własnej połowie

108
    Skuteczna interwencja na boku obrony Wojtkowiaka. Szarżował lewą flanką Zivec

106
    Korner dla gospodarzy. Piłka powędrowała przed pole karne do Badii, ten uderzył mając sporo wolnego miejsca, lecz wyraźnie nad bramką

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Krótka przerwa i wracamy do gry. Został kwadrans a jeśli nie padnie żaden gol to będą karne!

105+1
    Pierwsza dogrywka skończona.

105

104
    Po tej sytuacji Flavio potrzebował drobnej pomocy medycznej, krótka przerwa w grze

103
    Rzut wolny dla Lechii na lewym skrzydle. Dośrodkowanie Kovacevicia i Flavio uderza w słupek po strzale... ręką. Co umknęło sędziemu

101
    Cały czas w ofensywie Piast. Jeszcze jedna wrzutka Mraza, wybijają piłkę obrońcy Lechii. Po chwili mamy kolejną centrę i łapie piłkę Podleśny
    Kolejna dobra interwencja Podleśnego

99
    Ładna centra Mraza z prawej flanki, uderza głową Hebert, ale świetnie broni Podleśny!

98
    Żółta kartka dla Gersona za faul na Bukacie. Rzut wolny blisko linii końcowej na lewej flance

97
    Zivec wywalczył korner dla Piasta. Ten sam zawodnik centruje w pole bramkowe, lecz nic z tego nie wynikło. Dalej przy piłce miejscowi

96
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie z narożnika Kovacevicia, piłka w locie opuściła boisko

95
    Wyszła z kontrą Lechia, było tam sporo wolnego miejsca, ale nic z tego nie wyszło, tylko aut. Po chwili gościom udało się jednak wywalczyć korner

94
    Zbyt mocne dośrodkowanie z lewego skrzydła Bukaty, nie był w stanie dojść do piłki Pietrowski

93
    Zblokowane uderzenie Szeligi sprzed pola karnego, był tam gdzie trzeba Wawrzyniak

92
    Piast rozgrywa futbolówkę w środkowej strefie boiska. Lechia cofnięta całym zespołem

91
    Ostatnia zmiana w Lechii: Janicki za Wolskiego

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Drugie 45 minut na pewno lepsze niż pierwsze, niemniej zakończone takim samym wynikiem a to oznacza dodatkowe 30 minut gry. W lepszej sytuacji są miejscowi, którzy grają o jednego zawodnika więcej

90+3
    Rożny dla Lechii. Pierwsza centra Wolskiego wybita na kolejny róg a druga poza pole karne. Następnie długa wrzutka Wawrzyniaka wprost do rąk Rusowa

90+2
    Wszystko zmierza nam do dogrywki. Przy piłce teraz utrzymują się gdańszczanie

90
    Cztery minuty doliczone przez arbitra

89
    Kolejna okazja przed Piastem, uderzył z kilku metrów niepilnowany Szeliga, ale bardzo niecelnie. Zmarnowana sytuacja

88
    Potężnie z dystansu uderzył Zivec, jednocześnie też bardzo niecelnie

87
    Na spalonym złapany jeden z piłkarzy gospodarzy. Nie śpieszą się z rozegraniem wolnego goście

86
    Wyraźna przewaga w posiadaniu piłki Piasta. Korun teraz wstrzeliwał piłke w pole karne, delikatnie trącił ją Pietrowski, ale ta wyszła poza boisko
    Dobrze w bramce spisał się Podleśny!

84
    Groźne uderzenie z prawej strony pola karnego Bukaty i świetna obrona Podleśnego!

82
    Chrapek ukarany za uderzeniem łokciem Badii! Wcześniej faulował zawodnik Piasta i został ukarany żółtą kartką, a Chrapek za swoje bezmyślne zachowanie opuszcza już plac gry!

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Badia

81
    Zivec wbiega za Masłowskiego w zespole Piasta
    Rusow nic by nie zrobił!

80
    Szczęście Piasta! Groźnie z rzutu wolnego strzelał Marco Paixao. Piłka po rykoszecie przeleciała tuż obok bramki!

79
    Murawski ukarany za faul na Wolskim

79
    Z groźną akcją wychodzili gliwiczanie, jednak wrzutka z lewej flanki była za mocna i spokojnie mógł schwytać piłkę Podleśny

78
    Korun walczył o przejęcie piłki w szesnastce rywala, sędzia jednak uznał, że faulował Wojtkowiaka

77
    Wawrzyniak ukarany za faul na Pietrowskim

75
    Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry i nadal nie wiadomo kto wywalczy awans. Po okresie lepszej gry Piasta teraz więcej przy piłce jest Lechia

74
    Pierwsza zmiana w Piaście: Szeliga za Jankowskiego

73
    Kolejny nieudany korner gości, od autu będzie jednak wznawiać grę Lechia

72
    Po nieudanym kornerze gości próbował wyjsć sam z kontrą Badia, lecz czysto zatrzymał go Stolarski

71
    Druga zmiana w Lechii: Chrapek za Pawłowskiego

69
    Sporo walki o futbolówkę w środkowej strefie boiska. w końcu na dłużej opanowali ją goście. Wydawało się, że pójdą szybką akcją lewą flanką, ale piłka została wycofana do linii obrony

67
    Kolejny rzut wolny dla gdańszczan. Tym razem do bramki było znacznie dalej i piłka została krótko rozegrana. Efekt końcowy jednak mizerny. Od bramki wznawia Rusow

65
    Nieudane dośrodkowanie z wolnego Wolskiego. Szybko z akcją wyszedł Piast, wrzutka z lewej flanki na Jankowskiego, ten fauluje golkipera

64
    Pawłowski ruszył lewą stroną i przy minięcia rywala był faulowany. Rzut wolny dla gości, nieduża odległość od pola karnego

62
    Rzut rożny dla Piasta. Dośrodkowanie Mraza niczego nie przyniosło. Próbowała wyjść z kontrą Lechia, lecz jedynie co wywalczyła to aut

60
    Stolarski wchodzi za Wiśniewskiego w zespole Lechii. Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu

59
    Korner dla gospodarzy. Krótkie rozegranie i wrzutka Badii zbyt mocna. Aut dla gdańszczan
    To powinna być bramka!

58
    Rozkręca się Piast! Bukata znalazł się w sytuacji sam na sam, wybronił strzał Podleśny, piłka jeszcze zmierzała do bramki, ale zdążył ja wybić sprzed linii jeden z obrońców gości!

57
    Kolejna niezła akcja gospodarzy, na koniec jednak na minimalnym spalonym złapany Badia

57
    Mocna centra Mraza z lewej flanki, wybija piłkę Podleśny, dopada do niej Badia, uderza w stronę dalszego rogu, ale wyraźnie pudłuje

56
    Dobre podanie Wiśniewskiego do wychodzącego na pozycję Flavio, ten został dogoniony przez obrońcę i następnie niedokładnie odegrał

55
    Gracz Piasta szybko jest gotowy do kontynuowania gry. Przy piłce miejscowi

54
    Gra przerwana, leży na murawie Hebert

52
    Niezłe uderzenie głową Malocy po wrzutce z narożnika. Nabiegł na piłkę na bliższym słupku i uderzył w dalszy róg, lecz nieznacznie spudłował

51
    Rzut wolny na lewej flance dla gości. Dośrodkowanie Wolskiego zmieniło się w strzał i Rusow musiał wybijać piłkę nad poprzeczkę!
    Dużo nie brakowało!

49
    Centra Masłowskiego wybita, ale jeszcze uderzył sprzed pola karnego Bukata, piłka przeleciała nieznacznie obok bramki!

49
    Mocna wrzutka z lewego skrzydła Mraza na bliski słupek, wybija na korner piłkę Gerson

48
    Niedokładne dośrodkowanie z prawego skrzydła Pietrowskiego, nikt nie miał szans dojść do tej futbolówki. Od autu wznawia grę Lechia

47
    Na moment opuszcza plac gry zawodnik Piasta, ale zaraz na nie powróci, to nie było nic powaznego

47
    Przerwa w grze, leży na murawie Masłowski

46
    Bez zmian w obu klubach w przerwie

46

No cóż biorąc pod uwagę fakt, że jest to pojedynek aktualnego lidera tabeli z wicemistrzem kraju to na pewno można czuć rozczarowanie tym co oglądaliśmy w pierwszej odsłonie. Oby po przerwie obraz gry uległ znacznej poprawie

45
    Przeminęło z piłką

45
    Ładnie rozegrali piłkę goście! Wolski na koniec płasko zagrał z lewej flanki, ale dwóch jego kolegów nie było w stanie skierować piłki z bliska do bramki!

44
    Faulowany w środkowej strefie Wolski. Spokojnie wznawia grę od rzutu wolnego Lechia

43
    Lechia spokojnie rozgrywa futbolówkę na swojej połowie, pressing gospodarzy znikomy

41
    Wolski upadł w polu karnym Piasta, nie ma jednak mowy o jedenastce dla gości
    Nieoczekiwana szansa dla Jankowskiego

40
    Zagapił się teraz Gerson, piłka przypadkowo trafiła do niepilnowanego Jankowskiego, ten obrócił się i uderzył, jednak nie na tyle dobrze by zaskoczyć Podleśnego!

39
    Niezbyt udane zagranie z lewego skrzydła kończy akcję gospodarzy, piłka w rękach Podleśnego

37
    Niezła próba podania w pole karne do Wiśniewskiego, ten jednak w ostatniej chwili był uprzedzony przez jednego z obrońców Piasta

35
    Około dziesięć minut do końca pierwszej części gry a nadal nie mieliśmy przynajmniej jednej sytuacji, po której byłoby blisko zdobycia gola

34
    Słabe uderzenie z dystansu Badii, piłka po drodze trafia jeszcze w Maloce. Dalej w akcji Piast

32
    Dośrodkowanie Wolskiego nie było zbyt udane, łatwo wybili piłkę obrońcy gospodarzy

31
    Akcja prawym skrzydłem Flavio, jest dośrodkowanie i po niepewnej interwencji defensywy Piasta mamy róg

30
    Mraz przebił się na lewej flance, podbiegł pod końcową linię, lecz na koniec niedokładnie odegrał

28
    Piast rozgrywa piłkę na swojej połowie, wychodzi z coraz wyższym pressingiem Lechia i nie pozwala za bardzo zbliżyć się na swoją połowę

26
    Małe zamieszanie w szesnastce gospodarze po rzucie rożnym, wszystko kończy uderzeniem z kilkunastu metrów Wiśniewskiego ponad bramką

25
    Płaskie zagranie Mraza z lewego skrzydła, blisko był przejęcia piłki na bliższym słupku Jankowski, ale finalnie wpada ona w ręce Podleśnego

24
    Strzał sprzed pola karnego Pietrowskiego zblokowany przez Wawrzyniaka, korner. Krótko rozegrana piłka i następnie wrzutka, lecz nic z niej nie wynikło

23
    Żółta kartka za faul dla Wiśniewskiego

22
    Źle rozegrana piłka przez miejscowych na prawej flance, zblokował rywala Wawrzyniak i pozwolił futbolówce opuścić plac gry

21
    Płaskie zagranie Badii z lewego skrzydła, nikt z jego kolegów z zespołu jednak nie był w stanie przeciąć go w polu bramkowym

20
    Prosta strata na swojej połowie gospodarzy, szybko piłka poszła do Wolskiego, który uderzył sprzed szesnastki po ziemi, lecz wprost w ręce Rusowa

19
    Marco szukał centrą z lewej flanki swojego brata w szesnastce Piasta, ale zblokował to zagranie to jeden z obrońców gospodarzy

18
    Rzut rożny dla Piasta po interwencji Wojtkowiaka. Podanie z narożnika do Mraza, dośrodkowanie i na koniec niecelny strzał głową jednego z gliwiczan

16
    Skuteczna interwencja Maloci na boku obrony. Od autu wznowił grę Piast, ale długo nie utrzymał się przy piłce. Od rzutu wolnego wznawia Lechia

15
    Rzut wolny dla Piasta w środkowej strefie boiska, dosyć mocno potraktował rywala Wiśniewski
    Błąd bramkarza Lechii

13
    Skiksował Podleśny po podaniu Wawrzyniaka! Nie wykorzystali jednak tego miejscowi, wszystko kończy się strzałem Badii, który też można nazwać kiksem

11
    Nie da się ukryć, że tempo tego spotkania póki co jest spokojne. Nie śpieszy się gospodarzom z rozegraniem piłki do przodu

10
    Fatalnym dośrodkowaniem z prawej flanki kończy się akcja Piasta na prawym skrzydle. Futbolówka poleciała gdzieś w trybuny. Od bramki Podleśny

9
    Marco Paixao wykorzystał błąd obrońcy Piasta i przejął piłkę na prawej flance, po chwili zdecydował się na strzał z dystansu, który przeleciał wyraźnie obok bramki

8
    Dłużej przy piłce utrzymują się miejscowi, póki co głównie w okolicach środkowej linii

6
    Z dystansu postanowił strzelić Wiśniewski, lecz uderzył za lekko by zaskoczyć golkipera Piasta. Rusow pewnie przechwycił futbolówkę

5
    Jeszcze jedno dośrodkowanie Mraza z lewego skrzydła, tym razem najgorsze, bo nikt nie miał nawet możliwości przejęcia futbolówki. Aut dla gości

4
    Zakotłowało się teraz w polu karnym gospodarzy po akcji prawą flanką Wolskiego. Odpowiedział szybko Piast, ale z wrzutki z lewej strony nic nie wynikło

3
    Centrował z narożnika Badia, piąstkował Podleśny i był przy tym także faulowany

2
    Ponownie Piast ma piłkę w środku pola, próba rozegrania akcji lewą stroną, dośrodkowanie Mraza i jeden z graczy Lechii wybija piłkę na korner

1
    Gospodarze zaczynają od prostej straty w rozegraniu piłki w środkowej strefie boiska. Od autu wznawiają grę przyjezdni, a konkretniej Wawrzyniak

1

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko!

Piast Gliwice: Rusow – Mraz, Hebert, Korun, Sedlar, Pietrowski, Bukata, Murawski, Masłowski, Badia, Jankowski
    Rezerwowi: Szmatuła, Flis, Mokwa, Szeliga, Barisić, Girdvainis, Zivec

Lechia Gdańsk: Podleśny – Wojtkowiak, Maloca, Gerson, Wawrzyniak, Pawłowski, Kovacević, Wiśniewski, M. Paixao. Wolski, F. Paixao
    Rezerwowi: Budziłek, Janicki, Kuświk, Haraslin, Chrapek, Gamakow, Stolarski

Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec).

Na zwycięzcę tego spotkania w kolejnej fazie pucharu czeka już zespół Puszczy Niepołomice. Początek naszej relacji ze spotkania od godziny 18:00 prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach!

W miniony weekend Piast poległ na własnym boisku z Pogonią 0:2, natomiast Lechia pokonała 1:0 dotychczasowego lidera z Białegostoku. Wydaje się zatem, że to zespół z Pomorza będzie faworytem tej rywalizacji.

Gdańszczanie po kolejnych wzmocnieniach oraz ułożeniu taktycznym przez Piotra Nowaka w końcu grają na miarę swoich ambicji. Tylko jedna przegrana w 6 meczach sprawiła, że to właśnie Lechia jest teraz na pierwszym miejscu Lotto Ekstraklasy. Co więcej akcenty w ataku rozkładają się równomiernie – trzy bramki strzelił Kuświka, a po dwie bracia Paixao.

Gospodarze nie najlepiej rozpoczęli nowy sezon. W dotychczasowych sześciu spotkaniach wygrali tylko raz i zajmują dopiero 13. miejsce. Wpływ na taką sytuację ma z pewnością brak siły ofensywnej – zaledwie 4 strzelone bramki – spowodowany odejściem Vacka i Nespora.

W ostatnim spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski czeka nas prawdziwy hit tej fazy rozgrywek. Wicemistrz Polski Piast Gliwice zagra z aktualnym liderem – Lechią Gdańsk.