Mainz – Ingolstadt 2:0 (koniec) | Wolfsburg – Bayer 1:2 (koniec) | Augsburg – Bayern 1:3 (koniec)
Werder – Freiburg 1:3 (koniec) | Darmstadt – RB Lipsk 0:2 (koniec) | Borussia D. – Schalke 04 0:0 (koniec)
VfL Wolfsburg
1:2 (1:0)
Bayer Leverkusen
Sobota 29.10.2016, 15:30 • Volkswagen-Arena, Wolfsburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 9

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Wystartowała 9. kolejka niemieckiej Bundesligi! W jednym z sobotnich starć VfL Wolfsburg na własnym terenie podejmie Bayer 04 Leverkusen. Zapraszam na lekturę krótkiej zapowiedzi.

Gospodarze bardzo słabo rozpoczęli tegoroczne rozgrywki. Drużyna z Wolfsburga po ośmiu starciach ma na swoim koncie sześć oczek. Dodatkowo, w ostatnich pięciu pojedynkach podopieczni Dietera Heckinga wywalczyli zaledwie jeden punkt!

Nieco lepiej, choć też zdecydowanie poniżej oczekiwań, prezentują się przyjezdni. Zespół "Aptekarzy" dzięki dziesięciopunktowej zdobyczy plasują się w środku tabeli. Bayer ponadto rywalizuje w Lidze Mistrzów, której póki co wszystkie trzy mecze zremisował.
    Na tym stadionie obie drużyny zmierzą się w sobotnie popołudnie:

Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się ze sobą pierwszego kwietnia bieżącego roku. Na BayArenie w Leverkusen gospodarze pokonali VfL aż 3:0. Do bramki rywali trafiali Brandt, Chicharito oraz Yurchenko.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Składy obydwu drużyn podamy tradycyjnie około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami, szykuje się ciekawe widowisko!

Protokół meczowy:

VfL Wolfsburg: Benaglio – Błaszczykowski, Knoche, Ricardo Rodríguez, Gerhardt – Seguin, Luiz Gustavo – D. Caligiuri, Draxler, Arnold – Mario Gómez.

Rezerwowi: Grün – Hansen, Möbius, Brekalo, Schäfer, Mayoral, Wollscheid.

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Henrichs, Jedvaj, Dragović, Wendell – Brandt, Bender, Aránguiz, Kampl – J. Hernández, Mehmedi.

Rezerwowi: R. Özcan – D. da Costa, Kruse, Boeder, Kießling, Havertz, Baumgartlinger.

Sędzia główny: Tobias Stieler
    Asystenci: Sascha Thielert, Matthias Jollenbeck
    Sędzia techniczny: Norbert Grudzinski.

1

1
    Pierwsza akcja w tym spotkania i Hernandez fauluje jednego z zawodników drużyny gospodarzy.

3
    Sporo walki w pierwszych minutach spotkania. Tym razem arbiter odgwizdał przewinienie w środku pola jednego z graczy VfL.

4
    Jakiegoś urazu mięśniowego doznał Knoch, który teraz w asyście masażystów schodzi poza linię końcową.

5
    Prawdopodobnie nie dokończy tego spotkania defensor Wolfsburga. Opiekun drużyny gospodarzy już szykuje zmianę.

6
    Aptekarze wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska, ale mają problem z przedarciem się na połowę rywali.

7
    Zakotłowało się pod bramką Wilków! Groźna centra Brandta, a następnie pewne parady Benaglio przy strzale jednego z piłkarzy Bayeru!

8
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Robin Knoche, na boisku pojawia się Hendrik Hansen.

9
    Pierwsze minuty należą do przyjezdnych, którzy starają się kreować ofensywne akcje. Wolfsburg ma problemy ze stworzeniem sobie jakiejkolwiek okazji.

10
    Długie dośrodkowanie Błaszczykowskiego, ale Gomez nie zdołał doskoczyć do futbolówki i tylko lekko strącił ją głową.

10
    Bardzo dużo czasu przed polem karnym rywali miał Kampl, ale oddał strzał w sam środek bramki, gdzie ustawiony był Kampl.

11
    Draxler sfaulował na lewym skrzydle Bendera i rywale będą mieli bardzo dobrą okazję ze stałego fragmentu gry.

12
    Bardzo pewnym piąstkowaniem po dośrodkowaniu rywali z rzutu wolnego popisał się Diego Benaglio, który gra dziś z opaską kapitana.

13
    Miejscowi wznowią grę do wrzutu z autu na wysokości pola karnego drużyny z Leverkusen.

14
    Chicharito nie sięgnął piłki po technicznym dośrodkowaniu Kampla i futbolówka wylądowała w objęciach golkipera VfL.

16
    Coraz śmielej zaczynają atakować piłkarze z Wolfsburga, ale jak na razie ich akcje kończą się jeszcze przed polem karnym Bayeru.

17
    Groźne dośrodkowanie w szesnastkę gości, ale w ostatniej chwili na rzut rożny wybija piłkę jeden z defensorów Bayeru.

18
    Bardzo dobrze w obronie zachował się teraz Caligiuri, który wybił piłkę na aut przed nadbiegającym zawodnikiem rywali.

19
    To mógł być gol dla przyjezdnych! Z narożnika pola karnego strzał z woleja oddał Wendell, ale piłka obija jedynie zewnętrzną część słupka!
    19. Admir Mehmedi (LEV)

21
    Ładnie zapowiadała się kontra Wilków. Gomez zagrał na skrzydło do Draxlera, który odegrał na wolne pole do Caligiuriedo. Ten jednak nie trafił czysto w piłkę i od bramki grę wznowią rywale.

22
    Na pozycji spalonej złapany został jeden z zawodników drużyny gości. VfL wznowi grę od rzutu wolnego.

23
    Przy piłce utrzymują się gospodarze. Bayer jednak jest wysoko ustawiony i jego pressing zaczyna przynosić efekty.

24
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez miejscowych grę z piątego metra wznowi Leno.

25
    Niezbyt udany wykop piłki przez Benaglio, ale ostatecznie Wilki przejmują futbolówkę na własnej połowie boiska.

26
    Fantastycznie niedaleko własnego pola karnego futbolówkę rywalowi odebrał Błaszczu, co zostało nagrodzone gromkimi brawami z trybun.

27
    Niewiele dzieje się obecnie na murawie stadionu w Wolfsburgu. Miejmy nadzieję, że z czasem ulegnie to zmianie.

28
    Wykrakałem! W znakomitej okazji znalazł się Gomez, ale niepotrzebnie zszedł ze środka, po czym z trudnej pozycji oddał strzał w boczną siatkę.

29
    W starciu z rywalem w środku pola ucierpiał Wendell. Miejmy nadzieję, że nie zakończy się to tak, jak we wcześniejszym przypadku Knoche.

31
    Przeszło pół godziny gry za nami. Póki co bez goli, a nawet bez jakichś większych okazji strzeleckich dla żadnej z drużyn.

32
    Utrzymują futbolówkę blisko własnego pola karnego zawodnicy z Wolfsburga. Rywale nie stosują już takiego pressingu, jak na początku.

33
    Po raz kolejny faulowany Wendell i arbiter bez wahania decyduje się na odgwizdanie przewinienia.

34
    Draxler faulowany przez Jedvaja, który chyba bardziej ucierpiał w tym starciu. Od rzutu wolnego przy linii środkowej boiska zaczną gospodarze.

36
    Kolejne przewinienie Jedvaja, tym razem bliżej od pola karnego. Czy gospodarze umiejętnie wykorzystają stały fragment gry?

37
    Gol dla Wolfsburga!

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Caligiuri otrzymał idealne podanie na prawe skrzydło i od razu odegrał do MAXIMILIANA ARNOLDA. Niemiec strzałem z piątego metra nie dał szans golkiperowi rywali na skuteczną interwencję!
    37. Maximilian Arnold (WOF) - 1:0

39
    Indywidualna akcja Chicharito, który był jednak pilnowany przez aż trzech defensorów Wolfsburga. Benaglio bez problemów broni jego strzał.

40
    Miejscowi skupiają się na defensywie. Wolfsburg z pewnością będzie chciał utrzymać korzystny rezultat do przerwy, nie narażając się na kontrę rywali.

41
    Na kilkumetrowym spalonym przez defensywę VfL złapany został Chicharito.

42
    Zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie autorstwa Javiera Hernandeza i żaden z jego kolegów nie był w stanie sięgnąć futbolówki.

44
    Brandt wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu. Ostatnie minuty to przewaga Bayeru – czy przyjezdni zdołają to udokumentować?

44
    To powinien być gol dla Leverkusen! Chicharito uderzał głową po dośrodkowaniu z kornera, ale piłka poszybowała wzdłuż bramki minimalnie mijając słupek!
    44. Javier Hernández (LEV)

45
    O 60 sekund przedłużył arbiter pierwszą część spotkania.

45+1

Do przerwy VfL Wolfsburg prowadzi z Bayerem 1:0. Obie drużyny prezentują dziś zbliżony poziom, jednak zaangażowanie gospodarzy jest ogromne. Miejscowi walczą o wyjście ze strefy spadkowej i jak na razie są na dobrej drodze do tego. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Nieco zagubieni na drugą połowę wyszli przyjezdni. To Bayer był faworytem przed tym spotkaniem, ale widać, że gracze z Wolfsburga są dziś bardzo mocno zmotywowani.

50
    Ładny zwód Kampla przy narożniku boiska, a następnie strzał na bramkę rywali, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

51
    Nieudane zagranie piętą Draxlera do Arnolda, ale ten drugi chwilę później świetnie odebrał piłkę przeciwnikowi.

53
    Przy piłce Leno, który pokazuje kolegom z drużyny, aby ruszyli jak najbardziej do przodu.

55
    Gomez przytrzymywał za koszulkę jednego z piłkarzy Bayeru i arbiter słusznie odgwizdał przewinienie.

56
    Kuba zablokował dośrodkowanie rywali z lewego skrzydła, ale jeszcze wrzut z autu mają piłkarze Leverkusen.

58
    Coraz głębiej w defensywie znajdują się miejscowi. Aptekarze zdążyli to wyczuć i atakują coraz większą liczbą zawodników.

59
    Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu oddał Jedvaj i z piątego metra grę wznowi Diego Benaglio.

60
    Zbyt ostro walczył o górną piłkę Mehmedi. Sędzia postanowił ostudzić temperament gracza Bayeru pokazując mu żółtą kartkę.

62
    Z ostrego kąta uderzał Brandt, ale był to niecelny strzał. Sporo pretensji miał Hernandez, który był na czystej pozycji, a nie doczekał się podania.

63
    Kolejna dobrze zapowiadająca się akcja przyjezdnych przerwana przez arbitra. Udaną pułapkę ofsajdową zastawili gracze VfL.

64
    Jedvaj ładnie się zastawiał na połowie rywali i zdołał wywalczyć rzut wolny.

65
    Uciekającego prawym skrzydłem Błaszczykowskiego faulował spóźniony z interwencją Bender. Arbiter sięga po kartkę!

67
    Przez moment z murawy nie podnosił się Kuba, na szczęście nasz reprezentant jest już w stanie kontynuować grę.

69
    Ponownie niezbyt ciekawy okres gry w Wolfsburgu. Gospodarze skupiają się już wyłącznie na defensywie, ale ich rywale nie bardzo potrafią z tego skorzystać.

70
    Przyjezdni jakby nigdy nic spokojnie wymieniają podania na własnej połowie boiska. Wolfsburg cierpliwe czeka na rozwój sytuacji.

71
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Charles Aránguiz, na boisku pojawia się Kai Havertz.

72
    Sypią się upomnienia dla Aptekarzy, tym razem ukarany został Wendell. Rzut wolny dla VfL z obiecującej odległości.

73
    Po zablokowanym dośrodkowaniu Brandta z prawego skrzydła przyjezdni wznowią grę od rzutu rożnego.

75
    Mehmedi nieprzepisowo powstrzymywany w środku pola i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

76
    Czeka nas krótka przerwa w grze. Na murawie leży jeden z zawodników Bayeru, przy którym znajdują się medycy.

77
    Lars Bender nie dokończy tego spotkania. Za kontuzjowanego gracza gości wchodzi na murawę Baumgartlinger.

78
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Julian Draxler, na boisku pojawia się Josip Brekalo.

79
    Gol dla Bayeru!

Wyrównują przyjezdni! Koronkowa akcja Bayeru, który pewnym uderzeniem z siódmego metra wykończył ADMIR MEHMEDI!
    79. Admir Mehmedi (LEV) - 1:1

80
    Za spóźnioną interwencję w środku pola żółtym kartonikiem ukarany został Brekalo.

81
    Idą za ciosem goście! Rodriguez ofiarnie zablokował uderzenie z szesnastego metra jednego z rywali, którzy chwilę później wywalczyli rzut rożny.

83
    Tym razem centrę w szesnastkę VfL zablokował Gustavo. Kolejny korner dla przyjezdnych, którzy walczą o pełną pulę!

83

Niesamowite! Leverkusen to zrobiło, wychodzą na prowadzenie! Ogromnych rozmiarów zamieszanie w polu karnym VfL. Najlepiej odnalazł się w tej sytuacji TIN JEDVAJ, który płaskim uderzeniem tuż przy słupku umieścił piłkę w siatce!
    83. Tin Jedvaj (LEV) - 1:2

85
    Pięć minut do końca spotkania, a w natarciu cały czas przyjezdni! Oszołomieni utratą dwóch goli w krótkim odstępie czasu są piłkarze z Wolfsburga.

86
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Paul Seguin, na boisku pojawia się Borja Mayoral.

87
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Admir Mehmedi, na boisku pojawia się Stefan Kießling.

88
    Nieprzepisowo jednego z rywali powstrzymywał Błaszczykowski, ale arbiter oszczędził mu indywidualnej kary.

89
    Aptekarze wywalczyli rzut wolny na połowie swoich rywali. Z każdą kolejną sekundą coraz bliżej końcowego triumfu jest Bayer.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa ten pojedynek.

90+2
    Jak najdalej od własnej bramki starają się utrzymywać przy piłce goście.

90+3
    Zdecydowanie za wrzucenie piłki w szesnastkę drużyny z Leverkusen i jeden z zawodników VfL nie zdołał utrzymać jej na placu gry.

90+4
    Rzut wolny dla VfL na połowie rywali, ostatnia okazja! Nawet Benaglio jest obecnie w szesnastce Bayeru!

90+5
    Nie wykorzystali ostatniej okazji gospodarze! Żaden z Wilków nie zdołał oddać uderzenia.

90+5

Emocjonujące spotkanie w Wolfsburgu właśnie dobiegło końca! Miejscowi nie byli w stanie utrzymać prowadzenia i ostatecznie nie zdobywają ani jednego punktu do ligowej tabeli. Ogromne brawa dla Bayeru, który po wyrównaniu nie ograniczył się do gry na remis. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (17:22:54)

Gole: 37. Arnold – 79. Mehmedi, 83. Jedvaj

Kartki:   80. Brekalo (WOF) – 60. Mehmedi (LEV), 65. Bender (LEV), 72. Wendell (LEV)

VfL Wolfsburg: Benaglio – Błaszczykowski, Knoche (8. Hansen), Ricardo Rodríguez, Gerhardt – Seguin (86. Mayoral), Luiz Gustavo – D. Caligiuri, Draxler (78. Brekalo), Arnold – Mario Gómez.
    Zmiany: Grün – Hansen, Möbius, Brekalo, Schäfer, Mayoral, Wollscheid.

Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Jedvaj, Dragović, Wendell – Brandt, Bender (77. Baumgartlinger), Aránguiz (71. Havertz), Kampl – J. Hernández, Mehmedi (87. Kießling).
    Zmiany: R. Özcan – D. da Costa, Kruse, Boeder, Kießling, Havertz, Baumgartlinger.

Sędzia techniczny: Norbert Grudzinski