Olimpia-Beskid – KPR J.G. 25:25 (koniec) | KPR G.K. – AZS Łączpol 23:25 (koniec) | SPR Pogoń – Młyny Stoisław 31:23 (koniec)
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz
25:25 (14:13)
KPR Jelenia Góra
Sobota 24.09.2016, 16:00 • Hala MOSiR, Nowy Sącz • PGNiG Superliga kobiet • 4. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zapraszamy na relację ze spotkania 3. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, w którym Olimpia-Beskid Nowy Sącz zmierzy się z KPR-em Jelenia Góra!

Pojedynek którego będziemy świadkami, pierwotnie miał odbyć się w Jeleniej Górze. Na prośbę jeleniogórskiego zespołu mecz będzie rozgrywany w hali MOSiR-u w Nowym Sączu.

"Góralki" na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2016/17 musiały czekać do trzeciej kolejki. Sądeczanki zdobyły bardzo cenne dwa punkty, po niezwykle zaciętym boju z MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Zwycięstwo w ostatnim spotkaniu pozwoliło piłkarkom Olimpii-Beskid awansować na 7. miejsce w ligowej tabeli.

Nieco gorzej wiedzie się zawodniczkom z Jeleniej Góry. Nie potrafiły one wygrać, ba – nawet zremisować żadnego z dotychczasowych meczów. Efektem jest zerowy dorobek punktowy i przedostatnia pozycja w PGNiG Superlidze Kobiet. Mecz z Olimpią-Beskid będzie dla jeleniogórzanek ogromną szansą na przełamanie.

Już po trzech kolejkach możemy śmiało stwierdzić, że Gabriela Szabo będzie ogromnym wzmocnieniem Olimpii-Beskid w tym sezonie. Rumuńska zawodniczka w trzech pierwszych meczach rzuciła 26. bramek i ze sporą przewagą przewodniczy klasyfikacji strzelczyń. Wśród piłkarek z Jeleniej Góry najskuteczniejsza jest Sabina Kobzar, która pokonywała bramkarki rywalek 18. razy.

Sędziami głównymi spotkania Olimpii-Beskid z KPR-em Jelenia Góra będą Kamil Dąbrowski (Kielce) oraz Paweł Staniek (Kielce). Delegatem z ramienia ZPRP będzie Marek Musiał (Ozimek).

Jakim wynikiem zakończy się ten mecz? Która drużyna zaprezentuje skuteczny Handball i zdobędzie cenne dwa punkty? Odpowiedź na te, a także inne pytania poznacie państwo śledząc naszą relację na żywo! Zaczynamy kilka minut przed pierwszym gwizdkiem sędziowskim!

Olimpia-Beskid Nowy Sącz:

KPR Jelenia Góra:

Trwa rozgrzewka zawodniczek obu drużyn.

Piłkarki są już gotowe do gry. Za chwilę prezentacja i pierwszy gwizdek sędziowski w tym meczu.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Od środka piłkarki Olimpii-Beskid. (0:0)
    1
    Pierwsza udana akcja gospodyń! Piłka na skrzydło do Leśniak, która otwiera wynik dzisiejszego meczu! (1:0)
    2
    Jasińska otrzymuje piłkę na 7. metrze i pewnym rzutem pokonuje Szczurek! (1:1)

2
    Niecelny rzut Tamary Smbatian. (1:1)
    3
    Strata przyjezdnych i natychmiastowe podanie Rosińskiej do wychodzącej Szabo. Rumunka wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem! (2:1)

3
    Faul w ataku popełnia Bilenia. (2:1)
    4
    Indywidualna akcja Tamary Smbatian i piękny rzut w okienko bramki Ciesiółki! (3:1)
    4
    Sabina Kobzar trafia z 8. metra! (3:2)

5
    Smbatian rzuca minimalnie obok bramki! (3:2)

5
    Kolejny faul w ataku Bileni. (3:2)

5
    Żółtą kartką ukarana Natalia Janas. (3:2)
    6
    Rosińska trafia w poprzeczkę i od razu z kontratakiem wychodzą przyjezdne! Piłkę otrzymała Joanna Załoga , która pokonała Karolinę Szczurek! (3:3)
    7
    Potężny rzut Gabrielli Szabo! Piłka przełamała ręce bramkarki i wpadła do siatki! (4:3)
    7
    Sabina Kobzar odpowiada mocnym rzutem po koźle! (4:4)
    8
    Faul w ataku Rosińskiej i szybkie wyjście Natalii Janas zakończone skutecznym rzutem! (4:5)
    8
    Bramka z dystansu Marty Rosińskiej! (5:5)
    9
    Strata jeleniogórzanek i szybkie wyjście Lubereckiej, która pokonuje Ciesiółkę! (6:5)
    9
    Podanie na koło do Bieleckiej, która pewnym rzutem po koźle pokonuje Aleksandrę Sach! (6:6)

10
    Żółtą kartką ukarana Barbara Choromańska. (6:6)

10
    Aleksandra Sach broni rzut Sabiny Kobzar! (6:6)

11
    Zawodniczki obu drużyn w ostatnich trzech sytuacjach popełniały proste błędy i traciły piłkę. (6:6)

12
    Podanie na koło do Załogi i świetnie interweniuje Aleksandra Sach! (6:6)

13
    Kolejna sytuacja niewykorzystana przez Olimpię-Beskid. Tym razem Gabriella Szabo rzuciła ponad bramką. (6:6)
    13
    Sylwia Jasińska rzuca z dystansu i zdobywa bramkę! (6:7)

13
    Dwie minuty kary dla Oktawii Bieleckiej. (6:7)

14
    Monika Ciesiółka broni rzut Tamary Smbatian! (6:7)

14
    Kolejna dobra interwencja Aleksandry Sach! Tym razem bramkarka Olimpii-Beskid zatrzymała rzut Załogi ze skrzydła! (6:7)
    15
    Joanna Załoga zwodem mija obronę "Góralek" i zdobywa bramkę! (6:8)
    15
    Agnieszka Leśniak trafia ze skrzydła! (7:8)
    16
    Kolejna bramka Załogi ze skrzydła! Piękny rzut skrzydłowej KPR-u Jelenia Góra! (7:9)
    17
    Rzut z dystansu Rosińskiej i piłka w siatce! (8:9)
    17
    Błąd przyjezdnych i natychmiastowy kontratak, który na bramkę zamienia Karolina Płachta! (9:9)
    18
    Kolejny skuteczny kontratak w wykonaniu Olimpii-Beskid. Tym razem na listę strzelczyń wpisała się Agnieszka Leśniak! (10:9)

18
    Fantastyczna interwencja Aleksandry Sach po rzucie Joanny Załogi! (10:9)

19
    Przerwa na życzenie Tomasza Konitza, trenera KPR-u Jelenia Góra. (10:9)

19
    Gramy dalej! (10:9)

20
    Aleksandra Sach zatrzymuje rzut Sabiny Kobzar! (10:9)

20
    Rzut Gabrielli Szabo i świetna interwencja Moniki Ciesiółki! (10:9)
    22
    Oktawia Bielecka trafia po rzucie z koła! (10:10)

22
    Żółtą kartką ukarana Sabina Kobzar. (10:10)

23
    Ciesiółka broni potężny rzut Tamary Smbatian! (10:10)

23
    Natychmiastowa odpowiedź Aleksandry Sach! Bramkarka Olimpii-Beskid zatrzymuje Bieleckiej! (10:10)
    24
    Barbara Choromańska trafia z koła! (11:10)

24
    Faul w ataku Tamary Smbatian. (11:10)

25
    Dwie świetne interwencje Aleksandry Sach! Bramkarka Olimpii-Beskid najpierw zatrzymała rzut Sabiny Kobzar, a następnie obroniła dobitkę Joanny Załogi ze skrzydła! (11:10)

25
    Dwie minuty kary dla Oktawii Bieleckiej. (11:10)
    26
    Bramka Gabrielli Szabo z rzutu karnego! (12:10)

26
    Atak przyjezdnych i sędzia dyktuje rzut karny po faulu na Sylwii Jasińskiej. (12:10)
    27
    Sabina Kobzar zamienia rzut karny na bramkę! (12:11)
    27
    Zejście Agnieszki Leśniak ze skrzydła do środka pola, rzut i piłka w siatce! (13:11)

28
    Drużyna KPR-u Jelenia Góra w komplecie. (13:11)
    28
    Sabina Kobzar trafia z dystansu! (13:12)

28
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt – trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (13:12)

28
    Gramy dalej! (13:12)
    29
    Rosińska podaje do Smbatian, ta mija obronę rywalek i zdobywa bramkę! (14:12)
    29
    Patrycja Koc rzuca z dystansu po koźle i pokonuje Aleksandrę Sach! (14:13)

30
    Monika Ciesiółka instynktownie broni rzut Marty Rosińskiej! (14:13)

30
    Rzut karny dla KPR-u Jelenia Góra. (14:13)

30
    Sabina Kobzar rzuca po koźle i świetnie broni Aleksandra Sach! (14:13)

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:13)

Jesteśmy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku. Zarówno jedna jak i druga drużyna nie potrafią odskoczyć na większą ilość bramek. Wygląda na to, że do końca będziemy oglądać zacięty bój o komplet punktów. Wracamy po przerwie.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:13)

31
    Przy piłce zawodniczki KPR-u Jelenia Góra. (14:13)

31
    Aleksandra Sach broni rzut Sabiny Kobzar! (14:13)

32
    Piłkarki Olimpii-Beskid gubią piłkę. W posiadaniu drużyna przyjezdna. (14:13)
    32
    Podanie na koło i bramka Barbary Choromańskiej! (15:13)

33
    Joanna Załoga gubi piłkę na skrzydle. (15:13)

34
    Agnieszka Leśniak nie trafia w bramkę ze skrzydła! (15:13)
    34
    Strata KPR-u. szybka wyjście w kontrataku i bramka Karoliny Płachty! (16:13)
    35
    Piękna akcja w wykonaniu zawodniczek Olimpii-Beskid Nowy Sącz! Smbatian minęła kilka zawodniczek i podała na koło do Choromańskiej, która rzutem w okienko bramki pokonuje Monikę Ciesiółkę! (17:13)

35
    Przerwa na życzenie Tomasza Konitza, trenera KPR-u Jelenia Góra. (17:13)

35
    Gramy dalej! (17:13)

36
    Sylwia Jasińska rzuca, ale świetnie broni Aleksandra Sach! (17:13)

36
    Natalia Janas zatrzymana na skrzydle! Kolejna interwencja Aleksandry Sach! (17:13)
    36
    Marta Rosińska trafia z kontrataku! (18:13)

37
    Tamara Smbatian rzuca, ale piłka odbita po bloku pada łupem Moniki Ciesiółki, która oddala zagrożenie. (18:13)
    37
    Podanie na koło do Bieleckiej i pewny rzut po koźle! (18:14)
    38
    Gabriela Szabo trafia z dystansu! (19:14)

39
    Aleksandra Sach zatrzymuje rzut Oktawii Bieleckiej z koła! (19:14)

39
    Rzut karny dla Olimpii-Beskid Nowy Sącz. Faulowana była Barbara Choromańska. (19:14)
    40
    Gabriella Szabo rzuca w prawy dolny róg bramki Martyny Hoffman! Piłka w siatce! (20:14)

40
    Monika Ciesiółka świetnie broni potężny rzut Gabrielli Szabo! (20:14)
    41
    Mocny rzut Tatiany Bilenii i bramka! (20:15)
    41
    Kolejny celny rzut Bilenii! (20:16)

42
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt, trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. (20:16)

42
    Gramy dalej! (20:16)

42
    Zawodniczki Olimpii-Beskid zbyt długo rozgrywały swoja akcję, sędziowie odgwizdali grę pasywną! (20:16)
    43
    Sabina Kobzar potężnie rzuciła z dystansu i pokonała Aleksandrę Sach! (20:17)

44
    Tamara Smbatian rzuca obok bramki! (20:17)

44
    Aleksandra Sach broni rzut Oktawii Bieleckiej ze skrzydła! (20:17)

45
    Sylwia Jasińska faulowana i dwie minuty kary dla Tamary Smbatian. Będzie rzut karny. (20:17)
    45
    Joanna Załoga wykorzystuje rzut karny! (20:18)

46
    Błąd zawodniczek Olimpii-Beskid i piłka po stronie jeleniogórzanek. (20:18)

46
    Sabina Kobzar po raz kolejny skutecznie rzuca z dystansu! (20:19)

47
    Długo rozgrywają swoją akcję jeleniogórzanki. Sędziowie sygnalizują grę pasywną. (20:19)

48
    Dwie minuty kary dla Marty Rosińskiej! Będzie rzut karny! (20:19)

48
    Nie ma bramki! Joanna Załoga trafia w poprzeczkę! (20:19)

49
    Faul w ataku Kamili Dzidek! (20:19)
    49
    Joanna Załoga trafia ze skrzydła! (20:20)

50
    Faul w ataku Tamary Smbatian! Posypała się gra sądeczanek w ostatnich minutach. (20:20)
    51
    Kolejny gol Joanny Załogi ze skrzydła! Jeleniogórzanki na prowadzeniu! (20:21)
    52
    Bramka Agnieszki Leśniak ze skrzydła! (21:21)

53
    Aleksandra Sach broni rzut Sabiny Kobzar! (21:21)

53
    Trzecia dwuminutowa kara dla Oktawii Bieleckiej! Oznacza to czerwoną kartkę dla zawodniczki z Jeleniej Góry. Będzie rzut karny. (21:21)
    53
    Gabriella Szabo trafia z 7. metra! (22:21)

54
    Przyjezdne gubią piłkę w trakcie rozgrywania ataku! (22:21)
    55
    Smbatian podaje na 9. metr do Szabo, która mocnym rzutem pokonuje Ciesiółkę! (23:21)
    55
    Strata jeleniogórzanek i bramka z kontrataku Agnieszki Leśniak! (24:21)

56
    Przerwa na życzenie Tomasza Konitza, trenera KPR-u Jelenia Góra. (24:21)

56
    Gramy dalej! (24:21)
    56
    Indywidualna akcja Sylwii Jasińskiej i świetne wykończenie! (24:22)
    57
    Bramka Karoliny Płachty po kontrataku! (25:22)
    57
    Natychmiastowa odpowiedź Anny Herbut! (25:23)

58
    Przerwa na życzenie Lucyny Zygmunt, trenerki Olimpii-Beskid Nowy Sącz! (25:23)

58
    Gramy dalej! (25:23)

58
    Rzut Gabrielli Szabo z drugiej linii i dobra interwencja Moniki Ciesiółki! (25:23)
    59
    Sylwia Jasińska trafia w samo okienko bramki strzeżonej przez Aleksandrę Sach! (25:24)
    59
    Strata gospodyń i natychmiastowa kontra przyjezdnych! Bramka Natalii Janas! (25:25)

60
    Dwie minuty kary dla Marty Rosińskiej! Siedem sekund do końca! (25:25)

60
    Jeleniogórzanki nie zdołały oddać rzutu z akcji! (25:25)

Koniec meczu. (25:25)

Oglądaliśmy niezwykły pojedynek w Nowym Sączu! Piłkarki Olimpii-Beskid mimo sześciu bramek przewagi nie zdołały wygrać tego spotkania! Zawodniczki KPR-u Jelenia Góra goniły wynik przez praktycznie całą drugą połowę i finalnie zdobywają pierwszy punkt w tym sezonie! Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje w Lajfy.com! (17:27:53)

Krzysztof Orzeł

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek – Płachta, Leśniak, Choromańska, Luberecka, Janik, Dzidek, Wielocha, Smbatian, Nosal, Pożoga, Rosińska, Szabo
    KPR Jelenia Góra: Hoffman, Ciesiółka – Bogacka, Bilenia, Maziarz, Kobzar, Załoga, Jasińska, Kanicka, Oreszczuk, Herbut, Janas, Koc

Sędziowie: Kamil Dąbrowski, Paweł Staniek (Kielce)