Walldorf – Darmstadt 1:0 (koniec) | Hannover – Düsseldorf 6:1 (koniec) | Heidenheim – Wolfsburg 0:1 (koniec)
Fürth – Mainz 2:1 (koniec) | 1. FC Nurnberg – Schalke 04 2:3 (koniec) | FC Koln – Hoffenheim 2:1 (po dogrywce)
Bayern – Augsburg 3:1 (koniec) | Borussia D. – Union 1:1 (3:0 po rz. karnych)
1.FC Heidenheim 1846
0:1 (0:0)
VfL Wolfsburg
Środa 26.10.2016, 18:30 • Voith-Arena, Heidenheim an der Brenz • Puchar Niemiec • 2. runda

Całe spotkanie w barwach Wolfsburga rozegrał Kuba Błaszczykowski, który rozpoczął na prawej pomocy, ale po zejściu Vieirinhii został przesunięty na prawą obronę. Wtedy już znacznie rzadziej widzieliśmy Kubę w ataku swojego zespołu.

To wszystko na dziś, zapraszamy na kolejne relacje na naszym portalu! (20:32:36)

Druga połowa przyniosła rozstrzygnięcia i Wolfsburg po bramce Mario Gomeza melduje się w ćwierćfinale Pucharu Niemiec! "Wilki" wcale nie mogły być pewne zwycięstwa, bowiem Heidenheim napsuł wiele krwi przyjezdnym.
    Na pewno to końcówka zrekompensowała nam nudniejsze fragmenty tego spotkania. Gospodarzom jednak nie udało się doprowadzić do wyrównania.
    Heidenheim żegna się z Pucharem Niemiec po całkiem dobrym meczu.

90+4

90+3
    Niesamowite emocje w doliczonym czasie gry! Heidenheim atakuje już całą jedenastką i Wolfsburg ponownie ma ogromne problemy z zatrzymaniem piłki! Brakuje już tylko celnego strzału!

90+2
    Heidenheim nie może zapominać o defensywie! Caligiuri "urywa" się obrońcom i pędzi samotnie przez całą połowę rywali! W końcu zwolnił zaraz przed szesnastką i dopadli do niego obrońcy! Powinno być 0:2!

90+1
    Jeszcze jedna okazja w wykonaniu Beermanna! Uderzenie z kilku metrów wpada prosto w ręce interweniującego Benaglio! Szalona końcówka tego spotkania!

90
    Gospodarze rzucają do ataku już wszystkie siły! Ależ zamieszanie zrobiło się teraz w szesnastce Wolfsburga i niewiele brakowało, a mielibyśmy remis! Ostatecznie to chyba Bruma oddala zagrożenie!

89
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Arnold, na boisku pojawia się Knoche.

88
    Świetne dośrodkowanie na głowę Mario Gomeza, ale ten nie potrafił pokonać Müllera z kilku metrów! To pewnie zakończyłoby to spotkanie!

87
    Czas zdecydowanie płynie na korzyść przyjezdnych, którzy utrzymują swoje prowadzenie. Zaczyna się spieszyć piłkarzom Heidenheimu.

86
    Zarówno Müller, jak i Arnold zostają ukarani żółtym kartonikiem. Doszło między nimi do niepotrzebnej potyczki słownej i arbiter postanowił uspokoić ich temperament.

85
    Ależ pusty był teraz Mario Gomez! Niemiec mógł zrobić z piłką, co tylko chciał, ale postanowił uderzyć z większej odległości! Zupełnie nieudany ten strzał.

83
    Dobra interwencja Błaszczykowskiego, który "ściąga" piłkę z nogi nabiegającego Widemanna! Kto wie, jakby zakończyła się ta akcja, gdyby nie obrona Kuby!

82
    Kolejna nieudana akcja miejscowych i prostopadłe podanie wylatuje poza linię końcową. Benaglio będzie daleko wybijał spod własnej bramki, ale Szwajcar znów "kradnie" kilka sekund.

81
    Czas leci nieubłaganie, a w dodatku to raczej Wolfsburg utrzymuje się w posiadaniu piłki. Gospodarzom będzie niezmiernie trudno.

80
    Tylko 10 minut zostaje gospodarzom na doprowadzenie do wyrównania! Jeśli Heidenheim nie strzeli gola, to pożegna się z Pucharem Niemiec, a "Wilki" awansują do ćwierćfinału!

78
    Wyśmienita okazja przyjezdnych do podwyższenia prowadzenia! Arnold uderza w stronę golkipera, ale broni ten strzał właśnie Müller! Wydawało się, że piłkę dobije jeszcze Gomez, ale ta uciekła poza boisko!

78
    Zmiana w drużynie 1.FC Heidenheim 1846: z boiska schodzi Strauss, na boisku pojawia się Skarke.

77
    Zmiana w drużynie 1.FC Heidenheim 1846: z boiska schodzi Verhoek, na boisku pojawia się Widemann.

77
    Zapowiadany Rodriguez podszedł do uderzenia ze stałego fragmentu gry, ale Müller nawet nie musiał interweniować. Będzie zmiana u gospodarzy.

76
    Arnold faulowany około 30 metrów od bramki Müllera i to może być kolejna sytuacja dla Rodrigueza do przymierzenia z rzutu wolnego!

74
    Mario Gomez przytrzymywany za koszulkę przez Wittka, ale Niemiec i tak zdołał się uwolnić z objęć przeciwnika! Gomez nie sfinalizował jednak swojej sytuacji.

73
    Błaszczykowski nie ma dzisiaj zbyt wielu okazji do chociażby asystowania. Wolfsburg nie gra wybitnych zawodów i potwierdza się słaba dyspozycja z ligowej codzienności.

72
    Caligiuri po raz kolejny niweluje szanse Wolfsburga na świetną akcję! Trójką wybiegały teraz "Wilki", ale Caligiuri traci futbolówkę po niecelnym podaniu do przodu.

71
    20 minut do końca regulaminowego czasu gry! Czy miejscowych będzie stać do doprowadzenia do wyrównania i tym samym przedłużenia szans w dogrywce?

70
    Schnatterer zdecydowanie spóźniony wpada w nogi Błaszczykowskiego i zawodnik gospodarzy zasłużenie zostaje wpisany do notesu sędziego.

69
    Caligiuri przyjmuje futbolówkę na lewym skrzydle, ale zwalnia tym samym całą akcję swojego zespołu. Była okazja do całkiem dobrej kontry.

68
    Wolfsburg może grać swobodniej, ponieważ ma bramkę przewagi, która aktualnie daje im ćwierćfinał Pucharu Niemiec. Heidenheim może jednak w każdej chwili "ukąsić".

66
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu gospodarzy, a piłka spada na głowę Kuby Błaszczykowskiego, który oddala ją poza linię końcową boiska. Będzie jeszcze rzut rożny dla Heidenheimu.

65
    W ostatnich minutach mamy bardzo dużą liczbę przewinień. Sporo przerw, które utrudniają składną wymianę podań. A gospodarze wciąż dążą do wyrównania.

64
    Dobrze zapowiadała się akcja "Wilków", ale arbiter kończy ją gwizdkiem. Pan Brand dopatrzył się wcześniejszego przewinienia, całkiem słusznie.

63
    Całkiem dobra wrzutka Luiza Gustavo w stronę osamotnionego Arnolda! Ten zdołał doskoczyć do piłki, ale nie miał szans na celne uderzenie głową.

62
    Mamy trochę brzydszy fragment gry i większość piłkarzy ma coś do powiedzenia arbitrowi. W dodatku Benaglio zwleka z rozegraniem piłki od bramki i także on pracuje na kartkę.

60
    Zmiana w drużynie 1.FC Heidenheim 1846: z boiska schodzi Halloran, na boisku pojawia się Finne.

60
    W końcu przyjezdni doigrali się żółtego kartonika. Seguin poślizgnął się i już tylko faulem mógł ratować swoją sytuację.

58
    Brzydkie wejście Luiza Gustavo w nogi przeciwnika, a w dodatku Brazylijczyk kłóci się z arbitrem. Nie wiem, czy nie powinien zobaczyć w tej akcji żółtej kartki.

57
    Thomalla uderza z bardzo sytuacyjnej piłki i futbolówka spada na górną siatkę bramki Benaglio. Szwajcar jeszcze asekurował całą sytuację.

56
    Sporo strat po obu stronach. Nie widzimy zbyt składnych akcji, jednak Wolfsburg zdecydowanie złapał wiatr w żagle.

55
    Wolfsburg ma kolejny rzut rożny. Dobre dośrodkowanie wpada w pole karne, ale żaden z zawodników nie przeciął lotu piłki! Jest czego żałować, bo mogło się skończyć nawet golem!

54
    Może cieszyć fakt, że obie drużyny grają raczej czysto. Nie widzimy zbyt groźnych ataków, które nadawałyby się na żółtą kartkę.

53
    Heidenheim bardzo dobrze spisuje się w 2. Bundeslidze i aktualnie plasuje się na 3. miejscu w tabeli. Wiemy także, że Wolfsburg okupuje dolną część tabeli Bundesligi! Tu mogą być jeszcze spore emocje.

52
    Teraz cała jedenastka Wolfsburga bierze udział w akcji defensywnej. "Wilki" raczej przestawią się na grę z kontry, chociaż za kilka minut mogą spróbować dobić rywala.

50
    Heidenheim od razu rusza do ofensywy i gospodarze z pewnością nie popuszczą takiego stanu rzeczy! Na razie jednak bez efektów, bo obrońcy gości skutecznie wybijają piłkę.
    49. Gomez (WOF) - 0:1

49
    Gol dla Wolfsburga!

Przyjezdni obejmują upragnione prowadzenie! Straszne zamieszanie w polu karnym Heidenheimu wykorzystał MARIO GOMEZ, który z trudnej pozycji zaskoczył Müllera! Czy gospodarze odpowiedzą?

48
    Rodriguez podchodzi do rzutu wolnego i dośrodkowanie wpada w pole karne Heidenheimu! Będzie kolejny stały fragment, ponieważ obrońcy wybili piłkę poza plac gry.

47
    Agresywnie zaczynają gospodarze, którzy chcą zaskoczyć przeciwników i jako pierwsi otworzyć rezultat dzisiejszych zawodów! Przypomnijmy, że gra toczy się o ćwierćfinał Pucharu Niemiec.

46
    Drugą odsłonę wznawiają zawodnicy Wolfsburga. Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady w czasie przerwy.

46

Bardzo przeciętna pierwsza połowa już za nami. Optyczną przewagę mają piłkarze z Bundesligi, ale wcale nie wyglądają tak pewnie w ofensywie. Przypomnijmy także, że "Wilki" musiały skorzystać już z dwóch zmian, co może przynieść skutek w końcówce meczu, bądź w dogrywce.
    Z niecierpliwością czekamy na drugą odsłonę, zostańcie z nami.
    Bez goli w Heidenheim po 45 minutach.

45+2

45+2
    Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się przed przerwą. Wolfsburg przetrzymuje piłkę przy własnych nogach, ale nie przesuwa się do przodu.

45+1
    1 minutę dolicza arbiter do czasu pierwszej połowy.

45
    Na razie przeciętny mecz Kuby Błaszczykowskiego, który po raz drugi zdecydowanie przerzuca swoje dośrodkowanie. Piłka leci sporo za bramkę Müllera i z całej akcji nici.

44
    Zdecydowanie naciskają teraz przyjezdni, którzy dążą do zdobycia pierwszego gola! Bramek na razie nie ma, ale mecz powoli nabiera rumieńców!

43
    Odważny strzał Arnolda i to była zdecydowanie najlepsza sytuacja pierwszej połowy! Müller wyciągnął się, jak długi, i sparował futbolówkę na rzut rożny!

41
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej odsłony! Czy któraś z drużyn zdecyduje się na większe ryzyko i spróbuje strzelić gola "do szatni"?

40
    Thomalla uderza po raz kolejny, tym razem z woleja, z nieprzygotowanej pozycji! Za próbę trzeba pochwalić, ale zabrakło kilku metrów. Od bramki Szwajcar.
    39. Thomalla z wolnego i interwencja Benaglio!

39
    Ładne uderzenie Thomalli z rzutu wolnego w okolice poprzeczki! Benaglio wolał nie ryzykować i paruje futbolówkę na rzut rożny!

39
    Verhoek faulowany przez Caligiuriego i to może być już doskonała okazja do otwarcia wyniku przez gospodarzy! Taka bramka z pewnością uskrzydliłaby Heidenheim!

38
    Błaszczykowski ładnie popracował we własnym polu karnym i zniwelował zagrożenie ze strony gospodarzy. Kuba wyprowadza piłkę do przodu, ale z kontry także niewiele wynikło.

36
    Dośrodkowanie co prawda było, ale Strauss nie miał szans doskoczyć do tej wrzutki. Zmarnowana sytuacja, od bramki rozpocznie Benaglio.

35
    Heidenheim zyskuje kolejny stały fragment gry i gospodarze naradzają się, jak najbardziej zagrozić bramce Benaglio. Będzie otwarcie wyniku?

34
    Mamy teraz grę atak za atak. Seguin odpala strzał z dystansu, ale taka próba miała małe szanse na powodzenie. Słabiutki jest ten dzisiejszy mecz, czekamy na gole!

33
    Denis Thomalla decyduje się na kolejne uderzenie! Piłka leci w sam środek bramki, gdzie pewnie ustawiony był Benaglio.

32
    Pierwsza sytuacja Möbiusa, który pociągnął kilka metrów z piłką przy nodze. Następnie nastąpiła strata po niecelnym zagraniu w stronę partnera.

31
    Przypomnijmy, że w dzisiejszym meczu możliwa jest dogrywka. Końcówka meczu może okazać się zabójcza dla piłkarzy Wolfsburga, którym została już tylko jedna zmiana.

30
    Pół godziny gry już za nami, a Wolfsburg wciąż gra w osłabieniu. W końcu trener gości decyduje się na zmianę. Po kilku minutach Henrique opuszcza murawę, a zastępuje go Möbius.

28
    Arbiter wznawia grę, a medycy zajmują się Henrique poza linią boczną. Nie wygląda to dobrze, jeśli rezerwowy Henrique miałby już opuścić murawę. Przypomnijmy, że pojawił się na boisku przed kilkoma minutami.

27
    Niestety, nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry. W dodatku na murawie leży Henrique, który narzeka na jakiś uraz. Potrzebna jest chwila przerwy.

26
    Heidenheim zyskuje rzut wolny w bardzo dobrej odległości od bramki Benaglio! Może w ten sposób gospodarze zagrożą bramce "Wilków"?

24
    Caligiuri napędza całą akcję Wolfsburga! Dośrodkowanie w stronę wyskakującego w powietrze Gomeza, ale Niemiec nie miał szans nawet trącić futbolówki!

23
    Wciąż nie mamy jasnego sygnału do ataku u żadnej z drużyn. Bardzo monotonne to spotkanie, bez większych emocji oraz akcji podbramkowych.

21
    Kuba Błaszczykowski przesuwa się teraz na prawą stronę obrony. W takim razie rzadziej będziemy widzieli Polaka w ofensywie.

20
    Wydawało się, że to Mario Gomez opuści boisko, ponieważ wcześniej upadł na murawę. Okazuje się jednak, że to Vieirinha schodzi z jakąś kontuzją.

19
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Vieirinha, na boisku pojawia się Henrique.

18
    Teraz to Seguin wziął akcję na własne barki! Uderzenie z dalszej odległości i piłka niebezpiecznie zmierza w stronę Müllera! Na raty broni golkiper Heidenheimu, ale pomyślnie.

17
    Bruma ładnie wypatrzył uciekającego Gomeza, ale zbyt późno zaczął zagrywać mu piłkę. Niemiec na spalonym, jak pokazują powtórki, słusznie odgwizdanym.

16
    Bodajże pierwszy celny strzał przyjezdnych! Piłkę przejął Caligiuri, który po przyjęciu zdecydował się na uderzenie! Müller interweniuje bez najmniejszego problemu.

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami. Czekamy na większe emocje, bowiem dotychczas jeszcze nic konkretnego się nie wydarzyło. Wolfsburg prowadzi grę, ale nic z tego nie wynika.

13
    Mamy pierwszą, groźną sytuację pod bramką Müllera! Błaszczykowski świetnie zagrywał w stronę nabiegającego Gomeza, ale to obrońca ubiegł Niemca! Będzie jeszcze rzut rożny dla "Wilków".

12
    Denis Thomalla wyskakuje do dośrodkowania, ale jego strzał głową bez problemu wyłapuje Benaglio! Bez większych emocji przebiegło to 10 minut.

11
    Rzut wolny dla Heidenheim, lecz dośrodkowanie było zbyt lekkie! Vieirinha wybija piłkę z granicy pola karnego, lecz gospodarze wciąż będą w posiadaniu piłki.

10
    Wciąż czekamy na groźniejsze ataki którejś ze stron. Wolfsburg jest naszpikowany świetnymi piłkarzami, ale wiemy z jakimi problemami boryka się ten klub. Na razie bardzo wyrównane zawody.

9
    Do akcji na lewym skrzydle podłączył się Schnatterer, który postanowił dośrodkować. Blok Vieirinhii, ale będzie jeszcze rzut rożny dla miejscowej ekipy. Pierwszy korner dla gospodarzy.

8
    Dość spokojny początek tego pojedynku. Heidenheim umiejętnie się broni, a Wolfsburg jakby nie miał pomysłu na zagrożenie przeciwnikowi.

6
    Kuba Błaszczykowski przeprasza swoich kolegów, ponieważ ma za co. Polak zdecydowanie przedobrzył ze swoim dośrodkowaniem i wywalił piłkę poza plac gry.

5
    Do akcji przeszli również gospodarze, ale zabrakło dokładności w polu karnym Wolfsburga. Podopieczni Ismaëla oddalają zagrożenie.

4
    Wydawało się, że do piłki podbiegnie Rodriguez, ale ostatecznie uczynił to Bruma. Bezpośrednie uderzenie tego piłkarza, ale próba zupełnie nieudana – sporo nad bramką Müllera.

4
    Błaszczykowski zostaje sfaulowany blisko pola karnego Heidenheimu! To może być pierwsza okazja do otwarcia wyniku w dzisiejszym spotkaniu!

3
    Ładna, trójkowa akcja "Wilków"! Błaszczykowski oddaje futbolówkę do Mario Gomeza, a jego strzał zostaje zablokowany przez obrońcę! Zaczynają naciskać goście.
    Tuż przed pierwszym gwizdkiem!

2
    Do ataku przechodzą przyjezdni, ale oskrzydlająca akcja Caligiuriego nie wypaliła. Müller wznowi grę od własnej bramki.

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w granatowych strojach. Wolfsburg tradycyjnie w jaskrawej zieleni. Liczymy na dobry występ Kuby Błaszczykowskiego!

1

Kuba Błaszczykowski i spółka wychodzą na boisko! Przed nami przywitanie zespołów.

Obie jedenastki są już po rozgrzewce. Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę! Do pierwszego gwizdka zostało już kilka minut.

1.FC Heidenheim 1846: Müller – Feick, Beermann, Wittek, Strauss – Schnatterer, Titsch-Rivero, Griesbeck, Halloran – Verhoek, Thomalla

VfL Wolfsburg: Benaglio – Gerhardt, Rodriguez, Bruma, Vieirinha – Luiz Gustavo, Seguin – Caligiuri, Błaszczykowski, Arnold – Gomez

Sędziowie: B. Brand.
    Błaszczykowski od pierwszej minuty!

My przede wszystkim liczymy na występ Jakuba Błaszczykowskiego w barwach Wolfsburga. Czy drugoligowy Heidenheim przeniesie ligową formę na front pucharowy? Liczymy na gorące emocje, zapraszamy do relacji na żywo na naszym portalu!
    Gospodarze gotowi na "Wilków":

Przypomnijmy, że o awansie do 1/8 Pucharu Niemiec zadecyduje tylko jedno spotkanie. Jeśli podstawowe 90 minut nie przyniesie zwycięzcy, wówczas dojdzie do dogrywki, a być może nawet do rzutów karnych.
    We wtorek wielką niespodzianką było odpadnięcie z rozgrywek Bayeru Leverkusen, który poległ po serii jedenastek z SF Lotte.

W zupełnie innych nastrojach jest ekipa z Heidenheim, która na co dzień toczy boje w 2. Bundeslidze. Gospodarze środowej rywalizacji okupują 3. lokatę w tychże rozgrywkach i regularnie punktują z bardziej znanymi zespołami. Nie możemy wykluczyć, że także z Wolfsburgiem podejmą rękawice.
    Ismaël absolutnie nie lekceważy rywala:

Przyjezdni aktualnie znajdują się w okropnej formie. Drużyna prowadzona przez Valériena Ismaëla przegrywa praktycznie każde ligowe spotkanie i aktualnie zajmuje 16. miejsce w Bundeslidze. Po 8 meczach VfL ma na swoim koncie zaledwie 8 punktów, a ostatnie 5 spotkań to zaledwie 1 remis oraz 4 porażki.

Zapraszamy na kolejne spotkania w ramach 2. kolejki Pucharu Niemiec. W jednym z meczów FC Heidenheim 1846 podejmie faworyzowany VfL Wolfsburg. Czy możliwe jest potknięcie gości?

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.