Besiktas – Napoli 1:1 (koniec) | Łudogorec – Arsenal 2:3 (koniec) | Basel – PSG 1:2 (koniec)
Benfica – Dynamo Kij. 1:0 (koniec) | Borussia M. – Celtic 1:1 (koniec) | Man City – FC Barcelona 3:1 (koniec)
Atletico – Rostow 2:1 (koniec) | PSV – Bayern 1:2 (koniec)
Benfica Lizbona
1:0 (1:0)
Dynamo Kijów
Wtorek 01.11.2016, 20:45 • Estádio da Luz, Lizbona • Liga Mistrzów UEFA • Grupa B

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy na pozostałe. Do zobaczenia! (22:42:49)

Po ponad 94 minutach gry Benfica Lizbona pokonuje ukraiński Dynamo Kijów różnicą jednej bramki. Kluczowy w całym spotkaniu okazał się faul Vidy, który dał gospodarzom możliwość wyegzekwowania jedenastki. Nie było to porywające spotkanie, choć zarówno jednej jak i drugiej drużynie należą się brawa za stworzenie kilku naprawdę wyśmienitych okazji.

90+4

90+3
    Na żółtą kartkę w samej końcówce załapał się Kaczeridi. W tym spotkaniu już nic się nie powinno wydarzyć. Za moment Benfica będzie mogła świętować zdobycie trzech punktów.

90+3
    Od końcowego gwizdka dzielą nas sekundy. Jeszcze próbują gospodarze, choć ich wysiłki nie są zbyt owocne. Rzut wolny nie przyniósł żadnego rezultatu.

90+1
    Aż cztery minuty do końca spotkania zdecydował się doliczyć francuski arbiter. Głębokie dośrodkowanie przyjezdnych. Junior Moraes okazał się wolniejszy od dobrze dziś dysponowanego Edersona.

89
    Cervi próbował oczarować sztuczkami technicznymi dwóch rywali. Skończyło się na prostej stracie piłki. Na szczęście dla gospodarzy szybko udało się odzyskać straconą piłkę.

88
    Dwie minuty do końca regulaminowego czasu gry. Czekają nas dwie zmiany. W zespole gości Gromow zastąpi Bujalskiego. Szkoleniowiec Benfici zdecydował się na zastąpienie zapracowanego dzisiaj Goncalo Guedesa Almeidą.

86
    Strzał z dystansu ląduje w rękawicach Rudko. Benfica robi co może, ale w ich grze brakuje skuteczności i przysłowiowej kropki nad i.

84
    Zapowiadało się na ciekawą akcje gospodarzy. Goncalo Guedes popełnił faul w ataku, czym przerwał obiecującą akcję swojego zespołu.

82
    W przeciągu ostatnich 15 minut znacznie częściej przy piłce przebywali goście. Nie zmienia to faktu, że piłkarze Dynamo nie przełożyli tego na sytuacje bramkowe.

80
    Poczarował Makarenko, dzięki czemu przyjezdni będą stali przed szansą z rzutu rożnego. Rybalka zmierza w stronę piłki, aby wyegzekwować stały fragment gry.

79
    Samaris wystawia nogę, czego skutkiem jest upadek Gonzaleza. Żółta kartka, można śmiało rzec, że dla odmiany, dla zawodnika Benfici.

77
    Wysoki pressing lizbończyków, którzy mocno naciskają przyjezdnych. Piłka jak na razie nie opuszcza połowy Dynamo Kijów.

76
    Druga roszada w zespole Dynamo Kijów. Boisko opuszcza Sydorczuk. W jego miejsce pojawi się Orikowski.

74
    Bujalski ruszył czym prędzej do piłki, lecz po chwili zabrzmiał gwizdek sędziego. Spalony. Ponownie jesteśmy świadkami uspokojenia gry.
    72. Ederson może okazać się prawdziwym bohaterem Benfici. Do końca spotkania pozostało 18 minut. Sprawa wyniku wciąż pozostaje otwarta.

70
    Szalejący w ostatnich minutach Konstantinos Mitroglou schodzi z placu gry. Zastąpi go Meksykanin Raul Jiménez.