Besiktas – Napoli 1:1 (koniec) | Łudogorec – Arsenal 2:3 (koniec) | Basel – PSG 1:2 (koniec)
Benfica – Dynamo Kij. 1:0 (koniec) | Borussia M. – Celtic 1:1 (koniec) | Man City – FC Barcelona 3:1 (koniec)
Atletico – Rostow 2:1 (koniec) | PSV – Bayern 1:2 (koniec)
Manchester City
3:1 (1:1)
FC Barcelona
Wtorek 01.11.2016, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Liga Mistrzów UEFA • Grupa C

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy już jutro na kolejne emocje z Ligą Mistrzów! Lajfy com

Wyniki wtorkowych pojedynków.
    Wielkie zwycięstwo City na własnym obiekcie całkowicie rekompensuje porażkę z dwóch tygodni.

Cóż tu dużo mówić? Mecz był po prostu FENOMENALNY! Zwroty akcji, piękne bramki, składne i płynne akcje z obu stron boiska, czego chcieć więcej?

Pierwsza połowa należała do Barcelony, która miała dużo więcej z gry niż The Citizens, szczęście jednak uśmiechnęło się do podopiecznych Pepa Guardioli i tuż przed przerwą wyrównali stan pojedynku na 1:1. Druga odsłona należała już tylko i wyłączne do gospodarzy, którzy swoją skutecznością i ogromem motywacji strzelili jeszcze dwie bramki, Gündoğan zaliczył dublet, a jedną bramkę, notabene przepiękną ustrzelił Kevin De Bruyne z rzutu wolnego. Wydaje mi się, że dużą zasługą tego wyniku była zmarnowana setka Andre Gomesa, który w sytuacji oko w oko z Cabellero obił z całym impetem poprzeczkę. Cóż, z przebiegu spotkania do City zasłużyło na trzy punkty i tak właśnie się stało!

90+3

90+3
    Nic więcej się tutaj nie stanie, Barcelona będzie musiała uznać wyższość rywala. Wcześniej Aguero zostawił za plecami Mascherano, ale wślizg Umtitiego powstrzymał firmową akcje napastnika Manchesteru.

90+2
    A Aguero walczy o czwartego gola! Umtiti przegrał walkę właśnie z Argentyńczykiem i rzut rożny dla The Citizens.

90+1
    Trzy minuty dłużej pograją oba zespoły, tymczasem bardzo niedokładne podanie Messiego w kierunku Suareza.

90
    Za moment dowiemy się o ile dłużej potrwa to spotkanie, faulowany jeszcze Neymar, rzut wolny z lewej strony boiska.

89
    Niefrasobliwość Rafinhi i Manchester teraz od wrzutu z autu, oklaski na trybunach, nie ma się co dziwić, piękna druga połowa w wykonaniu The Citizens!

89
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Kevin De Bruyne, na boisku pojawia się Nolito.

88
    Gorąco! Suarez z lewej flanki dograł w pole karne, nie było tam żadnego z jego kolegów na zakończenie akcji, tylko wrzut z autu na wysokości pola karnego.

87
    Pep Guardiola szykuje ostatnią zmianę w swoich szeregach, Nolito intensywnie dogrzewa się przy linii bocznej, Barcelona ponownie w ataku pozycyjnym.

86
    Myślę, że właśnie tak będzie wyglądać teraz ta gra, Barcelona naciera i ma chrapkę na kontaktowego gola, ale City naprawdę, fenomenalnie gra w obronie.

85
    Ciągle Barcelona utrzymuje się przy piłce, dobrze jednak wypychają ich gospodarze i nie dają możliwości do klarownych sytuacji.

84
    Ekspresyjnie zachowuje się Pep Guardiola przy lini bocznej, Barcelona gra swoją piłkę co na pewno nie podoba się Hiszpanowi.

83
    Ponownie dośrodkowywał Neymar, ale brawa dla Silvy w obronie, chwilę później Hiszpan wyprowadził kapitalne podanie na Navasa, ale ten stracił piłkę.

82
    Leo Messi i jego strzał trafia w mur. Tylko i wyłącznie rzut rożny dla gości, który spalił na panewce, jeszcze jeden korner z drugiej strony.

Mateusz Zając

Gole: 39. Gündoğan, 51. De Bruyne, 74. Gündoğan – 21. Messi

Kartki:   11. Sterling (MAC), 60. Kolarov (MAC) – 21. Rakitić (BAR), 30. Neymar (BAR), 75. Busquets (BAR)

Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 2:2. Foule: 17:16.
    Manchester City: Caballero – Zabaleta (C), Otamendi, Stones, Kolarov – Fernandinho (61. Fernando) – Sterling (70. Navas), De Bruyne (89. Nolito), Gündoğan, Silva – Agüero.
    Zmiany: Gunn – Kompany, Clichy, Fernando, Navas, Nolito, Iheanacho.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Mascherano, Umtiti, Digne – Rakitić (62. Arda Turan), Busquets, A. Gomes (76. Rafinha) – Messi (C), L. Suárez, Neymar.
    Zmiany: Cillessen – Marlon, Denis Suárez, Arda Turan, Rafinha, Nili Perdomo, Alcácer.

Sędziowie: Viktor Kassai (Węgry)