Skra – Resovia 1:3 (koniec) | GKS – Norwid 3:0 (koniec) | Jastrzębski – BBTS 3:0 (koniec)
16 13 19
Sobota 15.10.2016, 20:10 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Lubin • PlusLiga • 3. runda

:
    Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY COM! (21:45:07)

:
    Powalczyli w trzeciej partii zawodnicy MKS-u, ale jak doszli rywali na 15:16 to wtedy lubinianie zmobilizowali się i nie dali szans gościom w końcówce. Ostatecznie nie udało się zdobyć przyjezdnym 20 punktów w żadnym secie. MVP spotkania wybrany Robert Taht, który zdobył dziś dla Cuprum 16 punktów

24:18
    Znów mocno serwuje Waliński, piłka zatańczyła na taśmie i spadła na stronę gości! Meczbol!

23:18
    Mocna zagrywka Walińskiego!

23:17
    Dłuższa wymiana, obrony z obu stron i na koniec plas w środek parkietu Araujo!

23:16
    Punktuje serwisem Hain!

22:16
    Mają piłkę po swojej kontrze przyjezdni, lecz po raz kolejny blokowany jest na prawej flance Piotrowski!

21:16
    Niecelna zagrywka Tahta

21:15
    Zablokowany na prawym skrzydle Piotrowski!

20:15
    Taht punktuje zagrywką!

19:15
    Timeout dla gości

19:15
    Kolejny punkt Kaczmarka, znów uderza z prawej flanki w kontrze po skosie, piłka przeszła nad blokiem

15:13
    Zatrzymany podwójnym blokiem na lewej flance Taht!

13:9
    Z trudnej piłki punktuje na siatce Pupart! Obił piłkę o blok rywali, ta wpadła w aut

9:5
    Dwukrotnie zadziałał lubiński blok a na koniec wymiany mamy uderzenie w siatkę gracza MKS-u

8:5
    Pogubili się w kontrze miejscowi, łatwo oddana piłka, w odpowiedzi pudłuje z prawej flanki Waliński

:
    Druga partia wygrana przez gospodarzy jeszcze szybciej niż pierwsza. Przed siatkarzami 10 minut przerwy. Czy coś ona zmieni w przebiegu gry? Zobaczymy. Na razie przewaga Cuprum nie podlega dyskusji

25:13
    Drugi set skończony.

25:13
    Skuteczny atak Kaczmarka, set dla Cuprum!

24:13
    Taht tym razem zagrywa w aut

24:12
    Ratajczak pudłuje i mamy piłkę setową!

23:12
    Jak to mówią szczęście sprzyja lepszym! Taht serwuje, a piłka po taśmie spada w trzeci metr przy linii bocznej!

20:9
    Blisko było zakończenia akcji przez gości, lecz na koniec z sytuacyjnej piłki punktuje Pupart

18:7
    Mieli teraz trochę problemów by się przebić miejscowi, ale kończy ze środka Taht

16:5
    Pierwszy atak w kontrze Puparta został zatrzymany, ale za drugim razem gracz Cuprum przebija się przez blok

9:4
    Mocny atak ze środka Haina, czysta siatka!

8:4
    Punktuje Rejno, choć blisko obrony byli meijscowi

8:3

8:3
    Kaczmarek w kontrze skutecznie obija ręce blokujących atakując z prawego skrzydła

5:2
    Mieliśmy czerwona kartkę w zespole gości, darmowy punkt powędrował do Cuprum!

:
    W pierwszym secie zdecydowaną przewagę mieli lubinianie, zwłaszcza jeśli chodzi o grę blokiem. Już za chwilę druga partia

25:16
    Pierwszy set skończony.

25:16
    Piotrowski z prawej flanki uderza po prostej w aut! Pierwsza partia dla Cuprum!

24:16
    As serwisowy Haina! Piłka spada w narożnik boiska, pierwsza piłka setowa!

21:14
    Mocne uderzenie po bloku z prawej flanki Tahta, nieudana próba podbicia piłki po stronie gości

19:10
    As serwisowy Puparta! Trafił w końcowa linię, choć pierwotnie wywołany był aut. Challenge poskutkował!

16:8
    Kończy się punktowa seria gospodarzy. Po bloku w antenkę atakuje z lewej flanki Russell

13:7
    Kaczmarek trafia z prawej flanki po prostej w kontrze. Odjeżdżają miejscowi z wynikiem

12:7
    Kolejny blok lubinian! Nie przebił się Araujo

11:7

11:7
    Nie udało się gospodarzom zdobyć punktu w kontrze, ale po chwili stawiają skuteczny blok!

10:7
    Marnują okazję w kontrze Roberts. Mieliśmy challenge, jak się okazało bloku po drodze nie bylo

5:4
    Obroniony atak z lewej flanki Walińskiego, w odpowiedzi skutecznie uderza Kaczmarek

4:4
    Nie wykorzystali swojej szansy w kontrze miejscowi, w odpowiedzi ze środka trafia Ratajczak

4:3
    Waliński zatrzymany na lewej flance!

3:3
    Trafia po prostej z prawej flanki w kontrze Kaczmarek, wcześniej ratowali się blokiem goście

2:3
    Skuteczny atak Puparta

1:3
    Do trzech razy sztuka. Trzy szanse mieli w kontrze goście, w końcu punkt zdobył Araujo

:
    Na relację z tego spotkania zapraszam na godzinę 20:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY COM!

:
    We wspomnianym meczu przeciwko ekipie z Gdańska aż 25 punktów wywalczył brazylijski atakujący Rafael Rodrigues de Araujo, który atakował ze skutecznością wynosząca 50%. Z dobrej strony pokazał się też przyjmujący Marcin Waliński, który wywalczył 18 oczek przy skuteczności 60%. Obaj Ci gracze także dobrze serwowali notując po 3 asy, najwięcej w drużynie

:
    MKS w dwóch meczach zdołał wywalczyć tylko jeden punkt. W pierwszej kolejce przegrał na wyjeździe ze Skrą Bełchatów 0:3 jedynie wyrównaną walkę tocząc w ostatnim secie. W drugiej kolejce było nieco lepie, po zaciętym pojedynku ulegli 2:3 Lotosowi Treflowi Gdańsk 2:3 dwukrotnie doprowadzając do remisu

:
    W poprzednim sezonie Cuprum zajęło piąte miejsce i w klubie nie ukrywają, że celem minimum jest zajęcie takiej pozycji w tym roku. W klubie nie doszło do zbyt wielu roszad w składzie w letniej przerwie. Dosłownie doszło do trzech. W miejsce Marcina Możdżonka ściągnięto Piotra Haina, za Wojciecha Włodarczyka będzie grał Igor Grobelny a Rafail Koumentakis zajmie miejsce wypożyczonego Szymona Romacia

:
    Dla ekipy z Lubina będzie to inauguracja ligi. Zarówno w pierwszej jak i drugiej kolejce mecze Cuprum były przełożone na inny termin. Mecz wyjazdowy z BBTS-em Bielsko-Biała rozegrany już niedługo bo 19 października a w Kielcach z Effectorem lubinianie zagrają 2 listopada