Łudogorec – PSG 1:3 (koniec) | Arsenal – Basel 2:0 (koniec) | Besiktas – Dynamo Kij. 1:1 (koniec)
Napoli – Benfica 4:2 (koniec) | Borussia M. – FC Barcelona 1:2 (koniec) | Celtic – Man City 3:3 (koniec)
Rostow – PSV 2:2 (koniec) | Atletico – Bayern 1:0 (koniec)
Atletico Madryt
1:0 (1:0)
Bayern Monachium
Środa 28.09.2016, 20:48 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Liga Mistrzów UEFA • Grupa D
    Na ten moment to już wszystko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Końcowe statystyki.

Dzisiejsze spotkanie na Estadio Vicente Calderón w Madrycie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem miejscowego Atletico. Przypomnijmy, że trafienie na koncie gospodarzy zapisać zdołał Ferreira-Carrasco. Bawarczycy próbowali kontratakować, jednak nic z tego nie wynikło. Generalnie to było dobre widowisko. Ta hiszpańsko-niemiecka konfrontacja dostarczyła nam naprawdę wielu wrażeń. (22:42:23)

90+6

90+5
    To była już ostatnia szansa dla Bayernu. Robben oddał celne uderzenie, ale piłka poszybowała praktycznie prosto w objęcia Jana Oblaka. Kibice Atletico już świętują, wielka euforia na trybunach Estadio Vicente Calderón!

90+4
    Bayern stawia wszystko na jedną kartę. Bawarczycy wiedzą, że już za moment rywalizacja dobiegnie końca. Oczywiście Atletico też ma to na uwadze i bardzo dobrze sprawuje się w defensywie.

90+3
    Sędzia Szymon Marciniak postanowił przedłużyć ten mecz o pięć minut.

90+2
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Antoine Griezmann, na boisku pojawia się Thomas Partey.

90+1
    Gameiro oddał soczyste uderzenie z prawej flanki. Kibice już wstali ze swoich miejsc, jednak niepotrzebnie. Piłka nie trafiła do siatki. Za moment przeprowadzona zostanie ostatnia zmiana po stronie gospodarzy.

90
    Faulowany był Gaitan. Wyznaczone przepisy przekroczył Hummels. Tym razem obyło się bez żółtej kartki. Inicjatywa pozostaje w posiadaniu gospodarzy. Bayern nie ma pomysłu na przeprowadzenie składnego ataku.

88
    Zbyt statyczne są te ataki Bayernu Monachium. Przeciwnicy z łatwością odczytują zamiary gości z Bawarii, dzięki czemu szybko oddalają potencjalne niebezpieczeństwa. Zgromadzeni kibice wciąż tworzą kapitalną otoczkę.

87
    Powrócił na murawę Arturo Vidal. Jest na niej również Niguez. Do zakończenia regulaminowego czasu gry pozostały już tylko trzy minuty, ale z pewnością sędzia Marciniak przedłuży ten spektakl.

86
    Arturo Vidal opuścił boisko w asyście sztabu medycznego. Chilijczyk został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe wejście w nogi Saula Nigueza. Słuszna decyzja sędziego Szymona Marciniaka.

85
    Leży na murawie Vidal, leży też Saul Niguez. Potrzebna jest interwencja sztabów medycznych. Miejmy nadzieję, że obydwaj będą zdolni do dalszej rywalizacji. Sędzia musiał przerwać grę.
    84. Niewykorzystana jedenastka.

84
    Niesamowita sprawa! Griezmann nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając jedynie w poprzeczkę. Coś nieprawdopodobnego. Bayern pozostaje w grze, tutaj jeszcze wszystko jest możliwe!
    82. Rzut karny dla Atletico!

82
    Niebawem już wszystko będzie jasne. Atletico znów próbuje podkręci tempo, Bayern broni się we własnym polu karnym. Przed momentem Vidal popełnił fatalny błąd, faulując rywala. Jedenastka dla Atletico!

81
    Niezłe uderzenie Riberry'ego! Futbolówka poszybowała tuż obok bramki strzeżonej przez Jana Oblaka. Należy pochwalić tę próbę. To mogło się spodobać nielicznie zgromadzonym fanom Bayernu.

80
    Przed nami ostatnie dziesięć minut gry. Utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie Atletico. Niewiele wskazuje na to, by cokolwiek miało się tu zmienić. Hiszpanie doskonale organizują się w okolicach własnego pola karnego.

79
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Fernando Torres, na boisku pojawia się Nicolás Gaitán.

78
    Dużą pracę wykonuje dziś dla swojej drużyny Fernando Torres. Jest niesłychanie aktywny, często włącza się w akcje Atletico. Niejednokrotnie też sam je inicjuje. Bardzo solidne ogniwo.
    77. Uderzenie Lewandowskiego.

77
    Ależ to była szansa dla Roberta Lewandowskiego. Polak główkował po doskonałym dośrodkowaniu Xabiego Alonso. Piłka poszybowała minimalnie obok bramki strzeżonej przez Jana Oblaka. Coś niesamowitego!

76
    Ribery świetnie poprowadził piłkę, a następnie oddał dość soczyste uderzenie. Trafił jedynie w jednego z przeciwników. Gdyby nie Saul, to z całą pewnością futbolówka zmierzyłaby w światło bramki.

75
    Posiadanie piłki: 37-63%.

74
    Troszeczkę siadło nam tempo rywalizacji. Bayern atakuje, ale niewiele z tego wynika. Rywale skutecznie neutralizują potencjalne niebezpieczeństwa. Teraz Hiszpanie próbują skonstruować atak pozycyjny. Może coś z tego wyniknie.

73
    Bezapelacyjnie Carrasco był jednym z najważniejszych ogniw Atletico Madryt. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że najlepiej spisywał się po stronie gospodarzy.

72
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Yannick Ferreira-Carrasco, na boisku pojawia się Kévin Gameiro.

71
    Strasznie kiepska piłka posłana przez Lewandowskiego. To nie mogło przynieść gościom nawet szczątkowych korzyści. Za moment będziemy mieli pierwszą zmianę po stronie gospodarzy. Murawę opuści Carrasco.

70
    Śmiało możemy stwierdzić, że spotkanie wkracza już w decydującą fazę. Do zakończenia rywalizacji pozostało już tylko dwadzieścia minut. Bawarczycy mają coraz mniej czasu, by strzelić choćby jednego gola.

69
    Kolejne złe przyjęcie Torresa. Fatalnie zachował się ten zawodnik. Po chwili Bayern zmarnował kontrę. Coraz więcej niedokładności pojawia się w poczynaniach obu ekip. Z czego to wynika? Najpewniej z pośpiechu.
    68. Nieprzyjemny strzał Carrasco.

68
    Ależ nieprzyjemne uderzenie zaaplikował teraz Carrasco. Kąśliwy strzał, sprawił trochę problemów Neuerowi. Mimo małych kłopotów, golkiper Bayernu wybrnął z niebezpieczeństwa obronną ręką.

67
    Lahm beznadziejnie podawał do Riberry'ego. Fatalna postawa tego zawodnika. Kompletne nieporozumienie. Dobrze zapowiadająca się akcja gości z Monachium spaliła na panewce. Inicjatywa po stronie rywali.

66
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thiago Alcántara, na boisku pojawia się Joshua Kimmich.

65
    Do zakończenia spotkania pozostało 25 minut plus ewentualny doliczony czas gry. Utrzymuje się prowadzenie gospodarzy. Bayern próbuje atakować, lecz bezowocnie. Rywale dobrze organizują się w defensywie.

64
    Trener Bayernu przeprowadził już dwie modyfikacje. Szkoleniowiec Atletico dotychczas nie zdecydował się na zmiany. Wydaje się, że to słuszna postawa. Gospodarzom nie jest potrzebny powiew świeżego powietrza.

63
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Jérôme Boateng, na boisku pojawia się Mats Hummels.

62
    Przed kilkoma chwilami na murawę wprowadzony został Arjen Robben. To jest taki zawodnik, który w krótkim czasie potrafi odmienić losy spotkania. Czy tak będzie i tym razem? Zobaczymy.

61
    Niecelne uderzenie Saula Nigueza. Atletico jest zdecydowanie bardziej konkretne. Bayern za mocno kombinuje. Gospodarze decydują się na prostsze rozwiązania, co na razie przynosi efekty.

60
    Godzina gry już za nami. Nadal obserwujemy dość wyrównany pojedynek. Wciąż mamy jednak prowadzenie Atletico Madryt. Bawarczycy atakują, starają się, lecz niewiele z tego wynika.

59
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thomas Müller, na boisku pojawia się Arjen Robben.

59
    Korner nie przyniósł miejscowym nawet szczątkowych korzyści. Inicjatywa powróciła w posiadanie Bayernu Monachium. Przyjezdni usiłują zaatakować, lecz nic z tego nie wynika.

58
    Przed momentem Savić nadepnął Lewandowskiego, ale sędzia pozostał niewzruszony i nakazał kontynuowanie gry. Kontrowersyjna decyzja. Po chwili Atletico zdołało wywalczyć wznowienie z narożnika boiska.

57
    Troszeczkę brakuje nam groźnych ataków z udziałem Roberta Lewandowskiego. Jeśli mówimy o Polakach, to zdecydowanie aktywniejsi są sędziowie. Arbiter Marciniak już kilkukrotnie musiał sięgać po żółtą kartkę.
    56. Strzał Alaby.

56
    Alaba dość łatwo wbiegł w pole karne Atletico, po czym oddał naprawdę soczyste uderzenie. Oblak miał małe problemy ze sparowaniem futbolówki na rzut rożny, choć trzeba przyznać, że ostatecznie uczynił to perfekcyjnie!

55
    Dziesięć minut gry już za nami. Póki co utrzymuje się wynik z pierwszej połowy. Hiszpanie raz po raz kąsają rywali, lecz niewiele z tego wynika. Bayern dobrze organizuje się w defensywie.

54
    Bayern na pewno nie odpuści i będzie atakować do samego końca. Pojawia się tylko pytanie – czy Atletico popełni jakikolwiek błąd, który mógłby zakończyć się utratą prowadzenia? Czas pokaże.

53
    Ależ niesamowita atmosfera panuje dziś na Estadio Vicente Calderón! Kibice tworzą kapitalny klimat. Mecze przy takiej otoczce ogląda się z olbrzymią przyjemnością. Absolutnie nie mamy na co narzekać.

52
    Bayern próbuje zaatakować, jednak rywale prezentują doskonałą postawę w defensywie. Atletico szybko oddala potencjalne niebezpieczeństwa. Obecnie Niemcy nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

51
    Mueller zdecydował się na oddanie uderzenia głową. Tym razem futbolówka trafiła jedynie w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Jana Oblaka. Pomysł był całkiem niezły, ale wykonanie już niekoniecznie.

50
    Goście egzekwowali rzut wolny. Xabi Alonso posłał dość mocne dośrodkowanie, w konsekwencji czego udało się wywalczyć jedynie wznowienie z narożnika boiska. Kotłuje się w polu karnym Atletico.

49
    Piłkarze Atletico grają obecnie znacznie szybciej niż rywale z Bawarii. Przed momentem Juanfran próbował uruchomić Torresa, ale bezowocnie. Fernando nie zdołał opanować futbolówki, na czym skorzystali rywale.

48
    Na trybunach panuje naprawdę wyborna atmosfera. Nic w tym jednak dziwnego. Atletico gra dobre spotkanie. Gospodarze znakomicie wznowili rywalizację, momentalnie przechodząc do ataku.

47
    Filipe Luís nieźle centrował piłkę w pole karne, ale żaden z jego drużynowych partnerów nie zdołał oddać uderzenia. Inicjatywa przez moment znalazła się w posiadaniu Bayernu, lecz Hiszpanie w mgnieniu oka to zmienili.

46
    Wracamy do rywalizacji! W przerwę nie doszło do żadnych zmian. Miejmy nadzieję, że ta druga połowa również dostarczy nam niemałej porcji wrażeń. Gospodarze momentalnie ruszyli do ataku.

46
    Kapitalna migawka z Estadio Vicente Calderón.

Póki co mamy wynik 1:0.

Premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku w Madrycie już za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie Atletico. Przypomnijmy, że w 35. minucie na listę strzelców wpisał się Ferreira-Carrasco. Bawarczycy prezentowali bardzo dobrą grę, ale mimo tego nie zdołali zainkasować choćby jednego trafienia. Hiszpanie prezentowali świetną postawę w defensywie, co pozwalało im stosunkowo szybko oddalać potencjalne zagrożenia. Czas na przerwę! Niebawem wracamy, zostańcie z nami...

45

45
    Piłkarze Bayernu na pewno nie tak wyobrażali sobie przebieg dzisiejszego spotkania na Estadio Vicente Calderón. Choć przeważali, to jako pierwsi stracili gola i teraz znajdują się w nieciekawym położeniu.

44
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już bardzo niewiele. Za kilka chwil sędzia Szymon Marciniak zaprosi piłkarzy obu ekip na zasłużony odpoczynek. My już ostrzymy sobie zęby na drugą odsłonę tego pojedynku!

43
    Lewandowski próbował uderzać z parteru, ale to się nie udało. Piłka centrowana przez Alabę minęła polskiego napastnika. Inicjatywa powróciła w posiadanie drużyny Atletico Madryt.

41
    Bawarczycy troszeczkę stłamszeni. Rywale nie pozwalają im na zbyt wiele. Niemiecki zespół próbuje podkręcić tempo, ale nic z tego nie wynika. Kompletnie niewidoczny jest Mueller. Rzadko włącza się w akcje swojej drużyny.
    40. Żółta kartka dla Boatenga.

40
    Bardzo brzydkie wejście Boatenga! Zapachniało tutaj czerwonym kartonikiem. Sędzia Szymon Marciniak postanowił jednak wydać nieco łaskawszy wyrok – skończyło się na "żółtku".

40
    Strzały ogółem: 8-3
    Strzały celne: 4-2

39
    Ribery otrzymał piłkę zwrotną i bez chwili zawahania oddał strzał. Piłka prawie otarła się o słupek! Inicjatywa powraca w posiadanie Atletico. Hiszpanie próbują troszeczkę uspokoić grę, wymieniając podania na własnej połowie.

38
    Kiepski strzał Griezmanna. Tym razem Neuer nie miał najmniejszego problemu z odnotowaniem skutecznej interwencji. Estadio Vicente Calderón, ale do zakończenia spotkania pozostało jeszcze naprawdę dużo czasu!

36
    Atletico na prowadzeniu! Czy zasłużenie? Dyskusyjna sprawa. Do tej pory lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy Bayernu Monachium, choć gospodarze również nie pozostawali bierni.
    35. Yannick FERREIRA-CARRASCO - 1:0

35
    Gol dla Atlético!
    Strzelcem bramki YANNICK FERREIRA-CARRASCO. Wielka euforia na trybunach! Carrasco nie dał najmniejszych szans Neuerowi. Ależ to było precyzyjne uderzenie zza pola karnego! Piłka odbiła się od słupka, po czym wpadła do siatki.

34
    Koke fenomenalnie podał do Torresa. Ten miał kolejną świetną szansę na chociażby oddanie celnego strzału, jednak fatalnie chybił. Futbolówka trafiła jedynie w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Neuera!

33
    Stricte taktyczne przewinienie Alcantary. Sędzia Marciniak błyskawicznie przerwał grę i upomniał zawodnika Bayernu żółtym kartonikiem. Śmiało możemy stwierdzić, że to była kolejna słuszna decyzja.
    33. Kilka migawek z przedmeczowej oprawy.

32
    Bayern zaczyna być trochę opieszały. Wydaje się, że niemiecki zespół chce poczekać na rozwój sytuacji. Bawarczycy dają rywalom nieco więcej pograć. Czy Hiszpanie zdołają to odpowiednio wykorzystać? Zobaczymy.

31
    Mizerne dogranie Alaby. Piłka powędrowała prosto w objęcia Oblaka. Nie zrozumiał się chyba z jednym z partnerów. Atletico próbowało szybko odpowiedzieć, ale kontra miejscowych spaliła na panewce.

30
    Bawarczycy próbują troszeczkę uspokoić swe poczynania. W chwili obecnej wymieniają się podaniami na wysokości własnego pola karnego. Nie można mówić o jakimkolwiek pośpiechu.
    28. Próba Lewandowskiego.

28
    Mamy pierwsze celne uderzenie Roberta Lewandowskiego! Najpierw świetnie powalczył w powietrzu, a później strzelił głową. Niezły pomysł, choć piłka trafiła prosto w objęcia Jana Oblaka. Pewna interwencja tego golkipera.

27
    Wielka piłkarska uczta trwa. Nadal obserwujemy przewagę gości z Bawarii. Atletico próbuje się bronić, ale przeciwnicy są naprawdę dobrze dysponowani. Póki co sympatycy Bayernu mogą być zadowoleni ze swoich pupili.

26
    Bardzo niebezpieczne zagranie Lahma. Brzydko potraktował przeciwnika. Sędzia Szymon Marciniak niemalże natychmiast przerwał grę i upomniał zawodnika Bayernu żółtym kartonikiem.

26

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dwadzieścia minut. Ależ ten czas szybko mija... Obie ekipy miały już świetne szanse, by otworzyć rezultat tego pojedynku.

23
    Ależ to jest kapitalne widowisko! Na razie nie mamy najmniejszych powodów do narzekań. Takie pojedynki ogląda się z ogromną przyjemnością. Istne święto! Oby tak dalej.
    22. Słupek Torresa.

22
    Ależ zagotowało się w szesnastce Bayernu Monachium! Torres miał idealną szansę na zdobycie gola. To powinna być bramka! Mnóstwo szczęścia mieli Bawarczycy. Ostatecznie piłka trafiła jedynie w słupek.

21
    Bardzo dobrze ustawiają się piłkarze Atletico, dzięki czemu szybko przechwytują inicjatywę. Przed momentem Luis świetnie wbiegał w pole karne Bayernu, ale tym razem wywalczył jedynie korner.

20
    Utrzymuje się bezbramkowy remis, choć w ostatnich chwilach dzieje się naprawdę dużo. Robert Lewandowski w dalszym ciągu ma sporo pecha. Przed momentem znów dostał podanie za plecy...
    19. Potężny strzał Carrasco!

19
    Potężna bomba Carrasco! Ze sporymi problemami interweniował Manuel Neuer. Ależ to była dobra akcja gospodarzy. Przysnęła trochę defensywa Bayernu Monachium.

17
    Od paru minut mamy wyraźną przewagę Bayernu Monachium. Atletico jest przyczajone całym zespołem na własnej połowie. Hiszpanie są mocno wycofani. Nie próbują forsować tempa.
    15. Żółta kartka dla Nigueza.

15
    Ñíguez został ukarany żółtym kartonikiem za brzydkie wejście w nogi Vidala. Słuszna decyzja pana sędziego Marciniaka. To była spóźniona interwencja. Zawodnik Atletico musiał liczyć się z konsekwencjami.

14
    Rozochocili się goście z Monachium! Bayern coraz częściej atakuje. Gospodarze muszą mocno pracować w obrębie własnego pola karnego. Póki co czynią to perfekcyjnie. Szybko neutralizują niebezpieczeństwa.
    13. Bomba Muellera!

13
    Muller miał kapitalną szansę na zdobycie gola, ale nie zdołał pokonać Oblaka. Fantastyczna robinsonada golkipera Atletico Madryt! Nic dodać, nic ująć. Pierwsza groźna akcja w wykonaniu Bayernu Monachium.
    12. Niewykorzystana szansa Torresa!

12
    Mogło być bardzo groźnie! Javi Martinez popełnił fatalny błąd, ale Fernando Torres nie zdołał tego wykorzystać. Defensywa Bayernu w porę wyekspediowała piłkę. Obecnie goście ruszają z atakiem pozycyjnym.

11
    Kolejne niedokładne podanie do Roberta Lewandowskiego. Póki co Polak nie może być zadowolony z postawy swoich zespołowych kolegów. Często się mylą. Ciężki początek "Lewego".

10
    Od pierwszego gwizdka polskiego arbitra minęło już dziesięć minut. Na razie nie dzieje się nic ciekawego. Nieco aktywniejsi są piłkarze Bayernu Monachium, jednak rywale prezentują doskonałą postawę w defensywie.

9
    Dzisiejsze spotkanie na Estadio Vicente Calderón cieszy się potężnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Na trybunach zasiadło ponad pięćdziesiąt tysięcy sympatyków futbolu! Niesamowitą atmosferę tworzą ci ludzie.

8
    Sporo nieprzepisowych zagrań po stronie Bayernu Monachium. Sędzia Szymon Marciniak ma sporo pracy. Trzeba jednak przyznać, że póki co polski arbiter spisuje się bez najmniejszego zarzutu.

7
    Fatalne dośrodkowanie Muellera. Lewandowski czekał na piłkę do nogi, ale jego zespołowy partner tego nie zrozumiał. Cóż, taki bywa futbol. Nieraz komunikacja szwankuje. Inicjatywa w posiadaniu zespołu z Madrytu.

6
    Póki co jesteśmy świadkami dość przeciętnego widowiska. Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni próbują zaatakować, lecz niewiele z tego wynika. Najwięcej walki toczy się na wysokości linii środkowej.

5
    Hiszpanie zaczynają grać nieco wyższym pressingiem. Nie pozwalają Bawarczykom na zbyt długie rozgrywanie futbolówki. Przed momentem Atletico wywalczyło rzut wolny. Słuszny werdykt pana Szymona Marciniaka.

4
    Gospodarze szybko oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Robert Lewandowski od pierwszych minut jest doskonale kryty. Rywale nawet przez chwilę nie pozostawiają go bez opieki. Ciężkie życie będzie miał dziś polski napastnik, oj ciężkie.

3
    Robert Lewandowski był bardzo dobrze pilnowany przez dwóch przeciwników, w konsekwencji czego nie zdołał opanować piłki. Bawarczycy wywalczyli jedynie wznowienie z narożnika boiska. Kotłuje się w polu karnym Atletico!

2
    Już od początku widzimy, że najpewniej grę będzie prowadziła drużyna Bayernu Monachium. Przyjezdni są zdecydowanie aktywniejsi. Rywale wyczekują na nich w obrębie własnego pola karnego.

1
    Spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy zagrają dziś w biało-czerwonych koszulkach oraz niebieskich spodenkach. Goście z Bawarii natomiast prezentować się będą w szaro-czarnych kompletach. Szykuje się wielka piłkarska uczta!

1

Początek rywalizacji już za moment. Czas zatem zapoznać się ze składami:

Atlético Madryt: Oblak – Juanfran, Godin, Savić, Filipe Luís – Ferreira-Carrasco, Gabi (C), Ñíguez, Koke – F. Torres, Griezmann.

Rezerwowi: Moreira – Á. Correa, Gaitán, Gameiro, Hernández, Vrsaljko, Partey.

Bayern Monachium: Neuer – Lahm (C), Boateng, Javi Martínez, Alaba – Alonso, Arturo Vidal, Alcántara – Müller, Lewandowski, Ribéry.

Rezerwowi: Ulreich – Coman, Hummels, Kimmich, Rafinha, Robben, Sanches.

Sędziowie: Szymon Marciniak – Tomasz Listkiewicz, Paweł Sokolnicki – Radosław Siejka.
    Kolejne zdjęcia z Estadio Vicente Calderón.

Na trybunach panuje świetna atmosfera!

Kolejna porcja migawek z rozgrzewki.

Trwa przedmeczowy rozruch.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Atlético Madryt – Bayern Monachium. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:45. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Do ostatniej konfrontacji tych dwóch ekip doszło stosunkowo niedawno, bowiem 3 maja bieżącego roku. Wówczas triumfował Bayern Monachium – 2:1. Gole na koncie niemieckiego zespołu zapisywali Xabi Alonso oraz Robert Lewandowski. Honorowe trafienie po stronie Hiszpanów wywalczył Antoine Griezmann.

Przewidywane składy:

Atlético Madryt: Oblak – Juanfran, Savić, Godín, Filipe Luís – Koke, Ñíguez, Gabi, Carrasco – Griezmann, Torres.

Bayern Monachium: Neuer – Lahm, Boateng, Martínez, Alaba – Vidal, Alonso, Thiago – Müller, Lewandowski, Ribéry.
    Bawarczycy także nie próżnowali.

Drużyna z Hiszpanii bardzo pieczołowicie przygotowywała się do dzisiejszego spotkania.

Natomiast Bayern Monachium w pierwszym meczu starł się z ekipą FK Rostow. Wtenczas Bawarczycy byli bezlitośni dla niżej notowanego przeciwnika. Niemiecki zespół triumfował aż 5:0. Gole na koncie zwycięskiej drużyny zapisywali Robert Lewandowski, Thomas Müller, Joshua Kimmich (2) oraz Juan Bernat. W rozgrywkach niemieckiej Bundesligi Bawarczycy również rządzą i dzielą. Po pięciu kolejkach piastują fotel lidera tabeli ligowej. Do tej pory zanotowali komplet piętnastu punktów.

Atletico Madryt w ramach pierwszej kolejki tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zmierzyło się z ekipą PSV Eindhoven. Holendrzy usiłowali zatrzymać silny zespół z Hiszpanii, jednak bezowocnie. Atletico wygrało wówczas 1:0. Trafienie na wagę trzech punktów zainkasował Saúl. "Los Rojiblancos" na co dzień występują w La Lidze. Czerwono-biało-niebiescy z powodzeniem rywalizują w tych rozgrywkach. Obecnie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli, ustępując jedynie istnym hegemonom – Realowi Madryt i FC Barcelonie.

Na początku warto podkreślić, że dzisiejszy pojedynek w Madrycie będzie miał aż dwa polskie akcenty. W szeregach Bayernu Monachium ujrzymy najpewniej Roberta Lewandowskiego. Godnym uwagi jest również fakt, że spotkanie zostanie poprowadzone przez sędziów z Polski. Arbitrem głównym będzie Szymon Marciniak. Na liniach pomagać mu będą Tomasz Listkiewicz, a także Paweł Sokolnicki. Funkcja sędziego technicznego przydzielona została Radosławowi Siejce.

Czas na drugą kolejkę fazy grupowej Ligi Mistrzów! Podczas tej relacji gościć będziemy w Madrycie, gdzie miejscowe Atletico zmierzy się z Bayernem Monachium. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 20:45. Emocji zabraknąć nie powinno!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.