Nottingham – Arsenal 0:4 (koniec) | Derby – Liverpool 0:3 (koniec) | Leicester – Chelsea 2:4 (po dogrywce)
koniec po dogrywce
Leicester City
2:4 (2:1)
Chelsea F.C.
Wtorek 20.09.2016, 20:45 • King Power Stadium, Leicester • Puchar Ligi Angielskiej • 3. runda

To już wszystko z King Power Stadium. Dziękujemy Państwu niezwykle serdecznie za uwagę i spędzony z nami długi wieczór na boisku w centralnej Anglii. Chyba nikt nie powinien jednak żałować bowiem to był mecz co się zowie! Kłaniamy się zapraszając na kolejne relacje na lajfach. Dobranoc. (23:26:54)
    2 minut i 29 sekund potrzebował by rozstrzygnąć losy tej rywalizacji Fabregas. Man of the match!

We włoskim starciu dziś lepszy Antonio Conte.

Świętują dziś przyjezdni. Wobec tegorocznej absencji w europejskich pucharach, dla nich dzisiejsza wygrana jest niezwykle cenna!

Szalone starcie w Leicester już za nami! Jako hit zapowiadano mecz Mistrza Anglii z londyńską Chelsea i na pewno widowisko stanęło na wysokości zadania. Po pełnym emocji spotkaniu goście wygrywają w stosunku 4:2 i meldują się w kolejnej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej! Niestety spory wpływ na wynik rywalizacji miała czerwona kartka dla Wasilewskiego, który ogółem wypadł dziś słabo. Z kolei podopieczni Antonio Conte pokazali charakter wracając z wyniku 0:2 na 4:2. "The Blues" swojego kolejnego rywala poznają jutro!

120

119
    Nieco wymusił faul Simpsona Costa. Wydawało się, że mogą groźnie zacentrować w "szesnastkę" rywala goście, lecz ci decydują się na wycofanie do tyłu.

118
    Twarde starcie pomiędzy Cahillem a Ulloą. Przez chwilę cierpiał zmiennik Okazakiego, lecz wskazał swojemu szkoleniowcowi, że nie stało się nic wielkiego. Na pewno spadł kamień z serca Ranieriemu.

117
    Mocno stara się zapracować na trzecie trafienie Fabregas. Tym razem prostopadłe zagranie od Chalobaha. Spóźnił się jednak debiutant i przez to strzelec dwóch goli jest na spalonym.

116
    Zabawny błąd techniczny Fabregasa. Były pomocnik Arsenalu i Barcelony chcąc przyjąć futbolówkę, przepuszcza ją sobie między nogami. Od razu wrzawa kibiców Mistrza Anglii.

115
    Szukał centry w tej sytuacji Alonso. Tymczasem piłka nieco przypadkowo odbija się od nogi Fabregasa i w niewielkiej odległości mija lewy słupek. Mógł mieć hattricka Hiszpan!

114
    Moses podaje do środka pola w kierunku Fabregasa. Ten stara się uruchomić wbiegającego Costę, lecz w porę ruszył z interwencją Drinkwater.

113
    Naciskał mocno niepewnego Davida Luiza Vardy. Brazylijczyk tym razem ma szczęście, bowiem był faulowany przez snajpera "Lisów". Rozpocznie od własnej połowy Chelsea.

112
    Próbują jakoś dograć do końca to spotkanie obie ekipy. Londyńczycy nie prą do przodu. Wymiana futbolówki na własnej połowie, a w sektorze przyjezdnych trwa świętowanie.

111
    Zdecydował się na mocną wrzutkę w "szesnastkę" Drinkwater. Nie dał jednak szans na powalczenie swoim kolegom Anglik. Piłka na aucie bramkowym.

110
    Nieodpowiedzialne zachowanie Luiza przed własnym polem karnym. Faul na pędzącym Vardim. Będzie rzut wolny i "żółtko" dla Brazylijczyka.

109
    Diego Costa próbował przedostać się przez skomasowaną obronę rywali snajper gości. Wzięty w "kanapkę" reprezentant Hiszpanii. To nie mogło się udać.

108
    Vardy stara się pociągnąć akcję do przodu. Rusza sam naprzeciw trzech rywali Anglik, lecz musi spasować. Nikt nie podążył za tym atakiem.

107
    Spokojnie wymieniają futbolówkę na własnej połowie goście. Nawet nie starają się wyżej podejść gracze Leicester. Brak sił i wiary – ciężko się dziwić.

Mariusz Nyka

Gole: 17. Okazaki, 35. Okazaki – 45+1. Cahill, 50. Azpilicueta, 93. Fabregas, 95. Fabregas

Kartki:   52. Wasilewski (LEC), 87. Drinkwater (LEC), 104. Chilwell (LEC) – 83. Matić (CHE), 110. Luiz (CHE)   90. Wasilewski (LEC)

Posiadanie piłki: 33 % : 67 %.
    Strzały celne: 3:11. Strzały niecelne: 4:10. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 1:4. Foule: 16:12.