Chrobry – Sandecja 2:1 (koniec) | Podbeskidzie – Wisła Pu. 0:0 (koniec) | Zagłębie S. – Olimpia G. 3:5 (koniec)
Wigry – Górnik Z. 0:0 (koniec) | Znicz – Miedź 0:0 (koniec) | Stomil – GKS T. 4:0 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
3:5 (1:3)
Olimpia Grudziądz
Sobota 24.09.2016, 18:30 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 10. kolejka

Strzały na bramkę: 8:6. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 2:0. Faule: 5:7. (20:26:11)

Niezwykle emocjonujące spotkanie odbyło się dzisiaj w Sosnowcu. Sosnowiczanie przyzwyczaili już wszystkich, że w meczach tej drużyny pada dużo bramek. Tak było i dzisiaj. Olimpia niespodziewanie wygrała to spotkanie 5:3, jednak sosnowiczanie po niesamowitym zrywie w drugiej połowie mogli to spotkanie zremisować. Skrzydła trochę podcięła miejscowym czerwona kartka dla Nowaka.

90+5

90+5
    Nieudane podanie Wilka i piłka w rękach bramkarza gości.

90+4
    Boettcher fauluje przeciwnika w okolicach pola karnego Olimpii.

90+3
    Od własnej bramki zacznie Szumski.

90+2
    Dudek stracił piłkę pod bramką gości. Gospodarze ruszyli z kontrą i wywalczyli rzut rożny.

90
    Spotkanie przedłużone o pięć minut.

90
    Gol dla Olimpii!
    KAMIL KUROWSKI z niemal zerowego kąta zdobywa bramkę. Już chyba nikt na "Ludowym" nie ma wątpliwości, że twierdza "Ludowy" w dniu dzisiejszym polegnie.

89
    Goście nabijają Zagłębiaka i kolejny róg.

89
    Rzut rożny wywalczyli goście.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Matusiak (Zagłębie Sosnowiec).

87
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Markowski, na boisku pojawia się Boettcher.

86
    To był chyba błąd sędziego, powinien być rzut karny dla Zagłębia po faulu na Udoviciciu, który był ciągnięty przez kilka metrów za rękaw.

85
    Było gorąco po dośrodkowaniu Wilka, ale żaden z Zagłębiaków nie sięgnął futbolówki.

85
    Będziemy mieli debiut w Zagłębiu Dominika Boettchera.

85
    Udovicić przebiegł z piłką pół boiska i wywalczył jeszcze rzut rożny.

84
    Pewna interwencja Szumskiego.

82
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Nowak (Zagłębie Sosnowiec).

82
    Matusiak przerwał kontrę gości wybiciem na aut.

80
    Z dystansu uderzał Nowak, ale na posterunku Wrąbel.

79
    Gol dla Zagłębia!
    Piękna bramka. Do końca będziemy mieli emocje. Z dystansu w okienko uderzył SEBASTIAN DUDEK.

79
    Zamknięci na własnej połowie od paru minut są goście. Trwa napór Zagłębia.

78
    Na małym dystansie rozegrali piłkę ze sobą Wilk z Łuczakiem. Ostatecznie za mocno podawał Wilk i piłkę chwyta Wrąbel.

77
    Po rzucie rożnym mieliśmy kontrę gości, ale w porę wrócili miejscowi.

76
    Świetna interwencja Wrąbela, który wygrywa rywalizację jeden na jednego. Będzie róg.

75
    Było bardzo blisko, abyśmy mieli trzecią bramkę dla gospodarzy. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Bartczak, a głową uderzał obok słupka Dudek.

74
    Do końca spotkania ok. 15 minut. Zerwał się teraz doping na stadionie "Ludowym". Nie takie rzeczy już widzieli kibice Zagłębia jak odrobienie dwóch bramek.

73
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Smoliński, na boisku pojawia się Bielawski.

72
    Nowak uderzył z 16. metrów z półwoleja, ale blokują ten strzał rywale.

72
    Niesamowite zamieszanie po tym rzucie rożnym. Zamurowali bramkę piłkarze Olimpii. Padło kilka strzałów, jednak wszystkie zablokowane przez defensorów.

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Kaczmarek (Olimpia Grudziądz).

70
    Ależ to mogła być bramka. Wilk odebrał piłkę rywalowi w okolicach linii środkowej. Doświadczony pomocnik zauważył wysuniętego z bramki goalkeepera rywali i uderzył z ok. 50 metrów. Piłka po jego uderzeniu o centymetry mija bramkę.

68
    Na spalonym zawodnik gospodarzy.

67
    Zagłębie nabrało wiatru w żagle, trwa napór miejscowych, tylko pytanie, czy starczy czasu.

66
    Zagłębie próbuje jeszcze nawiązać kontakt. Strzelcem bramki MARTIN PRIBULA, który wykończył akcję pewnym strzałem.

65
    Bartczak zwiódł rywala w polu karnym, ale po chwili Zagłębie traci piłkę.

65
    Dudek dobrze dojrzał z przodu Wilka, ale za mocne było to podanie i piłkę na aut wybijają goście.

64
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Michalik, na boisku pojawia się Kasperkiewicz.

63
    Po rzucie rożnym goście szybko odzyskali piłkę i ruszyli z kontrą, ale akcja straciła swoje tempo i sosnowiczanie ponownie odzyskali piłkę.

62
    Dudek uderzył z rzutu wolnego w mur. Akcja przeniosła się na prawe skrzydło. Po dośrodkowaniu prawej strony na róg piłkę wybił zawodnik gości.

60
    Strzał Nowaka zza pola karnego, ale na linii uderzenia znalazł się zawodnik gości.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Nowak (Zagłębie Sosnowiec).

57
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Warchoł, na boisku pojawia się Banasiak.

56
    Prostopadłe podanie do Wilka. Były reprezentant kraju zgrał piętką do jednego z graczy Zagłębia. Na posterunku defensywa gości.

55
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Sierczyński, na boisku pojawia się Wilk.

54
    Na murawie leżą teraz właśnie bohaterowie ostatniej akcji. Łuczak, który chyba zahaczył butem w murawę oraz Wrąbel, który ucierpiał po tym mocnym uderzeniu.

53
    Idealnie w tempo do Łuczaka zagrał Dudek. Łuczak miał przed sobą tylko Wrąbela i uderzył na siłę właśnie w bramkarza gości.

52
    Goście podwyższają prowadzenie. Gola strzałem z woleja zdobył MARCIN KACZMAREK.

50
    Kaczmarek niechętnie opuścił boisko. Po chwili zawodnik gości wrócił na plac gry.

49
    Kaczmarek ucierpiał w starciu z Sierczyńskim. Zdobywca pierwszego gola będzie musiał skorzystać z pomocy medycznej.

48
    Pribula zwiódł zwodem rywala i dośrodkował w pole karne. Akcję zamykał Bartczak, ale skrzydłowy gospodarzy źle trafił w piłkę i nie zagroził bramce rywala.

46
    Drugą połowę rozpoczęli miejscowi. Szybko Zagłębiacy próbowali przedostać się na połowę rywala, ale zabrakło dokładności i od autu zacznie Olimpia.

46

Do przerwy mamy niespodziankę. Goście, którzy znajdują się strefie spadkowej prowadzą z liderującym Zagłębiem. Olimpia szybko otworzyła wynik tego spotkania. Na listę strzelców już w drugiej minucie wpisał się Kaczmarek. Olimpia nie zamierzała się tylko bronić i już po 18. minutach na zegarze świetlnym widniał wynik 0:3. Sosnowiczanie jakby się obudzili po trzeciej bramce i grali lepiej, jednak do przerwy znaleźli tylko raz drogę do bramki Wrąbela.
    Statystyki po pierwszej połowie:

45+1

45+1
    Krótko rozegrany rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne celny strzał oddał Łuczak, ale za lekkie to było uderzenie, aby zaskoczyć Wrąbela.

45+1
    Nowak sprytnym zagraniem szukał w polu karnym swoich kolegów. W porę wsadził nogę defensor gości i będziemy mieli róg.

45
    Minutę dolicza do podstawowego czasu gry arbiter.

45
    Warchoł złapany na spalonym.

44
    Bartczak minął piłkarzy Olimpii niczym tyczki na treningu. Młody pomocnik wpadł w pole karne, podał do Łuczaka, ale napastnik sosnowiczan nie zdołał wykończyć akcji celnym uderzeniem.

42
    Tym razem na murawie leżał zawodnik Zagłębia. Łuczak po chwili podnosi się i kontynuuje grę.

41
    Długo przygotowywali wznowie z tego rzutu wolnego Zagłębiacy. Dudek podał do Nowaka, a ten drugi przedłużył podanie do Matusiaka. Matusiak oddał strzał na bramkę rywala, ale zdecydowanie za wysoko uderzył defensywny pomocnik.

40
    Przerwa w grze. Kontuzjowany był Warchoł, ale wygląda na to, że już wszystko jest w porządku.

38
    Dalekie wyjście z bramki Szumskiego. Bramkarz Zagłębia spokojnie rozpoczyna kolejną akcję miejscowych.

37
    Szumski pewnie wyłapuje dośrodkowanie z rzutu rożnego. Sosnowiczanie ruszają z kontrą.

36
    Po błędzie Markowskiego, który źle opanował piłkę w środku pola goście mieli kontrę. Sierczyński zablokował dośrodkowanie rywala i będzie róg.

34
    Angielski jest już zdolny, aby kontynuować grę.

33
    Mieliśmy przerwę w grze. Jakiegoś urazu nabawił się Angielski, który obserwuje teraz grę swoich kolegów zza linii bocznej.

31
    Bliscy podwyższenia prowadzenia byli przyjezdni. Ciechanowski dośrodkował w pole karne Zagłębia, głową uderzał Warchoł. Akcja dwóch Damianów zakończyła się jednak niepowodzeniem. Od bramki zacznie Szumski.

30
    Goście pod presją Zagłębia tracą piłkę. Sosnowiczanie wznowią grę z autu.

28
    Ależ była okazja dla miejscowych. Udovicić ruszył lewym skrzydłem niczym pendolino po polskich torach. Serbski obrońca dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę uderzył Łuczak. Napastnikowi gospodarzy zabrakło kilku centymetrów, aby umieścić piłkę w siatce.

27
    Pribula za bardzo wypchnął Łuczaka i grający dzisiaj jako napastnik Łuczak nie zdążył opanować futbolówki.

25
    Doskonałe podanie do Angielskiego. Zawodnik gości fatalnie jednak opanował piłkę, która trafiła do rąk Szumskiego.

24
    Była okazja na kontrę dla Zagłębia, ale faulem ratowali się piłkarze Olimpii.

23
    Szumski pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

21
    Doskonałe prostopadłe podanie do MARTINA PRIBULI. Doświadczony zawodnik gospodarzy minął bramkarza gości i wpakował piłkę do pustej bramki.

18
    Doskonale rozegrana akcja przez gości. Dwóch na jednego ruszyła Olimpia. Warchoł podał do nieobstawionego KAMILA KUROWSKIEGO, który uderzył obok bezradnego Szumskiego. Koszmarny błąd defensywy Zagłębia.

17
    Najemski wyprzedza Warchoła i wybija piłkę na aut.

16
    Ciechanowski dośrodkował w pole karne, ale nie wyszło mu najlepiej to zagranie i pewnie interweniuje Szumski.

15
    Niedokładność w grze miejscowych. Od bramki zacznie Wrąbel.

15
    Strzał Ciechanowskiego z dystansu, ale piłka mija bramkę Szumskiego.

13
    W odpowiedzi mamy bramkę gości. Po dobrym dograniu z prawego skrzydła Michalika całość wykończył KAROL ANGIELSKI, który pokonał Szumskiego strzałem z bliskiej odległości.

12
    Pomysłowo rozegrany ten rzut rożny przez miejscowych. Akcja kończy się spalonym Bartczaka.

11
    Nowak dobrze dojrzał Pribulę. Słowak wpadł w pole karne i próbował minąć rywala, jednak ostatecznie wywalczył tylko róg.

10
    Faul Markowskiego na połowie rywala.

9
    Dobre dośrodkowanie Udovicicia w pole karne. W "szesnastce" znajdywał się tylko Łuczak, który przegrał walkę o piłkę z rywalem.

8
    Sosnowiczanie wyglądają na nieco zamroczonych po tym szybkim ciosie od rywala. Jednak jeszcze za wcześnie, aby mówić tutaj o nokaucie.

7
    W pole karne dośrodkowywał Nowak, piłkę głową strącił Najemski, ale nie wyszło to uderzenie środkowemu obrońcy Zagłębia.

6
    Bartczak sfaulowany na połowie rywala.

4
    Niedokładne rozegranie piłki przez Udovicicia. Będziemy mieli aut dla gości.

3
    Zagłębie próbuje szybko odrobić straty, ale grudziądzanie skutecznie w swoim polu karnym wypychają miejscowych.

2
    Szybko otwiera nam się wynik tego spotkania. Bramkę z rzutu wolnego zdobywa MARCIN KACZMAREK. Źle zachował się w tej sytuacji Szumski, który powinien obronić to uderzenie.

2
    Może być groźnie, będziemy mieli rzut wolny dla Olimpii w pobliżu linii pola karnego.

1
    Nieporozumienie w szeregach gospodarzy. Szumski wybija piłkę na aut na wysokości pola karnego.

1

Spotkanie zostało poprzedzone minutą ciszy. W dniu dzisiejszym zmarł Kazimierz Szmidt, były piłkarz i trener Zagłębia Sosnowiec.

Piłkarze obydwóch drużyn już na murawie. Goście zaprezentują się nam w zielonych strojach, a gospodarze zagrają na biało.

Zagłębie Sosnowiec ma sporego pecha, bowiem przed tym spotkaniem z kadry meczowej wypadło dwóch napastników. Do zdrowia wraca powoli Matić, jednak w ostatnim spotkaniu jakiegoś urazu nabawił się Sanogo, który dzisiaj zasiadł tylko na trybunach. Co więcej, od paru miesięcy niedyspozycyjny jest Fidziukiewicz, który wróci na boisko dopiero w następnej rundzie.

Zagłębie Sosnowiec: Szumski – Sierczyński, Najemski, Markowski, Udovićić – Matusiak, Dudek – Bartczak, Nowak, Pribula – Łuczak.

Rezerwowi: Fabisiak, Wiktorski, Ryndak, Mularczyk, Budek, Boettcher, Wilk.

Olimpia Grudziądz: Wrąbel – Ciechanowski, Żitko, Malec, Woźniak – Kurowski, Smoliński, Warchoł, Angielski, Kaczmarek – Michalik.

Rezerwowi: Królczyk, Banasiak, Bielawski, Łukowski, Kasperkiewicz, Kraska, Skórecki.

Sędziowie: Marek Opaliński – Jacek Tokarski – Artur Załęczny.

Witamy ze stadionu "Ludowego" w Sosnowcu. Przed paroma minutami postraszył nas lekki deszcz, jednak jak to często bywa "z wielkiej chmury, mały deszcz". Jak na razie nie mamy opadów i oby tak zostało do ostatniego gwizdka sędziego.

Niemal dokładnie rok temu, również w 10. kolejce doszło do spotkania Zagłębia i Olimpii w ramach I ligi. Wówczas grająca w dziesiątkę przed 60 minut Olimpia zdołała wywieźć z Sosnowca jeden punkt.

Historia ligowych spotkań pomiędzy Zagłębiem, a Olimpią jest remisowa. Po jednym zwycięstwie odnotowali Zagłębiacy i Olimpia, a czterokrotnie obydwie drużyny dzieliły się punktami. W ostatnim ligowym spotkaniu górą byli piłkarze z woj. Kujawsko-Pomorskiego. Na własnym stadionie Olimpia wygrała wtedy 4:2, choć Zagłębie prowadziło do 71. minuty 2:1.

W sobotę Zagłębie wystąpi pod wodzą nowego trenera – Jarosława Araszkiewicza, który ma wypełnić lukę po Jacku Magierze i wspólnie z Tomaszem Łuczywkiem prowadzić pierwszy zespół. W przeszłości nowy trener Zagłębia zdobył pięciokrotnie mistrzostwo Polski oraz raz triumfował w pucharze Polski jako piłkarz Lecha Poznań.

Jako trener Araszkiewicz radzi sobie zdecydowanie gorzej.
    Karierę trenerską rozpoczął w 2003 roku od prowadzenia rezerw Lecha Poznań. Następnie trenował takie kluby jak: m.in. Warta Poznań, Sandecja Nowy Sącz (w obu klubach dwukrotnie), Kolejarz Stróże, Olimpia Elbląg i Wisla Płock. Przed Zagłębiem Araszkiewicz był trenerem III-ligowa Unii Swarzędz, z której odszedł w kwietniu po serii czterech kolejnych porażek.

Dla Jacka Magiery Zagłębie Sosnowiec było tak na prawdę pierwszym klubem, który prowadził absolutnie samodzielnie. W przeszłości były stoper Legii pracował jako asystent oraz trener drużyny rezerw Legii. W swoim CV Magiera może również zapisać doradzanie w drużynie Motoru Lublin. Jacek Magiera spędził w Sosnowcu trzy miesiące i zostanie zapamiętany raczej pozytywnie. Pod jego wodzą Zagłębie wygrało siedem spotkań, zremisowało czterokrotnie i nie przegrało ani razu (nie licząc porażki z Wisłą Kraków w pucharze Polski po dogrywce). Magiera rozstaje się z Sosnowcem pozostawiając Zagłębie na pozycji lidera I ligi. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem storn, natomiast Legia ma zapłacić za trenera ok. 100 000 euro.

Miniony tydzień minął nam pod znakiem serialu pt. czy Jacek Magiera zostanie dalej trenerem Zagłębia. W tej kwestii mieliśmy kilka zwrotów akcji, z różnych stron padały różne opinie oraz różne fakty. Jedne źródła podawały, że Magiera odejdzie z Zagłębia do Legii inne z kolei, że były środkowy obrońca pragnie kontynuować pracę w Sosnowcu. Po kilku dniach niepewności zapadła decyzja i od czwartku Jacek Magiera przestał pełnić funkcję trenera Zagłębia.

W ostatniej kolejce lepiej wypadło Zagłębie Sosnowiec, które w niezwykle ciekawym spotkaniu wygrało 5:4 z Podbeskidziem. W spotkaniu tym mieliśmy dużo zwrotów akcji, a kibice zgromadzeni na stadionie miejskim w Bielsku-Białej obejrzeli aż 9 bramek. Nie mniej ciekawie było w Kluczborku gdzie MKS wygrał 3:2 z Olimpią. Również i w tym spotkaniu mieliśmy dużo emocji. Obydwie drużyny wykorzystały po jednym karnym, a losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce, a właściwie w ostatniej minucie, kiedy to Michał Szewczyk zdobył bramkę na wagę trzech oczek.

Piłkarze Zagłębia natomiast podejdą do tego spotkania uskrzydleni kolejnym zwycięstwem. Sosnowiczanie kontynuują dwie serie. Po pierwsze Zagłębiacy nie zaznali goryczy przegranej w lidze od 11 meczów. Po drugie "Ludowy" staje się powoli twierdzą, bowiem sosnowiczanie w ostatnich sześciu spotkaniach rozgrywanych u siebie zgarniali trzy punkty.

Zagłębie do tego spotkania będzie podchodzić jako lider. Niezależnie od wyniku sobotniego spotkania Zagłębie pozostanie na pozycji lidera, bowiem sosnowiczanie mają cztery punkty przewagi nad drugą Sandecją.

Olimpia Grudziądz nie przystąpi do tego spotkania w dobrych humorach. Piłkarze tego klubu przegrali trzy ostatnie spotkania. Przed 10. kolejką piłkarze z Kujawsko-Pomorskiego zajmują odległe 16. miejsce (8. punktów). W tej chwili Olimpia znajduje się w strefie spadkowej.

Przed nami pierwszy weekend astronomicznej jesieni. W Sosnowcu Zagłębie ugości na Stadionie "Ludowym" piłkarzy Olimpii Grudziądz, którzy będą musieli pokonać ponad 400 kilometrów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Damian Apostolski

Gole: 21. Łuczak, 66. Pribula, 79. Dudek – 2. Kaczmarek, 13. Angielski, 18. Kurowski, 52. Kaczmarek, 90. Kurowski

Kartki:   59. Nowak (SOS), 88. Matusiak (SOS) – 71. Kaczmarek (OLG)   82. Nowak (SOS)

Strzały celne: 8:6. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 2:0. Foule: 5:7.
    Zagłębie Sosnowiec: Szumski – Sierczyński (55. Wilk), Najemski, Markowski (87. Boettcher), Udovićić – Matusiak, Dudek – Bartczak, Nowak, Pribula – Łuczak.

Zmiany: Fabisiak, Wiktorski, Ryndak, Mularczyk, Budek, Boettcher, Wilk.

Olimpia Grudziądz: Wrąbel – Ciechanowski, Żitko, Malec, Woźniak – Kurowski, Smoliński (73. Bielawski), Warchoł (57. Banasiak), Angielski, Kaczmarek – Michalik (64. Kasperkiewicz).

Zmiany: Królczyk, Banasiak, Bielawski, Łukowski, Kasperkiewicz, Kraska, Skórecki.

Sędziowie: Marek Opaliński – Jacek Tokarski – Artur Załęczny