GKS Bełchatów – Gryf 2:3 (koniec) | Raków – Rozwój 3:0 (koniec) | Odra O. – Radomiak 0:0 (koniec)
Polonia B. – Puszcza 1:2 (koniec) | Stal S. W. – Olimpia Z. 3:1 (koniec) | Warta – Legionovia 0:2 (koniec)
Olimpia E. – ROW Rybnik 3:2 (koniec)
Stal Stalowa Wola
3:1 (1:0)
Olimpia Zambrów
Sobota 24.09.2016, 16:00 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • 2. Liga • 10. kolejka

Spotkanie ustawiła czerwona kartka i przyjezdni niemal całe spotkanie grali w dziesiątkę. W drugiej połowie podopieczni Rafała Wójcika nieco spuścili z tempa co pozwoliło na zdobycie gola kontaktowego przez Olimpię co wprowadziła pewną nerwowość, jednak trzeci gol w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania Adrian Dziubiński. (17:59:13)

90+4

90+3
    Bogusz ukarany żółtą kartką.

90+1
    Gol dla Stali St. Wola!
    Dwukrotnie świetnie strzał zawodników Stali obronił Humerski, ale za trzecim razem z najbliższej odległości futbolówkę w bramce umieścił ADRIAN DZIUBIŃSKI!

90
    Druga połowa potrwa dodatkowe 4 minuty.

89
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Wasiluk, na boisku pojawia się Stelmach.

87
    Strzał z rzutu wolnego Mistrzyka w środek bramki wyłapuje Humerski.

87
    Szybko przenosimy się pod pole karne przyjezdnych, bo stały fragment gry będą mieli gospodarze.

86
    Piasecki fauluje golkipera Stali po dośrodkowaniu z rzutu wolnego za co ogląda żółtą kartkę.

86
    Ostatnie minuty należą do zawodników z Podlasia, którzy grając niemal jednego zawodnika mniej ambitnie walczy.

84
    Futbolówka spada na dalszy słupek, gdzie zawodnik gości zamiast strzału zdecydował się na wrzutkę, którą chwyta Koncki.

83
    Rzut wolny dla Olimpii z prawej strony boiska blisko pola karnego Stali.

82
    Zmiana w drużynie Olimpia Zambrów: z boiska schodzi Byszewski, na boisku pojawia się Jastrzębski.

81
    Przy narożniku pola karnego o piłkę walczy Bętkowski, który fauluje rywala.

80
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Essam, na boisku pojawia się Bętkowski.

79
    Kolejna przerwa w grze tym razem na boisku leży Mohamed Essam. Nosze pojawiły się na boisku.

77
    Chwilowa przerwa w grze, gdyż z murawy nie podnosi się Adrian Gębalski.

75
    Dośrodkowanie w pole karne Olimpii i do główki wyskoczył zawodnik Stali, który nieczysto trafił głową co spowodowało, że piłka przeleciała obok lewego słupka gości!

73
    Gol dla Olimpii Zambrów!
    Z futbolówką w pole karne wbiegł FABIAN PIASECKI, który nawinął jednego obrońcę Stali, a następnie strzałem z piątego metru pod poprzeczkę zdobył gola kontaktowego dla swojego zespołu!

70
    Kontratak wykonaniu podopiecznych Rafała Wójcika prostopadłe podanie Essama do Wójcika, którego powstrzymał Gogol wślizgiem wybijając na aut.

68
    Tempo spotkania wyraźnie spadło, miejscowi nie atakują już z takim natężeniem na bramkę Humerskiego, a goście próbują przebić się przez obronę gospodarzy.

67
    Wrzutka w pole karne gospodarzy i faulowany tam defensor zielono-czarnych.

65
    Uderzenie Bacha ląduje dobry metr nad poprzeczką Konckiego.

64
    Niebezpieczny stały fragment gry sprzed pola karnego Stali dla Olimpii. Przyjezdni będą mieli szansę na zdobycie gola kontaktowego.

63
    Rzut wolny dla przyjezdnych z trzydziestego metra, z prawej strony boiska.

62
    Nieudana centra z prawej strony boiska zawodnika Stali ląduje poza boiskiem.

61
    Kolejny korner dla Stali i ponownie zablokowane uderzenie Gębalskiego z jedenastego metra.

60
    Po rzucie rożnym wystawienie piłki przed pole karne do Gębalskiego, którego strzał trafił w obrońcę gości.

59
    Zagranie na lewą stronę boiska do wbiegającego w pole karne Wójcika, którego strzał zablokował defensor Olimpii.

57
    Zmiana w drużynie Olimpia Zambrów: z boiska schodzi Biel, na boisku pojawia się Buzun.
    Zmiana w drużynie Olimpia Zambrów: z boiska schodzi Szerszeń, na boisku pojawia się Brzeski.

55
    Rzut wolny dla Olimpii z 35. metrów, centra spada wprost w dłonie Konckiego.

54
    Zagranie wzdłuż pola karnego przyjezdnych futbolówkę przed siebie wypluwa Humerski, a stojący najbliższej ADRIAN GĘBALSKI nie myli się!

53
    Adrian Gębalski otrzymał prostopadłe podanie ten zagrywa w pole karne nie wiadomo do kogo i bezpańską futbolówkę wychwytuje golkiper Olimpii.

52
    Prostopadłe podanie do Adriana Gębalskiego, który znalazł się na pozycji spalonej.

50
    Zagranie z prawej strony boiska wzdłuż pola karnego Olimpii, gdzie znajdował się Adrian Gębalski, a jego strzał głową trafia wyłącznie w słupek!

49
    Piłka spada przed pole karne do Piaseckiego, który zdecydował się na strzał i futbolówka po rykoszecie ląduje kilka metrów od lewego słupka.

48
    Kontratakiem wychodzili zawodnicy Stali i mogli lepiej, to wykorzystać, jednak Wasiluk na gorszy pomysł jak podanie do Mohameda Essama nie mógł wpaść, zbyt mocne zagranie spada pod nogi Humerskiego.

46
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Piechniak, na boisku pojawia się Gębalski.
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Dobkowski, na boisku pojawia się Adamski.

46

Za nami pierwsza połowa spotkania przy Hutniczej 15, w której na prowadzeniu znajdują się gospodarze po bramce z 9 minuty Mohameda Essama. Spotkanie ustawiła czerwona kartka z trzeciej minuty meczu, którą otrzymał Rafał Włodarczyk.

45+1

45+1
    Wrzutka Osolińskiego spada przed pole karne i sędzia kończy pierwszą połowę.

45+1
    Rzut wolny dla Olimpii z około trzydziestego metra.

45
    Korner dla Stali, a sędzia techniczny wyświetla, że pierwsza połowa potrwa dodatkową minutę.

44
    Prostymi sposobami próbują przemieścić w pole karne Stali podopieczni Piotra Rzepki. Długa piłka zagrana na czterdzieści metrów spada wprost w dłonie golkipera gospodarzy.

43
    Wrzutka Biela z lewej strony boiskawprost w dłonie Konckiego.

42
    Sporo miejsca zrobiło się na boisku, zawodnicy szybko przemieszczają się z jednej połowy na drugą. Teraz niecelny strzał sprzed pola karnego Piaseckiego ląduje obok prawego słupka.

40
    Spóźniony wślizg Kolbusza kończy się żółtą kartką dla zawodnika Stali.

38
    Długa piłka zagrana do Kacpra Piechniaka, który mógł ją zostawić do lepiej biegnącego Mohameda Essama i ostatecznie wyłapuje futbolówkę Humerski.

36
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał głową jednego zawodników gości ląduje nad poprzeczką Konckiego.

35
    Wybicie Konckiego z bramki i przedłużenie głową do Mohameda Essama, który był bliski uprzedzenia przed złapaniem piłki przez golkipera z Zambrowa.

34
    Indywidualna akcja zawodnika Olimpii, którego w ostatniej chwili uprzedził defensor Stali wybijając futbolówkę wślizgiem na róg.

33
    Długa piłka zagrana do Kacpra Piechniaka, którego uprzedza interweniujący na granicy pola karnego Maciej Humerski.

31
    Podanie do Bartosza Biela, który niewiele sam jest w stanie zrobić i bezpańską futbolówkę przejmuje Dziubiński.

30
    Kontratak wykonaniu Stali podanie na prawą stronę do Mistrzyka, który zagrał prostopadłe podanie do Piechniaka, który nie zdążył do zbyt mocno zagranej futbolówki.

29
    Uderzenie zawodnika Stali i Maciej Humerski ratuje swój zespół przed utratą bramki wybijając na rzut rożny.

27
    Po rzucie rożnym z kontratakiem próbowali wyjść zawodnicy z Podlasia, lecz nie ma tam żadnego zawodnika i stracili futbolówkę przekraczając połowę Stali.

26
    Korner dla zielono-czarnych.

26
    Uderzenie z około 25. metra Adriana Dziubińskiego przelatuje dobry metr od lewego słupka gości.

25
    W ataku pozycyjnym miejscowi, jednak mają oni problem z rozegraniem piłki, gdyż dziesięciu zawodników Olimpii cofniętych na trzydziestym metrze od własnej bramki.

23
    Wrzutka w pole karne Stali i do główki dochodzi Bartosz Biel, którego strzał przelatuje nad poprzeczką gospodarzy.

22
    Rzut wolny dla Stali z około 25. metra futbolówka po wrzutce spada przed pole karne do Szymona Jarosza, którego strzał ląduje daleko od zamierzonego celu.

20
    Rajd lewą flanką boiska Mohameda Essama kończy się dośrodkowaniem w pole karne i faulem Adriana Dziubińśkiego.

19
    Zagranie futbolówki przez Szymona Jarosza na piąty metr i dobrze wychwytuje, to Maciej Humerski.

18
    Długa piłka na zapalenie płuc do Bartosza Biela, który nie ma szans by dojść do futbolówki.

17
    Zdecydowanie na boisku przeważają podopieczni Rafała Wójcika, którzy po strzelonej bramce nieco spuścili z tempa i dają miejsce do gry graczom Piotra Rzepki.

15
    Rzut wolny dla przyjezdnych z około 25. metra z prawej strony boiska. Dośrodkowanie trafia na piąty metr, które wychwytuje Koncki.

14
    Piłka spada przed pole karne do Dziubińskiego, który szuka pozycji do strzału, a gdy udaje mu się, to zrobić trafia daleko od lewego słupka.

12
    Kacper Piechniak przejął futbolówkę w środkowej strefie boiska i zauważył wysuniętego Humerskiego, ale próba lobu zupełnie nieudana.

11
    Miękko zagrana futbolówka w pole karne Olimpii i na klatkę piersiową przyjmuje Dziubiński i wyłapuje futbolówkę golkiper przyjezdnych.

9
    No i mamy pierwszą bramkę w Stalowej Woli! Świetnie uderzył MOHAMED ESSAM i Humerski był bez szans!

7
    Prostopadłe podanie po ziemi otrzymał zawodnik Olimpii, który obił nogi rywala i wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

6
    Sędzia ukarał Kacpra Piechniaka żółtą kartką i stały fragment dla Olimpii z około trzydziestego metra.

5
    Jednak zamiast rzutu karnego był rzut wolny, który uderzał Mistrzyk i dobrą interwencją popisuje się Humerski!

3
    Włodarczyk otrzymuje czerwoną kartkę za faul na zawodniku Stali Stalowa Wola, który wychodził na czystą pozycję.

3
    Rzut karny dla Stali Stalowa Wola.

2
    Zawodnicy Stali rozpoczęli agresywnie, to spotkanie faulował teraz Dziubiński w środkowej strefie boiska Włodarczyka.

1
    Od razu posłana długa piłka w pole karne Stali i pewnie chwyta ją Koncki.

1
    Od środka rozpoczęli goście z Zambrowa.

1

Obie drużyny właśnie w tym momencie wychodzą na płytę główną boiska. "Stalówka" zagra w zielono-czarnych strojach, natomiast goście wystąpią w niebiesko-granatowych trykotach

Stal Stalowa Wola: Koncki – Mistrzyk, Kolbusz, Piechniak, Dobkowski, Essam, Wójcik, Jarosz, Żołądź, Wasiluk, Dziubiński

Rezerwowi: Tomala, Korczyński, Gębalski, Bętkowski, Stelmach, Adamski, Kołodziej

Olimpia Zambrów: Humerski – Kuczałek, Włodarczyk, Gogol, Bogusz, Bach, Byszewski Osoliński, Biel, Szerszeń, Piasecki

Rezerwowi: Czapliński, Jastrzębski, Kotus, Brzeski, Buzun, Cesarek, Jastrzębski

Sędziowie: Marcin Bielawski (Śląski ZPN).

Na spotkanie zapraszam tradycyjnie na półgodziny przed początkiem spotkania, kiedy to podam oficjalne osiemnastki meczowe zgłoszone na ten mecz.

Ciężko jest wskazać faworyta tego spotkania, gdyż forma obu drużyn nie jest za wysoka. Goście przyjeżdżają do Stalowej Woli utrzymać dobrą serię czterech spotkań bez porażki. Miejscowi nie przegrali na własnym obiekcie poza porażką w w drugiej kolejce przeciwko Radomiakowi Radom.

Pojedynki obu ekip nie przynoszą wielu bramek. Na cztery dotychczas rozegrane spotkanie padło zaledwie bramki. Stal Stalowa Wola ani razu nie zwyciężyła z drużyną z województwa Podlaskiego.

Olimpia Zambrów zajmuje pozycję wyżej od drużyny z Podkarpacia i ma dwa oczka więcej. Przed tygodniem Zambrowianie rozgrywali swój mecz w Stargardzie Szczecińskim, gdzie bezbramkowo zremisowali z Błękitnymi. Przyjezdni jeszcze w tym sezonie nie wygrali na wyjeździe przywożąc jedynie z obcych terenów dwa punkty.

Stal Stalowa Wola zajmuje w ligowej tabeli przedostatnią pozycję z dorobkiem siedmiu punktów. Przed tygodniem na wyjeździe w w Bełchatowie podopieczni Rafała Wójcika dostali srogie lanie od "Brunatnych" 5-1. Na pocieszenie należy powiedzieć, że u siebie miejscowi prezentują się lepiej, gdyż zdobyli pięć z siedmiu dotychczas wywalczonych oczek.

Na stadionie przy ulicy Hutniczej 15 w dziesiątej kolejce spotkań zmierzą się dwie ekipy z dołu tabeli. Zielono-czarni podejmą Olimpię Zambrów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 9. Essam, 54. Gębalski, 90+1. Dziubiński – 73. Piasecki

Kartki:   6. Piechniak (SSW), 40. Kolbusz (SSW) – 86. Piasecki (ZMB), 90+3. Bogusz (ZMB)   3. Włodarczyk (ZMB)

Stal Stalowa Wola: Koncki – Mistrzyk, Kolbusz, Piechniak(46. Gębalski), Dobkowski(46. Adamski), Essam(80. Bętkowski), Wójcik, Jarosz, Żołądź, Wasiluk(89. Stelmach), Dziubiński
    Zmiany: Tomala, Korczyński, Gębalski, Bętkowski, Stelmach, Adamski, Kołodziej

Olimpia Zambrów: Humerski – Kuczałek, Włodarczyk, Gogol, Bogusz, Bach, Byszewski(82. Jastrzębski), Osoliński, Biel(57. Buzun), Szerszeń(57. Brzeski), Piasecki
    Zmiany: Czapliński, Jastrzębski, Kotus, Brzeski, Buzun, Cesarek, Jastrzębski

Sędziowie: Marcin Bielawski (Śląski ZPN)