Szczecin – Clearex 4:5 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
4:5 (1:4)
Clearex Chorzów
Poniedziałek 07.11.2016, 18:30 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 6

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:39:41)

Clearex Chorzów przerwał pasmo niepowodzeń i zwyciężył 5:4 z Pogonią. Dużo wydarzyło się na koniec 6. kolejki w stolicy Pomorza Zachodniego. Clearex zabrał na przerwę prowadzenie 4:1, a jednak gospodarze byli w stanie doprowadzić do remisu w 36. minucie. W gorącej końcówce lepsza o gola okazała się drużyna ze Śląska, która zatriumfowała 5:4 dzięki bramce Zastawnika. Emocji więc nie brakowało, głównie dzięki problemom obu drużyn ze stabilnością w grze. Pogoń wskutek mało spodziewanej porażki straciła miejsce na podium Futsal Ekstraklasy, a za tydzień zagra w jaskini lwa – Rekordu Bielsko-Biała.

40:00

39:05
    Grający jako lotny bramkarz Kubik zdecydował się na uderzenie obok spojenia słupka z poprzeczką. To mogła być jedna z ostatnich szans Pogoni.

38:01
    Dwie minuty do końca i trener Łukasz Żebrowski przygotowuje manewr z wycofaniem bramkarza.

37:25
    Krótko trwała przerwa w prowadzeniu Clearexu. Ponownie goście mają czego pilnować.

36:11
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ ZASTAWNIK.

Chorzowianie ponownie na prowadzeniu! Błyskawiczna riposta Zastawnika, który odważnie zaatakował piłkę i wepchnął ją z kilku metrów do bramki Pogoni.

35:25
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

Pościg Pogoni przyniósł efekt w postaci wyrównania. Strata trzech bramek została odrobiona i na pięć minut przed końcem mecz jakby rozpoczął się od początku! Nie brakuje emocji w Szczecinie.

35:21
    Zastawnik przerwał nieprzepisowo akcję Geperta i został upomniany żółtym kartonikiem.

35:15
    Po zmianie wyniku przerwa na żądanie i rozpoczyna się ostatnia, decydująca faza spotkania.

34:41
    Strzelcem bramki ARTUR JURCZAK.

Składna akcja Pogoni i strzał Jurczaka odbił się najpierw od poprzeczki, a następnie za linią bramkową Clearexu! Pogoń ma trzeciego gola i będzie walczyć o korzystny wynik do ostatniej syreny!

34:15
    Jeszcze jedna płaska próba zza pola karnego. Coraz bardziej chaotyczne są próby Pogoni, a czas ucieka.

33:20
    Łuszczek oddaje aktualnie najwięcej strzałów na bramkę Pogoni. Po przeciwnej stronie próbował Kubik, próbował Solecki. Wszystkie trzy próby miały wspólny mianownik – były niecelne.

32:25
    Błyskawiczna riposta Szymona Łuszczka z dystansu. Potężne uderzenie jednego z przyjezdnych było nieprecyzyjne.

32:00
    Jeszcze jedno wstrzelenie na drugi słupek, którego nie zamknął futsalista Pogoni.

31:33
    Clearex oddalił zagrożenie od własnej bramki. Gospodarzom jest trudno przebić się przez zasieki obronne.

30:55
    Płaskie uderzenie rozpędzonego Kubika obok słupka Clearexu. Na możliwość dobicia piłki czekał Jonczyk, który wrócił na plac.

30:35
    Trener Clearexu już na kolanach. Tak denerwuje się wydarzeniami na boisku. Wstał dopiero po zablokowanym strzale Gładczaka.

29:55
    Lasik przypilnował krótkiego słupka i po mocnym strzale z ostrego kąta, Clearex miał tylko korner.

Gole: 5. Solecki, 21. Szamotij, 35. Jurczak, 36. Jakubiak – 6. Łopuch, 10. Lutecki, 18. Golly, 19. Lutecki, 37. Zastawnik

Kartki:   20. Kubik (CHZ), 24. Seget (CHZ), 36. Zastawnik (CHZ)

Pogoń '04 Szczecin: Lasik (Koszmider) – Bugański, Jurczak, Gepert, Jakubiak – O. Solecki, Cymański, Czepielewski, Jonczyk, D. Solecki, Kubik, Kawczak, Szamotij.
    Clearex Chorzów: Pstrusiński (Purolczak) – Gładczak, Lutecki, Seget, Łopuch – Golly, Zastawnik, Wojtyna, Łuszczek, Ficek, Kmiecik.

Sędziowie: Frąk, Śliwa – Baryczkowski, Złotnicki