Bologna – Fiorentina 0:1 (koniec) | Juventus – Napoli 2:1 (koniec)
Juventus FC
2:1 (0:0)
SSC Napoli
Sobota 29.10.2016, 20:45 • Juventus Stadium, Turyn • Włoska Serie A • Runda 11

Po zupełnie innych dwóch połowach rywalizacji Juventus pokonuje Napoli 2:1 po trafieniach Leonardo Bonucciego, Gonzalo Higuaina i Jose Callejona. Pierwsze 45 minut były bardzo monotonne, a akcje podbramkowe można było policzyć na palcach jednej ręki. Jednak po przerwie zawodnicy wzięli się w garść i zgotowali kibicom prawdziwe widowisko. Starcie było bardzo wyrównane, ale nadal to gospodarze nie zmieniali stylu gry i przez długie rozgrywanie piłki zdołali wypracować sobie przewagę. Decydującego gola strzelił ten, który był na ustach wszystkich – Gonzalo Higuain. Argentyńczyk mimo dość szorstkiego pożegnania z Neapolem nie celebrował bramki z szacunku dla swojej był drużyny. Napoli jeszcze próbowało pod koniec zmienić oblicze rywalizacji, Piotr Zieliński starał się umiejętnie rozgrywać akcje pod bramką Buffona, ale nie przyniosło to rezultatu. Nadal to "Stara Dama" góruje nad resztą stawki w Serie A! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (22:48:33)
    "Bianconeri" wygrywają 22. spotkanie z rzędu. Przy tym tracąc jedynie osiem goli. Można już mówić o prawdziwej twierdze.

90+5

90+5
    Koulibaly faulował Cuadrado w środkowej strefie boiska. Arbiter za moment skończy spotkanie.

90+4
    Rzut wolny dla Juventusu po faulu nad Sandro na lewym skrzydle. Gospodarze uciekają z piłką do narożnika boiska, jednak szybko go opuszczają. Strzał Barzagliego daleko od bramki Reiny.

90+2
    Prostopadłe podanie na prawą stronę do Callejona. Strzelec jak dotąd jedynej bramki dla Napoli zagrał do środka w kierunku Mertensa, jednak akcję przerwał sędzia liniowy. Hiszpan był na spalonym.

90+1
    Zieliński miał okazję do rozrzucenia gry na lewą stronę. Zamiast tego ruszył środkiem boiska i został zatrzymany przez wracającego się Marchisio.

90
    Sędzia Rocchi dolicza do regulaminowego czasy gry minimum pięć minut.

90
    Mocno z dystansu przymierzył Zieliński. Strzał reprezentanta Polski asekurował Buffon i pozwolił piłce opuścić plac gry.

89
    Kontratak w wykonaniu Juventusu. Płaskie dogranie Sturaro w pole karne wślizgiem blokuje Chiriches. Gospodarze domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką Rumuna.

88
    Zamieszanie w okolicach pola bramkowego gospodarzy. Piłka po wielu zablokowanych podaniach ostatecznie spada pod nogi Diawary. Strzał Gwinejczyka nad poprzeczką.

87
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Koulibaly'ego! Futbolówkę palcami strącił jeszcze Buffon! Mamy rzut rożny dla gości.

86
    Mandzukić nie zdążył zatrzymać Mertensa na prawej stronie i musiał ratować się taktycznym faulem. Kartonik dla chorwackiego napastnika.

84
    Chiriches oddala zagrożenie po centrze Cuadrado z prawej strony. Napoli pragnie rzucić się do ataku, ale to Juventus jest w posiadaniu piłki i spycha neapolitańczyków do głębokiej obrony.

83
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Marek Hamšík, na boisku pojawia się Omar El Kaddouri.

82
    Higuain raczej próbował zgrać głową piłkę po dośrodkowaniu Cuadrado. Zagranie Argentyńczyka nie powiodło się, od bramki grę wznowi Reina.

81
    Reina zabawił się z rywalem markując wybicie spod własnej bramki. Wszystko udało się szczęśliwie dla gości, ale ciśnienie wielu kibicom powędrowało w górę.

80
    Marchisio chciał zagrać na wolne pole do Khediry. Niemiec został daleko w tyle i nie miał szans dojść do futbolówki.

78
    Sandro wygrał pojedynek biegowy z Zielińskim i Hysajem. Dośrodkowanie brazylijskiego skrzydłowego głową wybija Koulibaly.

76
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Allan, na boisku pojawia się Piotr Zieliński.

76
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Hernanes, na boisku pojawia się Stefano Sturaro.

74
    Centra w pole karne Mandzukicia. Futbolówka po zagraniu Chorwata odbiła się do Hysaja i opuściła plac gry.

72
    Ponownie Napoli musi gonić wynik. Wspaniały strzał z daleka oddał Mertens! Piłka o kilka centymetrów minęła słupek bramki Buffona!
    70. Gonzalo Higuaín (JUV) - 2:1

70
    Gol dla Juventusu!
    Po raz drugi "Stara Dama" wychodzi na prowadzenie! Zagranie okolic środka boiska w pole karne Reiny. Drugi raz źle wybija Ghoulam! Do futbolówki dopadł GONAZALO HIGUAIN i uderzył mocno po ziemi w dalszy róg bramki!

69
    Hernanes na raty oddał strzał na bramkę Reiny. Piłka po uderzeniu Brazylijczyka wylądowała w trybunach Juventus Stadium.

67
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Miralem Pjanić, na boisku pojawia się Claudio Marchisio.

66
    Juventus zamknął rywali na ich połowie. Strzał Pjanicia zablokowany. Futbolówka spadła pod nogi Cuadrado, centra Kolumbijczyka do Higuaina przecięta przez Chirichesa.

64
    Nadal trwa walka w środkowej strefie boiska o każdą piłkę. Dalekie wybicia i wiele strat – tak wygląda obraz gry z ostatnich minut.

62
    Trzecia żółta kartka na koncie Juventusu. Teraz ukarany nią został Hernanes za spóźniony wślizg na Allanie.

61
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Lorenzo Insigne, na boisku pojawia się Emanuele Giaccherini.

59
    Gospodarze długo wymieniali podanie na własnej połowie i na niej stracili piłkę. Strzał z dystansu Diawary bardzo dalekie od bramki Buffona.

57
    Napoli miało okazję wyjść z kontrą trzech na dwóch. Callejon niepotrzebnie zwlekał z podaniem do Insigne. Juventus wyprowadza atak pozycyjny.

56
    Prostopadła futbolówka z głębi pola w kierunku Mandzukicia. Reina ponownie znakomicie odczytał intencje rywali i uprzedził Chorwata.
    54. José Callejón (NEA) - 1:1

54
    Gol dla Napoli!
    "Azzurri" błyskawicznie doprowadzają do wyrównania! Insigne wspaniale zagrywa w tempo na wolne pole! Defensywa Juventusu nie przypilnowała linii spalonego. Zza pleców obrońców wybiegł JOSE CALLEJON i płaskim strzałem pokonuje Buffona!

53
    Koulibaly minął się z piłką w powietrzu i to Juventus ma okazję wyprowadzić futbolówkę spod własnej bramki.

51
    Kontratak Napoli lewą flanką! Barzagli znakomicie przecina dośrodkowanie! Goście rzucają się do ataku!
    50. Leonardo Bonucci (JUV) - 1:0

50
    Ależ fatalnie zachowali się piłkarze Napoli przy tym rzucie rożnym! Dośrodkowanie Pjanicia zostaje wybite na dwudziesty metr. Ghoulam kiksuje i do futbolówki dopadł LEONARDO BONUCCI! Włoch posyła silne uderzenie pod poprzeczkę!

49
    Lichtsteiner za płasko zacentrował w pole karne Reiny. Bonucci został kopnięty przez Mertensa. Gra trwa dalej, tak jak atak Juve. Rzut rożny dla Bianconerich.

47
    Mertens dobrze przyjął futbolówkę w szesnastce Buffona! Belg próbował przelobować golkipera Juventusu, ale nie trafił czysto w piłkę!

46

Do przerwy Juventus bezbramkowo remisuje z Napoli. Biorąc pod uwagę to, w jaki sposób ta rywalizacja była zapowiadana, piłkarze niestety nie spełniają wymagań kibiców. Na murawie oglądaliśmy wiele akcji i walki, ale okazji strzeleckich było jak na lekarstwo. W spotkaniu minimalnie przeważają goście, którzy częściej pojawiali się na połowie rywala. Gospodarze chcieli zdominować środek pola, ale tego efektem jest jedynie duża ilość fauli. Oby w drugiej części widowiska zawodnicy pokazali na co ich naprawdę stać.

45+2

45
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Ghoulam. Strzał Algierczyka dość wysoko nad poprzeczką.

43
    Bardzo dużo fauli w ciągu ostatnich kilku minut. Barzagli nieprzepisowo zatrzymał Callejona przy narożniku pola karnego Buffona.

41
    Jeszcze Mandzukić starł się z Renią i Chirichesem. Juventus jeśli chce dokończyć ten mecz w komplecie, musi znacząco przyhamować z temperamentem.

40
    Znów przerwa w grze. Sandro ruszył do prostopadłej piłki z głębi pola i zderzył się z Reiną poza polem karnym. Piłkarze Napoli domagają się drugiej żółtej kartki dla Brazylijczyka.

39
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Giorgio Chiellini, na boisku pojawia się Juan Guillermo Cuadrado.

37
    Chiellini chyba jest zmuszony opuścić boisko. Kolejna kontuzja w szeregach Juventusu, gospodarze są już zdziesiątkowani przez liczne urazy. Rozgrzewają się Benatia i Cuadrado.

35
    Hernanes wyraźnie spóźnił się ze wślizgiem w Allana. Sędzia nawet nie zdecydował się na przerwanie gry, zawodnik gości jest opatrywany za linią boczną boiska.

34
    Insigne zagrał prostopadłą piłkę w pole karne Buffona do Callejona. Hiszpański skrzydłowy Napoli nie zdołał sięgnąć do tego podania.

33
    Gra zamknęła się w środku pola. Wiele podań wymieniają oba zespoły, przez co mniej więcej tyle samo jest strat.

31
    Lichsteiner ostro potraktowany na prawej stronie przez Insigne. Żółta kartka dla włoskiego skrzydłowego gości.

30
    Allan zgarnął futbolówkę w środkowej strefie Hernanesowi. Brazylijski pomocnik Napoli ruszył na bramkę Buffona i oddał strzał. Bramkarz Juve miał wiele czasu na dobre ustawienie się.

28
    Goście nadal nie opuszczają połowy Juventusu. Akcja prawą stroną w wykonaniu Callejona i Hysaja zatrzymana przez Sandro.

26
    Dośrodkowanie "Azzurrich" z rzutu rożnego. Po niewielkim zamieszaniu głową uderzał Koulibaly. Bonucci spokojnie oddala zagrożenie mocnym wybiciem.

25
    Kontra Juventusu. Higuain miał okazję sam na sam z Reiną! Argentyńczyk już składał się do strzału, kiedy został zatrzymany przez wracającego się Chirichesa!

24
    Napoli rusza z szybkim atakiem lewą flanką. Piłka spada pod nogi Insigne, który fatalnie centruje na Callejona.

22
    Wyraźnie zaostrzyła się gra w okolicach środkowej linii. Tym razem Sandro nadepnął na stopę Insigne. Indywidualna kara dla Brazylijczyka.

21
    Chiellini faulował Allana w środku pola wślizgiem. Żółta kartka dla obrońcy Juventusu.

20
    Źle interweniuje Reina przy wstrzeleniu piłki w pole karne przez Sandro! Za akcją popędził Lichsteiner, ale jego strzał poszybował w trybuny.

18
    Drugi raz w polu karnym Reiny znalazł się Khedira! Tym razem Niemiec uderzał z nożyc, jednak trafił obok bramki. W dodatku chorągiewka sędziego liniowego powędrowała w górę.

17
    Khedira za mocno zacentrował w kierunku Higuaina. Po przestoju w tempie gry, gospodarze naciskają na rywali.

15
    Mertens pozostawił bez szans Bonucciego w pojedynku biegowym. Dośrodkowanie Belga jednak pozostawiło wiele do życzenia i wychwycone przez Buffona.

14
    Hernanes próbował swych sił w strzałach z dystansu. Futbolówka po drodze odbiła się od Koulibaly'ego i ląduje w rękach golkipera Napoli.

13
    Callejon urwał się defensywie Juventusu i pokonał Buffona płaskim strzałem, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego Hiszpana.

12
    Ponownie w roli głównej argentyński napastnik "Starej Damy". Tym razem zagrał na wolne pole do Mandzukicia. Chorwat próbował dobiec do piłki, ale został uprzedzony przez Reinę.

11
    Znów adresatem długiego podania z głębi pola był Higuain. "Pipita" przegrał pojedynek siłowy z Koulibalym i po raz kolejny przerywa akcję gospodarzy.

9
    Diawara wrócił do defensywy i dobrze wyłuskał futbolówkę Pjaniciowi. Trwa akcja Napoli, jednak Chiellini zdaniem arbitra bez faulu zatrzymuje Callejona.

8
    Koulibaly drugi raz świetnie przecina prostopadłe podanie Khediry do Higuaina. Zarysowuje się przewaga Bianconerich.

6
    Dośrodkowanie Pjanicia na zamykającego na dalszym słupku Chielliniego. Strzał włoskiego defensora wyłapał Reina.

5
    Zagranie Hysaja w pole karne wślizgiem wybite przez Chielliniego. Mandzukić znakomicie rusza z kontrą i wypuszcza Higuaina. Argentyński napastnik Juve był faulowany na około dwudziestym piątym metrze.

4
    Bonucci miał spore problemy z zatrzymaniem Mertensa na prawej stronie boiska. Ostatecznie sędzia wskazuje na aut bramkowy.

2
    Isnigne faulowany na skrzydle przez Barzagliego. Napoli po stracie piłki spycha gospodarzy do defensywy za sprawą pressingu.

1
    Juventus rozpoczął rywalizację bardzo spokojnie. Trwa wymiana podań na własnej połowie. Przerzut na prawą flankę do Lichtsteinera, ale Szwajcar nie zgarnął futbolówki.

1

Zawodnicy obu drużyn są już na Juventus Stadium. Za moment losowanie stron i zaczynamy!
    Oczywiście oczy kibiców będą skierowane na Gonzalo Higuaina. Jak dziś wypadnie Argentyńczyk? Do spotkania zostało około 10 minut!

Dzisiejszemu szlagierowi bacznie przyglądać się będzie Arkadiusz Milik, niestety jedynie w roli widza.

Juventus Turyn: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Hernanes, Pjanić, Khedira, Alex Sandro – Mandzukić, Higuain.

Rezerwowi: Neto, Audero – Benatia, Alves, Rugani, Evra, Cuadrado, Marchisio, Lemina, Asamoah, Sturaro, Kean

SSC Napoli: Reina – Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Diawara, Hamsik – Callejon, Mertens, L. Insigne.

Rezerwowi: Rafael, Sepe – Strinić, Giaccherini, Jorginho, Maggio, Maksimović, Zieliński, Rog, Tonelli, El Kaddouri, R. Insigne

Sędziowie: Gianluca Rocchi – Filippo Meli, Alesssandro Costanzo – Mauro Tonolini.

Hit 11. kolejki Serie A zapowiada się niezwykle ciekawie. Oba zespoły od kilku sezonów znajdują się w ścisłej czołówce włoskiej ekstraklasy. Pierwszy gwizdek sędziego na Juventus Stadium usłyszymy o godzinie 20:45! Serdecznie zapraszamy na relację na żywo!
    Mecze Juventusu z Napoli bardzo często opiewały w emocje. Ostatni mecz w Turynie zakończył się wygraną gospodarzy 1:0 po decydującym trafieniu Simone Zazy.

Obie ekipy nie przystąpią do tego starcia w najsilniejszych zestawieniach. W szeregach "Bianconerich" zabraknie kontuzjowanych Dybali i Pjacy. Jendak Napoli wybiera się do Turynu bez Milika, Albiola i Gabbiadiniego.
    "Azzurii" bardzo dużo pracowali przed rywalizacją z Juventusem.

Taka kadra gospodarzy wybiegnie na sobotnie spotkanie z Napoli.

SSC Napoli:
    Zespół z Neapolu podobnie jak sezon temu planuje w końcu zakończyć hegemonię Juventusu w Serie A. "Azzurri" na chwilę obecną zajmują trzecią pozycję mając dwa oczka przewagi nad Lazio, przez co nadal zajmują miejsce gwarantujące europejskie puchary. Natomiast jeśli spojrzeć na dyspozycję Napoli z całego października, to nie jest zbyt dobrze. Ostatnie dwie wygrane z Crotone 2:1 i z Empoli 2:0 były okupowane porażkami z Besiktasem 2:3, z Romą 1:3 i z Atalantą 0:1. Sobotni gości raczej zdołali wrócić na właściwe tory.

Juventus F.C.:
    "Stara Dama" już od kliku lat okupuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Nie inaczej jest i tym razem, podopieczni Massimiliano Allegriego mają dwupunktową przewagę nad AS Romą i cztery oczka nad najbliższym rywalem – Napoli. Ostatnie mecze to passa zwycięstw "Bianconerich" w spotkaniach z Olympique Lyon 1:0, z Empoli 3:0 i z Udinese 2:1. Entuzjastyczną reakcję fanów zakłóciła porażka z AC Milan 0:1, jednak nastoje przywróciła wygrana nad Sampdorią 4:1. Jednak prawdziwe szlagiery mają to do siebie, że rzadko z góry założyć, co się w nich wydarzy.

Wszyscy kibice z Półwyspu Apenińskiego czekają na tę rywalizację w 11. kolejce Serie A! Właśnie w ramach tej serii gier Juventus na własnym stadionie podejmie Napoli!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Radosław Łączkowski

Gole: 50. Bonucci, 70. Higuaín – 54. Callejón

Kartki:   21. Chiellini (JUV), 22. Aléx Sandro (JUV), 62. Hernanes (JUV), 86. Mandžukić (JUV) – 31. L. Insigne (NEA)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 10:12. Strzały niecelne: 7:10. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 2:4. Foule: 11:10.
    Juventus FC: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini (39. Cuadrado) – Lichtsteiner, Hernanes (76. Sturaro), Pjanić (67. Marchisio), S. Khedira, Aléx Sandro – Mandžukić, Higuaín.
    Zmiany: Neto, Audero – Benatia, Alves, Rugani, Evra, Cuadrado, Marchisio, Lemina, Asamoah, Sturaro, Kean

SSC Napoli: Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – Allan (76. Piotr Zieliński), Diawara, Hamšík (83. El Kaddouri) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne (61. Giaccherini).
    Zmiany: Rafael, Sepe – Strinić, Giaccherini, Jorginho, Maggio, Maksimović, Zieliński, Rog, Tonelli, El Kaddouri, R. Insigne