Pescara – Empoli 0:4 (koniec) | Chievo – Juventus 1:2 (koniec) | Genoa – Udinese 1:1 (koniec)
US Palermo – AC Milan 1:2 (koniec) | Sassuolo – Atalanta 0:3 (koniec) | Fiorentina – Sampdoria 1:1 (koniec)
Inter – Crotone 3:0 (koniec) | AS Roma – Bologna 3:0 (koniec)
Chievo Verona
1:2 (0:0)
Juventus FC
Niedziela 06.11.2016, 15:00 • Marc'Antonio Bentegodi, Verona • Włoska Serie A • Runda 12

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na pozostałe relacje na portalu lajfy.com (16:59:41)
    Nie było łatwo, ale kolejne zwycięstwo Juventusu stało się faktem!

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały na bramkę: 7:13.
    Strzały niecelne: 5:7.
    Rzuty rożne: 2:4.
    Spalone: 1:3.
    Faule: 12:19.

O ile w pierwszej połowie nie działo się wiele, o tyle druga odsłona meczu była pełna emocji. Mieliśmy bramki, rzut karny, mnóstwo żółtych kartek i znacznie szybsze tempo meczu. Juventus wygrywa zasłużenie i umacnia się na prowadzeniu w tabeli. Chievo przegrywa drugi mecz w tym sezonie na własnym stadionie.

90+5

90+4
    Jeszcze ostatni zryw Chievo, ale nie przyniósł korzyści w postaci dobrej sytuacji bramkowej.

90+3
    Rzut wolny wykonuje Pjanić i Sorrentino zmuszony jest do wybicia piłki na korner. Wrzutka Pjanicia z rzutu rożnego zakończona niecelnym strzałem głową Stuaro.
    90+2. Pjanić ponownie świetnie uderza z rzutu wolnego. Sorrentino ratuje zespół przed utratą trzeciego gola.

90+2
    Cacciatore fauluje Mandżukicia tuż przed 16-stką i ogląda żółtą kartkę. Rzut wolny.

90+1
    Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy.
    90. Znakomity rajd Cuadrado i fatalne wykończenie akcji.

90
    Juan Cuadrado mijał obrońców jak tyczki i wdarł się w pole karne. Niesamowita akcja Kolumbijczyka, ale wykończenie kiepskie. Uderza obok bramki Sorrentino.

88
    Rzut rożny dla gości wykonuje Pjanić, lecz Stuaro faulował Cacciatore.
    87. Stuaro nie wykorzystał 100% okazji na gola!

87
    Stefano Stuaro powinien zdobyć bramkę na 3:1. W sytuacji sam na sam z Sorrentino uderza wysoko nad bramką.

86
    Gracze "Starej Damy" stosują mocny pressing i łatwo przejmują piłkę na połowie rywala.

85
    Chievo utrzymuje się w posiadaniu piłki, ale Hetemaj przyjmuje futbolówkę ręką po jednym z zagrań partnerów z zespołu.

84
    Ostatnia zmiana także u gospodarzy. Za Floro Floresa pojawia się na murawie Roberto Inglese.

84
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Stephan Lichtsteiner, na boisku pojawia się Dani Alves.

83
    de Guzman za faul na Hernanesie zarobił kartkę.

82
    Posiadanie futbolówki 59 do 41% na korzyść Juventusu. Dużo walki w środku pola.

80
    Stuaro fauluje rywala i ogląda żółty kartonik.

80
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Gonzalo Higuaín, na boisku pojawia się Patrice Evra.

79
    Pellissier fauluje przeciwnika. Rozpocznie Juventus.
    77. Pjanic autorem pięknego trafienia na 2:1!

76
    Druga zmiana u gospodarzy. Schodzi Birsa, w jego miejsce pojawia się de Guzman.
    75. Miralem Pjanić (JUV) - 1:2

75
    Gol dla Juventusu!
    Do rzutu wolnego podchodzi MIRALEM PJANIĆ i pięknym bezpośrednim strzałem w okienko pokonuje bramkarza gospodarzy. Juve znów na prowadzeniu!

74
    Spolli pociąga za koszulkę Pjanicia. Rzut wolny tuż za polem karnym Chievo.

73
    Zwiększyło się tempo rozgrywania tego spotkania. Akcję co chwilę przenoszą się z jedną na drugą połowę boiska.

72
    Birsa nieprzepisowo zatrzymywał Hernanesa i stały fragment dla turyńskiej drużyny. Juventus szybko stracił futbolówkę.

70
    Benatia fauluje Pellisiera na własnej połowie. Dośrodkowanie Birsy ze stałego fragmentu i Lichsteiner zażegnuje niebezpieczeństwo.

69
    Przez moment gra była wstrzymana, bowiem pomoc medyczna musiała zostać udzielona Nicolasowi Spolliemu.

68
    Niezła dwójkowa akcja Cuadrado z Pjaniciem, ale ostatecznie Kolumbijczyk na spalonym.

67
    Zagranie crossowe w wykonaniu Pjanicia, ale dobra interwencja Gobbiego.
    66. Pellissier daje remis Chievo.

66
    Gol dla Chievo!
    Rzut karny wykonuje sam poszkodowany SERGIO PELLISIER i pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki pokonuje Buffona, który rzucił się w przeciwnym kierunku. Fantastyczne wejście tego zawodnika!

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Stephan Lichtsteiner (Juventus Turyn).
    65. Stephan Lichtsteiner (JUV)

65
    Lichsteiner przewraca w polu karnym Pellisiera. Będzie rzut karny!
    64. Strzał Pellisiera i kapitalna obrona Buffona!

64
    Wrzutka Hetemaja z lewej strony boiska. Zamieszanie w polu karnym Juve i przed znakomitą szansą stanął Sergio Pellissier. Jego uderzenie fantastycznie obronił Buffon.

63
    Antonio Floro Flores znalazł się na pozycji spalonej.

62
    Korner dla "Starej Damy". Alex Sandro wrzuca piłkę, ale wybija Pellissier. Poprawka Pjanicia kompletnie nieudana.

61
    Ładna indywidualna akcja Higuaina i jego strzał w polu karnym został zablokowany.
    61. Okazja dla Higuaina.

61
    Zmiana w drużynie Chievo Verona: z boiska schodzi Mariano Izco, na boisku pojawia się Sergio Pellissier.

60
    Wrzutka Birsy, ale Floro Flores uderza głowo wysoko nad bramką rywala.

59
    Faul Mandżukicia na Gobbim. Wrzutka Birsy z rzutu wolnego, ale Buffon przechwytuje to zagranie.

58
    Castro nieprzepisowo zatrzymywał Mandżukicia w okolicach linii środkowej boiska na połowie zespoły z Turynu.

57
    Mariano Izco fauluje Alexa Sandro. Rzut wolny dla gości.

55
    Posiadanie piłki: 37- 63%
    54. Mandżukić daje prowadzenie Juventusowi.

53. Mario Mandžukić (JUV) - 0:1

53
    Akcja prawą stroną. Cuadrado podał prostopadłą piłkę w pole karne do MARIO MANDŻUKICIA, a Chorwat pewnym strzałem pokonał Sorrentino.

52
    Na minimalnym spalonym Mario Mandżukić.

51
    Lepszy początek drugiej połowy w wykonaniu Chievo. Bardzo niecelny strzał z dalekiego dystansu oddał Radovanović.

50
    Dośrodkowanie z prawej strony boiska w wykonaniu Izco, a uderzenie głową Floro Floresa przechodzi nad poprzeczką Buffona.

49
    Wrzutka Birsy z rzutu wolnego, lecz Radovanović faulował w walce o piłę Benatię.

48
    Hetemaj urwał się Cuadrado. Kolumbijczyk próbował ratować sytuację i brzydko faulował rywala.

47
    Strata Juve w środku pola i szybko do ataku ruszają piłkarze z Werony.

46
    Oba zespoły bez zmian, choć intensywnie rozgrzewał się m.in. Claudio Marchisio. Andrea Barzagli, który opuścił murawę już w 5. minucie z powodu kontuzji najprawdopodobniej ma zwichnięty bark.

46
    Do przerwy bez goli w Weronie.

Do przerwy bezbramkowy remis, ale większe szanse na bramkę mieli piłkarze Juventusu. Goście nie grają porywającego futboli i mogą mieć pretensje tylko do siebie, że nie zdołali strzelić bramki. Brakuje precyzji w ich zagraniach. Posiadanie piłki 66 do 34% na korzyć "Starej Damy", w strzałach na bramkę równie lepszy Juventus – 8:2 (w tym 2:0 w celnych uderzeniach).

45+4

45+4
    Gonzalo Hiugain złapany na spalonym.

45+3
    Radovanović fauluje Cuadrado i otrzymuje żółtą kartkę. Rzut wolny dla gości.

45+2
    Akcja lewą stroną w wykonaniu piłkarzy Chievo zakończona stratą i kontra Juventusu.

45+1
    Trzy minuty doliczył arbiter do pierwszej połowy.

45
    Szybki atak w wykonaniu "Latających Osłów" z Werony, ale Birsa po sprincie wyszedł z piłką na aut.

44
    Posiadanie piłki: 34% – 64%
    43. Gonzalo Higuaín (JUV)

43
    Rzut rożny dla "Starej Damy". Strzał z woleja zza pola karnego w wykonaniu Stuaro nie zmierza w światło bramki.

42
    Wrzutka Alexa Sandro i przed świetną szansą na bramkę stanął Higuain. Jego uderzenie obronił bramkarz Chievo.

41
    Wrzutka Birsy wychodzi na aut.

40
    Alex Sandro faulował rywala na własnej połowie i następnie długo nie zgadzał się z tą decyzją tłumacząc coś liniowemu. Sędzia główny dał kartkę zawodnikowi Juve.

39
    Z bardzo daleka piekielnie mocny strzał oddał Cuadrado. Bramkarz nie musiał interweniować, ponieważ uderzenie dalekie od zamierzonego celu.

38
    Strzał z dystansu w wykonaniu Hernanesa, ale Sorrentino bez najmniejszych problemów wyłapuje to uderzenie.
    36. Kolejne niecelne uderzenie chorwackiego napastnika Juve.

36
    Dośrodkowane Alexa Sandro z lewego sektora boiska. Główkuje Mandżukić, ale uderzenie jest niecelne.

35
    Dużo nerwowości wkradło się w poczynania zespołów i przez to sporo fauli.

34
    Szybsza gra Juventusu i gracze z Werony zaczynają się gubić. Druga żółta kartka w tym meczu po faulu Gobbiego na Cuadrado.

33
    Birsa próbuje zagrywać na wolne pole, ale został zablokowany przez obrońcę.

32
    Rzut wolny dla Juve. Wrzutka Pjanicia, ale Benatia faulował w ataku Cacciatore.

31
    Żółtą kartkę otrzymuje Dario Dainelli (Chievo Verona).

29
    Mariano Izco zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale strzał daleki od ideału i rozpocznie Buffon.
    28. Mandżukić nie wykorzystał swojej szansy na gola.

28
    Długie zagranie crossowe z prawej strony boiska do Mario Mandżukicia. Ten uwolnił się obrońcy i oddał niecelny strzał z pola karnego. Juventus coraz śmielej atakuje.

27
    Stefano Stuaro posłał piłę w pole karne, ale jedne z obrońców przeciął to zagranie dobrą interwencją.

26
    Wrzutka Pjanicia z lewej strony boiska ze stałego fragmentu i główka Hernanesa ląduje na aucie. Rozpocznie bramkarz.

25
    Mocne wejście Castro w nogi Stuaro. Rzut wolny dla "Starej Damy".

24
    Gracze Juve długo konstruują swą akcje na połowie zespołu z Werony.

23
    Dośrodkowanie Birsy z lewego narożnika i do główki najwyżej wyskoczył Spolli. Gracz Chievo oddał niecelny strzał na bramkę gości i Buffon nie musiał nawet interweniować.

22
    Cacciatore wrzuca piłkę z lewej strony boiska i Lichsteiner interweniuje na rzut rożny.

21
    Dużo gry w środku pola, która nie przekłada się na żadne konkretne akcje po obu stronach boiska.

20
    Gra zatrzymana. Floro Flores ucierpiał w starciu z Lichsteinerem.

19
    Niewiele emocji i dobrych sytuacji bramkowych jak na razie w tym meczu.

18
    Posiadanie piłki 62 do 38% dla Juventusu.

17
    Najpierw strzał Hernanesa został zablokowany, a następnie uderzenie Alexa Sandro zza pola karnego było bardzo niecelne.

16
    Cacciatore nieprzepisowo zatrzymywał Cuadrado i stały fragment dla zespołu z Turynu.

15
    Goście długo rozgrywają piłkę na połowie Chievo. Najpierw akcja prawą stroną, potem przerzucenie na drugą stronę, ale gospodarze dobrze ustawiają się w defensywie.

13
    Mariano Izco przyjmował futbolówkę ręką i od rzutu wolnego na własnej połowie wznowią gracze "Starej Damy",

12
    Higuain wykorzystał błąd Birsy i przejął piłkę na połowie rywala. Po kilkumetrowym sprincie oddał strzał na bramkę, ale został zablokowany przez obrońcę.

11
    Początek meczu nie przysporzył zbyt wielu emocji. Juventus gra bardzo zachowawczo.

10
    Cuadrado brzydkim wślizgiem fauluje Hetemaja. Sędzia bardzo pobłażliwy, to mogła być żółta kartka.

9
    Posiadanie piłki to 77 do 23% na korzyść gospodarzy.

8
    Gra wznowiona. Już atak pozycyjny graczy z Turynu.

7
    Chievo rozgrywa piłkę na połowie gości. Znów ucierpiał gracz Juve. Na murawie leży Stuaro, ale w tym wypadku obyło się bez konsekwencji w postaci kontuzji.

6
    Dość długo trwała przerwa. Sędzia z pewnością doliczy co najmniej 3-4 minuty do regulaminowego czasu pierwszej odsłony.

5
    Leonardo Bonucci wszedł za pechowo kontuzjowanego Barzagliego.

3
    Barzagli bardzo niefortunnie upadł na rękę i opuści boisko na noszach. Już gotowa zmiana.

2
    Andrea Barzagli leży na murawie, gdyż ucierpiał przy okazji rzutu rożnego. Służby medyczne udzielają mu pomocy.

1
    Rozpoczął Juventus. Gospodarze szybko wywalczyli rzut rożny już w pierwszej minucie.

1

Chievo Verona: Sorrentino – Izco, Spolli, Dainelli, Gobbi, Cacciatore – L. Castro, Radovanović, P. Hetemaj – Floro Flores, Birsa.
    Rezerwowi: Confente, Seculin – Cesar, Bastien, de Guzmán, Costa, Frey, Gamberini, Inglese, Parigni, Pellissier, Sardo.

Juventus Turyn: Buffon – Lichtsteiner, Benatia, Barzagli – Cuadrado, Sturaro, Hernanes, Pjanić, Aléx Sandro – Mandžukić, Higuaín.
    Rezerwowi: Audero Mulyadi, Neto – Dani Alves, Bonucci, Evra, Kean, Rugani, Lemina, S. Khedira, Marchisio.

Sędzia: Paolo Valeri.

Początek meczu o godzinie 15:00. Chwilę wcześniej poinformujemy o wyjściowych zestawieniach. Spotkanie poprowadzi sędzia Paolo Valeri. Bądźcie Państwo z nami!
    Paolo Valeri poprowadzi niedzielne spotkanie Chievo - Juventus.

Dłuższa lista nieobecnych zawodników w starciu Chievo – Juventus jest po stronie gości. Nie wystąpią: Bonucci, Chiellini, Pjaca, Dybala oraz Pjanić. W zespole Chievo nie zagrają Cesar oraz Meggiorini.

Po raz ostatni obie ekipy zagrały ze sobą ponad 9 miesięcy temu. Wówczas 31 stycznia 2016 roku Juventus rozbił w Weronie Chievo 4:0, natomiast w Turynie padł remis 1:1.
    Alex Sandro to ważna postać w zespole Juventusu jeśli chodzi o kreowanie sytuacji bramkowych.

Piłkarze Juventusu są liderem włoskiej ekstraklasy. Na własnym stadionie odnieśli komplet zwycięstw, natomiast na wyjazdach przegrali dwa spotkania w Mediolanie (z Interem oraz Milanem). Gracze "Starej Damy" mają w dorobku 27 punktów, co stanowi cztery "oczka" przewagi nad drugą AS Romą. Tydzień temu zespół z Turynu pokonał u siebie Napoli 2:1. Przed kilkoma dniami gościli francuski Olympique Lyon w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów i w tym spotkaniu padł remis 1:1.

Chievo Verona spisuje się poprawnie w tegorocznych rozgrywkach. Aktualnie zajmuje 11. miejsce w tabeli z 15 punktami na koncie. Przegrali na własnym stadionie tylko raz – z ekipą AC Milan (1:3). Trzeba jednak zwrócić uwagę, iż zespół ten nie wygrał od czterech kolejek. (Ostatni raz 1 października z Pescarą). W minionej kolejce gracze z Werony okazali się gorsi od zamykającego tabelę zespołu Crotone (0:2).

Zapraszam na relację z meczu 12. kolejki włoskiej Serie A. W Weronie drużyna Chievo podejmować będzie Juventus Turyn. Początek meczu o godzinie 15:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Krystian Kocerba

Gole: 66. Pellissier (kar.) – 53. Mandžukić, 75. Pjanić

Kartki:   31. Dainelli (CHV), 34. Gobbi (CHV), 45+3. Radovanović (CHV), 83. de Guzmán (CHV), 90+2. Cacciatore (CHV) – 40. Aléx Sandro (JUV), 48. Cuadrado (JUV), 65. Lichtsteiner (JUV), 80. Sturaro (JUV)

Strzały celne: 7:13. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 1:3. Foule: 12:19.
    Chievo Verona: Sorrentino – Izco (61. Pellissier), Spolli, Dainelli, Gobbi, Cacciatore – L. Castro, Radovanović, P. Hetemaj – Floro Flores (84. Inglese), Birsa (76. de Guzmán).
    Zmiany: Confente, Seculin – Cesar, Bastien, de Guzmán, Costa, Frey, Gamberini, Inglese, Parigni, Pellissier, Sardo.

Juventus FC: Buffon – Lichtsteiner (84. Dani Alves), Benatia, Barzagli (5. Bonucci), Aléx Sandro – Sturaro, Hernanes, Pjanić – Cuadrado, Mandžukić, Higuaín (80. Evra).
    Zmiany: Audero Mulyadi, Neto – Dani Alves, Bonucci, Evra, Kean, Rugani, Lemina, S. Khedira, Marchisio.

Sędziowie: Paolo Valeri