15 21 23
MKS Dąbrowa Górnicza
3
25 25 25
Wtorek 08.11.2016, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Bielsko-Biała • Tauron Liga • 4. runda

0:0
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (19:33:32)

0:0
    Spotkanie zakończyło się triumfem dąbrowianek. Bielszczanki, szczególnie w ostatnim secie, próbowały walczyć, ale na niewiele się to zdało. Zasłużone zwycięstwo Tauronu MKS-u. Przyjezdne były po prostu lepszym zespołem, popełniały mniej błędów, co zaowocowało.

0:0
    MVP: TAMARA KALISZUK!

23:25
    Trzeci set skończony.

23:25
    Koniec, koniec, koniec! Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej wygrywają w Bielsku-Białej!

23:24
    Piłka meczowa dla Tauronu MKS!

23:23
    Bielszczanki nie dają za wygraną. Ładnie zaatakowały, a na dodatek pomyliła się Kaliszuk.

22:23
    Tauron MKS na prowadzeniu.

22:22
    Dąbrowianki błyskawicznie odrabiają minimalną stratę.

22:21
    22. punkt trafia na konto zespołu z Bielska-Białej. BKS w lepszej sytuacji.

21:21
    Timeout dla gospodarzy.

21:21
    Ponownie mamy wyrównanie. Ależ emocje, ależ pasjonująca końcówka!

21:20
    Ganszczyk przebiła się przez podwójny blok.

21:20
    Timeout dla gości.

21:19
    BKS Profi Credit Bielsko-Biała jest na fali. Dwupunktowa przewaga gospodyń.

20:19
    Dwudziesty punkt dla BKS-u. Ganszczyk wpadła w siatkę.

19:19
    Walka, bardzo zacięta walka. Nikt nie zamierza tutaj odpuszczać.

19:18
    BKS Profi Credit Bielsko-Biała obejmuje prowadzenie. Powtórka z rozrywki.

18:18
    Remis, ponownie mamy remis. Pomyliła się teraz Skrzypkowska.

18:17
    Trener przyjezdnych rotuje składem, ale to gospodynie zdobywają kolejne "oczko".

17:17
    Dobrze spisały się po tej przerwie zawodniczki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. 17-17. Przed nami bardzo emocjonująca końcówka.

17:16
    Jednopunktowe prowadzenie zespołu z Bielska-Białej. Szkoleniowiec przyjezdnych poprosił o czas!

16:16
    Scott nie wybroniła dość łatwej piłki.

15:16
    Bielszczanki nie zdołały wybronić ataku Horki.

15:15
    Ale bielszczanki nie pozwalają na to, by przeciwniczki im odskoczyły.

14:15
    Szybka rehabilitacja zespołu z Dąbrowy Górniczej.

14:14
    Minimalnie pomyliła się teraz jedna z dąbrowianek.

13:14
    Trzynasty punkt wędruje na konto BKS-u Profi Credit.

12:14
    Kaliszuk huknęła prosto w blok, po czym piłka poszybowała poza boisko.

12:13
    Bielszczanki jeszcze próbują walczyć, ale czy ich starania przyniosą jakiś skutek? Zobaczymy.

11:13
    Świetny blok ekipy z Dąbrowy Górniczej. Staniucha-Szczurek nie miała szans na pokonanie rywalek.

11:12
    Dąbrowianki jednak znów obejmują prowadzenie. One czują, że już za kilka minut mogą świętować zwycięstwo.

11:11
    Zaczyna się nam robić bardzo zacięte widowisko. Remis.

10:11
    Bardzo dobre uderzenie Staniuchy-Szczurek. Świetnie przechytrzyła teraz Weiss.

9:11
    Staniucha-Szczurek posłała piłkę niemalże w trybuny. Fatalny atak. Zapewne nie tak to miało wyglądać.

9:10
    Odpowiadają przeciwniczki. Bardzo ładnie zaatakowała Mikyskova.

8:10
    Bielszczanki muszą walczyć o tego seta. Próbują, starają się, ale rywali stawiają twarde warunki. Dobrze zaprezentowała się teraz Dziękiewicz.

8:9

8:9
    Przewaga bielszczanek to już historia. Remis również – dąbrowianki na prowadzeniu!

8:8
    Wyrównanie! Skuteczny blok dąbrowianek, Wańczyk zatrzymana.

8:7
    Teraz przyjezdne zdołały zainkasować siódme "oczko".

8:6
    Kolejna udana akcja bielszczanek. Dąbrowianki mają problem z dobrą grą w defensywie.

7:6
    Dobre uderzenie Mikyskovej. Z wielkim spokojem trafiła w dziewiąty metr.

6:6
    Momentalnie odpowiadają dąbrowianki. Bomba Ganszczyk!

6:5
    Jednopunktowe prowadzenie BKS-u Profi Credit.

5:5
    Ponownie mamy remis. Zacięty początek trzeciego seta, podobnie jak w poprzednich.

4:5
    Za bardzo po skosie zaatakowała teraz Staniucha-Szczurek.

4:4
    Udany atak Aleksandry Wańczyk.

3:4
    Tym razem pomyliły się przyjezdne.

2:4
    Tamara Kaliszuk! Dwupunktowe prowadzenie dąbrowianek.

2:3
    I już zespół przyjezdnych obejmuje prowadzenie. Chwila rozproszenia po stronie bielszczanek okazała się bardzo kosztowna.

2:2
    Mamy remis!

2:1
    Bielszczanki zaserwowały w aut.

2:0
    Złe przyjęcie dąbrowianek. Błąd ten momentalnie wykorzystały gospodynie. Pewny atak Mikyskovej!

1:0
    Premierowy punkt w trzecim secie wędruje na konto bielszczanek.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Czas na dziesięć minut przerwy. Może to jakoś wpłynie na grę bielszczanek. BKS całkiem dobrze sprawował się w minionym secie, ale w pewnej chwili coś się zacięło w poczynaniach gospodyń, co bezlitośnie wykorzystały dąbrowianki.

21:25
    Drugi set skończony.

21:25
    Koniec drugiego seta. Wojtowicz nie poradziła sobie z atakiem przeciwniczek.

21:24
    Kolejny blok dąbrowskiej ekipy. Tym razem Horka dobrze popracowała z Ganszczyk.

21:23
    Pojedynczy blok Horki! Nic dodać, nic ująć.

21:22
    Weiss pomyliła się na zagrywce. Gospodynie pozostają w grze.

20:22
    Dwa punkty przewagi mają teraz dąbrowianki. Niebawem mogą cieszyć się z wygrania drugiego seta.

20:21
    Bielszczanki inkasują dwudziesty punkt. Przypomniała o sobie Mikyskova.

19:21
    Dąbrowianki odpowiadają. Emocje sięgają zenitu!

19:20
    Bielszczanki pomniejszają straty do jednego "oczka".

18:20
    Teraz coś zaskoczyło po stronie gospodyń. Skutecznie zaatakowała Mikyskova.

17:20
    Bielszczanki nie potrafią wybrnąć z bezsilności.

17:19
    Przyjezdne odskakują na dwa punkty. Fatalnie zachowała się teraz Moskwa.

17:18
    Dąbrowianki już na prowadzeniu. Bielszczanki ponownie borykają się z jakąś niemocą.

17:17
    Mamy remis! Czeka nas bardzo emocjonująca końcówka!

17:16

17:16
    Raz jeszcze skuteczny atak wyprowadziły przyjezdne z Dąbrowy Górniczej. Tylko jeden punkt przewagi BKS-u.

17:15
    Ale znów odpowiadają dąbrowianki. Horka!

17:14
    Trzy "oczka" przewagi bielszczanek. Grają zdecydowanie lepiej niż w pierwszym secie.

16:14
    Bardzo zacięty jest ten drugi set. BKS nie potrafi zbyt mocno odskoczyć przeciwniczkom.

15:14
    Gospodynie znów mają tylko jedno "oczko" przewagi.

15:13
    Bardzo sinusoidalna jest dziś forma bielszczanek. Potrafią grać na wysokim poziomie, ale niejednokrotnie popełniają proste błędy.

14:13
    Ponownie cieszą się zawodniczki z Dąbrowy Górniczej!

14:12
    Dąbrowianki szybko odpowiadają, bielszczanki próbowały się bronić, ale nic z tego nie wynikło.

14:11
    Mikyskova wybornie ominęła dąbrowski blok, a następnie pewnym uderzeniem zmieściła piłkę w boisku.

13:11

13:11
    Ponownie punktują przyjezdne z Dąbrowy Górniczej. Dobrze zaprezentowała się teraz Horka.

13:10
    Szybka akcja dąbrowianek kończy się powodzeniem!

13:9
    Gospodynie świetnie wykorzystały lukę w dąbrowskim bloku.

12:9
    Kolejna skuteczna akcja zespołu Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Horka umiejętnie obiła dłonie Trojan.

12:8
    Dąbrowianki jednak próbują walczyć, strata topnieje do czterech punktów.

12:7
    Odskakują rywalkom gospodynie!

11:7
    Kaliszuk zaatakowała po antence. Jedenaście punktów po stronie bielszczanek.

10:7
    Ponownie punktują gospodynie. O czas poprosił szkoleniowiec zespołu z Dąbrowy Górniczej.

9:7
    Bielszczanki zdobywają dziewiąty punkt.

8:7
    Słabszy okres rywalizacji. Sporo błędów po obu stronach.

8:6
    Emilia Mucha posłała piłkę prosto w aut.

8:5
    Błyskawiczna riposta zespołu z Bielska-Białej.

7:5
    Skuteczna akcja dąbrowianek.

7:4
    Kolejny błąd Horki. Zaserwowała prosto w taśmę.

6:4
    Ponownie mamy dwupunktową przewagę bielszczanek. Niezły jest ten początek drugiego seta.

6:3
    Momentalnie odpowiada zespół BKS-u.

5:3
    Dąbrowianki nie dają za wygraną, chcą utrzymywać kontakt punktowy.

5:2
    Trwa dobra passa bielszczanek. Chyba wyciągnęły wnioski z błędów popełnianych w pierwszym secie.

4:2
    Dobrze przyjęła Mucha, a następnie świetnie zaatakowała Trojan.

3:2
    Odpowiada zespół z Dąbrowy Górniczej. Po ataku Horki piłka odbiła się od bloku rywalek i wypadła poza boisko.

3:1
    Kolejna skuteczna akcja BKS-u!

2:1
    Nieźle rozpoczynają bielszczanki, drugi punkt trafia na ich konto.

1:1
    Bardzo dobry atak Muchy. Już mamy remis.

0:1
    Dużo szczęścia miała teraz Weiss. Po jej zagrywce piłka przetoczyła się po siatce i spadła po stronie bielszczanek.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:0
    W premierowej odsłonie dzisiejszego pojedynku w Bielsku-Białej znacznie lepiej wypadły przyjezdne. Zespół z Dąbrowy Górniczej wygrał aż dziesięcioma punktami. Gospodynie borykały się z kiepską grą w defensywie. Czy przed kolejnym setem wyciągną odpowiednie wnioski? Zobaczymy.

15:25
    Pierwszy set skończony.

15:25
    Pierwszy set za nami. Początkowo rywalizacja była wyrównana, ale z biegiem czasu przewagę wypracowały sobie zawodniczki z Dąbrowy Górniczej.

15:24
    Dąbrowianki będą miały pierwszą piłkę setową!

15:23
    Świetny blok dąbrowianek. Przyjezdne znów mają osiem punktów przewagi.

15:22
    Ponownie punktują dąbrowianki. Niemoc po stronie zespołu z Bielska-Białej.

15:21
    Bielszczanki jeszcze próbują ratować tego seta, ale tutaj już chyba nie ma o co walczyć. Dobrze spisała się teraz Staniucha-Szczurek.

14:21
    Tak jest. Dąbrowianki imponują dobrą grą w defensywie, a ponadto rzadko mylą się w ataku.

14:20
    Wydaje się, że zespół Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza powrócił na właściwe tory.

14:19
    Tym razem bielszczanki nie zdołały zapunktować. Dziewiętnaste "oczko" wędruje na konto zespołu z Dąbrowy Górniczej.

14:18
    Trwa seria gospodyń. Przeciwniczki nie potrafią znaleźć recepty na zatrzymanie rozpędzonych bielszczanek.

13:18

13:18
    Podwójny blok bielszczanek. Bardzo ładnie to wyglądało.

12:18
    Brzezińska! Dobra zagrywka, bielszczanki znów punktują. Scott pomyliła się ze skrzydła.

11:18
    Gospodynie w końcu zdołały wykończyć akcję. 11-18.

10:18
    Spora bezradność panuje po stronie BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała. Gospodynie mają problem z dobrą grą w obronie.

10:17
    Zdecydowanie lepszą grę prezentują teraz zawodniczki z Dąbrowy Górniczej.

10:16

10:16
    I raz jeszcze. Przyjezdne z Dąbrowy Górniczej mają już sześć punktów przewagi nad gospodyniami. Problemy bielszczanek.

10:15
    Dąbrowianki momentalnie odpowiadają!

10:14
    Dziesiąte "oczko" dla bielszczanek. Skuteczna kontra po obronie Muchy.

9:14
    Dąbrowianki bezwzględnie wykorzystały błąd Muchy. Horka wybornie przedarła się przez podwójny blok.

9:13
    Bielszczanki w końcu zdołały przerwać świetną passę przeciwniczek. Dziewiąty punkt wędruje na konto gospodyń.

8:13
    Odskakują przyjezdne. Wyborna zagrywka w wykonaniu Tamary Kaliszuk! Gospodynie nie miały zbyt wiele do powiedzenia.

8:12
    Czteropunktowa przewaga Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza.

8:11
    Momentalnie odpowiadają jednak przyjezdne z Dąbrowy Górniczej. Wzmaga się doping zgromadzonych kibiców.

8:10
    Wracamy do rywalizacji. Bielszczanki próbują odrabiać straty.

7:10

7:10
    Bielszczanki miały spory kłopot ze skończeniem akcji, co wykorzystały przeciwniczki.

7:9
    Na fali wznoszącej są siatkarki Tauronu MKS.

7:8
    Jednym punktem prowadzą dąbrowianki. Bardzo dobra akcja przyjezdnych.

7:7
    Nic się nie zmienia, gramy punkt za punkt.

6:7
    Dąbrowianki idą za ciosem. Cóż za wyrównany początek!

6:6
    Odpowiada Mikyskova.

5:6
    Dziękiewicz skutecznie przechytrzyła rywalki.

5:5
    Gospodynie szybko odrabiają straty. Pojedynczy blok Muchy!

4:5
    Na prowadzenie ponownie wysforowały się przyjezdne. Błąd serwisowy po stronie bielszczanek.

4:4
    Ganszczyk zepsuła serwis. Znów mamy remis.

3:4
    Mucha próbowała zaatakować po ostrej przekątnej, ale nie wykończyła tego odpowiednio.

3:3
    Świetna kontra gospodyń. Punktuje Staniucha-Szczurek.

2:3
    Dąbrowianki znów punktują. Początek pojedynku bardzo wyrównany.

2:2
    Ponownie mamy remis.

2:1
    BKS Profi Credit Bielsko-Biała obejmuje prowadzenie.

1:1
    Momentalnie odpowiadają gospodynie.

0:1
    Pierwszy punkt trafia na konto przyjezdnych.

0:0

0:0
    Znamy już składy obu ekip:

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Perlińska, Staniucha-Szczurek, Wańczyk, Skrzypkowska, Mikyskova, Trojan, Gryka, Brzezińska, Moskwa, Mucha.
    Libero: Wojtowicz, Wilczek.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka, Scott, Dziękiewicz, Miros, Paszek, Ciesiulewicz, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sobolska, Castiglione.
    Libero: Lemańczyk, Drabek.

Sędziowie: Litwin Jacek – Mituta Adam.

0:0
    Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

0:0
    Spotkanie poprowadzi duet sędziowski: Litwin Jacek – Mituta Adam.

0:0
    BKS Profi Credit Bielsko-Biała również nie błyszczy. Dotychczas bielszczanie spisywali się podobnie jak drużyna z Dąbrowy Górniczej – także wywalczyli jedno zwycięstwo i dwie porażki, jednak dzięki lepszemu bilansowi setów plasują się na wyższej pozycji w tabeli ligowej. W ostatnim meczu bielszczanie przegrali na wyjeździe z Impelem Wrocław 1:3.

0:0
    Tauron MKS Dąbrowa Górnicza póki co nie prezentował się zbyt dobrze. W trzech pierwszych meczach ekipa ta zainkasowała jedno zwycięstwo oraz dwie porażki. W ramach zeszłej kolejki Tauron MKS zmierzył się na domowym obiekcie z ekipą ŁKS-u Commercecon Łódź. Spotkanie to zakończyło się triumfem gości 3:1.

0:0
    Końca dobiega czwarta kolejka siatkarskiej Orlen Ligi. Podczas tej relacji gościć będziemy w Bielsku-Białej, gdzie miejscowy BKS Profi Credit zmierzy się z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!

Mateusz

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała: Perlińska, Staniucha-Szczurek, Wańczyk, Skrzypkowska, Mikyskova, Trojan, Gryka, Brzezińska, Moskwa, Mucha.

Sędziowie: Litwin Jacek – Mituta Adam