Skra – Resovia 1:3 (koniec) | GKS – Norwid 3:0 (koniec) | Jastrzębski – BBTS 3:0 (koniec)
13 14 16
Sobota 15.10.2016, 17:30 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Jastrzębie-Zdrój • PlusLiga • 3. runda

0:0
    Jastrzębianie podtrzymują zwycięski marsz i tym razem bardzo łatwo pokonują drużynę BBTS Bielsko Biała. Zawodnikiem meczu został wybrany Maciej Muzaj, który dziś zaprezentował się znakomicie w polu zagrywki. Zresztą zagrywka całej drużyny była jednym z kluczów do zwycięstwa w tym spotkaniu. Bielszczanie natomiast zagrali w tym elemencie katastrofalnie w tym elemencie. W trzecim secie większość piłek po ich zagrywce lądowała w siatce lub na aucie. Tym razem mecz zakończył się po nieco godzinie gry i z pewnością nie przejdzie do historii spotkań między tymi drużynami. Drużyna Słowaka nie zaprezentowała w tym meczu niczego wartego uwagi, ale warto pamiętać, że jednak pokonali oni w pierwszym meczy Czarnych Radom. Sezon dopiero się rozwija, więc z pewnością przed nami jeszcze wiele emocji. Zapraszamy na kolejne relacje! (19:06:54)

25:16
    Trzeci set skończony.

25:16
    Koniec meczu. Zawodnik bielszczan serwuje...w środek siatki. Gratulacje dla znakomicie spisującej się w tym meczu drużyny gosodarzy.

20:11
    Bielszczanie mają poteżną przewagę punktową po dotknięciu siatki przez bielszczan

19:11
    Lipiński zagrywka w aut

18:11
    Tym razem duży aut po zagrywce Hidalgo Olivy

18:10
    Potężna zagrywka Olivy i mamy kolejnego asa serwisowego!

17:10
    Sobala też dziś bardzo skuteczny z ataku przez środek. Kolejny punkt zdobyty w taki sposób przez tego zawodnika

12:7
    Jastrzębianie wyciągają rękę do bielszczan, ale Ci mylą się w ataku. Atak Modzelewskiego w środek siatki

11:7
    Maciej Muzaj w końcu zablokowany przez podwójny blok rywali

11:6
    Touzinsky serwuje ale niestety dla niego prosto w aut

11:5
    Oliva skutecznie przez środek z drugiej linii. Współpraca Kampa Oliva póki co perfekcyjna

9:3
    Kolejna zmarnowana zagrywka przez gości. Janeczek...w siatkę.

8:3
    Bielszczanie póki co zdobywają punkty po błędach rywali. Serwis w aut Hidalgo Olivy

8:2
    Scott Touzinsky doskonale atakuje z lewego skrzydła

7:2
    Bielszczanie mniej skuteczni w polu zagrywki. Znów w siatkę

6:2
    Wspaniała seria Macieja Muzaja zakończona. Kolejna zagrywka w aut.

6:1
    Maciej Muzaj kolejny as serwisowy!

5:1
    As serwisowy Muzaja. Warto dodać, że kolejny w tym spotkaniu. Parę minut początku trzeciego seta a już mamy wyraźną przewagę drużyny Jastrzębskiego Węgla

4:1
    Wojciech Siek myli się na zagrywce. Serwis w siatkę.

3:1
    Grzechnik atakuje przez środek i zdobywa pierwszy punkt tego seta dla bielszczan

3:0
    As serwisowy Grzegorza Kosoka. Trzecia partia rozpoczyna się podobnie jak dwie poprzednie

0:0
    Za nami dwa sety a mamy dopiero 40 minut spotkania. Jeżeli Bielszczanie nie obudzą się z sennego marazmu to będziemy świadkami jednego z krótszych spotkań tego sezonu PlusLigi. Na razie podopieczni Marka Lebediewa nie mają słabych punktów. Do tego doskonała gra na rozegraniu reprezentanta Niemiec Lukasa Kampy daję jastrzębianom ogromną przewagę i szansę na odniesienie trzeciego zwycięstwa w sezonie.

25:14
    Drugi set skończony.

25:14
    As serwisowy kończy kolejnego seta.

24:14
    Grzechnik chciał delikatnie zaserwować, ale udało mu się prosto w siatkę.

23:14
    Pierwszy atak zablokowany przez Jastrzębian, ale za drugim razem skuteczny z środka Bartłomiej Grzechnik

23:13
    Bartos atakuje daleko w aut. Duża ilość błędów po stronie gości

22:13
    Maciej Muzaj kolejny raz skuteczny z lewego skrzydła.

21:13
    Bartosz Janeczek z lewego skrzydła po bloku rywali zdobywa kolejny punkt

21:12
    Maciej Muzaj idealny atak z prawego skrzydła

20:12
    Adam Bartos atakuje z lewego skrzydła i zdobywa punkt, choć ofiarnie w obronie próbował ratować pilkę Hidalgo

11:8
    Błędy w przyjęciu i rozegraniu ekipy gości dają kolejne punkty gospodarzom. Skuteczny atak Salvadora Hidalgo z lewej strony

10:8
    Maciej Muzaj był sprytniejszy w walce przy siatce i zdobywa punkt

9:8
    Kosok również zdobywa punkt przez środek

8:8
    Bielszczanie póki co mają kopalnię punktów z środka siatki. Kolejny punkt zdobyty w taki sposób przez Grzechnika

8:7
    Maciej Muzaj zdobywa punkt z lewego skrzydła

7:7
    Grzechnik przebija się przez pojedynczy blok Kosoka

7:6
    Lukas Kampa powiększa liczbę asów serwisowych w drużynie gospodarzy.

6:6
    Hidalgo Oliva przez środek z drugiej linii. Potężny atak!

5:6
    Niestety dla Sobali kolejna zagrywka już w aut, ale było blisko.

3:4
    Hidalgo pokazuje, że jest sprytnym zawodnikiem i delikatnie obijając blok rywali zdobywa kolejny punkt

0:0
    W pierwszym secie drużyna gości po prostu nie istniała. Błędy w ataku, do tego wysoka skuteczność zawodników gospodarzy Muzaja i Olivy dały wysokie zwycięstwo ekipie z Jastrzębia w pierwszym secie tego spotkania. Jednak znając historię meczów między tymi drużynami nie można powiedzieć, że mecz zakończy się w trzech setach. Zapraszamy na kolejny set tego spotkania!

25:13
    Pierwszy set skończony.

25:13
    Touzinsky kończy kolejną dłuższą wymianę i zwycięstwo gospodarzy w pierwszym secie staję się faktem

24:13
    Grzechnik delikatnie przez środek ale nikt w drużynie gospodarzy nie wybronił spadającej piłki

24:12
    Adam Bartos zablokowany przez Muzaja i Kosoka. Pierwsze piłki setowe przed nami

23:12
    Kampa na razie błyszczy na rozegraniu. Atak z drugiej linii przez środek Olivy Hidalgo

19:10
    Maciej Muzaj skutecznie po bloku rywali i kolejna kontra Jastrzębia wykorzystana. Ten set chyba nie jest do przegrania przez ekipę gospodarzy

16:8
    Zagrywka Kosoka sprawila duzo problemow drużynie gośći, a z kontry z lewego skrzydła punkt zdobywa Hidalgo

15:8
    Lipiński zagrywa wprost w siatkę

14:8
    Hidalgo dotyka siatki i punkt dla Bielska

14:7
    Błąd w drużynie Bielszczan i rośnie przewaga " górników"

10:6
    Grzegorz Kosok potężnym atakiem przez środek zdobywa dziesiąty punkt dla Jastrzębskiego

7:1
    Czauderna nie przyjmuje zagrywki Muzaja i mamy kolejnego asa tego zawodnika. Kolejna przerwa na żądanie dla bielszczan

4:1
    Dłuższa wymiana po której punkt zdobywają gospodarze. Oliva Hidalgo po bloku w aut

0:0
    Przed nami początek spotkania III kolejki między niepokonanymi do tej pory w lidze drużynami. Zapraszamy do relacji!

0:0
    Wyjściowe składy:

Jastrzębski: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Gil, Boruch, Touzinsky, Ernastowicz, De Rocco, Kampa, Sobala, Hidalgo Oliva, Libero: Popiwczak, Gdowski

BBTS: Gaca, Grzechnik, Starożyłow, Siek, Modzelewski, Gryc, Janeczek, Bieńkowski, Vemić, Bartos, Lipiński, Kwasowski, Libero: Czauderna, Koziur

0:0
    Historia spotkań obu drużyn między sobą w ostatnich latach wskazuje na to, że jutro możemy się spodziewać kolejnego zaciętego spotkania, który może zakończyć się tie-breakiem. Pięć ostatnich spotkań między obiema drużynami kończyło się aż czterema pięciosetówkami. I choć wydawałoby się, że to drużyna z Jastrzębia w poprzednich sezonach była tą mocniejszą, to dwa ostatnie mecze okazały się zwycięskie dla ekipy BBTS-u.

0:0
    Zwycięstwo BBTS-u w Radomiu było chyba największą sensacją pierwszych spotkań nowego sezonu. Drużyna która jest typowana jako outsider ligi wygrała mecz z Czarnymi bez straty punktu. Mimo tego trener Miroslav Palgut(zastąpił po sezonie Krzysztofa Stelmacha) uznał, że wierzył w zwycięstwo swojej drużyny twierdząc, ze potencjał drużyny jest znacznie większy niż sądzą niektórzy eksperci. W zwycięstwie w Radomiu pomogła niesamowita gra w obronie. Libero drużyny Przemysław Czauderna pokazał się z doskonałej strony w tamtym meczu. Teraz z pewnością ekipa BBTS-u pewnie ambitnie walczyć o kolejne punkty, bo rywal mimo iż na papierze uznawany za faworyta jest w zasięgu ambitnie grających bielszczan.

0:0
    Drużyna gospodarzy znakomicie rozpoczęła sezon 2016/2017 siatkarskiej PlusLigi. W pierwszym meczu pokonali u siebie po bardzo ciekawym meczu AZS Olsztyn ( zwycięstwo jastrzębian 3-2), a następnie wywieźli zwycięstwo bez straty seta z Częstochowy. Po tym jak w drużynie z Jastrzębia doszło do kilku przetasowań lokalni kibice mogli być niepewni o wyniki swojej drużyny, ale początek sezonu wskazuje na to, że drużyna z Jastrzębia powinna walczyć o górną połówkę tabeli. Ze świetnej strony jak na razie pokazuje się Maciej Muzaj, który już w zeszłym sezonie reprezentacyjnym zasmakował gry w drużynie Antigi. Dużym wzmocnieniem ekipy powinien okazać się również Salvador Hildalgo Oliva, który mimo, że jeszcze ma wahania formy w trakcie meczów potrafi przyczynić się do zwycięstwa swojej drużyny. Przykładem może być niesamowity meczu z Olsztynem, gdzie jego zagrywka pomogła wyciągnąć wydawało się beznadziejny wynik dla Jastrzębskiego Węgla w czwartym secie spotkania. Ekipa Marka Lebediewa z pewnością chcę podtrzymać passę i dalej być niepokonana w lidze. Choć rywale może nie należą do ścisłej czołówki, to udane wejście w sezon śląskiej drużyny może pomóc w mentalnym podbudowaniu drużyny, która stanie się w dalszej części sezonu groźna dla każdej ekipy.

0:0
    Jutro o godzinie 17:30 w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu Zdroju przy ulicy Leśnej rozpocznie się mecz III kolejki PlusLigi pomiędzy drużyną Jastrzębskiego Węgla a BBTS Bielsko Biała. Obie drużyny reprezentują w lidze województwo śląskie, więc mecz można nazwać małymi lokalnymi derbami. Obie drużyny przystąpiły bardzo dobrze do sezonu bo nie poniosły jeszcze ani jednej porażki choć warto dodać, że bielszczanie rozegrali do tej pory jeden mecz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Adam

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Gil, Boruch, Touzinsky, Ernastowicz, De Rocco, Kampa, Sobala, Hidalgo Oliva, Libero: Popiwczak, Gdowski
    BBTS Bielsko-Biała: Gaca, Grzechnik, Starożyłow, Siek, Modzelewski, Gryc, Janeczek, Bieńkowski, Vemić, Bartos, Lipiński, Kwasowski, Libero: Czauderna, Koziura

Sędziowie: Marek Budzik,