Zduńska Wola – Wieliczka 2:0 (koniec) | Piast – Głogów 5:2 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
2:0 (2:0)
MKF Solne Miasto Wieliczka
Sobota 08.10.2016, 18:00 • Zduńska Wola ul. Złota 67 • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 3

Sobota, więc tradycyjnie – zapraszamy na Mecz Futsal Ekstraklasy!

W dzisiejszym pojedynku zmierzy się Mistrz Polski, Gatta Active Zduńska Wola z beniaminkiem rozgrywek – MKF Solnym Miastem Wieliczka!

W lepszych nastrojach przed meczem – w związku z wynikami sprzed tygodnia – na pewno Wieliczka. Beniaminek wygrał z faworyzowanym AZS UG. Gatta natomiast tylko zremisowała z Piastem Gliwice

Przed meczem – przypomnijmy jeszcze składy w jakich wyjdą zawodnicy.

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Miłosiński) – Stanisławski, Krawczyk, Szymczak, Marciniak – Olczak, Sobalczyk, Wojciechowski, Kiełpiński, Milewski, Szypczyński

MKF Solne Miasto Wieliczka: Kurowski – Lekki, Suchan, Przybył, Skórski; Doroszko, Gąsior, Myszor, Podobiński, Cebula, Grochalski, Jaszczyński, Karwowski, Jeleń.

Sędziowie: Piotr Koloczek, Grzegorz Wiercioch, Bartłomiej Nowicki.

Zawodnicy już na środku parkietu!

Goście – na czarno. Gatta Active zaś – na biało.

Co ciekawe – zabraknie na ławce Adama Miłosińskiego. Jego wygrzane miejsce zajmie zaś Marcin Szewczyk.

Za nami już oficjalne przywitanie się trenerów oraz zdjęcia z kapitanami. Za chwilę ZACZYNAMY!

0:01
    Mecz się właśnie rozpoczął przy głośnych okrzykach kibiców!

0:22
    Nietypowo – to goście pierwsi rzucili się na bramkę Gatty! Trwa mały napór na słupki Słowińskiego.

0:30
    Popularny Słowik musiał się wyciągnąć, aby z linii wybić piłkę! MKF miał bardzo dobrą sytuację!

0:47
    Gol dla Gatty Active!
    Szkolny, bezsensowny błąd defensywy MKF i Krawczyk pakuje piłkę do pustej bramki!

1:40
    Zdobywca bramki teraz sam się oszukał – wypuścił sobie piłkę i... nie dobiegł do niej.

1:56
    Krawczyk wyrasta na pierwszoplanową postać – teraz poszukał dobrze Stanisławskiego w polu karnym.

3:09
    Bardzo dobrze na parkiecie rozumie się Gatta – liczne przepuszczenia piłek pomiędzy nogami zwodzą skutecznie beniaminków z Wieliczki.

3:38
    Wojciechowski teraz faulował w swoim stylu – czyli przerywając sytuację z której i tak nic nie miało szansy wyniknąć.

3:49
    Ale trzeba mu oddać, że przed sekundą wkręcił w parkiet trójkę obrońców.

3:55
    Milewski z wolnego w swoim stylu – ale niecelnie. Szkoda, byłaby piękna bramka.

4:21
    Krawczyk teraz sprowokował faul – w tej "dyscyplinie" 2:1 dla gości.

5:19
    Minuta Słowińskiego – najpierw idealnie przez cały parkiet diagonalnie dograł do Marciniaka a następnie zatrzymał kontrę!

5:58
    SŁOWIŃSKI teraz sam na sam zatrzymuje sytuację bramkową!

6:20
    Stanisławski teraz sam na sam – wybronił Kurowski. W odstępie sekundy znów sam na sam i znów lepszy bramkarz!

6:50
    Milewski teraz, co ciekawe, przegrał pojedynek główkowy!

7:06
    Solne Miasto notuje trzeci faul. Można powiedzieć, że będzie ich to słono kosztować w końcówce tej połowy.

7:55
    Gatta Active dobrą minutę rozmontowywała obronę Solnego Miasta – Sobalczyk oddał strzał... W SŁUPEK!

Timeout dla gości.

8:56
    Marciniak prostym zwodem wywiódł w pole obrońce MKF, ale nie dograł dostatecznie dobrze do Krawczyka.

9:17
    SZYBKA kontra gości i z linii bramkowej musiał wybijać głową Szymczak.

Krawczyk leży na parkiecie. Źle wygląda jego kolano – od dłuższej chwili jest opatrywany a na jego twarzy rysuje się ogromny grymas bólu.

Krawczyk został zniesiony z parkietu! Nie był w stanie opuścić go o własnych siłach.

10:15
    Rośnie napór gości – wszystko wskazuje na to, że Krawczyk pożegna się na kilka kolejek z Ekstraklasą.

10:24
    Słowiński musiał wyciągnąć się jak struna do tego strzału! MKF poczuł wiatr w żaglach.

11:14
    Olczak finezyjnym strzałem obok słupka próbował pokonać Kurowskiego!

Daniel Krawczyk od dłuższego czasu poza linią boczną opatrywany jest i masowany przez klubowego fizjoterapeutę.

11:56
    Sobalczyk Huknął ile fabryka dała w bezpańską piłkę! Trochę w bok i mielibyśmy 2:0!

12:58
    PIĄTY FAUL WIELICZKI!

13:09
    Gatta stosuje mądry pressing i podchodzi pod pole karne wszystkimi zawodnikami. Skutkuje to dużą ilością fauli w obrębie pola karnego MKF.

14:07
    Słowiński teraz znów idealnie w sytuacji sam na sam! Otworzył nam się mecz, chociaż bramek jeszcze mało.

Krawczyk podniósł się zza linii bocznej na ławkę i sygnalizuje, że na własną odpowiedzialność chce wejść na parkiet. Trenerzy jednak jeszcze po niego nie sięgają.

14:52
    PRZEDŁUŻONY RZUT KARNY!

14:53
    Z przedłużonego rzutu karnego strzela Milewski!

15:42
    Który to już raz Słowiński broni sam na sam!? Chyba nikt na hali nie jest w stanie tego policzyć!

Kontuzja Krawczyka wyglądała fatalnie – przypominamy, że niedawno ponad rok leczył kolano i w tym czasie nie był zdatny do gry. Tym razem trzymał się także za to kolano i musiał być zniesiony. Nadal konsultuje się z fizjoterapeutą, czy na pewno jest gotów wejść na parkiet.

16:44
    Kurowski broni teraz kąśliwe uderzenie Marciniaka!

17:30
    Żółta kartka dla STANISŁAWSKIEGO za wymuszanie kolejnego rzutu karnego.

18:06
    Jaszczyński ukarany za komentowanie decyzji sędziego.

18:31
    Myszor posyła teraz piłkę w dach.

20

Solne Miasto, wbrew wynikowi, bardzo dobrze prezentuje się na parkiecie. Zapraszamy za kilka minut na drugą połowę!

20:01

Krawczyk na ławce – ale w stroju meczowym, nie w dresie. Jest więc szansa, że jeszcze dziś wybiegnie na parkiet.

22:01
    Upłynęło już 2 minuty drugiej połowy. Nic na razie nie jest jednak warte wspomnienia.

22:33
    Słowiński nie przepuszcza żadnej piłki! Znów sam na sam i znów wybił futbolówkę nogami!

23:10
    Milewski oszukał bramkarza, ale... trafił w SŁUPEK!

23:16
    Słowiński teraz co prawda nie dosięgnął do piłki, ale przeleciała ona obok słupka!

23:33
    Teraz już dosięgnął – MKF bardzo napiera na bramkę!

24:10
    Sobalczyk wyłuskał piłkę ostatniemu obrońcy, przebiegł pół boiska i ... chybił o milimetry!

26:11
    2:0 to bardzo niebezpieczny wynik, o czym w ostatniej kolejce przekonali się Mistrzowie Polski. Prowadzili oni już 2:0 z Piastem, aby finalnie mecz zremisować 2:2.

26:41
    Właśnie bliscy 2:1 byli goście! Milimetry od słupka przeleciała piłka po mocnym uderzeniu Myszora.

28:25
    Bardzo szybko zlatuje ta druga połowa. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że nie mamy przerw, gra jest płynna... ale zaczęła być stateczna.

30:09
    Słowiński broni nieprawdopodobną bombę! A potem dobitkę!

30:34
    Szymczak chciał bardzo szybko podnieść się po wślizgu i wybić piłkę. Podniósł się, ale uderzył już nie futbolówkę, a kopnął przeciwnika. W faulach 3:1 dla Gatty.

30:36
    I nie trzeba dodawać, kto wybił potężne uderzenie z rzutu wolnego.

31:14
    Marciniak teraz cieszy halę pełną kibiców udanym wślizgiem!

31:26
    Stanisławski myli się w sytuacji sam na sam!

31:41
    Kolejny raz Stanisławski prosto w bramkarza! Tym razem na pochwalę zasługuje podanie od Wojciechowskiego.

32:12
    Milewski w słupek z wolnego!

32:22
    Jak to nie weszło!? Igor Sobalczyk uderzył przy słupku ale jakimś cudem zasłonięty Kurowski dał radę przewidzieć kierunek lotu piłki!

32:52
    Gatta fauluje po raz czwarty.

33:08
    Szypczyński po podaniu od Milewskiego nie dokręcił piłki i wyszła obok słupka!

33:21
    To samo uczynił teraz Olczak!

Zgodnie z oczekiwaniami, trenerzy nie chcą eksploatować Krawczyka mimo, że ten zgłaszał chęć do gry. Ryzyko ponowienia się urazu jest za duże.

35:04
    Kolejna kartka dla gości za to samo – decydowanie za arbitra, czy piłka wyszła czy nie. Ukarany – Myszor.

Goście szybko nadrobili faule i ze stanu 4:1 mamy już 4:3.

A teraz – 4:4 za faul na Wojciechowskim. W dodatku kartka.

35:55
    Rzeczona kartka za faul – dostał ją JELEŃ.

37:13
    MKF nałapał w chwilę głupie kartki i faule. A teraz – wysunęli bramkarza.

37:46
    Strata gości, ale Słowiński nie kopnął piłki dostatecznie mocno do pustej bramki!

38:30
    Pisaliśmy coś o głupich kartkach? Podobiński dostał żółtą za nieprawidłową zmianę – rzucił plastron, co jest zabronione regulaminem.

39:23
    Słowiński broni jeszcze strzał z przewagi! Prawie wpadł z piłką do bramki!

Gatta Active pokonała pewnie Solne Miasto 2:0 i inkasuje 3 punkty. Aż do meczu Rekordu, Kocury wracają na tron lidera Ekstraklasy. (19:35:59)