Besiktas – Napoli 1:1 (koniec) | Łudogorec – Arsenal 2:3 (koniec) | Basel – PSG 1:2 (koniec)
Benfica – Dynamo Kij. 1:0 (koniec) | Borussia M. – Celtic 1:1 (koniec) | Man City – FC Barcelona 3:1 (koniec)
Atletico – Rostow 2:1 (koniec) | PSV – Bayern 1:2 (koniec)
Benfica Lizbona
1:0 (1:0)
Dynamo Kijów
Wtorek 01.11.2016, 20:45 • Estádio da Luz, Lizbona • Liga Mistrzów UEFA • Grupa B

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Przed nami kolejny wtorek pod znakiem Ligi Mistrzów. Przenosimy się na Półwysep Iberyjski, gdzie w Lizbonie miejscowa Benfica zmierzy się z ukraińskim Dynamo Kijów. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wygląda sytuacja w grupie B.

Ekipa z Kijowa po trzech meczach fazy grupowej ma na swoim koncie tylko jedno "oczko", wywalczone w pojedynku z Beşiktaş JK. Szanse na wyjście z grupy ukraińskiego zespołu są już tylko matematyczne. Dynamo Kijów zdecydowanie lepiej radzi sobie w swojej rodzimej lidze, gdzie zajmuje obecnie 3. pozycję za Szachtarem Donieck i Zorya Luchańsk. Przyjezdni z pewnością chcieliby przenieść wyniki z rozgrywek ligowych na rywalizację w Lidze Mistrzów. Dynamo po trzech kolejkach ma na swoim koncie tylko dwa trafienia. Autorami bramek dla kijowskiej drużyny byli Denys Garmash Viktor Tsygankov. Czy w Lizbonie Ukraińcy dołożą do swojego dorobku kolejne trafienie?

Benfica w Lidze Mistrzów radzi sobie zdecydowanie lepiej niż jej wtorkowy rywal. Cztery punkty na koncie i tylko dwa punkty straty do prowadzącego Napoli. W grupie B jeszcze wszystko się może zdarzyć. Lizbończycy mają ochotę na miejsce premiowane awansem, a ich ostatnia dyspozycja tylko to potwierdza. Gospodarze są faworytem dzisiejszego spotkania, to nie ulega wątpliwości. W miejscowym zespole z powodu kontuzji na pewno nie zobaczymy Rafa, Jonasa a także Jardela.

Poprzednie spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem Benfici w stosunku 2:0. Już w 9. minucie spotkania do bramki Dynamo z rzutu karnego trafił Eduardo Antonio Salvio. W 55. minucie meczu rezultat ustalił Franco Cervi. Pomimo, iż to lizbończycy wrócili z tarczą z tego meczu, to Dynamo stworzyło sobie więcej okazji strzeleckich, a gracze tego zespołu częściej znajdowali się przy piłce.
    W kalendarzu święto, Liga Mistrzów z lajfami, czy może być lepiej?

Początek spotkania o godzinie 20:45. Nieco wcześniej podamy oficjalne zestawienia i złożymy krótki raport z tego, co się dzieje w portugalskiej stolicy.
    Od pierwszego gwizdka w Lizbonie dzielą nas tylko minuty. Znamy już wyjściowe jedenastki obu ekip.

Benfica Lizbona: Ederson (C) – Semedo, Luisão (C), Lindelöf, Grimaldo – Pizzi, Fejsa – Salvio, Guedes, Cervi – Mítroglou.
    Rezerwowi: Júlio César – Lopez, Sámaris, A. Horta, Jiménez, Carillo, A. Almeida.

Dynamo Kijów: Rudko – Morozjuk, Chačeridi, D. Vida (C), Makarenko – Rybalka – Cygankov, Sydorčuk, Bujalskij, Gonzalez – Júnior Moraes.
    Rezerwowi: Koval – Antunes, Očigava, Korzun, Gromov.

Rozpoczyna się oficjalna prezentacja. Na stadionie w Lizbonie wybrzmiewa hymn Ligi Mistrzów.

1

1
    Rozpoczęli piłkarze Benfici, którzy po kilku nieudanych podaniach stracili piłkę na rzecz Dynamo. Gospodarze wychodzą wysokim pressingiem.

2
    Moroziuk ruszył prawym skrzydłem, lecz był mocno naciskany przez defensora z Lizbony. Grę za moment wznowi Ederson.

3
    Premierowy rzut rożny dla Dynamo Kijów. Ederson wychodzi do piłki, jednak nie zdołał jej przejąć. Po chwili napastnik gości z dziecinną łatwością daje się złapać w pułapkę off-side'ową.

4
    Fenomenalny rajd Goncalo Guedesa pod bramką przyjezdnych. Portugalczyk bez żadnych problemów radził sobie z trójką obrońców. Tuż przed linią końcową jego wysiłek został udaremniony.

6
    Przenosimy się w okolice linii środkowej. Zdecydowanie częściej przy piłce znajduje się Benfica, która nadaje ton rywalizacji.

8
    Fatalny błąd Rudko. Brazylijski bramkarz próbował zatrzymać piłkę przy linii końcowej, lecz ta odbiła się od jego wewnętrznej strony uda i opuściła plac gry. Darmowy rzut rożny dla Benfici staje się faktem.

10
    Groźne uderzenie głową w wykonaniu napastnika z Lizbony. Piłka o dwa metrów za wysoko minęła poprzeczkę.

11
    Derlis Gonzales zatrzymuje rywala w nieprzepisowy sposób. Arbiter szybko sięga do kieszonki i tym samym żółta kartka ląduje na koncie Paragwajczyka.

12
    Rzut rożny dla ukraińskiego zespołu po uderzeniu Rybalki. To jedna z niewielu sytuacji, gdy goście są w stanie zagrozić bramce rywala.

14
    Trzy minuty i przyjezdni mają na swoim koncie już dwie żółte kartki. Ostry atak Mykola Moroziuka na połowie gospodarzy.

16
    Z obiecującą akcją wyszli miejscowi. Álex Grimaldo przeoczył piłkę i nie zdołał opanować podania.

18
    Minimalny spalony Sydorczuka. Futbolówka wraca pod nogi lizbończyków, którzy momentalnie przechodzą do ofensywy.

19
    Akcja dwójki napastników Benfici kończy się fiaskiem. Minimalny błąd sprawił, że goście szybko przejęli kontrolę na własnej połowie.

20
    Przed pomyłką nie uchował się i Moroziuk. Dynamo było kilka metrów od pola karnego Benfci, kiedy to Ukrainiec zamiast do partnera podał do jednego z rywali.

22
    Ofensywa gospodarzy. Tylko rzut rożny dla gospodarzy. Jak na razie brakuje skuteczności po stronie lizbończyków.
    22. Alejandro Grimaldo (BNF)

24
    Rozpędzony Tsygankow nie opanował futbolówki, a ta czym prędzej została wybita przez obrońcę Benfici. Gospodarze wznowią z linii bocznej, bowiem piłka przypadkowo musnęła Ukraińca.

26
    Bujalski bardzo ostro atakuje zawodnika gospodarzy. Arbiter nie ukarał zawodnika z Kijowa kartonikiem, co bardzo nie spodobało się kibicom zgromadzonym na Estádio da Luz.

28
    Mitroglou zapolował na koszulkę Bujalskiego, a tym samym zatrzymał Ukraińca. Dynamo przy piłce. Próba ataku pozycyjnego, cofają się piłkarze Benfici.

30
    Tempo rozgrywania piłki wyraźnie osłabło. Gra toczy się w okolicy linii środkowej, lecz jak na razie wygląda to wyjątkowo spokojnie. Czyżby cisza przed burzą?

32
    Lizbończycy powoli wymieniają podania na połowie Dynamo. Miejscowi najwyraźniej próbują znaleźć odpowiedni moment, aby zaatakować rywala.

33
    Znakomicie odzyskał piłkę Pizzi. Benfica wpadła w pole karne Ukraińców i wywołała niemałe zamieszanie. W końcu mamy ożywienie!

35
    Szalone 30 sekund na stadionie w Lizbonie! Junior Moraes wykorzystał potknięcie rywala, odzyskał piłkę i ruszył w stronę bramki Edersona. Podanie do Gonzáleza, który rozpoczyna sprint na bramkę. Corner dla przyjezdnych.
    35. Derlis Gonzalez (DKY)

37
    Nieprzyjemne zderzenie w polu karnym ekipy z Kijowa. Vida ucierpiał w pojedynku z Goncalo Guedesem. Będzie potrzebna drobna przerwa w grze.
    37. Domagoj Vida (DKY)

39
    Vida po około 120 sekundach wraca do gry i od razu notuje na swoim koncie uderzenie na bramkę. Bez problemu broni Ederson, bowiem taki strzał nie miał prawa go zaskoczyć.

41
    Do końca pierwszej połowy pozostało niespełna 5 minut. Jak na razie nic nie wróży zwrotu akcji. Na tablicy świetlnej wciąż widnieje wynik 0:0. Przy piłce znajdują się goście, którzy w końcówce wyraźnie mają ochotę na zaskoczenie Benfici.

43
    Za kilka chwil dowiemy się ile minut do końca pierwszej części gry doliczy francuski arbiter. Tymczasem obudzili się nieco lizbończycy, którzy prowadzą grę.

44
    Jewgienij Makarenko wyciąga nogę przez którą potyka się Salvio. Rzut wolny dla Benfici, to może być doskonała okazja do otwarcia wyniku tuż przed końcem pierwszej połowy.

45
    Vida popycha rywala w polu karnym! Będzie rzut karny dla Benfici Lizbona. Rudko powoli cofa się między słupki i czeka na egzekucję jedenastki.

45+1
    Gol dla Benfiki!
    Strzelcem bramki EDUARDO ANTONIO SALVIO pewnie pokonuje goalkeepera Dynamo. Płaski strzał praktycznie w środek bramki. Typowy gol do szatni, Vida może pluć sobie w brodę.
    45+1. Eduardo Salvio (BNF) - 1:0
    45+1. Domagoj Vida (DKY), Luisão (BNF) - 1:0

45+2
    Goście rozpoczęli grę od środka, a po chwili wybrzmiewa gwizdek sędziego. W tej części gry już nic się nie wydarzy.

45+2
    Drugą część gry gospodarze rozpoczną z przewagą jednej bramki. Salvio w 100% wywiązał się z powierzonego mu zadania.

Statystyki przemawiają za drużyną z Lizbony, bowiem to właśnie gospodarze częściej znajdowali się przy piłce (54% – 46%) i oddali na bramkę rywala o 3 uderzenia więcej. Z niecierpliwością czekamy na drugą połowę!
    Zaczynamy drugą część gry!

46

47
    Obie ekipy rozpoczęły drugą połowę bez zmian. Pierwsza akcja należy do gości. Zablokowany strzał Moroziuka, będziemy mieli rzut rożny dla Dynamo.

49
    Doskonała okazja dla Benfici! Mitroglou otrzymał podanie idealnie w tempo, lecz pogubił się we własnych nogach. Rudko mógł mieć spore problemy w tej sytuacji.

51
    Ponownie do głosu dochodzą gospodarze. Płaskie uderzenie ląduje w rękawicach ukraińskiego goalkeepera. Lizbończycy zdecydowanie bardziej pokazują się w drugiej części gry.

53
    Goncalo Guedes w pojedynku z Vidą. Portugalczyk ucierpiał nieco w tym bezpardonowym starciu.
    53. Gonçalo Guedes (BNF)

54
    Goncalo Guedes trafia w poprzeczkę! Genialne uderzenie z dystansu Portugalczyka. Rudko nie byłby w stanie wyjść obronną ręką przy tak silnym uderzeniu.

56
    González na lewej flance. Defensorzy z Lizbony przeszkadzają na tyle mocno, że goście zmuszeni są do wycofania piłki.

57
    Odważny wślizg Rybalki. Francuski sędzia po raz kolejny zdecydował się na ostrzeżenie w postaci kartki.

57
    Fejsa ucierpiał podczas ataku Rybalki. Serb opuszcza boisko przy pomocy służb medycznych. Będzie czekała nas zmiana.

59
    Ljubomira Fejse zastąpi Grek Andreas Samaris. Serb opuszcza boisko przy głośnym aplauzie miejscowych kibiców.

61
    Na roszadę decyduje się trener Rebrov. Tsyganowa zastąpi Besedin.

63
    Napastnicy Benfici po raz kolejny postraszyli Rudko. Tym razem bez rezultatu. Piłka pod nogami Ukraińców.

65
    Konstantino Mitroglou ruszył lewą flanką i niewiele zabrakło, a przelobowałby Rudko! Benfica stała przed świetną okazją do podwyższenia wyniku. Niestety, tylko boczna siatka.
    65. Konstantínos Mítroglou (BNF)

67
    W Lizbonie wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie! González biegnie z piłką w stronę bramki Benfici. Ederson wychodzi w stronę Paragwajczyka, wyciąga ręce po piłkę i przewraca rywala. Będziemy mieli rzut karny dla Dynamo!
    67. Derlis Gonzalez (DKY), Ederson (BNF)

68
    Júnior Moraes marnuje jedenastkę! Ederson znakomicie wyczuł intencje strzeleckie przeciwnika. Brazylijczyk rzucił się w prawy róg i okazało się to przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.
    68. Júnior Moraes (DKY), Ederson (BNF)

70
    Szalejący w ostatnich minutach Konstantinos Mitroglou schodzi z placu gry. Zastąpi go Meksykanin Raul Jiménez.
    72. Ederson może okazać się prawdziwym bohaterem Benfici. Do końca spotkania pozostało 18 minut. Sprawa wyniku wciąż pozostaje otwarta.

74
    Bujalski ruszył czym prędzej do piłki, lecz po chwili zabrzmiał gwizdek sędziego. Spalony. Ponownie jesteśmy świadkami uspokojenia gry.

76
    Druga roszada w zespole Dynamo Kijów. Boisko opuszcza Sydorczuk. W jego miejsce pojawi się Orikowski.

77
    Wysoki pressing lizbończyków, którzy mocno naciskają przyjezdnych. Piłka jak na razie nie opuszcza połowy Dynamo Kijów.

79
    Samaris wystawia nogę, czego skutkiem jest upadek Gonzaleza. Żółta kartka, można śmiało rzec, że dla odmiany, dla zawodnika Benfici.

80
    Poczarował Makarenko, dzięki czemu przyjezdni będą stali przed szansą z rzutu rożnego. Rybalka zmierza w stronę piłki, aby wyegzekwować stały fragment gry.

82
    W przeciągu ostatnich 15 minut znacznie częściej przy piłce przebywali goście. Nie zmienia to faktu, że piłkarze Dynamo nie przełożyli tego na sytuacje bramkowe.

84
    Zapowiadało się na ciekawą akcje gospodarzy. Goncalo Guedes popełnił faul w ataku, czym przerwał obiecującą akcję swojego zespołu.

86
    Strzał z dystansu ląduje w rękawicach Rudko. Benfica robi co może, ale w ich grze brakuje skuteczności i przysłowiowej kropki nad i.

88
    Dwie minuty do końca regulaminowego czasu gry. Czekają nas dwie zmiany. W zespole gości Gromow zastąpi Bujalskiego. Szkoleniowiec Benfici zdecydował się na zastąpienie zapracowanego dzisiaj Goncalo Guedesa Almeidą.

89
    Cervi próbował oczarować sztuczkami technicznymi dwóch rywali. Skończyło się na prostej stracie piłki. Na szczęście dla gospodarzy szybko udało się odzyskać straconą piłkę.

90+1
    Aż cztery minuty do końca spotkania zdecydował się doliczyć francuski arbiter. Głębokie dośrodkowanie przyjezdnych. Junior Moraes okazał się wolniejszy od dobrze dziś dysponowanego Edersona.

90+3
    Od końcowego gwizdka dzielą nas sekundy. Jeszcze próbują gospodarze, choć ich wysiłki nie są zbyt owocne. Rzut wolny nie przyniósł żadnego rezultatu.

90+3
    Na żółtą kartkę w samej końcówce załapał się Kaczeridi. W tym spotkaniu już nic się nie powinno wydarzyć. Za moment Benfica będzie mogła świętować zdobycie trzech punktów.

90+4

Po ponad 94 minutach gry Benfica Lizbona pokonuje ukraiński Dynamo Kijów różnicą jednej bramki. Kluczowy w całym spotkaniu okazał się faul Vidy, który dał gospodarzom możliwość wyegzekwowania jedenastki. Nie było to porywające spotkanie, choć zarówno jednej jak i drugiej drużynie należą się brawa za stworzenie kilku naprawdę wyśmienitych okazji.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy na pozostałe. Do zobaczenia! (22:42:49)