Czechy
1:1 (0:1)
Polska
Czwartek 15.09.2016, 15:30 • Nowy Jiczyn • Reprezentacja U16

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (17:14:08)

Za nami przeciętnej klasy widowisko. Mieliśmy kilka ciekawych akcji, lecz brakowało celnych strzałów. Ostatecznie zwycięzca tego pojedynku nie został wyłoniony. Przypomnijmy, że gola na koncie naszej reprezentacji zainkasował Mikołaj Nawrocki, natomiast po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisał się Jan Zamburek. Przez ponad kwadrans graliśmy w przewadze, ale nie zdołaliśmy tego wykorzystać. Przez ten czas nie wyprowadziliśmy ani jednego niebezpiecznego ataku. To daje do myślenia.
    Spotkanie zakończyło się remisem.

80+2

80+1
    Sędzia przedłużył mecz o dwie minuty, zatem niebawem rywalizacja zostanie zakończona.

80+1
    Czescy fani jeszcze mobilizują swych rodaków, wierząc, że nadal są w stanie zdobyć kolejną bramkę. Polacy również próbują atakować, jednak niewiele z tego wynika. Brakuje składnych ataków. Ciągle ten sam problem.

80
    Na potężnym spalonym znalazł się teraz Michał Karbownik. Nie wiemy, co chciał zdziałać tym zachowaniem. Dziwna niefrasobliwość naszego zawodnika. Tymczasem końca dobiegł regulaminowy czas gry.

80
    Grając w przewadze, narażamy się na groźne ataki ze strony przeciwników. Tak być nie powinno. Musimy zachować większą czujność i chłodną głowę.

78
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Bogacz, na boisku pojawia się Andrzejewski.
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Białczyk, na boisku pojawia się Żuk.

78
    Zanosi się na kolejne zmiany w naszych szeregach. Do wejścia na murawę przygotowani są już Kacper Andrzejewski oraz Paweł Żuk. Może dzięki tym modyfikacjom zdobędziemy kluczowego gola?

77
    Teraz obserwowaliśmy trochę walki na wysokości linii środkowej, ale niewiele z tego wynikło. Polacy chcieli zaskoczyć przeciwników, jednak ci byli na posterunku. Utrzymuje się rezultat remisowy.

76
    Czescy kibice domagają się kolejnego trafienia w wykonaniu swoich ulubieńców, ale wydaje się, że ci nie są w stanie za dużo zdziałać. Przypomnijmy bowiem, że nasi południowi sąsiedzi od 65. minuty grają w osłabieniu.

75
    Już tylko pięć minut pozostało do zakończenia regulaminowego czasu gry. Końcówka tego spotkania jest naprawdę nużąca. Na murawie nie dzieje się praktycznie nic. Ciężko ogląda się tego typu pojedynki.

73
    Siadło tempo rywalizacji. Polacy próbują kąsać rywali, lecz niewiele wynika z tych starań. Czesi szybko neutralizują potencjalne zagrożenia. Musimy pokusić się o jakieś nowe rozwiązania, rywale za łatwo czytają naszą grę.

72
    Jeden z naszych reprezentantów po raz kolejny został złapany na ofsajdzie. Cóż, trudno się nie zgodzić z werdyktem arbitra liniowego. Ewidentny spalony. Inicjatywa powróciła w posiadanie Czechów.

71
    Trochę brakuje nam teraz pomysłu. Rywale z łatwością przechwytują inicjatywę. Nie potrafimy wykreować składnego ataku, zatem nie możemy myśleć o celnych uderzeniach.

70
    Przed nami ostatnie dziesięć minut gry w ramach dzisiejszej czesko-polskiej konfrontacji. W dalszym ciągu każdy scenariusz jest możliwy. Polacy muszą zacząć grać trochę odważniej, trzeba przyspieszyć.

68
    Czesi do końca meczu będą musieli radzić sobie w osłabieniu. My natomiast będziemy mieli więcej miejsca na konstruowanie ataków. Trzeba to odpowiednio wykorzystać.

67
    Jeden z biało-czerwonych znalazł się na pozycji spalonej. Wielka szkoda, bowiem zanosiło się na ciekawą akcję w wykonaniu Polaków. Naraziliśmy się tylko na groźną kontrę ze strony rywali.
    65. Brzydki faul Fisera.

65
    Fiser został ukarany czerwonym kartonikiem za bezpardonowe wejście w nogi jednego z Polaków. Rzut wolny nie przyniósł nam żadnych korzyści.

65
    Teraz skontrować próbowali Polacy, ale nic z tego. Udało się wywalczyć jedynie wznowienie z rzutu wolnego. Kotłuje się w polu karnym. Wydaje się, że w grę wchodzi tylko dośrodkowanie, bowiem do bramki jest spora odległość.

64
    Wyborna interwencja Bieńka! Nic dodać, nic ująć. Świetnie wyszedł z bramki, dzięki czemu zgarnął piłkę spod nóg przeciwnika. Robinsonada na wysokim poziomie, nasz bramkarz zasłużył na pochwałę.

62
    Inicjatywa powróciła w posiadanie biało-czerwonych. Polacy próbują trochę uspokoić swe poczynania. Nasi rodacy nastawiają się na ataki pozycyjne, z czego niewiele wynika...

61
    Przed momentem nasi południowi sąsiedzi egzekwowali rzut rożny, ale nie przyniosło im to nawet szczątkowych korzyści. Polacy w mgnieniu oka uporali się z potencjalnym niebezpieczeństwem. Pewna interwencja.

60
    Godzina gry za nami. Na tablicy wyników utrzymuje się remis 1:1. Obie ekipy próbują zainkasować kolejne trafienia, ale niewiele z tego wynika. Obecnie nieco lepszy poziom prezentują Czesi.

59
    Gra została przerwana, bowiem jeden z Czechów dość długo leżał na murawie. Na szczęście po interwencji sztabu medycznego podniósł się z niej o własnych siłach.

58
    Trener Polaków zdecydował się na kolejne zmiany. Może to coś wniesie w grę naszych rodaków. W ostatnich minutach biało-czerwoni troszeczkę opadli z sił i mają problem z kreowaniem składnych ataków.

56
    Biało-czerwoni znów zaatakowali, ale nic z tego nie wynikło. Czesi w mgnieniu oka oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Nasi dzisiejsi rywale prezentują coraz wyższy poziom.

55
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Kobacki, na boisku pojawia się Nowak.
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Smajdor, na boisku pojawia się Radziński.

55
    Kolejne modyfikacje po stronie naszych rodaków. Selekcjoner Polski przeprowadził do tej pory jedynie dwie zmiany. Może czas na kolejne? Wydaje się, że tej drużynie potrzebna jest świeżość.

54
    Sędzia przerwał bardzo dobrze zapowiadającą się akcję naszych rodaków. Trzeba jednak przyznać, że była to słuszna decyzja. Jeden z Polaków przebywał na pozycji spalonej.

53
    Od kilku chwil nasi południowi sąsiedzi śmielej zawiązują ataki. Polska defensywa ma coraz więcej pracy. Przed momentem biało-czerwoni egzekwowali rzut rożny, ale nie przyniosło im to żadnych korzyści.

52
    Biało-czerwoni momentalnie chcieli skontrować, ale ich atak nie przyniósł nawet celnego strzału. Rywale w mgnieniu oka oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Należy zauważyć, że Czesi wrzucili wyższy bieg.

50
    Szkoda, wielka szkoda, że straciliśmy tego gola. Dotychczas Polacy prezentowali dobrą grę w defensywie. Teraz przydarzyła się jednak mała pomyłka, co bezlitośnie wykorzystali rywale.

49
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Mikołaj Nawrocki, na boisku pojawia się Michał Karbownik.
    48. Žambůrek (CZE) - 1:1

48
    Gol dla Czechów!
    Ależ fatalnie zachował się teraz jeden z naszych defensorów. Niewiele brakowało, byśmy zanotowali trafienie samobójcze. Uchroniła nas od tego poprzeczka. Niestety, piłka spadła pod nogi JANA ZAMBURKA, który nie miał najmniejszego problemu z pokonaniem Bieńka.

48
    Coraz częściej gubią się nasi południowi sąsiedzi. Trudno wyjaśnić z czego to wynika. Czyżby ta nieszczęsna temperatura? Niewykluczone. Na boisku próżno szukać cienia.

47
    Wybornie powrócili teraz do obrony nasi zawodnicy! Gdyby nie to, Czesi mieliby stuprocentową okazję na zdobycie gola. Dzięki przytomnej interwencji naszych obrońców, będą egzekwować jedynie korner.

46
    Warto podkreślić, że w przerwę doszło również do kilku zmian po stronie Czechów. Na razie jednak nie wpłynęło to na poziom prezentowany przez naszych południowych sąsiadów. Przeciwnicy w dalszym ciągu są dość mozolni.

45
    Nadal brakuje tempa. Zawodnicy obu ekip są niechętni do konstruowania szybkich akcji. Przed momentem zaatakowali rywale, jednak Bieniek nie miał większych kłopotów z wybronieniem strzału.

44
    Czesi na moment przechwycili inicjatywę, lecz nie zdołali wyprowadzić składnego ataku. Obraz rywalizacji w ogóle się nie zmienił, biorąc pod uwagę przebieg pierwszej połowy.

43
    Podsumujmy krótko występ Marchewki. Trzeba przyznać, że zawodnik ten całkiem nieźle zaprezentował się w pierwszej połowie. Był dość aktywny i często włączał się w akcje naszego zespołu. Niestety, jego strzały zwykle były niecelne.

42
    Polacy błyskawicznie rzucili się do ataku. Jeden z Czechów faulował nieopodal własnego pola karnego, wobec czego biało-czerwoni egzekwowali rzut wolny. Ten nie przyniósł im żadnych korzyści.

41
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Marchewka, na boisku pojawia się Bida.

41
    Po przerwie będziemy mieli zmianę w szeregach Polski.

Raz jeszcze rzućmy okiem na gola Nawrockiego.

Premierowa część dzisiejszego spotkania w Nowym Jiczynie dobiegła końca. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że w czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Nawrocki. Później mieliśmy kilka akcji w wykonaniu obu ekip, ale żadna z nich nie kończyła się golem. Brakowało celnych strzałów. Minimalnie lepsze wrażenie pozostawili po sobie biało-czerwoni.

40+1

40
    Sędzia postanowił przedłużyć pierwszą połowę o jedną minutę.

39
    Karbownik zdecydował się na samotny rajd lewą flanką, po czym oddał mizernej klasy uderzenie. Futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką. Trudno powiedzieć, co chciał osiągnąć tą próbą.

37
    Zdaje się, że piłkarze obu ekip z niecierpliwością wyczekują na gwizdek kończący pierwszą połowę. Obecnie na murawie nie dzieje się prawie nic. Sporadycznie kąsają Polacy, lecz niewiele z tego wynika.

36
    Groźnie zaatakowali teraz rywale! Futbolówka poszybowała minimalnie ponad bramką strzeżoną przez Bieńka. Niewiele brakowało, by piłka wtoczyła się za kołnierz naszego golkipera.

35
    Trzeba też podkreślić, że spotkanie jest rozgrywane zgodnie z duchem fair-play. Sporadycznie dochodzi do przekroczenia wyznaczonych zasad. Do tej pory odnotowaliśmy tylko jeden żółty kartonik.

34
    Piłkarze obu ekip wyglądają już na dość mocno zmęczonych. Nic w tym dziwnego. W Nowym Jiczynie jest naprawdę ciepło, wiatr praktycznie w ogóle nie powiewa. To nie są łatwe warunki do gry w piłkę nożną.

32
    Czesi dość dobrze organizują się w defensywie. Wszelakie natarcia ze strony biało-czerwonych są bardzo szybko neutralizowane. Chyba wyciągnęli wnioski po utracie tej pierwszej bramki.

31
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już niespełna dziesięć minut. Przed momentem biało-czerwoni egzekwowali rzut rożny, ale nie przyniosło im to nawet szczątkowych korzyści.

30
    Polacy nadal przeważają, ale nie potrafią zainkasować drugiego trafienia. Na tablicy wyników w dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie naszych rodaków. Przypomnijmy, że w 4. minucie na listę strzelców wpisał się Nawrocki.

29
    Ależ zakotłowało się teraz w polu karnym Czechów! Ostatecznie jednak nasi dzisiejsi rywale zdołali wyjaśnić całe zamieszanie, ekspediując piłkę daleko przed siebie.

28
    Czesi przechwycili inicjatywę w środku pola, po czym ruszyli z atakiem pozycyjnym. Ten zakończył się kolejnym niecelnym uderzeniem. Trzeba jednak przyznać, że piłka poszybowała tuż obok bramki Bieńka.

27
    Wracamy do rywalizacji. Futbolówka znajduje się w posiadaniu biało-czerwonych. Obecnie nasi reprezentanci nie spieszą się z konstruowaniem kolejnych ataków. Chyba chcą nieco uśpić czujność rywala.

25
    Z uwagi na to, że jest bardzo gorąco, sędzia zarządził przerwę na nawodnienie organizmów.

24
    Ożywili się sympatycy czeskiego futbolu. Zgromadzeni kibice domagają się gola w wykonaniu gospodarzy. Póki co jednak reprezentacja naszych południowych sąsiadów nie zainkasowała ani jednego celnego strzału.

23
    Kolejna akcja biało-czerwonych spaliła na panewce. Trzeba przyznać, że Polacy rozgrywają dobre spotkanie, ale czasem brakuje im postawienia przysłowiowej kropki nad "i".

21
    Za brzydkie wejście w nogi naszego reprezentanta żółtą kartką ukarany został Gabriel. Polacy egzekwowali rzut wolny, ale nie przyniosło im to żadnych korzyści.

20
    Dwadzieścia minut pierwszej połowy już za nami. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie reprezentacji Polski. Przed momentem jeden z naszych rodaków był faulowany tuż przed polem karnym Czechów.

19
    Czesi egzekwowali całą serię rzutów rożnych, ale nie zdołali oddać celnego uderzenia na bramkę strzeżoną przez Bieńka. Póki co nasz golkiper nie miał większego kontaktu z piłką. Rywale mają rozregulowane celowniki.

18
    Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego zaaplikował jeden z rywali. Następnie reprezentant Czech główkował w kierunku naszej bramki, ale piłka otarła się o polskiego defensora i poszybowała tuż przy słupku.

17
    Nasi południowi sąsiedzi wrzucili wyższy bieg. Rywale coraz częściej przedostają się pod polskie pole karne, ale na razie niewiele z tego wynika. Czesi mają problem z oddaniem celnego strzału.

16
    Groźnie zaatakowali teraz rywale! Niebezpieczne uderzenie zza pola karnego poszybowało minimalnie obok bramki strzeżonej przez Bieńka. Sporo szczęścia miał nasz golkiper.

15
    Kwadrans gry za nami. Nie jest to jakieś porywające widowisko. Obie ekipy dość mozolnie kreują ataki. Być może jest to związane z warunkami pogodowymi. W Nowym Jiczynie jest dziś bardzo ciepło.

14
    Częściej przy futbolówce znajdują się reprezentanci naszego kraju. Trzeba jednak podkreślić, że w chwili obecnej biało-czerwoni nie forsują tempa. Polacy preferują spokojną grę na własnej połowie.

13
    Aktualnie obserwujemy sporo walki w środku pola. Czesi próbują przyspieszyć, ale niewiele wynika z ich starań. Polacy dobrze organizują się w defensywie, szybko oddalając potencjalne zagrożenia.

12
    Dobrze interweniował teraz jeden z defensorów reprezentacji Czech. Gdyby nie jego czujna postawa, to Polacy mieliby szansę na podwyższenie prowadzenia.
    11. Od czwartej minuty prowadzimy po golu Nawrockiego.

10
    Dziesięć minut gry już za nami. Śmiało możemy stwierdzić, że Polacy w pełni kontrolują przebieg tego pojedynku. Przeciwnicy nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Raz po raz przedzierają się na naszą połowę, lecz niewiele z tego wynika.

9
    Na trybunach panuje bardzo dobra atmosfera. Warto odnotować, że w Nowym Jiczynie obecni są zarówno kibice Polski, jak i reprezentacji Czech. Doping nawet przez chwilę nie milknie.

8
    Mogło być bardzo groźnie, ale jeden z biało-czerwonych nie zdołał doskoczyć do futbolówki. Dobre dośrodkowanie z lewej flanki. Było niesłychanie blisko.

7
    Teraz reprezentanci Czech próbują troszeczkę uspokoić swe poczynania. Nasza drużyna jest bardzo aktywna. Polacy rozochocili się tym pierwszym trafieniem i szukają szansy na zainkasowanie kolejnego.

6
    Czesi nieźle rozpoczęli ten pojedynek, ale obecnie prezentują się dość miernie. Nasi południowi sąsiedzi mają spory kłopot z wyprowadzeniem składnego ataku.
    4. Nawrocki (POL) - 0:1

4
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ NAWROCKI. Nasi rodacy świetnie wykorzystali niefrasobliwość rywali w defensywie. Nawrocki nie miał najmniejszego problemu z pokonaniem czeskiego golkipera.

3
    Ładnie poderwali się do ataku Czesi, ale nic z tego nie wynikło. Nasza drużyna szybko zneutralizowała potencjalne niebezpieczeństwo.

2
    Na razie obserwujemy niemały chaos. Futbolówka często zmienia właściciela oraz opuszcza murawę. Częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się nasi południowi sąsiedzi.

1
    Spotkanie rozpoczęli Czesi, którzy zagrają dziś w białych strojach. Reprezentacja Polski natomiast prezentować się będzie w czerwonych kompletach. Miejmy nadzieję, że doświadczymy niemałych emocji.

1
    Znamy już skład Polaków:

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu Czechy U16 – Polska U16. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 15:30. Kilka chwil wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu ekip. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Przypomnijmy, że spotkanie to zostanie rozegrane systemem dwie połowy po czterdzieści minut. Wierzymy, że Polacy wezmą rewanż za wtorkową przegraną z reprezentacją Czech!

Warto podkreślić, że reprezentacja Polski do lat 16 jest prowadzona przez trenera Bartłomieja Zalewskiego. 36-latek ma za sobą karierę piłkarską w takich klubach jak Warta Poznań i Aluminium Konin. Jest najmłodszym spośród selekcjonerów w Polsce.

Kadra reprezentacji Polski na dwumecz z Czechami:

Paweł Żuk (Everton FC), Sebastian Mach (Hertha Berlin), Mikołaj Nawrocki (Jagiellonia Białystok), Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Kacper Janiak (Lech Poznań), Jakub Karbownik (Lech Poznań), Olaf Kobacki (Lech Poznań), Wiktor Pleśnierowicz (Lech Poznań), Jakub Białczyk (Lech Poznań), Karol Smajdor (Lech Poznań), Oskar Nowak (Lech Poznań), Kacper Andrzejewski (Lech Poznań), Michał Karbownik (Legia Warszawa), Jowin Radziński (Pogoń Szczecin), Marcel Lotka (Rot-Weiss Essen), Bartosz Marchewka (Rozwój Katowice), Wiktor Bieniek (UKS SMS Łódź), Michał Bogacz (KGHM Zagłębie Lubin).
    Rzućmy okiem na trafienie Kozaka:

To będzie już druga potyczka pomiędzy Czechami a Polakami. Przypomnijmy, że po raz ostatni reprezentacje te zmierzyły się w miniony wtorek. Wówczas lepiej spisali się nasi południowi sąsiedzi. Przypomnijmy, że Czesi triumfowali w stosunku 1:0. Jedynego gola w tym meczu zainkasował Matyáš Kozák.

Podczas tej relacji gościć będziemy w Nowym Jiczynie, gdzie reprezentacja Czech do lat szesnastu zmierzy się z rówieśnikami z Polski. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 15:30. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.