Chievo – Bologna 1:1 (koniec) | Fiorentina – Crotone 1:1 (koniec) | Inter – Torino 2:1 (koniec)
Juventus – Sampdoria 4:1 (koniec) | Lazio – Cagliari 4:1 (koniec) | Napoli – Empoli 2:0 (koniec)
Pescara – Atalanta 0:1 (koniec) | Sassuolo – AS Roma 1:3 (koniec)
SSC Napoli
2:0 (0:0)
Empoli FC
Środa 26.10.2016, 20:45 • San Paolo, Neapol • Włoska Serie A • Runda 10

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

SSC Napoli

Azzurri przerwali swoją złą serię w ostatnich meczach ogrywając 2:1 beniaminka Serie A – zespół Crotone. Neapolitańczycy zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli mając 17 punktów na swoim koncie. Błękitni będą mieli szansę powrotu na ścieżkę zwycięstw, ponieważ są zdecydowanym faworytem w dzisiejszym starciu. Liczymy, że okazję do gry w tym meczu otrzyma reprezentant Polski a były zawodnik Empoli Piotr Zieliński.

Empoli FC

Zawodnicy z Empoli przystępują do tego pojedynku po bezbramkowym remisie z drużyną Chievo Verona i zajmują dopiero 18. miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie zaledwie jedno zwycięstwo i tylko dwie bramki zdobyte w pierwszych 9. meczach tego sezonu! Lepiej od ataku spisuje się formacja defensywna, zatem mamy nadzieję, że w bramce znów zobaczymy Łukasza Skorupskiego.
    Pod nieobecność Arkadiusza Milika zapewne w ten sposób będzie wyglądał atak Napoli

Neapol – Empoli 1:3

Obie drużyny mają swoje cele, dlatego będą walczyć o zdobycie kompletu punktów. Czy zwycięży Napoli i uda mu się awansować w tabeli czy też punkty pojadą do Empoli, przekonamy się śledząc relację na naszym portalu, na którą zapraszam kilka minut przed rozpoczęcie meczu
    Wyjściowa jedynastka gospodarzy. Jest Piotr Zieliński!

Skład wyjściowy przyjezdnych. W bramce Łukasz Skorupski!

W pomocy "Azzurrich" – Piotr Zieliński, między słupkami bramki Empoli – Łukasz Skorupski. Zatem mamy na stadionie w Neapolu polski pojedynek. Zobaczymy, który z Polaków będzie bardziej zadowolony po 90 minutach meczu!

SSC Napoli: Reina – Ch. Maggio, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Piotr Zieliński – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
    Rezerwowi: Rafael, Sepe – Hysaj, Strinić, Giaccherini, Hamšík, Rog, Maksimović, Diawara, Tonelli, Milik, El Kaddouri.

Empoli FC: Skorupski – Veseli, Bellusci, Costa, Dimarco – Krunić, Dioussé, Marcel Büchel – Saponara – Mčedlidze, Pucciarelli.
    Rezerwowi: Pelagotti, Pugliesi – Maccarone, Zambelli, J. Mauri, Croce, Pasqual, Barba, Ćosić, Pereira, Marilungo, Tello.

Sędziowie: Mariani – Paganessi, Tasso.

Arbiter wyprowadza zawodników obu drużyn. Za chwilę rozpoczynamy to spotkanie.
    Obie ekipy już na murawie!

1

2
    Bardzo ostrożnie rozpoczęły oba zespoły. Bez zapuszczania się od razu do przodu. Powolny początek tego meczu.

3
    Pierwszy atak Azzurri i Allan uderza z 20. metrów! Strzał przelatuje w bezpiecznej odległości od bramki Skorupskiego.

4
    Blisko pola karnego rywali faulowany Manuel Pucciarelli. Będzie szansa dla gości na strzał lub dośrodkowanie.

5
    Obrońcy Napoli pewnie radzą sobie w wrzutką z tego stałego fragmentu gry. Od bramki rozpocznie José Reina.

7
    Gospodarze ciągle szukają wolnych stref w obronie przeciwników. Empoli ustawia się jednak bardzo dobrze i na niewiele im pozwala.

8
    Dries Mertens próbuje akcji indywidualnej w polu karnym. Odpowiednio ustawieni defensorzy przyjezdnych szybko odbierają mu piłę.

9
    Strzał Lorenzo Insigne zablokowany przez obrońców na linii pola karnego. Głęboko ustawiona linia obronna gości uniemożliwia oddanie celnego strzału.

11
    Empoli rozgrywając piłkę umiejętnie wychodzi spod presji naciskających rywali. Jednak tym razem przez dłuższy czas nie zdobywają terenu.

12
    Bardzo blisko dojścia w polu bramkowym do centry był José Callejón! Niewiele brakowało, aby miejscowi mieli znakomitą sytuację!

13
    Goście odebrali piłkę, ale tylko na chwilę. Nacisk Azzurrich robi wrażenie i jest bardzo skuteczny.

14
    Celny strzał z narożnika pola karnego oddaje Kalidou Koulibaly i mamy pierwszą, bardzo pewną interwencję Łukasza Skorupskiego!

15
    Pierwsze groźne wyjście do ataku przyjezdnych i już wywalczyli dla siebie rzut rożny.

16
    Zbyt mocne dośrodkowanie z narożnika przez Rade Krunicia. Piłkę odzyskują gospodarze, którzy przeprowadzili szybki atak i mają rzut rożny.

17
    Wrzutka po krótkim rozegraniu tego kornera była zbyt słaba i partnerzy Łukasza Skorupskiego wybijają piłkę daleko od własnego pola karnego.

19
    Dobrze wyjście na przedpole Łukasza Skorupskiego, który uprzedza napastników i ratuje swój zespół!

20
    Rzut wolny dla Napoli z 25. metrów. Będzie dobra okazja do strzału na bramkę Polaka.

21
    Strzał prosto w mur, ale Napoli utrzymuje się przy piłce, ponieważ ma jeszcze rzut rożny.

22
    José Callejón dośrodkowuje w pole karne, gdzie głową uderza Kalidou Koulibaly. Piłka przeleciała łukiem na bramką.

24
    Dużo lepiej prezentują się gospodarze, Empoli nie ma zbytnio argumentów na przedarcie się przez linię środkową boiska.

25
    Giuseppe Bellusci fauluje na własnej połowie. Kolejny stały fragment gry dla miejscowych.

26
    Groźne dośrodkowanie ze stojącej piłki do Koulibalego, ale jeden z defensorów gości był faulowany i sędzia przerwa grę.

27
    Do strzału głową w polu karnym po wrzutce z lewej strony doszedł Dries Mertens! Futbolówka przelatuje niewiele obok bramki!

28
    Na strzał z dystansu zdecydował się Lorenzo Insigne. Uderzenie było jednak niecelne i Skorupski nie musiał interweniować.

29
    Dobrze gra ustawiony tuż przed własną linią obrony Piotr Zieliński. Nie angażuje się zbytnio w grę ofensywną, ale pewnie rozgrywa piłkę na własnej połowie i uspokaja grę Napoli.

30
    Pół godziny meczu za nami. Przy piłce zdecydowanie więcej utrzymują się gracze gospodarzy, zaś Empoli stara się przyjmować przeciwnika na własnej połowie. Zobaczymy, której drużynie bardziej opłaci się taka taktyka.

31
    Piłkę w "szesnastce" otrzymje José Callejón, ale jego strzał zablokowany. Następną próbę podejmuje Dries Mertens i znów górą obrońcy przyjezdnych.

32
    Do płaskiego dośrodkowania na 11. metrze dochodzi Dries Mertens i z woleja uderza na bramkę! Piłka przechodzi tuż obok słupka bramki Skorupskiego!
    32. Dries Mertens (NEA)

33
    Odważne wyjście przed własne pola karne zalicza José Manuel Reina, który głową przecina długie podanie do napastników.

34
    Znakomitą sytuację miał José Callejón, który wyskoczył do dośrodkowania i uderzył głową na bramkę, jednak strzał leciał w sam środek i dobrze ustawiony Łukasz Skorupski łapie futbolówkę!

35
    Kolejny rzut wolny blisko pola karnego Empoli. Będzie kolejna okazja do dośrodkowania.

36
    Wrzutka ze stałego fragmentu gry wybija przez obrońców, zaś strzał zza pola karnego pewnie broni Łukasz Skorupski.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Giuseppe Bellusci (Empoli FC).

39
    Lorenzo Insigne oddaje mocny strzał z rzutu wolnego, ale piłka przelatuje obok bramki.

40
    Do sytuacji sam na sam wyprzedzając obrońców doszedł Lorenzo Insigne , jednak fantastyczną obroną wykazał się Łukasz Skorupski! Najpierw obronił uderzenie a później szybko podniósł się i odbił dobitkę! Polak ratuje swój zespół!

42
    Przy piłce długo utrzymują się gracze gospodarzy. Zdecydowanie naciskają przyjezdnych i zobaczymy czy da im to kolejne sytuacje bramkowe.

43
    Łukasz Skorupski kolejny raz świetnie interweniuje! Tym razem obronił strzał z 7. metrów José Callejóna. Wydawało się, że to musi być bramka, ale Polak broni dzisiaj jak natchniony!
    44. José Callejón (NEA)

44
    Napoli cały czas utrzymuje się przy piłce na połowie rywala. Głęboko cofnięte Empoli nie odpowiada nawet żadnym kontratakiem.

45+1

Drużyna z Neapolu zdecydowanie zdominowała ten mecz. W pierwszej połowie miała 75% posiadania piłki i oddała 15 strzałów. Ekipę Empoli ratuje Łukasz Skorupski, który zaliczył dzisiaj kilka świetnych interwencji i jest bohaterem swojego zespołu. W drugiej połowie na pewno gospodarze będą chcieli wykorzystać swoją przewagę i zdobyć zwycięskiego gola. Czym im się to uda? Przekonamy się po przewie!
    Zdecydowany bohater ekipy Empoli

Statystyki po pierwszej połowie

46

47
    Empoli zaczyna mieć nie lada kłopoty. Napoli atakuje żywiołowo i w każdej chwili może przeprowadzić akcję bramkową.

48
    Ofensywne wyjście ekipy gości. Wywalczyli rzut rożny, może uda im się wreszcie zagrozić bramce rywala.

49
    Dośrodkowuje z narożnika Levan Mčedlidze i po zamieszaniu w polu karnym piłę łapie José Manuel Reina.

50
    Dośrodkowanie Vlada Chiricheşa do José Callejóna świetnie przecina Łukasz Skorupski.

51
    W pobliżu linii pola karnego pada Piotr Zieliński. Sędzia nie stwierdził jednak żadnego przewinienia.

52
    Gol dla Napoli!
    Strzelcem bramki DRIES MERTENS.
    Mocne dośrodkowanie prawej strony na długi słupek José Callejóna, gdzie DRIES MERTENS strzałem z pierwszej piłki pokonuje Łukasza Skorupskiego i zdobywa prowadzenie dla swojego zespołu!
    52. Dries Mertens (NEA) - 1:0

53
    Żółtą kartkę otrzymuje Dries Mertens (SSC Napoli).

54
    Wydawało się, że będzie kolejna świetna sytuacja dla gospodarzy. Tym razem arbiter swteirdził, że Dries Mertens był na spalonym.

55
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Rade Krunić, na boisku pojawia się Andres Tello.

56
    Ekipa przyjezdnych po stracie bramki ruszyła do ataku. Zobaczymy jaki będzie tego efekt.

57
    Groźna centra z lewej strony do Levana Mčedlidze i Empoli wywalczyło rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika pewnie interweniują obrońcy Napoli.

58
    Kolejna kapitalna interwencja Skorupskiego! Świetnie obronił strzał Jorginho zza linii pola karnego. Futbolówka zmierzała tuż pod poprzeczkę!
    58. Jorginho (NEA)

59
    Z kolejnego rzutu rożnego dla Napoli nie było żadnego zagrożenia. Słabe są dziś te stałe fragmenty gry w wykonaniu miejscowych.

61
    Nastąpiło małe zwolnienie gry i przyjezdni wymieniają podania głównie w środkowej strefie boiska. Brakuje akcji pod którymś polem karnym.

62
    Bardo słaby strzał zza pola karnego łapie José Manuel Reina. Uderzenie jedynie do statystyk.

64
    Wolne wyprowadzenie piłki przez zawodników Napoli od własnej bramki. Obrońcy rozgrywają piłkę między sobą i nie decydują się na szybki atak.

65
    Empoli zdaje sobie sprawę, że ma dużo czasu na zmianę niekorzystnego rezultatu. Zawodnicy szanują piłkę i cierpliwie tworzą swój atak pozycyjny.

66
    Kontratak dla gospodarzy przeprowadza José Callejón, ale jego podanie marnują partnerzy łatwo tracąc piłkę.

67
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Levan Mčedlidze, na boisku pojawia się Massimo Maccarone.

68
    Blisko dojścia do piłki w polu karnym przeciwnika był Massimo Maccarone! Szybkie wyjście z bramki José Reiny zapobiegło groźnej sytuacji.

69
    Kapitalną szansę na wyrównanie mieli przyjezdni! Najpierw piłka po rykoszecie od obrońcy trafiła w poprzeczkę, by później trafić do Massimo Maccarone, którego strzał z woleja świetnie broni Reina! Hiszpan ratuje swój zespół przed stratą gola!

70
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Marcel Büchel, na boisku pojawia się Daniele Croce.

71
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Allan, na boisku pojawia się Marek Hamšík.

72
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Jorginho, na boisku pojawia się Amadou Diawara.

73
    Długą serię zmian dali nam trenerzy obu ekip. Na boisku w tym czasie nic się nie działo, więc zawodnicy mogli nieco odpocząć by nabrać sił do końcówki pojedynku.

74
    Niecelny strzał po ziemi tuż zza linii pola karnego oddał Dries Mertens. Skorupski nie musiał interweniować.

75
    Dobry drybling na lewej stronie boiska zaprezentował Riccardo Saponara i wywalczył rzut rożny.

76
    Po wrzutce z narożnika Pucciarellego obrona Napoli pewnie wybija piłkę.

77
    Massimo Maccarone nieprecyzyjnie podaje piłkę w pole karne i z 5. metra rozpocznie José Reina.

78
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Christian Maggio, na boisku pojawia się Elseid Hysaj.

80
    Empoli ciągle szuka wolnych stref w obronie przeciwników. Gospodarze ustawiają się jednak bardzo dobrze i na niewiele im pozwalają.

81
    Strzelcem bramki VLAD CHIRICHEŞ.
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył na długi słupek Marek Hamšík i VLAD CHIRICHEŞ z najbliższej odległości trafia do siatki!
    81. Vlad Chiricheş (NEA) - 2:0

82
    Świetnie rozwija się ten mecz dla Napoli, które w decydującym momencie spotkania wychodzi na dwubramkowe prowadzenie i po prostu gra lepiej.

83
    Spóźniony wślizg i Andres Tello otrzymuje żółtą kartkę.

84
    Dobrze rozegrali piłkę w polu karnym rywala zawodnicy Empoli, ale mocne uderzenie Massimo Maccarone zostaje obronione przez Reine!

86
    Mamy przerwę w grze, ponieważ na murawie leży jeden z zawodników przyjezdnych, który potrzebuje pomocy medycznej.

87
    Rzut rożny dla gospodarzy. Zobaczymy czy uda się powtórzyć osiągnięcie sprzed kilku minut i zdobyć bramkę.

88
    Tym razem piłkę z własnego pola bramkowego pewnie wybija Łukasz Skorupski.

89
    Mocne uderzenie z dystansu Faouzi Ghoulama pewnie łapie Łukasz Skorupski. Kolejna dobra interwencja Polaka.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do tego spotkania!

90+1
    Faulowany na połowie przeciwnika był Massimo Maccarone. Szybkie rozegranie stałego fragmentu gry i mamy rzut rożny dla gości.

90+2
    Zbyt słaba centra z narożnika i Marek Hamšík wybija piłkę z dala od własnej bramki.

90+3
    Wyraźnie nie spieszy się drużynie z Neapolu. Spokojnie budują oni swoją akcję pod bramką strzeżoną przez Skorupskiego.

90+4
    Strzał z dystansu Driesa Mertensa przelatuje wysoko nad poprzeczką. To prawdopodobnie ostatnia próba ataku w tym meczu.

90+4

Druga połowa tego pojedynku była bardziej wyrównana, a więc i dużo ciekawsza. Empoli stworzyło kilka groźnych sytuacji, ale to graczom z Neapolu udało się zdobyć dwie bramki i zasłużenie wygrać ten mecz. Polscy kibice mogą być zadowoleni z postawu obu naszych reprezentantów. Łukasz Skorupski zaliczył kilka wyśmienitych interwencji, zaś Piotr Zieliński dobrze rozgrywał piłkę dla swojego zespołu.

Faule: 9:6.

Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji live i zapraszamy na kolejne transmisje na naszym portalu! (23:50:31)

Sebastian Zuba

Gole: 52. D. Mertens, 81. Chiricheş

Kartki:   53. D. Mertens (NEA) – 38. Bellusci (EMP), 83. Tello (EMP)

Strzały celne: 12:3. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 11:8. Spalone: 2:1. Foule: 9:6.
    SSC Napoli: Reina – Ch. Maggio (78. Hysaj), Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – Allan (71. Hamšík), Jorginho (72. Diawara), Piotr Zieliński – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
    Zmiany: Rafael, Sepe – Hysaj, Strinić, Giaccherini, Hamšík, Rog, Maksimović, Diawara, Tonelli, Milik, El Kaddouri.

Empoli FC: Skorupski – Veseli, Bellusci, Costa, Dimarco – Krunić (55. Tello), Dioussé, Marcel Büchel (70. Croce) – Saponara – Mčedlidze (67. Maccarone), Pucciarelli.
    Zmiany: Pelagotti, Pugliesi – Maccarone, Zambelli, J. Mauri, Croce, Pasqual, Barba, Ćosić, Pereira, Marilungo, Tello.

Sędziowie: Mariani – Paganessi, Tasso