Ruda Śląska – Pyskowice 7:4 (koniec) | Rzeszów – Nowiny 3:0 (koniec) | Tychy – Słomniki 4:3 (koniec)
Brzeg – Komprachcice 4:4 (koniec)
Gwiazda Ruda Śląska
7:4 (4:1)
FC Remedium Hybryd Pyskowice
Niedziela 06.11.2016, 17:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa im. Rudzkich Olimpijczyków • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 7

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy na pozostałe, do zobaczenia! (18:34:09)

Gwiazda Ruda Śląska po ciekawym pojedynku pokonuje FC Remedium Hybryd Pyskowice 7:4. Ogrom bramek, wiele ciekawych sytuacji i niejeden zwrot akcji. Takie spotkania ogląda się z czystą przyjemnością.

39:54
    Ostatnie sekundy. Goście wciąż grają z lotnym bramkarzem. Za chwilę końcowa syrena.

39:34
    Pyskowiczanie dochodzą do głosu. Miozga niecelnie z odległości trzech metrów. Ponad poprzeczką.

39:03
    Rozpoczęła się ostatnia minuta gry! Waszka wybija i niewiele brakowało, a trafiłby do pustej bramki. Tylko jęk zawodu. Gwiazda może powoli świętować komplet punktów.

38:50
    Osamotniony Górny walczył z dwójką przeciwników. Strata na połowie rywala.

38:21
    Miozga próbował szybko zagrać do przodu. Głową wybił piłkę Jagodziński.

37:54
    Gwiazda oddala zagrożenie poprzez wybicie. Misiak od bramki. Przyjezdni muszą budować akcję od początku.

37:42
    Czas na życzenie trenera FC Remedium Pyskowice. Do końca spotkania pozostały 2 minuty i 18 sekund. Różnica trzech bramek wydaje się nie do przeskoczenia. Zapewne Gwiazda skupi się na defensywie, bowiem pyskowiczanie natrętnie uderzają na bramkę rywala.

37:09
    Nieudany kontratak gospodarzy. Ponownie do głosu dochodzą goście, lecz tylko na chwilę. Pomiędzy słupki Remedium wraca Lubczyński.

36:30
    Waszka broni strzał z lewej flanki. Piłka cały czas pod nogami gości. Miozga górnym podaniem znajduje Misiaka, który niecelnie uderza głową.

35:47
    Rudzianie w defensywie. Misiak w roli bramkarza wychodzącego. Nic nie powinno zabrać trzech "oczek" miejscowym. Poukładana gra i zwarte szyki obronne powinny być kluczem do sukcesu.

35:19
    Gol dla Remedium!
    ANDRIJ SOWJAK pokonuje goalkeepera Gwiazdy uderzeniem z ostrego kąta. Pyskowiczanie wciąż tracą trzy bramki do gospodarzy.

35:09
    Misiak do Brysza. Zawodnik Remedium próbował przemycić piłkę na bliższy słupek. Tylko rzut rożny dla przyjezdnych.

34:31
    Uderzył Misiak. Piłka musnęła Waszkę, jednak po drodze zahaczył o nią ręką Górny.

34:09
    Misiak w roli bramkarza lotnego, Dubiel schodzi na środek i trafia prosto w Waszke. Gospodarze są coraz bliżej trzech punktów w ligowej tabeli.

33:28
    Przyjezdni próbują wyjść obronną ręką. Miozga przerzuca na drugie skrzydło do Górnego. Górny próbuje ruszyć z akcją, na co błyskawicznie reaguje Jagodziński.

32:50
    Znowu było gorąco! Miozga ratuje swój zespół przed startą bramki. Pusta siatka stała otworem. Dobitka i piłka przelatuje ponad poprzeczką. Na nudę absolutnie nie możemy narzekać!

32:30
    Miozga przy piłce. Podanie do Górnego, lecz ten się myli. Piłka dla Gwiazdy.

32:15
    Misiak w roli bramkarza wychodzącego. Ofensywa gości trwa w najlepsze. Dobrze bronią się gospodarze.

31:30
    Gol dla Gwiazdy!
    Oko za oko, ząb za ząb! DANIEL JAGODZIŃSKI zdobywa kuriozalną wręcz bramkę. Radość gości z kolejnego trafienia szybko została zmącona. Po zamieszaniu piłka w spokojnym tempie trafia do bramki przyjezdnych. Wściekły jest Marcin Brysz, który nie zdołał wślizgiem wybić toczącej się piłki.

31:14
    Przyjezdni rozpoczęli grę z bramkarzem wychodzącym. Taktyka Remedium przynosi pozytywny efekt. MARCIN BRYSZ pokonuje zdezorientowanego Waszke.

30:40
    Szanse gości maleją z minuty na minutę. Do końcowej syreny pozostało niespełna 10 minut. Pyskowiczanie muszą odrobić stratę czterech bramek. Wydaje się to być arcytrudnym zadaniem.

30:09
    Rzut wolny dla Remedium z najbliższej odległości. Miozga przymierza. Minimalnie ponad poprzeczką.

29:30
    Rudzianie idą za ciosem. Mocne uderzenie na środek broni Lubczyński, Rymanowski dla pewności wybija piłkę z dala od własnego pola karnego.

29:18
    Rymanowski z dystansu. Niedługo trwała akcja gości. Piłka wraca pod nogi zawodników Gwiazdy i po kilku sekundach miejscowych czeka corner.

28:37
    Przyjezdni w nadziei na odrobienie strat. Waszka czym prędzej wybija poza własną połowę. Od linii bocznej wznowią pyskowiczanie.

27:48
    Opeldus traci piłkę na połowie rywala. Pyskowiczanie nie ruszają z atakiem. Wycofanie do Miozgi.

27:19
    Piasecki do Opeldusa, a ten zagrywa na pamięć za swoje plecy. Wyglądało imponująco, zabrakło dokładności i synchronizacji.

26:55
    Dubiel sprawia, że goście mają na swoim koncie pierwsze przewinienie. Faulowany na własnej połowie był Daniel Jagodziński.

26:16
    Faul na linii pola karnego. Miozga do Owczarka, a ten uderza w stronę Waszki. Nie daje się pokonać goalkeeper miejscowych.

25:58
    Próba Górnego z prawej flanki. Tylko rzut rożny. Pyskowiczanie zdecydowanie lepiej radzą sobie w drugiej części spotkania.

25:23
    Spore zamieszanie na połowie Remedium. Lubczyński wychodzi do piłki, lecz broni na raty. W porę przychodzi odsiecz w postaci kolegów z zespołu.

24:50
    Waszka przerzuca ciężar gry na lewe skrzydło. Nie zdołał przejąć piłki Piasecki. Strata gospodarzy.

24:18
    Piasecki z lewego skrzydła. Mocne, pewne uderzenie. Corner dla gospodarzy.

24:10
    Z dystansu uderzał Rymaszewski. Waszka nie zdołał należycie chwycić piłki, który przemknęła pomiędzy jego nogami. Na całe szczęście dla goalkeepera Gwiazdy nie było w pobliżu żadnego z rywali.

23:25
    Automatyczna odpowiedź miejscowych! JAKUB NALEŚNIK rewanżuje się za stratę bramki. Gospodarze są dziś nie do zatrzymania.

23:13
    Pyskowiczanie odrabiają straty. DARIUSZ RYMASZEWSKI wykorzystał chaos pod bramką Waszki i okazał się nieco szybszy od defensora.

22:30
    Uderzenie z rzutu wolnego Miozgi nie było tak owocne jak w pierwszej części gry. Futbolówka odbija się od Jagodzińskiego.

22:27
    Jagodziński zahaczył o nogi rywala. Pierwsze przewinienie w tej części spotkania po stronie Gwiazdy Ruda Śląska. Miozga bierze na celownik Waszkę.

21:50
    Próba Owczarka. Niecelnie. Goście robią co mogą, lecz ich wysiłki przy aktualnej dyspozycji Gwiazdy wyglądają mizernie.

21:37
    Nastrój w drużynie Remedium został błyskawicznie obniżony. DANIEL JAGODZIŃSKI mija bramkarza i z ostrego kąta trafia do bramki Lubczyńskiego.

20:58
    Owczarek próbował minąć dwóch rywali przy linii bocznej. Drugi z graczy Gwiazdy nie pozwolił na kontynuowanie tego rajdu. Miejscowi mieli problemy z zatrzymaniem rozpędzonego Owczarka.

20:49
    Gielza wycofuje do Waszki, a ten wysyła piłkę na drugą połowę parkietu. Bronią się pyskowiczanie.

20:20
    Drugą część gry zaczynają przyjezdni. Miozga przerzuca piłkę na drugą połowę. Szybko odzyskuje posiadanie Gwiazda.

20

Sporo emocji, lekka doza zwrotów akcji i... powrócimy po przerwie.

Po 20 minutach gry gospodarze pewnie prowadzą różnicą trzech bramek. W zespole Gwiazdy zrobiło się naprawdę gorąco w okolicach 17 minuty, kiedy to bramkę kontaktował strzelił Mirosław Miozga, a na liczniku miejscowych pojawił się piąty faul. Doświadczenie i pomysł na grę rudzian sprawiły, że ekipa z Halemby nie tylko uniknęła kary w postaci przedłużonego rzutu karnego, ale zdołała strzelić kolejne dwie bramki.

20

19:50
    Spokojnie grają gospodarze, którzy najwyraźniej chcą uniknąć kolejnego przewinienia. Za kilka sekund koniec pierwszej połowy. Tu już nic się nie powinno wydarzyć.

19:36
    SEBASTIAN GIELZA po raz drugi wpisuje się na listę strzelców i zamyka usta pyskowiczanom. Sytuacja gości z minuty na minutę się pogarsza.

19:07
    Wycofanie do Waszki. Odważnie podchodzi Rymanowski. Waszka wybija, trafia w zawodnika gości i za moment wznowi od własnej bramki.

18:40
    Gwiazda nie odpuszcza i idzie za ciosem. Pyskowiczanie znowu muszą cofać się na własną połowę.

18:16
    Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie! MICHAŁ HYŻY postawił na indywidualną akcję lewym skrzydłem i dopiął swego. Piłka uderzona na dłuższy słupek odbija się od jego wewnętrznej strony i wpada do siatki.

18:07
    W roli głównej ponownie Aleksander Waszka! Bramkarz z Rudy Śląskiej broni swój zespół przed stratą drugiej bramki. Niezwykle czujny między słupkami jest goalkeeper lidera I ligi.

17:55
    Rozkręcają się gracze FC Remedium. Brysz czarował pod polem karnym i ostatecznie wywalczył piłkę dla swojego zespołu.

17:15
    Miozga po raz drugi popisuje się swoimi umiejętnościami! Genialne uderzenie na prawy słupek broni Aleksander Waszka, który dokładnie śledził tor lotu piłki.

17:13
    Piąty faul na koncie Gwiazdy! Czyżby mecz zaczynał zmieniać swoje oblicze? Końcówka może należeć do przyjezdnych.

16:54
    Fenomelane uderzenie z rzutu wolnego MIROSŁAWA MIOZGI. Bez najmniejszych szans był Aleksander Waszka. Niezwykle dopracowany strzał trafił prosto pod poprzeczkę.

16:53
    Timeout na życzenie szkoleniowca FC Remedium. Gwiazda jest na najlepszej drodze po trzy punkty do ligowej tabeli. Jedynym problemem miejscowych mogą być cztery faule na koncie.

16:53
    Miejscowi przekraczają swoje uprawnienia po raz czwarty. Pyskowiczan czeka rzut wolny. Do bramki Waszki około 10 metrów.

16:41
    Błyskawicznie odpowiadają zawodnicy z Rudy Śląskiej. Kontratak, podanie na dalszy słupek, a tam czeka już DANIEL JAGODZIŃSKI, który dobija piłkę z najbliższej odległości.

16:27
    Pyskowiczanie zaczynają naciskać na Gwiazdę. Szybka akcja i corner. Pierwszy raz w tym spotkaniu gospodarze muszą cofnąć się pod samą bramkę.

15:42
    Gra się wyostrza i nabiera jeszcze szybszego tempa. Kilka chwil wcześniej Gwiazda dołożyła na swoje konto trzecie przewinienie. Lekkim pressingiem wychodzą goście. Czyżby zadyszka miejscowych?

14:58
    Odpowiadają goście. Miozga bardzo dobrze przymierzył z okolicy linii bocznej. Waszka wyciągnął ręce ponad poprzeczkę. Wyglądało doprawdy groźnie.

14:23
    Drugi gol dla Gwiazdy wisiał w powietrzu. Genialne zgranie Gielzy na środek pola karnego. Napastnik z Rudy Śląskiej złapał na radar zawodnika z Pyskowic i trafił prosto w jego nogi.

13:58
    Zespół FC Remedium nie ma dzisiaj możliwości swobodnej gry. Rymanowski chciał przyspieszyć akcję, lecz skończyło się na wycofaniu do Owczarka.

13:41
    Nieco ponad 10 sekund później Gwiazda odpłaca się tym samym. Drugie przewinienie na koncie miejscowych.

13:30
    Drugi faul gości. Z rzutu wolnego uderzał Daniel Jagodziński, lecz piłka odbiła się od stopy rywala i opuściła plac gry.

12:30
    Bronią się goście. Rymanowski wślizgiem wybija piłkę poza linię boczną i zatrzymuje akcję gospodarzy. Pyskowiczanie mają kilka sekund na zaczerpnięcie wdechu.

11:55
    Nie zwalniamy tempa. Gwiazda wciąż jest w przysłowiowym gazie i ponownie zadomowiła się na połowie FC Remdium. Goście nie są w stanie nacieszyć się piłką.

11:40
    Swoich sił próbował Rymanowski. Uderzenie zza pola karnego okazało się zdecydowanie zbyt mocne. Piłka o co najmniej 4 metry minęła poprzeczkę.

10:55
    Szaleńczy rajd Opeldusa. Przeciwnicy mijani jak tyczki, próba strzału i piłka ląduje obok bramki. Za tak ofiarną akcję gracz Gwiazdy zebrał sporą porcję braw.

10:15
    Połowa pierwszej części gry za nami. Gwiazda zdecydowanie częściej oddaje strzał na bramkę rywala. Pewna i szybka gra, dokładne podania i niezwykła motywacja bijąca z parkietu. Pyskowiczanie mają problemy z komunikacją, dają się zamknąć na własnej połowie i tylko dwukrotnie zagrozili Waszce.

9:36
    Jeszcze przez chwilę przyjezdni utrzymywali pod swoimi nogami futbolówkę. Miozga nie zdążył zejść na lewe skrzydło przez co goście stracili piłkę.

9:29
    Postraszyli pyskowiczanie! Doskonałe zagranie na środek pola. Minimalnie spóźnił się gracz przyjezdnych. To była już druga doskonała szansa na wyrównanie.

9:20
    Opeldus dzielnie walczył z dwójką rywali na prawym skrzydle. Miejscowym udało się wywalczyć piłkę z linii bocznej.

8:59
    Rudzianie postawili na atak prawą flanką. W porę reaguje Lubczyński. Rzut rożny dla miejscowych.

8:30
    Rymaszewski znalazł lukę pomiędzy graczami Gwiazdy i zagrał do partnera. W drużynie z Pyskowic szwankuje komunikacja. Kolejna szansa na korzystną akcję zaprzepaszczona.

7:40
    FC Remedium zepchnięte do defensywy. Gospodarze zamknęli rywala na ich własnej połowie.

6:56
    W ofensywie Gwiazda Ruda Śląska. Gospodarze co jakiś czas szukają szczęścia poprzez płaskie uderzenia. Zespół z Pyskowic musi uznać wyższość rywala.

6:27
    Mogliśmy mieć 1:1! Rymaszewski odnalazł się na połowie Gwiazdy i dołożył nogę w najbardziej odpowiednim momencie. Piłka minimalnie minęła słupek.

5:28
    Waszka wybija w pole karne Lubczyńskiego. Gospodarze po chwili tracą piłkę, jednak kontratak pyskowiczan nie doszedł do skutku. Goście często gubią się we własnych akcjach.

4:48
    Pierwsze przewinienie po stronie Gwiazdy. Po niespełna pięciu minutach gry obie ekipy mają po jednym przewinieniu w statystykach.

4:33
    Było blisko! Jagodziński przejął futbolówkę i ruszył z akcją sam na sam. W ostatnim momencie dogonił go zawodnik z Pyskowic. Jagodziński zdołał jeszcze zmylić nieco bramkarza Remedium, lecz do siatki nie trafił.

3:50
    Opeldus z rzutu wolnego. Prosto w nogi rywala. Przy piłce wciąż utrzymuje się Gwiazda, która w zasadzie nie pozwala na swobodną grę gościom.

3:15
    Miozga przerzuca piłkę pod pole karne Waszki. Przyjezdni nie są w stanie wedrzeć się na teren pilnowany przez goalkeepera z Rudy Śląskiej.

2:31
    Premierowe przewinienie na koncie FC Remedium. Jak na razie rudzianie nie musieli uciekać się do faulu.

2:15
    Świetne otwarcie Gwiazdy! SEBASTIAN GIELZA niepilnowany w polu karnym. Od bramki dzielił go dystans zaledwie dwóch metrów. Pewne uderzenie na krótszy słupek i mamy bramkę!

1:58
    Próba pyskowiczan. Drobne problemy w komunikacji i za moment bramkarz gospodarzy wznowi od własnej bramki.

1:25
    Lubczyński wybija futbolówkę pod pole karne Waszki. Miejscowi nie dają dojść do głosu przyjezdnym i przechwytują piłkę.

0:44
    Waszka wznawia grę. W polu karnym pyskowiczan odnalazł się Gielza, który próbował wywalczyć dla swojego zespołu korzystną okazję. Gospodarze praktycznie nie oddają piłki przyjezdnym.

0:16
    Spotkanie zainaugurowali gospodarze. Gwiazda niespiesznie ruszyła do przodu. Spokojny atak pozycyjny przyniósł pierwszy efekt. Na bramkę Lubczyńskiego uderzył Wojciech Działach.

Składy wyjściowe:

Gwiazda Ruda Śląska: Waszka (Płaczek) – Hyży, Hiszpański, Kryger, Piasecki, Działach, Jagodziński, Gielza, Gładkowski, Opeldus, Naleśnik, Małek, Kowaluk.

FC Remedium Hybryd Pyskowice: Lubczyński (Śmieja) – Miozga, Misiak, Sowjak, Górny, Gawron, Rymaszewski, Dubiel, Brysz, Stachański, Owczarek, Tkacz, Węgrzyn, Bladysz.

Sędziowie: Grzegorz Wiercioch (Knurów) – Netkowska – Konieczny.

Ostatnie starcie Gwiazdy i FC Remedium na hali w Rudzie Śląskiej miało miejsce w 2012. Wówczas lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali w stosunku 5:2. Zaczynamy prezentację!

Za nami rozgrzewka obu ekip. Za kilka chwil zawodnicy wyjdą do oficjalnej prezentacji.

Transmisje z hali w Rudzie Śląskiej zaczniemy tuż przed godziną 17:00. Zapowiada się spora dawka futsalowych emocji!

Kibice, którzy zasiądą w niedzielę na trybunach na nudę nie powinni narzekać. Pyskowiczanie nie są najwygodniejszym przeciwnikiem, lecz gdy spojrzymy na rozpędzoną i dążącą do perfekcji Gwiazdę łatwo można stwierdzić, że to gospodarze są kandydatem do zwycięstwa.

Spadkowicz z futsalowej Ekstraklasy coraz lepiej radzi sobie na pierwszoligowym froncie. Zawodnicy Gwiazdy zdołali uzbierać 13 "oczek" i zasiadają w fotelu lidera. Rudzianie stracili najmniej bramek spośród wszystkich ekip w grupie południowej. Upór, determinacja, a także przemyślana gra są kluczem do sukcesu Gwiazdy. Gospodarze do tej pory nie przegrali na własnym parkiecie. Co więcej, z kwikiem zdołali odprawić takie ekipy jak Heiro Rzeszów czy Orzeł Jelcz-Laskowice. Rywal powinien szczególną uwagę zwrócić na takich zawodników jak Sebastian Gielza czy Dawid Jagodziński. Ci piłkarze nie raz już udowodnili, że potrafią uderzyć z każdej pozycji i nie boją się bezpośredniej walki o futbolówkę.

Przyjezdni po 7. kolejkach ulokowali się w samym centrum ligowej tabeli. Dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki. Pyskowiczan cechuje wysoka skuteczność, czego najlepszym dowodem są 24 bramki zdobyte w obecnym sezonie. Ostatni raz goście przegrali w 4. kolejce z wiceliderem z Jelcza-Laskowic i zapewne pragnęliby podtrzymać serię bez porażki. Pozycja w klasyfikacji nie odzwierciedla rzeczywistego potencjału drużyny, zatem nie możemy opierać się wyłącznie na statystyce. Zespół z Pyskowic będzie niewygodnym rywalem dla rudzian, choć przyjezdni nie stoją w roli faworyta tego spotkania.

Jednym z lepszych sposobów na spędzenie niedzielnego popołudnia może być futsal, zatem ubieramy kurtkę i czapkę i czym prędzej udajemy się do Rudy Śląskiej. Na hali w Halembie miejscowa Gwiazda podejmie rywala, który nie musiał się zbytnio fatygować, aby pojawić się na Hali im. Rudzkich Olimpijczyków. Przed nami śląskie derby.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Bartosz Bednarek

Gole: 3. Gielza, 17. Jagodziński, 19. Hyży, 20. Gielza, 22. Jagodziński, 24. Naleśnik, 32. Jagodziński – 17. Miozga, 24. Rymaszewski, 32. Brysz, 36. Sowjak

FC Remedium Hybryd Pyskowice: Lubczyński (Śmieja) – Miozga, Górny, Dubiel, Brysz – Misiak, Sowjak, Gawron, Rymaszewski, Stachański, Owczarek, Tkacz, Węgrzyn, Bladysz.

Sędziowie: Grzegorz Wiercioch (Knurów) – Netkowska – Konieczny