Orlen Wisła – Stal 37:18 (koniec) | MMTS – Gwardia 27:20 (koniec) | Zagłębie – KPR 34:23 (koniec)
Górnik – Chrobry 41:27 (koniec) | Piotrkowianin – Wybrzeże 25:28 (koniec)
Górnik Zabrze
41:27 (19:17)
KGHM Chrobry Głogów
Środa 14.09.2016, 18:30 • Hala Widowiskowo-Sportowa Pogoń w Zabrzu • Orlen Superliga mężczyzn • 2. runda

55
    Pawłowski z karą dwóch minut. Do zakończenia dzisiejszej rywalizacji pozostało już bardzo niewiele. (36:26)

48
    Adamuszek ponownie został odesłany na ławkę kar. Brzydka interwencja tego zawodnika. W najbliższych minutach będziemy mieli trochę luzu na parkiecie, obie ekipy grają w osłabieniu. (31:24)

47
    Rafał Biegaj z karą dwóch minut. Faulowany był Gromyko. Ponadto zabrzanie egzekwować będą rzut karny. (30:24)

35
    Płócienniczak odesłany na ławkę kar. (21:20)

34
    Dwie minuty kary dla Adamuszka, który bezpardonowo faulował Sićkę. Sędzia nie miał wątpliwości. (20:19)

31
    Mamy dwie minuty kary. Na ławkę wysłany został Wiktor Kubała, który w pierwszej połowie świetnie egzekwował rzuty karne. (19:18)

28
    Ścigaj brzydko uderzył jednego z rywali, za co został wysłany na ławkę kar. Przez najbliższe dwie minuty zabrzanie będą grać w osłabieniu. (18:14)

17
    Drugą karę w tym spotkaniu otrzymał Marek Daćko. Bardzo ostro gra ten zawodnik. Sędzia musi temperować jego zapędy. (13:6)

15
    Dwie minuty kary dla Biegaja. Źle ustawił się w obronie i faulował, co momentalnie wychwycił sędzia. (10:5)

9
    Marek Daćko z karą dwóch minut za odpychanie przeciwnika podczas rzutu. Słuszna decyzja arbitra. (6:2)

Mateusz

Górnik Zabrze: Kornecki, Galia, Kicki – Gluch, Daćko, Tomczak, Kryński, Gromyko, Sluijters, Łukawski, Bouskou, Gliński, Fąfara, Adamuszek, Ścigaj, Pluczyk.
    KGHM Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Płócienniczak, Sadowski, Rydz, Gujski, Tylutki, Sobut, Sićko, Krzysztofik, Pawłowski, Miszka, Świtała, Biegaj, Kubała, Kandora.

Sędziowie: Cezary Figarski – Dariusz Żak