Białoruś – Luksemburg 1:1 (koniec) | Holandia – Francja 0:1 (koniec) | Szwecja – Bułgaria 3:0 (koniec)
Andora – Szwajcaria 1:2 (koniec) | Wyspy Owcze – Portugalia 0:6 (koniec) | Łotwa – Węgry 0:2 (koniec)
Bośnia i Herc. – Cypr 2:0 (koniec) | Estonia – Grecja 0:2 (koniec) | Gibraltar – Belgia 0:6 (koniec)
Holandia
0:1 (0:1)
Francja
Poniedziałek 10.10.2016, 20:45 • Amsterdam ArenA, Amsterdam. • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa) • Grupa A

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:46:16)
    Kibice wypełnili dzisiaj stadion w Amsterdamie:

Za nami naprawdę pasjonujące widowisko na Amsterdam ArenA. Holandia ostatecznie na własnym obiekcie nie poradziła sobie z Francją, choć pokazała się naprawdę z bardzo dobrej strony. Jedynego gola zdobył dzisiaj Paul Pogba, który był jednym z najlepszych aktorów tego widowiska. Z drugiej strony należy podkreślić świetny mecz Karsdorpa oraz Depay'a. Skrzydłowy Manchesteru United miał w końcówce piłkę meczową, ale jego strzał z półobrotu w nieprawdopodobnych okolicznościach wybronił Lloris. Bramkarz Tottenhamu z pewnością tą interwencją zasłużył sobie na wiele pochwał i uścisków po meczu od swoich kolegów.

90+4

90+3
    Zmiana w drużynie Francja: z boiska schodzi Antoine Griezmann, na boisku pojawia się N'Golo Kanté.

90+1
    Sędzia dorzuca do tego spotkania trzy dodatkowe minuty. Gospodarze nadal wierzą w wywalczenie jednego oczka na własnym terenie.

90
    Za moment dowiemy się ile minut doliczy sędzia do tej rywalizacji. Od rzutu rożnego grę wznowią jeszcze gracze Oranje.
    89. Memphis Depay (NED)

89
    To powinna być bramka wyrównująca, ale w bramce niesamowicie spisał się Lloris! Po sporym zamieszaniu w polu karnym uderzał z półobrotu Depay i kapitalnie broni jedną ręką golkiper Tottenhamu!

88
    Nie mają już gospodarze zbyt wielu sił na walkę z przeciwnikami. Francja wydaje się kontrolować piłkę i oczekuje już powoli końcowego gwizdka.

87
    Powoli wkraczamy w decydującą fazę rywalizacji. Oranje starają się jak najszybciej przenosić ciężar gry na połowę rywali, ale z kiepskim skutkiem.

86
    Matuidi sporo ryzykował w tym momencie kontaktu z rozpędzonym Depay'em, ale ostatecznie od własnej bramki grę może wznowić Lloris.

85
    Willems od razu po wejściu na boisko miał okazję zaprezentować swój ogromny atut, jakim jest z pewnością daleki wyrzut piłki z autu.

84
    Zmiana w drużynie Holandia: z boiska schodzi Davy Pröpper, na boisku pojawia się Jetro Willems.

83
    Zdecydowanie częściej decydują się teraz grać długimi podaniami gospodarze. Przynosi to pozytywny efekt, ale nadal brakuje sytuacji podbramkowych.

82
    Sidibe popisał się niezwykle szybką indywidualną akcją na prawej stronie boiska, ale ostatecznie jego dogranie okazało się niedokładne.

81
    Starali się goście dość wysoko zaatakować rywali pressingiem i uniemożliwić im wyprowadzenie piłki krótkimi podaniami z własnej połowy.

80
    Co ciekawe trener przyjezdnej reprezentacji nie decyduje się na wprowadzenie defensywnych zawodników, a cały czas stawia na ofensywę.

Dawid Czempisz

Gole: 30. P. Pogba

Kartki:   70. D. Pröpper (NED), 78. Strootman (NED) – 79. P. Pogba (FRA)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 2:5. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 1:1. Foule: 7:5.
    Holandia: Stekelenburg – Karsdorp, Bruma, van Dijk, Blind – Strootman (C), Wijnaldum (62. Dost) – Promes (16. Depay), D. Pröpper (84. Willems), Claassen – V. Janssen.
    Zmiany: Zoet, Vorm – Veltman, de Vrij, Kongolo, Willems, Clasie, Toornstra, Vilhena, Dost, S. de Jong, Depay.

Francja: Lloris (C) – Sidibé, Varane, Koscielny, Kurzawa – P. Pogba, Matuidi – Moussa Sissoko, Griezmann (90+3. Kanté), Payet (67. Martial) – Gameiro (79. Gignac).
    Zmiany: Mandanda, Aréola – Laporte, Gignac, Martial, Fékir, Kimpembe, Cabaye, Digne, Corchia, Coman, Kanté.

Główny: Damir Skomina
    Asystenci: Jure Paprotnik, Robert Vukan
    Techniczny: Slavko Vinčić (Słowenia)

Widownia: 50 220