Bournemouth – Tottenham 0:0 (koniec) | Arsenal – Middlesbrough 0:0 (koniec) | Burnley – Everton 2:1 (koniec)
Hull – Stoke 0:2 (koniec) | Leicester – Crystal Palace 3:1 (koniec) | Swansea – Watford 0:0 (koniec)
West Ham – Sunderland 1:0 (koniec) | Liverpool – West Bromwich 2:1 (koniec)
Swansea City A.F.C.
0:0 (0:0)
Watford F.C.
Sobota 22.10.2016, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Angielska Premier League • Runda 9
    Łabędzie dopisują sobie jeden punkt, ale dalej pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli

Faule: 15:16. (17:59:43)

Druga połowa była ciekawsza i dała kibicom znacznie więcej wrażeń! Blisko zwycięstwa byli zawodnicy Swansea i do zgarnięcia trzech punktów brakowało jedynie trochę szczęścia. Na wyróżnienie zasługuje Modou Barrow i Gylfi Sigurdsson, natomiast w drużynie gości graczem meczu był Heurelho Gomes. Dla Łukasza Fabiańskiego nie był to trudny mecz, więc może cieszyć się z zachowanego czystego konta w tym spotkaniu.

90+3

90+2
    Uderzenie Gylfi Sigurdssona z dystansu łapie pewnie Heurelho Gomes! Dobra interwencja bramkarza gości, choć napastnik Swansea był przytrzymywany i sędzia mógł odgwizdać rzut wolny.

90+1
    Sędzia dolicza 3 minuty do drugiej połowy!

90+1
    Wreszcie celny strzał Watfordu! Uderzenie z dystansu pewnie broni Łukasz Fabiański i łapie piłkę w ręce.

90
    Heurelho Gomes broni strzał z 16. metrów Kyle Naughtona! Uderzenie w środek bramki!

89
    Dośrodkowanie Sigurdssona wybite przez obrońców. Piłkarz gospodarzy w dalszym ciągu będą utrzymywać się przy piłce.

88
    Rzut wolny dla Swansea na połowie rywala. Będzie szansa na strzał lub dośrodkowanie.

87
    Kontratak drużyny Watfordu i to przyjezdni stworzyli zagrożenie! Nordin Amrabat uderzył z linii pola karnego nad porzeczką!

86
    Rzut rożny dla zawodników Swansea. Może uda się zdobyć zwycięską bramkę z tego stałego fragmentu gry.

85
    Piłkę w polu karnym Fabiańskiego otrzymuje Odion Ighalo. Już ma się decydować na strzał z dobrej pozycji, ale arbiter uznał, że przyjął piłkę ręką.

84
    Chwila kłótni przy linii bocznej zawodników obu drużyn. Gra na moment wstrzymana.
    83.

83
    Gylfi Sigurdsson otrzymuje piłkę przed polem karnym od Barrowa i uderza w lewy słupek bramki Watfordu! Było bardzo blisko gola dla Swansea!

81
    Modou Barrow dośrodkowuje w pole karne, gdzie Stephen Kingsley próbuje strzelać z woleja! Nieudana próba zawodnika Swansea.

80
    Polski bramkarz na do tej pory naprawdę spokojny mecz. Brak celnych strzałów prawdopodobnie pozwoli mu dzisiaj zachować czyste konto.

79
    Zawodnicy przyjezdnych próbują ataków z kontry, ale Swansea dobrze ustawia się we własnej strefie obronnej. Watford w dalszym ciągu nie zagroził bramce Fabiańskiego.

78
    Zmiana w drużynie Watford FC: z boiska schodzi Étienne Capoue, na boisku pojawia się Adlene Guedioura.

76
    Gracze Watfordu domagają się teraz rzutu karnego, ponieważ Valon Behrami padł na murawę po starciu z obrońcą gospodarzy. Wydaje się, że sędzia podjął słuszną decyzję nie odgwizdując karnego.

75
    Kilka groźnych akcji przeprowadzili teraz zawodnicy Swansea. Zaczęli dominować w dzisiejszym meczu, zobaczymy czy uda im się zdobyć zwycięską bramkę.
    75.

74
    Z prawej strony pola karnego wbiega Modou Barrow, który wykłada piłkę na 10. metr do Gylfiego Sigurdssona! Uderzenie Islandczyka jednak w sam środek bramki i piłka ląduje w rękach Heurelho Gomesa!

72
    Fernando Llorente niedawno wszedł na boisko a już mógł wpisać się na listę strzelców! Jego strzał z pola karnego odbity przez obrońcę przechodzi tuż obok bramki!

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Leon Britton (Swansea City A.F.C.).

70
    Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Gylfiego Sigurdssona. Piłkę strącił Ki Sung-yong, jednak w tłoku przed bramką nie udało się oddać strzału na bramkę.

69
    Atak pozycyjny na połowie rywala przeprowadzają gracze Watfordu. Zbyt wolne tempo gry pozwala defensorom zażegnać niebezpieczeństwo.

68
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Wayne Routledge, na boisku pojawia się Fernando Llorente.

66
    Szybki atak Swansea na połowie rywala, z futbolówką w pole karne wpada Borja Bastón, który podaje piętą do Modou Barrowa! W ostatniej chwili piłkę wślizgiem wybija obrońca!

65
    Gra się nieco uspokoiła po tej świetnej sytuacji dla Swansea, przy piłce utrzymują się gracze Watfordu, zaś trenerzy szykują kolejne zmiany.

64
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego przez Gylfiego Sigurdssona do Mika van der Hoorna, który uderza celnie z 5. metrów i fantastycznie broni Heurelho Gomes! Najlepsza sytuacja gospodarzy w tym meczu!

63
    Zmiana w drużynie Watford FC: z boiska schodzi Juan Camilo Zúñiga, na boisku pojawia się Nordin Amrabat.
    62.

62
    Świetny rajd Modou Barrowa prawą flanką! Ogrywa José Holebasa i wbiegra w pole karne, gdzie podaje do Borja Bastóna! Próba zablokowana przez obrońców i piłka poza boiskiem!

61
    Odważny drybling Odiona Ighalo , który rozpędzony wpada z piłką w pole karne, gdzie jego próby strzałów są zablokowane przez rzucających się obrońców!

59
    Dobrze przy piłce przed polem karnym utrzymał sięGylfi Sigurdsson. Decyduje się na strzał, który odbija nadbiegający obrońca i piłka przelatuje nad bramką.
    58.

58
    W "szesnastkę" rywali piłkę wrzucił Stephen Kingsley, gdzie strzału przewrotką próbował Borja Bastón! Piłka niewiele minęła bramkę Gomesa!

56
    W pole karne z lewego skrzydła wrzucał Stephen Kingsley. Znów górą obrońcy przyjezdnych!

54
    Sprytnego podania między obronę rywali spróbował José Holebas. Piłka przecięta przez Ki Sung-yonga.

53
    Juan Camilo Zúñiga faulowany na połowie przeciwnika. Taraz Watford będzie mógł rozegrać akcję ofensywną.

52
    Zbyt mocna centra Kyle'ego Naughtona przelatuje nad bramką Gomesa.

51
    Akcja Modou Barrowa prawą flanką, tym razem dał się wyprzedzić Miguelowi Britosowi, którego ostatecznie fauluje.

50
    Kolejna wrzutka z prawej strony. Piłkę centrował Kyle Naughton, ale dobrze ustawiony obrońca gości uprzedza napastników.

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Gylfi Sigurdsson (Swansea City A.F.C.).

48
    Szybki rajd z piłką prawą stroną Modou Barrowa! Dośrodkowanie w pole bramkowej futbolówkę pewnie łapie Heurelho Gomes!

47
    Początek podobny do pierwszej części spotkania. Piłka jest długo rozgrywana w środkowej części boiska.

46
    Na razie w dzisiejszym meczu dominuje walka nad piękną piłką

Pierwsza połowa w meczu Swansea – Watford nie przyniosła zbyt wielu emocji. Zawodnicy obu drużyn oddali zaledwie dwa celne strzały i nie stworzyli pięknego piłkarskiego widowiska. Więcej w grze ofensywnej zaprezentowali przyjezdni, ale brakowało jakości w polu karnym Fabiańskiego. Remis jest wynikiem sprawiedliwym po pierwszej części meczu.

45+1

45
    Étienne Capoue otrzymuje żółtą kartkę za przerwanie kontrataku gospodarzy.

44
    Potężne uderzenie Younèsa Kaboula odbija zawodnik wyskakujący z muru! Piła wychodzi na rzut rożny, choć ten rykoszet mógł zmylić Fabiańskiego, gdyby futbolówka zmierzała do bramki.

43
    Na własnej połowie fauluje Alfie Mawson i przyjezdni będą mieli szansę na kolejne uderzenie ze stałego fragmentu gry.

42
    Do ataku znów rzucili się gracze Watfordu. Zobaczymy czy uda im się zdobyć gola jeszcze przed przerwą.

40
    Dośrodkowanie w pole karne do Gylfiego Sigurdssona. Napastnik Swansea jest jednak pilnowany przez obrońców i jedynie odbija piłkę, która wychodzi za linię końcową.

39
    Piłkę na środku boiska rozgrywa teraz drużyna Swansea. Łabędziom udało się przetrwać napór przeciwnika i mogą teraz utrzymać się dłużej przy piłce.

38
    Przyjezdni odważniej zaatakowali i długo utrzymują się przed polem karnym miejscowych. Na razie obrona Swansea dobrze ustawiona nie dopuszcza go niebezpiecznych sytuacji.

36
    Po dośrodkowaniu z kornera zamieszanie w polu karnym Swansea! Futbolówkę w pole bramkowe zgrywał Younès Kaboul Sytuację wyjaśnia wybiciem dopiero Stephen Kingsley.

34
    Po dośrodkowaniu w pole karne Swansea piłka została wybita pod nogi Étienna Capoue, który zbyt szybko zdecydował się na strzał i piłka w bezpiecznej odległości od bramki miejscowych.

33
    Ostry atak na przeciwnika dokonany przez Leon Brittona. Tym razem sędzia dał tylko ostrzeżenie zawodnikowi gospodarzy.

32
    Po raz kolejny aktywnie Modou Barrow z prawej strony! Centra na 5. metr i naprawdę niewiele brakowało, aby któryś z napastników doszedł do strzału!

31
    Na rozgrywanie w środku boiska zdecydowali się przyjezdni. Tym razem Swansea szybko odbiera piłkę rywalom.

29
    Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Étienne Capoue! Piłka przeleciała niewiele nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego!

28
    Drużyna Watfordu będzie miała rzut wolny blisko pola karnego rywala. Będzie znakomita okazja do strzału na bramkę.

27
    Precyzyjne podanie od Ki Sung-yonga otrzymał Wayne Routledge, ale trochę źle przyjął piłkę i niepotrzebnie fauluje rywala.

26
    Bardzo złe dośrodkowanie Wayne'a Routledge'a z lewej strony. Piłka przelatuje nad bramką przyjezdnych.

24
    Watford rozgrywa piłkę na połowie rywala. Szukają luk w defensywie miejscowych, na razie bez rezultatu.

23
    Dobre, techniczne uderzenie z 25. metrów Gylfiego Sigurdssona! Bardzo dobra interwencja Gomesa, który rzuca się i łapie piłkę!

21
    Groźne dośrodkowanie z prawej strony Kyle'ego Naughtona i tylko pewna interwencja na przedpolu Heurelho Gomesa ratuję sytuację!

20
    Wydawało się, że w kolejnej świetnej sytuacji będzie Odion Ighalo, ale sędzia odgwizdał spalonego.

19
    Świetnie w polu karnym rywali zastawił się Odion Ighalo, który utrzymał piłkę i wypracował sobie pozycję strzelecką! Dobrze ustawiony obrońca szczęśliwie blokuje uderzenie!

18
    Faulowany na własnej połowie był Étienne Capoue i Szerszenie rozpoczną od rzutu wolnego.

17
    Dobry rajd lewą stroną Wayna Routledge , który dośrodkowuje po ziemi i blisko dojścia do strzału był Borja Bastón! W ostatnim momencie defensorzy Watfordu wybijają poza linię końcową!

15
    Odion Ighalo oddaje celny strzał zza pola karnego i dobrze łapie piłkę Łukasz Fabiański!

14
    Próba dalekiego podania Younèsa Kaboula bezpośrednio do Troya Deeney'a, ale obrońcy Łabędzi są dobrze ustawieni i odbierają piłkę.

12
    Blisko błędu przy podaniu do defensorów we własnej "szesnastce" był Heurelho Gomes. Na jego szczęście José Holebas wykopał piłkę daleko od pola karnego.

11
    Mecz wrócił do okresu walki o piłkę w środku boiska. Futbolówkę rozgrywają obrońcy Watfordu na własnej połowie.

9
    Do piłki w polu karnym dochodzi Borja Bastón, ale nie był w stanie oddać strzału. Obrońcy przejmują piłkę i Watford próbuje przeprowadzić kontratak! Przyjezdni zostali zatrzymani dopiero przed polem karnym Fabiańskiego!

8
    Aktywny z prawej strony od początku meczu Modou Barrow oddaje strzał z dystansu i musi interweniować Heurelho Gomes!

7
    Krótkie rozegranie kornera przez Sigurdssona bardzo nieudane i obrońcy Watford szybko wybijają piłkę poza linię boczną.

6
    Pierwszy odważniejszy atak gospodarzy skrzydłem i Modou Barrow wywalczył rzut rożny.

5
    Piłkę na połowie przeciwnika przejmuje Ki Sung-yong, szybko odgrywa do Borja Bastóna i pierwszy strzał w tym meczu zablokowany przez obrońców!

3
    Modou Barrow fauluje na środku boiska. Szerszenie wycofują piłkę na własnej połowie i próbują zachęcić gospodarzy do większego pressingu.

2
    Mecz rozpoczęła drużyna Watford od rozgrywania na własnej połowie. Pierwsze ataki miejscowi zatrzymują daleko od własnej bramki.

1

Zawodnicy są już na murawie! Zaraz rozpoczynamy kolejne spotkanie Premier League, ale najpierw Minuta Ciszy!

Swansea City A.F.C.: Fabiański – Kingsley, van der Hoorn, Mawson, Naughton – K. Sung-yong, Britton (C) – Routledge, Sigurdsson, Barrow – Bastón.
    Rezerwowi: Nordfeldt – Amat, Taylor, Fer, F. Llorente, Cork.

Watford FC: Gomes – Zúñiga, Prödl, Kaboul, Britos, Holebas – Capoue, Behrami, Pereyra – Deeney (C), Ighalo.
    Rezerwowi: Pantilimon – Mariappa, N. Amrabat, Guedioura, Sinclair, Watson, Kabasele.

Sędziowie: Paul Tierney – Simon Beck, Andy Garratt, Andre Marriner.
    Ustawienie zespołu gospodarzy. Łukasz Fabiański znów w pierwszym składzie!

Heurelho Gomes gotowy na dzisiejszy mecz! Jednocześnie mamy nadzieję, że w bramce gospodarzy zobaczymy Łukasza Fabiańskiego!

Dziś szansa dla Swansea na przełamanie złej passy

Watford FC

Szerszenie przystępują do tego pojedynku po wyjazdowym zwycięstwie z Middlesbrough. Było to pierwsze spotkanie w tym sezonie, w którym zawodnikom z hrabstwa Hertfordshire udało się zachować czysta konto. Ciekawostką jest fakt, że Troy Deeney ma obecnie 99 goli we wszystkich rozgrywkach dla Watfordu, zatem jeżeli zdobędzie kolejnego to stanie się on piątym zawodnikiem w historii klubu, który osiągnie liczbę stu bramek.

Łabędzie zaliczają w tym sezonie najgorszy start ligowy w swojej historii w Premier League. Po 8. kolejkach zajmują przedostatnie miejsce w tabeli mając na koncie jedynie 4 punkty i są bez zwycięstwa w lidzie od 7. spotkań. W ostatniej kolejce zawodnicy gospodarzy postraszyli Kanonierów przegrywając jedynie 2:3, co daję nadzieję, że w tej kolejce nastąpi przełamanie złej passy.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Sebastian Zuba

Gole:

Kartki:   49. Sigurdsson (SWN), 71. Britton (SWN) – 45. Capoue (WAT)

Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 1:4. Foule: 15:16.
    Swansea City A.F.C.: Fabiański – Kingsley, van der Hoorn, Mawson, Naughton – K. Sung-yong, Britton (C) – Routledge (68. F. Llorente), Sigurdsson, Barrow – Bastón.
    Zmiany: Nordfeldt – Amat, Taylor, Fer, F. Llorente, Cork.

Watford F.C.: Gomes – Zúñiga (63. N. Amrabat), Prödl, Kaboul, Britos, Holebas – Capoue (78. Guedioura), Behrami, Pereyra – Deeney (C), Ighalo.
    Zmiany: Pantilimon – Mariappa, N. Amrabat, Guedioura, Sinclair, Watson, Kabasele.

Sędziowie: Paul Tierney – Simon Beck, Andy Garratt, Andre Marriner