Olimpia-Beskid – EKS Start 25:34 (koniec) | AZS Łączpol – Arka 20:28 (koniec) | Piotrcovia – Zagłębie 26:27 (koniec)
KPR J.G. – KPR G.K. 23:28 (koniec) | MKS Perła – Młyny Stoisław 30:22 (koniec)
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk
20:28 (8:15)
Arka Gdynia (K)
Sobota 05.11.2016, 17:00 • Hala AWFiS, Gdańsk • PGNiG Superliga kobiet • 9. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gorąco zapraszam na relację z meczu dziewiątej kolejki PGNiG Superligi Kobiet! W najbliższą sobotę na Hali AWFiS w Gdańsku odbędą się derby Trójmiasta! Na własnej hali Łączpol Gdańsk podejmie Vistal Gdynia. Początek spotkania już o godzinie 17:00.

Zawodniczki Vistalu po siedmiu rozegranych meczach znajdują się na szczycie tabeli z kompletem zwycięstw. Na drugiej pozycji z taką samą ilością punktów znajduje się Selgros Lublin, jednak lublinianki rozegrały jedno spotkanie więcej.

W poprzedniej kolejce gdynianki na własnej hali podejmowały KPR Jelenia Góra. Spotkanie na początku było wyrównane, jednak od dziesiątej minuty spotkania dominować zaczynały gospodynie. Do przerwy obie drużyny schodziły z wynikiem 16:8, jednak po zmianie stron bramkę za bramką dokładały zawodniczki Vistalu i ostatecznie pokonały rywalki 32:18.

Natomiast gdańszczanki po ośmiu kolejkach zajmują piątą lokatę z dorobkiem dziewięciu oczek. Dotychczas zdołały wygrać cztery spotkania, a jedno zakończyło się remisem. Do liderującego Vistalu, który rozegrał spotkanie mniej tracą pięć punktów.

Ostatnio gdańszczanki odbyły podróż do Elbląga, gdzie pokazały fantastyczną postawę. Co prawda przegrywały w pewnym momencie 11:3, jednak od 20. minuty spotkania w szczypiornistki Łączpolu wstąpiła jakby nowa energia i do przerwy było już tylko 12:10. Po zmianie stron wciąż napierały gdańszczanki, jednak w ostatnich minutach gospodynie zdołały utrzymać przewagę i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:25.

Aby przekonać się jak potoczą się losy tego niezwykle ciekawego spotkania zapraszam do śledzenia relacji już w sobotę od godziny 17:00 na portalu LAJFY COM!

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Kayumova, Chojnacka – Pasternak, Stachowska, Mazurek, Gędłek, Siódmiak, Kalska, Zukowska,Górna, Ciura, Cirjan, Lalewicz, Skonieczna, Świerczyk, Masna

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Kamińska – Janiszewska, Łabuda, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Kozłowska, Matieli, Szarawaga, Granicka, Borysławska, Uścinowicz, Macedo

Sędziowie: Kamrowski Łukasz, Godzina Damian.

Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Zarówno Vistal jak i Łączpol rozpoczęły mecz od nieudanych akcji. (0:0)
    2
    Pierwszą bramkę zdobywa Pasternak. (1:0)

4
    Kobylińska pewnie z siódmego metra. (2:2)
    5
    Siódmiak umieszcza piłkę w siatce. (3:2)
    5
    Kozłowska nie daje szans bramkarce Łączpolu. (3:3)

6
    W defensywie faulują gospodynie. (3:3)
    6
    Kozłowska mimo asekuracji rywalek zdobywa bramkę. (3:4)
    7
    Długie podanie do Janiszewskiej, która pokonuje Kayumovę. (3:5)
    7
    Powtórka akcji i znowu trafia Janiszewska. (3:6)

8
    Gapska posyła długie podanie do uciekającej Stanulewicz, z bramki wychodzi Kayumova, która przejmuje piłkę. (3:6)
    8
    Zmniejsza straty Świerczek. (4:6)

9
    Niecelne podanie zawodniczki Vistalu. (4:6)

9
    Udana interwencja Gapskiej. (4:6)

10
    Z drugiej strony boiska dobrze broni także Kayumova. (4:6)
    10
    Siódmiak przerzuca piłkę nad Gapską i trafia do siatki. (5:6)

11
    Niecelne podanie Kozłowskiej, piłka dla gdańszczanek. (5:6)
    11
    Wyrównuje Siódmiak! (6:6)

11
    Timeout dla gości. (6:6)

12
    W ataku faulowała jedna z zawodniczek Vistalu. (6:6)
    13
    Masna atomowym rzutem pokonuje Gapską. (7:6)

15
    Dwie minuty kary dla Górnej. (7:6)
    15
    Przełamanie gości, dzięki bramce Szarawagi. (7:7)
    16
    Prowadzenie Vistalowi daje Szarawaga. (7:8)

17
    W pełnym składzie Łączpol. (7:8)
    18
    Ze skrzydła trafia Stanulewicz. (7:9)

18
    Sam na sam z Kayumovą wychodzi Janiszewska. Górą w tej akcji bramkarka gospodyń. (7:9)
    19
    Janiszewska przejmuje piłkę i tym razem pokonuje Kayumovę. (7:10)
    19
    Odpowiada Siódmiak. (8:10)
    20
    Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki po rzucie Kobylińskiej. (8:11)

20
    Dwie minuty kary dla Cirjan. (8:11)

21
    Timeout dla gospodarzy. (8:11)
    21
    Ze skrzydła kolejną bramkę zdobywa Stanulewicz. (8:12)

22
    Wykluczona zostaje Kobylińska. (8:12)

22
    W pełnym składzie gdańszczanki. (8:12)

23
    Niecelne podanie Macedo i od bramki Kayumova. (8:12)

24
    W słupek trafia jedna z zawodniczek Łączpolu. (8:12)

25
    Niecelny rzut w wykonaniu Siódmiak. (8:12)
    27
    Stanulewicz ponownie trafia ze skrzydła. (8:13)
    28
    Macedo umieszcza piłkę w siatce. (8:14)

28
    Ponad bramką rzuca Siódmiak. (8:14)
    29
    Rzut Skoniecznej blokują rywalki, przejmuje Janiszewska, która po sprincie pokonuje Kayumovę. (8:15)

29
    Timeout dla gospodarzy. (8:15)

30
    Pierwsza połowa skończona. (8:15)

Mecz rozgrywany jest dzisiaj w dobrym tempie, początek spotkania był wyrównany. Najpierw na trzybramkowe prowadzenie wysunęły się zawodniczki Vistalu, jednak szybko z nawiązką odrobiły gospodynie. Od mniej więcej piętnastej minuty na parkiecie dominowały gdynianki, a szczypiornistki Łączpolu od tego czasu ani razu nie pokonały Gapskiej. Aby pomyśleć o odrobieniu strat gospodynie muszą zacząć grać lepiej w ataku.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (8:15)

31
    W słupek po zmianie stron trafia Mazurek. (8:15)

32
    Kolejny raz słupek bramki obijają gospodynie. (8:15)
    33
    Szarawaga zdobywa pierwszą bramkę po zmianie stron. (8:16)

34
    W ataku faulują goście. (8:16)

34
    Dwie minuty kary dla Ciury. (8:16)
    34
    Kobylińska wykorzystuje rzut karny. (8:17)

35
    Zablokowany rzut Żukowskiej. (8:17)
    35
    Przełamanie gospodyń. Pierwszą bramkę od dwudziestu minut zdobywa Żukowska. (9:17)
    36
    Szybka odpowiedź Kozłowskiej. (9:18)
    36
    Po szybkim ataku do siatki trafia Łabuda. (9:19)
    37
    Siódmiak mocnym rzutem pokonuje Gapską. (10:19)

37
    Ukarana zostaje Mazurek. (10:19)
    37
    Kobylińska z siódmego metra przelobowała Kayumovę. (10:20)

37
    Timeout dla gospodarzy. (10:20)
    38
    Kalska umieszcza piłkę w bramce. (11:20)

42
    Kalska trafia między słupkiem a Kordowiecką. (13:22)

45
    Piłkę przejmują gospodynie, chwilę później niecelne podanie do Stachowskiej i znowu atakują goście. (14:23)

49
    Siódmiak zdobywa swoją dziewiątą bramkę podczas dzisiejszego spotkania. (16:23)

50
    Dwie minuty kary dla Kozłowskiej. (16:23)
    50
    Kalska wykorzystuje rzut karny. (17:23)
    51
    Kobylińska z siódmego metra. (17:24)
    51
    Kolejny rzut karny na bramkę zamienia Kalska. (18:24)

55
    Długie podanie do Urbaniak, która zamienia je na bramkę. (18:27)

58
    Cirjan umieszcza piłkę w siatce. (20:27)
    59
    Kobylińska zdobywa bramkę z rzutu karnego. (20:28)

Koniec meczu. (20:28)

Po zmianie stron oglądaliśmy bardziej wyrównane spotkanie. W końcu w ataku lepiej zagrały gospodynie, jednak strata z pierwszej połowy okazała się nie do odrobienia. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 20:28. Zawodniczki Vistalu odnoszą ósme zwycięstwo i wciąż pozostają niepokonane na czele tabeli. Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY COM! (18:28:49)

Maciej Jędrzejczyk

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Kayumova, Chojnacka – Pasternak, Stachowska, Mazurek, Gędłek, Siódmiak, Kalska, Żukowska,Górna, Ciura, Cirjan, Lalewicz, Skonieczna, Świerczyk, Masna
    Arka Gdynia (K): Gapska, Kordowiecka, Kamińska – Janiszewska, Łabuda, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Kozłowska, Matieli, Szarawaga, Granicka, Borysławska, Uścinowicz, Macedo

Sędziowie: Kamrowski Łukasz, Godzina Damian