Rozwój – Błękitni 0:1 (koniec) | Siarka T. – Raków 1:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Olimpia E. 2:2 (koniec)
Gryf – Polonia W. 0:0 (koniec) | Warta – Stal S. W. 3:3 (koniec)
Rozwój Katowice
0:1 (0:1)
Błękitni Stargard
Sobota 03.09.2016, 15:00 • Stadion Rozwoju, Katowice • 2. Liga • 7. kolejka

Dziękujemy i zapraszamy ponownie na lajfy! (17:19:40)

Błękitni po raz drugi w tym sezonie zgarniają na Śląsku pełną pulę. Najpierw trzy "oczka" w Rybniku, teraz komplet punktów w Katowicach. Rozwój obudził się pod koniec spotkania, pomimo osłabienia gospodarze zdołali postraszyć przyjezdnych. Patrząc obiektywnie w kontekście całego meczu zdecydowanie lepiej spisywali się goście. Wynik 0:1 nie odzwierciedla różnicy pomiędzy dzisiejszymi rywalami.

90+3

90+3
    Spokojne rozegranie stałego fragmentu gry. Nie spieszą się piłkarze ze Stargardu, bowiem mogą być już pewnie trzech punków do ligowej tabeli.

90+2
    Minuta do końca meczu. Corner dla Błękitnych, którzy jak najdłużej chcą utrzymać się przy piłce.

90+1
    To już ostatnia zmiana wśród gości. Karol Orłowski w miejsce Mateusza Czapłygina.

90
    Arbiter przedłuża spotkanie o kolejne 3 minuty. Rozwój pomimo osłabienia radzi sobie nie najgorzej. Gospodarze mają jeszcze 180 sekund na zmianę ostatecznego rezultatu.

89
    Piłka wpada do siatki Błękitnych, jednak sędzia nie uznaje trafienia. Niepotrzebnie dyskutuje Adam Duda. Robi to na tyle agresywnie, że sędzia postanawia przyprowadzić go do porządku poprzez żółtą kartkę.

88
    Rozwój stara się wyczarować coś w końcówce spotkania. Świetna akcja ze słabym zakończeniem. Damian Mielnik posyła piłkę ponad poprzeczką o co mocne pretensje mają koledzy z drużyny.

87
    Sebastian Inczewski zastąpi na boisku strzelca bramki – Michała Magnuskiego. Za chwilę powinniśmy się dowiedzieć o ile minut dłużej potrwa druga połowa rywalizacji.

86
    Znów gorąco pod bramką Rozwoju. Piąstkuje goalkeeper gospodarzy, lecz to nie koniec akcji. Magnuski blisko wpakowania futbolówki do siatki, zadecydowały detale.

84
    Brzeziański rozpoczyna rajd na lewej flance. Szybko dobiega do niego Adamczyk. Zawodnik Rozwoju upada na murawę i pozwala graczowi Błękitnych na kontynuację sprintu. Wszystko kończy się rzutem rożnym dla gości.

83
    Powoli zaczyna nam się festiwal błędów. Fatalne podanie gracza Rozwoju, prosto pod nogi Czapłygina. Piłkarz Błękitnych popełnia jeszcze gorszy błąd i oddaje mizerny strzał z dziesiątego metra.

81
    Wycofanie do goalkeepera miejscowych. Sprintem za piłką ruszył Brzeziański. Było gorąco.

79
    Obiecujący kontratak przyjezdnych. Ponownie goście wychodzą z przewagą. Emocje sięgały zenitu, wtem sędzia liniowy uniósł chorągiewkę. Gospodarze odetchnęli z ulgą.

77
    Zawodnicy zaczynają odczuwać zmęczenie. Prawie 80 minut gry za nami. Gracze w białych kompletach rozgrywają piłkę między sobą na własnej połowie.

75
    Zmiana za zmianą. Brzeziański zastąpi na boisku Flisa.

74
    Następuje zapowiadana roszada w zespole ze Stargardu. Maciej Więcek w miejsce Fadeckiego.