Skra – Trefl 3:0 (koniec) | BBTS – Indykpol 0:3 (koniec) | Cuprum – Stocznia 3:0 (koniec)
Dafi Społem – BKS Visła 3:2 (koniec) | MKS – GKS 3:1 (koniec) | ZAKSA – Jastrzębski 3:2 (koniec)

0:0
    Na dziś z naszej strony to już wszystko. Zachęcam do tego by śledzić pozostałe relacje w naszym serwisie. Dziękuję bardzo za uwagę. Do usłyszenia! (16:38:07)
    0:0 Bełchatowianie rozgromili dziś drużynę z Gdańska. Jedynie w drugiej partii Lotos potrafił postawić się Skrze!

0:0
    MVP tego spotkania zostaje wybrany zawodnik PGE Skry Bełchatów – przyjmujący Michał Winiarski!

25:16
    Trzeci set skończony.

25:16
    Z drugiej linii Bartosz Bednorz uderzył bardzo mocno po rękach Dmytro Paszyckiego w aut i w całym spotkaniu PGE Skra Bełchatów zwycięża 3:0!

24:16
    Minimalnie w aut serwuje Srećko Lisinac.

24:15
    Na prawej stronie po bloku rywala w aut huknął Wlazły. Pierwsza w tym spotkaniu piłka meczowa dla PGE Skry Bełchatów!

23:15
    W aut atakuje teraz Mateusz Mika.

22:15
    Mateusz Mika uderza w siatkę na lewej stronie. To już jest chyba niemalże pewne, że to gospodarze wygrają to spotkanie za 3 punkty, ale zaczekajmy do końca.

21:15
    Teraz już skutecznie Wlazły na prawej flance uderza bardzo mocno po bloku rywali w aut.

20:15
    Myli się Mariusz Wlazły. Kapitan Skry uderza po prostej w aut na prawym skrzydle.

20:14
    Pewny, mocny atak na prawej stronie Szymona Romacia.

20:13
    W siatkę serwuje Bartosz Pietruczuk.

19:13
    Kiwa na lewej flance Bartosz Bednorz, a piłka nad blokiem spada w aut.

19:12
    A po stronie gospodarzy asem serwisowym odpowiada Nicolas Uriarte! Druga przerwa na żądanie Andrei Anastasiego – trenera Lotosu Trefla Gdańsk.

18:12
    Serwis Damiana Schulza ląduje na aucie.

17:12
    Na lewej flance Bartosz Pietruczuk obija blok bełchatowian i piłka wychodzi na aut.

17:11
    Pewnie Srećko Lisinac blokuje na środku atak Bartosza Gawryszewskiego.

16:11
    Bardzo długa wymiana zakończona na prawej stronie skutecznym uderzeniem Mariusza Wlazłego po bloku rywali.

15:11
    Autowa zagrywka Michała Winiarskiego.

15:10
    Po rękach Paszyckiego na lewej flance uderza w aut Bartosz Bednorz. O przerwę prosi trener Lotosu Trefla Gdańsk – Andrea Anastasi!

14:10
    Kolejny raz na lewym skrzydle po bloku w aut uderza Michał Winiarski.

13:10
    W aut serwuje Mariusz Wlazły.

13:9
    Z lewej strony po skosie w narożnik parkietu trafia Michał Winiarski.

12:9
    Ze środka bardzo mocno w okolice 9. metra trafia Dmytro Paszycki.

12:8
    Z drugiej linii w aut fatalnie uderza Bartosz Pietruczuk.

11:8
    Zablokowany na lewej flance Mateusz Mika przez potrójny blok Skry.

10:8
    Z lewego skrzydła Michał Winiarski uderza po rękach Michała Masnego w aut.

9:8
    Na środku Bartosz Gawryszewski po ręce Lisinaca w boisko.

9:7
    Bartosz Pietruczuk na zagrywce w aut.

8:7
    Mocno uderza na prawym skrzydle Damian Schulz i nie zdążył do piłki Nicolas Uriarte.

8:6
    Szybka piłka od Masnego do Gawryszewskiego i środkowy Lotosu pewnie kończy akcję atakiem w boisko.

8:5
    W siatkę kieruje swój serwis Damian Schulz.

7:5
    Teraz już w aut zagrywa środkowy PGE Skry Bełchatów.

7:4
    Punktowy serwis na koncie Karola Kłosa!

6:4
    I jeszcze raz Uriarte na środek do Kłosa, a reprezentant Polski bardzo mocno po bloku uderza w aut.

5:4
    Odpowiada skutecznym atakiem ze środka Dmytro Paszycki.

5:3
    Silny atak ze środka Karola Kłosa i nie dali rady wybronić się gdańszczanie.

4:3
    Na prawej flance po prostej w boisko uderza Mateusz Mika.

4:2
    Z drugiej linii bardzo dobrze atakuje Bartosz Bednorz, a piłka ląduje w samym narożniku parkietu.

3:2
    Na lewym skrzydle bardzo mocno po ostrym skosie atakuje Mateusz Mika.

3:1
    Dmytro Paszycki zatrzymuje na środku atak Karola Kłosa.

3:0
    Zablokowany na prawej stronie Mateusz Mika przez Karola Kłosa i Mariusza Wlazłego.

2:0
    Mariusz Wlazły po bloku rywala na prawej stronie i piłka spada na aut.

1:0
    As serwisowy Srećko Lisinaca!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    0:0 Fantastyczna walka w końcówce drugiego seta zakończona happy-endem dla PGE Skry Bełchatów, która prowadzi już w całym spotkaniu 2:0! Za około 10 minut wracamy na trzeciego seta!

30:28
    Drugi set skończony.

30:28
    As serwisowy Michała Winiarskiego! Niesamowite. Lotos miał przewagę czterech punktów i prowadził 24:20, ale to ostatecznie Skra zwycięża w drugiej partii!

29:28
    Przedarł się przez blok rywali na lewej stronie Michał Winiarski. Kolejna piłka setowa dla gospodarzy!

28:28
    Trafił między blokującymi Skry – Mateusz Mika z lewej strony w boisko.

28:27
    Po przekątnej bardzo mocno z prawego skrzydła atakuje Mariusz Wlazły. Piłka setowa dla PGE Skry Bełchatów!

27:27
    Potężnie, ale w aut serwuje Lisinac.

27:26
    Ależ mamy końcówkę tego seta. Bartosz Pietruczuk na lewej stronie zatrzymywany przez blok bełchatowian i to Skra ma teraz piłkę setową!

26:26
    Ponownie na środku niezawodny Srećko Lisinac trafia w wolne pole.

25:26
    Serwis Bartosza Bednorza w siatkę. Jeszcze jedna piłka setowa dla gości!

25:25
    Świetnie na środku Srećko Lisinac trafia w okolice 9. metra.

24:25
    Damian Schulz z prawego skrzydła uderza po skosie w boisko. Kolejna piłka setowa dla Lotosu!

24:24
    Trafił Nicolas Uriarte na zagrywce Piotra Gacka i mamy remis 24:24!

23:24
    Jeszcze raz duet Lisinac-Bednorz zatrzymują na lewej flance atak Damiana Schulza.

22:24
    Zablokowany Damian Schulz na lewej stronie przez Bednorza i Lisinaca. Drugi czas w tym secie wykorzystuje Andrea Anastasi – trener Lotosu Trefla Gdańsk!

21:24
    Daleko na aut serwuje Mateusz Mika.

20:24
    Na lewym skrzydle Nikołaj Penczew zablokowany przez potrójny blok Lotosu. Piłka setowa dla drużyny gości!

20:23
    Mateusz Mika bardzo mocno na prawej stronie po bloku w aut.

20:22
    Ze środka bardzo mocno uderza po bloku w aut Karol Kłos.

19:22
    Nadział się Bartosz Kurek na potrójny blok rywali i został zablokowany.

19:21
    Świetnie po bloku rywali w aut uderza na prawej stronie Bartosz Kurek.

18:21
    Bardzo dobrze kiwa nad podwójnym blokiem rywali Michał Winiarski.

17:21
    Zablokowany na prawym skrzydle przez potrójny blok gdańszczan – Michał Winiarski.

17:20
    Z prawej strony po skosie w boisko uderza Szymon Romać.

17:19
    Zepsuł swój serwis Bartosz Pietruczuk i piłka ląduje na dalekim aucie.

16:19
    W środek boiska kiwa Bartosz Pietruczuk.

16:18
    Dobra gra Skry w defensywie i ofiarny atak Winiarskiego nie do obrony dla drużyny gości.

15:18
    Bardzo ładna akcja gospodarzy. Szybko rozegrał Nicolas Uriarte do Srećko Lisinaca i serbski środkowy bardzo mocno atakuje w wolne pole.

14:18
    Zagrywka Penczewa ląduje na siatce.

14:17
    Z prawej strony po prostej w linię boczną boiska uderza bułgarski przyjmujący – Nikołaj Penczew.

13:17
    Świetnie na lewym skrzydle po prostej trafia Bartosz Pietruczuk.

13:16
    Bardzo mocno na lewej stronie Nikołaj Penczew obija blok rywali i piłka opuszcza plac gry.

12:16
    Nie trafia w piłkę Srećko Lisinac i łatwy punkt oddają bełchatowianie.

12:15
    Techniczny atak Mateusza Miki. Przyjmujący Lotosu z prawego skrzydła atakuje idealnie w linię 9. metra nad potrójnym blokiem rywala.

12:14
    Z prawej strony po przekątnej w boisko uderza Mariusz Wlazły.

11:14
    Bardzo mocno na prawej flance Damian Schulz i nie dał rady obronić tego ataku Mariusz Wlazły. O drugi czas w tym secie prosi trener PGE Skry Bełchatów – Philippe Blain!

11:13
    Nikołaj Penczew na lewym skrzydle atakuje w aut.

11:12
    Przejście linii 9. metra przy zagrywce przez Michała Winiarskiego.

11:11
    Dynamiczne rozegranie Nicolasa Uriarte na środek do Karola Kłosa i szybki atak środkowego Skry ląduje w boisku.

10:11
    Mateusz Mika i Dmytro Paszycki blokują na lewej stronie atak Mariusza Wlazłego.

10:10
    Odpowiada na lewej flance Mateusz Mika, który atakuje nad blokiem w boisko.

10:9
    Z lewego skrzydła po bloku w aut uderza Michał Winiarski.

9:9
    Skutecznie ze środka Karol Kłos, który atakuje pewnie w wolne pole.

8:9
    Na lewej flance bardzo mocno uderza Bartosz Pietruczuk po bloku w aut.

8:8
    Pewny atak na środku Srećko Lisinaca w boisko.

7:8
    Z trudnej pozycji atakuje Michał Winiarski i zostaje zatrzymany przez potrójny blok Lotosu Trefla Gdańsk. O przerwę prosi Philippe Blain – szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów!

7:7
    Michał Winiarski na lewej stronie przestrzelił obok bloku w aut.

7:6
    Mariusz Wlazły w ciężkiej sytuacji atakuje w siatkę.

7:5
    Na prawym skrzydle Damian Schulz atakuje mocno po bloku rywali i piłka spada na aut.

7:4
    Psuje zagrywkę Dmytro Paszycki.

6:4
    Przechodząca piłka wykorzystana przez Bartosza Gawryszewskiego.

6:3
    Autowy serwis Nicolasa Uriarte.

6:2
    Żółtą kartką ukarany Anastasi za zbyt głośne protestowanie wobec decyzji sędziów!

6:2
    Przejście linii środkowej Piotra Gacka i o przerwę prosi trener Lotosu Trefla Gdańsk – Andrea Anastasi, który jest nieprawdopodobnie zdenerwowany tym co prezentują jego podopieczni na parkiecie!

5:2
    Na lewej stronie Bartosz Pietruczuk uderza po przekątnej w aut.

4:2
    Podwójne odbicie Damiana Schulza.

3:2
    Z drugiej linii po bloku rywali huknął Michał Winiarski.

2:2
    Paszycki i Schulz blokują na lewej flance atak Mariusz Wlazłego z drugiej linii.

2:1
    Przedarł się na lewej stronie Nikołaj Penczew, który pewnie uderzył po prostej w boisko.

1:1
    Po skosie trafia Damian Schulz.

1:0
    Serwis w siatkę Bartosza Gawryszewskiego.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    0:0 Można powiedzieć, że na razie gdańszczanie nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Warunki dyktują bełchatowianie, którzy dysponują przede wszystkim świetną zagrywkę i dobrą grą na środku!

25:18
    Pierwszy set skończony.

25:18
    Na lewej flance mocno po bloku rywali w aut uderza Michał Winiarski. PGE Skra Bełchatów zwycięża pierwszą partię!

24:18
    Autowy serwis Srećko Lisinaca.

24:17
    Świetny blok Karola Kłosa na Dmytro Paszyckim i mamy piłkę setową dla gospodarzy!

23:17
    Pojedynczym blokiem Mariusz Wlazły zatrzymuje na prawym skrzydle atak Damiana Schulza.

22:17
    Autowa zagrywka Szymona Romacia.

21:17
    Nikołaj Penczew serwuje w siatkę.

21:16
    Na lewej stronie Mariusz Wlazły pewnie obija pojedynczy blok Szymona Romacia.

20:16
    Szymon Romać bardzo mocno atakuje po bloku, a piłka opuszcza plac gry.

20:15
    Potężny serwis Nicolasa Uriarte trafia w Mateusza Mikę i mamy punkt bezpośrednio zdobyty na zagrywce przez argentyńskiego rozgrywającego!

19:15
    Mariusz Wlazły atakuje na prawym skrzydle po rękach blokujących w aut.

18:15
    Na lewej stronie bardzo dynamicznie po przekątnej uderza Mateusz Mika.

18:14
    Karol Kłos zagrywa w siatkę.

18:13
    Świetnie blokiem Srećko Lisinac zatrzymuje atak ze środka Bartosza Gawryszewskiego.

17:13
    Damian Schulz również serwuje w aut.

16:13
    Z drugiej linii ze swobodą atakuje w boisko między blokiem Mateusz Mika.

16:12
    Minimalny aut przy serwisie Dmytro Paszyckiego.

15:12
    Mocna, ale autowa zagrywka Mariusza Wlazłego.

15:11
    Fatalny atak Damiana Schulza na prawej flance. Piłka uderzona wysoko nad blokiem spada daleko w aut.

14:11
    Schulz wygrywa walkę na siatce i o przerwę prosi trener PGE Skry Bełchatów – Philippe Blain!

14:10
    Przepchnął się przez podwójny blok Skry na prawym skrzydle Damian Schulz.

14:9
    Szybkie rozegranie Masnego do Paszyckiego i środkowy Lotosu atakuje w wolną strefę.

14:8
    As serwisowy Srećko Lisinaca! Czyżby znów środkowy PGE Skry Bełchatów chciał zdobyć nagrodę MVP tego meczu? Serb od początku sezonu prezentuje świetną formę.

13:8
    W aut serwuje Michał Masny.

12:8
    Kiwa mocno nad blokiem rywali Mateusz Mika i nie zdążył wybronić tego ataku Robert Milczarek.

12:7
    Kolejny raz na prawym skrzydle w boisko trafia Damian Schulz.

12:6
    Świetne rozegrane Masnego za plecy do Schulza, który kończy atak na czystej siatce.

12:5
    Po ostrym skosie próbuje atakować na lewej stronie Mateusz Mika, ale piłka nie trafia w boisko. Natychmiast reaguje Andrea Anastasi – trener Lotosu Trefla Gdańsk, który prosi o drugi czas w tym secie!

11:5
    Swobodna kiwka Mariusza Wlazłego nad blokiem Michała Masnego.

10:5
    Na lewym skrzydle Mateusz Mika, po bloku w aut.

10:4
    Z szóstej strefy na czystej siatce atakuje w punkt Michał Winiarski.

9:4
    Schulz atakuje na prawym skrzydle w aut, ale w siatkę wpadł Nikołaj Penczew i punkt mają na koncie przyjezdni.

9:3
    Bardzo mocno teraz Lisinac i bez szans na obronę rywale.

8:3
    Ze środka Srećko Lisinac lekko plasuje piłkę, a ta spada w wolne pole.

7:3
    Skutecznie na prawej flance Mariusz Wlazły po prostej w boisko. Pierwszy czas w tym spotkaniu na żądanie Andrei Anastasiego – trenera Lotosu Trefla Gdańsk!

6:3
    Na prawym skrzydle uderza nad blokiem w aut Damian Schulz.

5:3
    Punktowa zagrywka na koncie Karola Kłosa!

4:3
    Również po stronie gości w siatkę zagrywa Damian Schulz.

3:3
    W siatkę serwuje Michał Winiarski.

3:2
    Teraz zaskoczył rozgrywający Skry – Nicolas Uriarte, który przebił mocno piłkę na drugą stronę i gdańszczanie nie poradzili sobie z przyjęciem.

2:2
    Błąd Nicolasa Uriarte, który chciał przebić piłkę na drugą stronę, ale ta trafiła w siatkę.

2:1
    Świetny atak z prawego skrzydła Mariusza Wlazłego ląduje w boisku.

1:1
    Po bardzo ostrym skosie atakuje w linię boczną boiska Damian Schulz.

1:0
    Zatrzymany na prawej stronie Damian Schulz przez podwójny blok Kłosa i Wlazłego.

0:0

0:0
    Na trybunach świetna atmosfera. Zawodnicy już na parkiecie. Gdańszczanie zagrają dziś w strojach czarnych, a z kolei bełchatowianie na żółto.
    0:0 A oto wyjściowa "6" Lotosu Trefla Gdańsk na dzisiejszy mecz!

0:0 Wyjściowa "6" PGE Skry Bełchatów na to spotkanie!

0:0
    W szeregach drużyny Lotosu Trefla Gdańsk zabraknie dziś środkowej Wojciecha Grzyba. Powodem tej absencji jest przeziębienie.

0:0

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły (C), Marcyniak, Kurek, Kłos, Bednorz, Gładyr, Janusz, Uriarte, Szalpuk, Winiarski, Penczew. Libero: Piechocki, Milczarek

Lotos Trefl Gdańsk: Niemiec, Grzyb, Stępień, Pietruczuk, Jakubiszak, Schulz, Ptaszyński, Paszycki, Gawryszewski (C), Romać, Mika, Masny. Libero: Gacek

Sędziowie: Waldemar Niemczura – Marek Lagierski.

0:0
    Na transmisję live z tego jakże interesująco zapowiadającego się pojedynku PGE Skra Bełchatów – Lotos Trefl Gdańsk zapraszamy do naszego serwisu już od godziny 14:45! Kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem pojedynku podamy składy obydwu drużyn na to spotkanie!

0:0
    Sobotnie starcie tych ekip zapowiada się bardzo ciekawie. Po jednej stronie siatki doświadczeni: Mariusz Wlazły, Bartosz Kurek, Jurij Gładyr, Nicolas Uriarte czy Michał Winiarski, a także sporo młodych i bardzo dobrych zawodników jak: Srećko Lisinac, Karol Kłos, Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk, a także Nikołaj Penczew. Na drugiej stronie boiska siatkarze tacy jak: Wojciech Grzyb, Piotr Gacek, Dmytro Paszycki, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Mika, Michał Masny czy też ostatnimi czasy dobrze spisujący się Damian Schulz.

0:0
    W długiej historii obydwa kluby spotkały się ze sobą 21 razy. 16 spotkań zwyciężyła PGE Skra Bełchatów, a 5 pojedynków padło łupem Lotosu Trefla Gdańsk. W poprzednim sezonie te zespoły stanęły naprzeciwko siebie aż 5 razy. W rundzie zasadniczej w pierwszym spotkaniu w Bełchatowie pewnie zwyciężyła Skra pokonując rywala 3:0. W rewanżowym starciu w Gdańsku górą byli gospodarze, którzy niespodziewanie wysoko pokonali Skrę, bo aż 3:0. Skra jak i Lotos również miały ze sobą przyjemność stoczyć bój o brązowy medal zeszłorocznych rozgrywek PlusLigi. W walce do trzech zwycięstw lepsi okazali się podopieczni Philippe Blaina, którzy w trzech spotkaniach zwyciężali dwa razy w Bełchatowie 3:0, oraz w Gdańsku także górą była Skra spokojnie wygrywając 3:0 z drużyną Lotosu.
    0:0 Widać, że droga z Gdańska do Bełchatowa jest dla zawodników idealnym momentem by odpocząć i zrelaksować się przed tym pojedynkiem, a dla sztabu szkoleniowego są to ostatnie momenty w których mogą oni pracować nad taktyką rywali!

0:0
    Lotos Trefl Gdańsk jest uplasowany na 9. miejscu w tabeli z ośmioma punktami w swoim dorobku. Gdańszczanie podobnie jak i Skra wygrali dotychczas trzy mecze ligowe, a przegrali dwa. Bilans setowy Lotosu to 11-10. Podopieczni Andrei Anastasiego u siebie zwyciężyli do tej pory 3:1 z Effectorem Kielce, przegrali 1:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz pokonali 3:1 – Espadon Szczecin. Na wyjazdach gdańszczanie spisują się nieco gorzej, bo w Będzinie zwyciężyli oni zaledwie 3:2, a z Resovią w Rzeszowie przegrali 1:3.
    0:0 Bełchatowianie zapowiadają, że nie zostawią tej sprawy tak po prostu i będą walczyć o to by odwołać się od decyzji zarządu PlusLigi!

0:0
    PGE Skra Bełchatów zajmuje aktualnie 6. pozycję w ligowej tabeli. Bełchatowianie w tym sezonie zwyciężyli w trzech spotkaniach, a przegrali dwa razy. Na koncie żółto-czarnych jest 9 punktów, a bilans setów jest równy 10-7. Skra dotychczas u siebie wygrała 3:0 z MKS-em Będzin, przegrała 1:3 z Asseco Resovią Rzeszów oraz zwyciężyła w ostatnim pojedynku 3:0 z Onico AZS Politechniką Warszawską. W meczach wyjazdowych Skra do tej pory wygrała 3:1 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a w Szczecinie z Espadonem przegrała 0:3. Tak naprawdę tamto spotkanie zakończyło się gładką wygraną Skry, ale drużyna Phillipe Blaina została ukarana walkowerem za to, że w pewnym momencie spotkania na boisku wbrew przepisom przebywało czterech obcokrajowców, a maksymalnie może ich być tylko dwóch.

0:0
    W sobotę znów bełchatowska Hala Energia zapełni się niemalże po brzegi. Wszystko to za sprawą jednego ze spotkań 6. kolejki rozgrywek PlusLigi w którym PGE Skra Bełchatów podejmie Lotos Trefl Gdańsk. Liczymy na to, że zobaczymy wyrównane spotkanie w którym zwycięży lepszy zespół.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.

Adam Ka

PGE GiEK Skra Belchatow: Lisinac, Wlazły (C), Marcyniak, Kurek, Kłos, Bednorz, Gładyr, Janusz, Uriarte, Szalpuk, Winiarski, Penczew. Libero: Piechocki, Milczarek

Sędziowie: Waldemar Niemczura – Marek Lagierski