Dzierżoniów – Unia T. 1:1 (koniec) | Górnik W. – Stal B. 1:2 (koniec) | Lechia ZG – Ślęza Wrocław 0:3 (koniec)
Lechia Zielona Góra
0:3 (0:1)
Ślęza Wrocław
Sobota 03.09.2016, 17:00 • Stadion MOSiR, Zielona Góra • 3 liga, grupa III

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zapraszam na relację ze spotkania III grupy piłkarskiej 3. ligi. W ramach 7. kolejki KS Falubaz Zielona Góra zmierzy się na własnym obiekcie ze Ślęzą Wrocław. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:00.

Zielonogórzanie rozegrali do tej pory 5 spotkań, w których uzbierali 5 punktów – wszystkie w meczach domowych. Daje im to 15. miejsce w tabeli. Piłkarze z Winnego Grodu mają jednak jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

Znacznie lepiej prezentuje się w tym sezonie Ślęza. Wrocławianie mają na swoim koncie 10 punktów, co daje im obecnie 6. lokatę w rozgrywkach 3. ligi. Piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska mają zaledwie 4 punkty straty do lidera tabeli, co sytuuje ich wśród najlepiej spisujących się dotychczas drużyn w lidze.

Mimo to Ślęza jest w dość nierównej dyspozycji. Z jednej strony notuje ona w tym sezonie dobre wyniki. Trzeba też natomiast wspomnieć, że wrocławianom zdarzyło się już stracić punkty na rzecz ekip z dolnej części tabeli. Tę nieregularną formę przyjezdnych z pewnością będzie chciał wykorzystać Falubaz, jednak może to być niejedyny atut zielonogórzan...

Falubaz, mimo miejsca w strefie spadkowej, jest de facto niepokonany na własnym boisku. Żadna drużyna nie wyjechała jeszcze w tym sezonie zwycięska ze stadionu przy ulicy Sulechowskiej. Zielonogórzanie wygrali tu wynikiem 2-0 z Górnikiem II Zabrze, a dwa pozostałe spotkania zremisowali (ze Skrą Częstochowa i Górnikiem Wałbrzych). Czy uda im się zachować niezdobytą twierdzę? A może wrocławianie przełamią passę rywali? Przekonamy się w sobotnie popołudnie. Bądźcie z nami już przed godziną 17:00!

Witam serdecznie ze stadionu zielonogórskiego MOSiR-u. Zawodnicy obu drużyn rozgrzewają się już od dłuższego czasu. W międzyczasie zaprezentujemy wyjściowe jedenastki.

Falubaz Zielona Góra: Fabiański – Chyrek, Ostrowski, Górski, Borys, Górecki, Kaczmarczyk, Andrzejczak, Cipior, Siebert, Kobusiński.
    Rezerwowi: Krajewski, Babij, Ziętek, Droszczak, Koppenhagen, Piwowarski, Lewicki.

Ślęza Wrocław: Krawczyk – Bohdanowicz, Kluzek, Jakubczyk, Wdowiak, Olejniczak, Łątka, Niewiadomski, Firlej, Molski, Kucharczyk.
    Rezerwowi: Iwaszków, Traczyk, Szczebelski, Korytek, Caliński, Jarczak.

Sędziowie: M. Mazgaj – Kędzierski, A. Mazgaj.

Obie jedenastki już na murawie! Za chwilę początek spotkania!

1

1
    Rozpoczęli wrocławianie.

Drużyna wrocławska dziś w niebiesko-czarnych strojach. Natomiast miejscowi grają na żółto-biało.

2
    Pierwszy strzał tego spotkania należał do zielonogórzan, a konkretnie do Szymona Kobusińskiego.

5
    Piłkarze Falubazu szukali teraz swojej szansy w dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jednak Krawczyk spokojnie wybronił strzał.

6
    Groźna akcja Ślęzy! Po dośrodkowaniu Jakubczyka piłkę dostał będący w polu karnym Dawid Molski. Zawodnik z Wrocławia oddał jednak strzał w poprzeczkę zielonogórskiej bramki.

11
    Rzut karny dla Ślęzy!
    Dość kontrowersyjna decyzja sędziego, bowiem dwóch zawodników upadło obok siebie w polu karnym i ciężko było dopatrzyć się tam faulu. Arbiter jednak lepiej widział całą sytuację.

11
    Gol dla Ślęzy!
    ADRIAN NIEWIADOMSKI pewnie wykorzystuje jedenastkę.

13
    Kolejna okazja dla Ślęzy po stracie zielonogórzan, jednak Bartosz Siebert pewnie wybija piłkę na aut.

16
    Rzut wolny dla Falubazu sprzed pola karnego.

16
    Zielonogórzanie oddali kąśliwy strzał z wolnego, jednak bramkarz gości wybił piłkę na rzut rożny.

19
    Na minimalnym spalonym Maciej Firlej.

22
    Zaledwie słupek po strzale głową Piotra Andrzejczaka!

23
    Kolejny faul i rzut wolny dla Falubazu. Zielonogórzanie jednak zagrali niedokładnie i piłka wyszła poza boisko obok bramki.

25
    Po zatrzymaniu gry przez sędziego poleciało parę niecenzuralnych słów w stronę arbitra z ust Marcina Wdowiaka. Zawodnik Ślęzy uniknął jednak kartki po spokojnej rozmowie z sędzią.

27
    Kolejna okazja dla Ślęzy, jednak zatrzymana ofiarną obroną miejscowych.

29
    Po faulu w bocznym sektorze boiska żółty kartonik otrzymał Szymon Kobusiński.

32
    Bartosz Siebert leżał chwilę w polu karnym Falubazu. Zawodnik zielonogórskiej drużyny trochę kuśtyka, ale zdaje się, że jest w stanie kontynuować grę.

38
    Szybkie wykonanie rzutu wolnego przez Falubaz mogło zaowocować golem, jednak piłka po strzale Sebastiana Górskiego poszybowała wysoko nad poprzeczką.

41
    Kolejna groźna sytuacja Ślęzy, tym razem wybita przez obrońców rywali na rzut rożny. Rozegranie tego kornera było dobre, jednak na drodze do bramki stanął Fabiański, który przytomnie wybił futbolówkę.

45
    Pierwsza połowa przedłużona o 1 minutę.

45+1

Pierwsza część dzisiejszego spotkania obfitowała raczej w spokojną grę, lecz obie drużyny miały groźne sytuacje. Zielonogórzanie są dobrze zgraną ekipą, jednak nie uchroniło ich to przed stratą bramki z rzutu karnego. Za chwilę wracamy na drugą połowę!

Rezerwowi wykorzystują przerwę na intensywną rozgrzewkę. Możliwe, że zobaczymy któregoś z nich w drugiej połowie, która zaczyna się już za chwilę!

46

46
    Trener zielonogórzan podjął decyzję o zmianie Szymona Kobusińskiego, który w pierwszej połowie dostał żółtą kartkę. W jego miejsce Piotr Piwowarski.

50
    Strzał zielonogórzan zza pola karnego, ale był on zbyt słaby, by sprawił problemy bramkarzowi gości.

53
    Po rzucie rożnym dla Falubazu było kilka główek w polu bramkowym Ślęzy. Wrocławianie nie pozwolili jednak miejscowym na zmianę wyniku.

54
    Piękne dośrodkowanie Piwowarskiego w pole karne, ale minimalnie niecelne!

55
    Świetna obrona bliskiego strzału przez Fabiańskiego! Bramkarz Falubaz broni dzisiaj bardzo przytomnie!

57
    Brutalny faul Borysa na Jakubczyku, lecz obyło się bez kartki.

58
    Błąd gospodarzy w środku boiska, jednak niebezpieczeństwo zażegnane.

59
    Nieskładna i pełna błędów gra zielonogórzan w ostatnich minutach musiała się tak skończyć. MACIEJ FIRLEJ podwyższa prowadzenie Ślęzy.

60
    Zmiana w drużynie Falubaz Zielona Góra: z boiska schodzi Kaczmarczyk, na boisku pojawia się Koppenhagen.

62
    Zmiana w drużynie Ślęza Wrocław: z boiska schodzi Firlej, na boisku pojawia się Jarczak.

65
    Praktycznie stuprocentowej okazji na pierwszą bramkę dla miejscowych nie wykorzystał teraz Piwowarski.

66
    Zmiana w drużynie Falubaz Zielona Góra: z boiska schodzi Andrzejczak, na boisku pojawia się Babij.

67
    Ostatnie minuty to nadal niedokładna gra piłkarzy z Zielonej Góry. Zawodnicy Falubazu popełniają dużo błędów i ciężko im stworzyć groźne sytuacje.

70
    Kolejna strata Falubazu. Miejscowi zbyt często tracą piłkę, by zagrozić rywalom.

71
    Zmiana w drużynie Falubaz Zielona Góra: z boiska schodzi Chyrek, na boisku pojawia się Lewicki.

78
    Wrocławianie rozbijają teraz zawodników Falubazu. JAKUB JAKUBCZYK dobija zielonogórzan.

79
    Zmiana w drużynie Ślęza Wrocław: z boiska schodzi Jakubczyk, na boisku pojawia się Szczebelski.

80
    Część kibiców po ostatniej bramce zaczęła opuszczać trybuny stadionu. Większość jednak nadal obserwuje spotkanie, bo Falubaz już nieraz pokazywał, że potrafi być nieobliczalny.

82
    Albert Cipior zdecydował się teraz na strzał z dystansu, jednak mocno niecelny.

85
    Zmiana w drużynie Ślęza Wrocław: z boiska schodzi Molski, na boisku pojawia się Caliński.

87
    Z powodu urazu boisko opuścił Filip Olejniczak. W jego miejsce wszedł Andrzej Korytek.

90
    Druga połowa przedłużona o 4 minuty.

90+3
    Dobre dośrodkowanie z kornera, ale strzał głową Ostrowskiego wysoko ponad bramką.

90+4

Kiepska gra zielonogórzan w drugiej połowie pogrążyła ich w tym meczu. Pierwsza część spotkania nie była najgorsza i dawała nadzieje na odrobienie strat, ale po przerwie piłkarze z Winnego Grodu pogubili się i naprawdę źle oglądało się ich grę.

Serdecznie dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na naszym portalu! (18:56:07)
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.