22 25 25 23 15
PGE GiEK Skra Belchatow
2
25 22 21 25 11
Środa 09.11.2016, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Jastrzębie-Zdrój • PlusLiga • 9. kolejka

0:0
    Liga pędzi jak szalona, a przed nami mecz 9 kolejki Plusligi. Tym razem opromienieni zwycięstwem nad Resovią gospodarze z Jastrzębia Zdroju podejmą jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa w lidze bełchatowską Skrę. Mecz zapowiada się na hitowy, gdyż Jastrzębie w tym sezonie prezentuje bardzo wysoki poziom. Skra po zawirowaniach z czterema obcokrajowcami na parkiecie i przegraniu walkowerem z Espadonem Szczecin musi wygrywać kolejne mecze aby nie stracić szans na walkę o złoto Plusligi.

0:0
    Jastrzębski Węgiel w tym sezonie prezentuje doskonałą formę. Przed sezonem zapowiadano tej drużynie walkę conajwyżej o miejsca w środku tabeli, ale rzeczywistość zweryfikowała te przedsezonowe opinie. Obecnie Jastrzębie plasuje się może na 6 pozycji, ale z małą stratą trzech punktów do lidera z Kędzierzyna Koźla. Na 14 punktowy dorobek Jastrzębianie zapracowali m.in zdobywając punkt na ciężkim terenie obecnego mistrza Polski Zaksy Kędzięrzyn, gdzie przegrali po emocjonującym tie-breaku 20-22, czy też ostatnim fantastycznym zwycięstwie nad Resovią. Jedyną rysą w obecnym sezonie która pojawiła się w drużynie Jastrzębia jest porażka 1-3 we własnej hali z outsiderem z Będzina.
    Drużyna pozyskała przed sezonem Touzyinskiego, Kosoka, ale przedewszystkim nową gwiazdę Plusligi Salvadora Hidalgo Olive. Obywatel Niemiec kubańsko-rosyjskiego pochodzenia jest prawdziwą bombą transferową zespołu z Jastrzębia. Jeżeli sam zawodnik jest w dyspozycji dnia, to potrafi sam poprowadzić drużynę do zwycięstwa. A warto wspomnieć, że ma obok siebie młodą nadzieję reprezentacji Macieja Muzaja.

0:0
    Skra Bełchatów wydaje się, że już ma już mały kryzys za sobą. Najpierw była porażka w hitowym meczu z Resovią na własnym boisku w stosunku 1:3, a następnie pechowy walkower z Espadonem Szczecin. Po tych dwóch spotkania przyszły kolejny trzy zwycięstwa w każdym bez straty seta. W ostatniej kolejce pokonali zawsze groźne Cuprum 3-0 i to na parkiecie rywala. Wydaję się, że ekipa Blaina znów wchodzi na zwycięski tor, który z pewnością będzie chciała utrzymać również w Jastrzębiu. Tylko rywal z Jastrzębia może być bardziej wymagający niz ostatni trzej rywale. Ważna informacja dla Skry jest taka, że Winiarski po problemach ze zdrowiem w zeszłym sezonie i pełnej regeneracji wchodzi na swój wysoki poziom. W ostatnim meczu mógł pochwalić się takimi statystykami: 12 punktów (10 w ataku przy 63 proc. w ataku, 2 bloki). Z pewnością pomagać znów mu będzie Mariusz Wlazły, który był w poprzednim meczu równie skuteczny jak Winiarski i mógł się pochwalić 62 proc. skutecznością w ataku, zdobywajac w całym meczu 19 punktów.

0:0
    Jastrzębianie jeszcze kilka lat temu rywalizowali ze potężną Skrą Bełchatów o mistrzostwo Polski. Po paru latach sytuacja się nieco zmieniła. Jastrzębianie po cięciach budżetowych zaczęli plasować się na miejscach w środku tabeli, zaś Skra przestała być hegemonem w lidze. Jednak w obecnym sezonie obie drużyny grają na wysokim poziomie i powinniśmy być świadkami ciekawego spotkania.
    "W całej historii rozgrywek zawodowych, oba zespoły zmierzyły się ze sobą 64 razy. Większość pojedynków padła łupem PGE Skry Bełchatów. Dla jastrzębian nadzieją może być fakt, iż niemal w każdym sezonie potrafili oni przynajmniej raz pokonać bełchatowian. Nie udało się to jedynie w rozgrywkach 2010/2011 oraz 2011/2012.
    Ostatnie spotkanie między tymi drużynami miało miejsce w Jastrzębiu, gdzie miejscowa drużyna poniosła porażkę dopiero w tie-breaku 10-15. Jutro też możemy się spodziewać emocji nawet w pięciu setach. Zapraszamy na relację z Hali Widowiskowej z Jastrzębia Zdroju na lajfy.

0:0
    Składy przedmeczowe:

Jastrzębski: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Gil, Boruch, Touzinsky, Ernastowicz, De Rocco, Kampa, Sobala, Hidalgo Oliva, Bachmatiuk. Libero: Gdowski, Popiwczak

Skra: Lisinac, Wlazły, Marcyniak, Kurek, Kłos, Bednorz. Gładyr, Janusz, Uriarte, Szalpuk, Winiarski, Penczew. Libero: Piechocki, Milczarek

0:0

1:0
    Penczew zaczyna od zepsutej zagrywki

1:1
    Winiarski zdobywa punkt z lewego skrzydła. Przebija się przez blok gości

2:1
    Dłuższa nieco akcja, ale punkt zdobywa Muzaj z prawego skrzydła.

2:2
    Winiarski kolejny raz punktuje. Kolejny raz po bloku rywali.

3:2
    Mariusz Wlazły psuje zagrywkę.

3:3
    Maciej Muzaj nie wykorzystuje kontry swojego zespołu i atakuje daleko po za 9 metr.

3:4
    Kłos i Uriarte blokują jastrzębian.

3:5
    As serwisowy Winiarskiego!

4:5
    Maciej Muzaj kolejny raz udanie z prawego skrzydła.

4:6
    Tym razem udanie z lewej strony parkietu atakuje Penczew.

5:6
    Pierwsze punkty w meczu amerykanina z Jastrzębia – Touzinskiego.

5:7
    Mariusz Wlazły szybko odpowiada znakomitym atakiem z prawej strony

5:8
    Udana kontra w wykonaniu Skry. Penczew zdobywa punkt po ataku z prawego skrzydła. Czas dla jastrzębian.

5:9
    Maciej Muzaj po przekątnej ale w aut.

6:9
    W końcu przerwana seria Skry. Muzaj atakował dwukrotnie, ale zdobywa punkt

7:9
    Kolejna udana kontra Jastrzębian. Pierwszy punkty Olivy.

10:12
    Bełchatowianie nadal utrzymują dwupunktowe prowadzenie po ataku Kłosa przez środek

11:12
    Maciej Muzaj fantastycznie atakuje z prawej strony parkietu

11:13
    Salvador Hidalgo Oliva daleko w aut na zagrywce

12:13
    Winiarski również psuje zagrywkę. Prosto w siatkę.

13:13
    Penczew myli sie w ataku i mamy remis

13:14
    Jastrzębianie mogli wyjść na prowadzenie, ale podwójne odbicie Kosoka

13:15
    Fantastyczna obrona nogą Lisinaca, a Oliva atakuje daleko w aut.

14:15
    Teraz skutecznie Oliva rewanżuje się za poprzednią akcję i atakuje potężnie przez środek.

14:16
    Lukas Kampa prosto w siatkę na zagrywce.

15:16
    Kolejny wspaniały atak Salvadora Hidalgo Olivy!

16:16
    Udana kontra jastrzębian i mamy remis. Atak Muzaja w pole.

17:20
    Lisinac co raz skuteczniejszy na środku. Kolejny punkt tego zawodnika.

18:20
    Lisinac uderza z zagrywki prosto w środek siatki

19:20
    Oliva nie do zatrzymania, nawet przez Mariusza Wlazłego.

21:23
    Mariusz Wlazły atakuje na czystej siatce i zdobywa punkt z prawego skrzydła.

21:24
    As serwisowy Karola Kłosa!

22:24
    Maciej Muzaj skutecznie z prawego skrzydła

22:25
    Mariusz Wlazły nie daję złudzeń. Kolejny raz udanie atakuje z prawego skrzydła i mamy pierwszego seta dla Skry.

22:25
    Pierwszy set skończony.

0:0
    W pierwszym secie byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku, ale w końcowej fazie Skra wyszła na kilku punktowe prowadzenie które bezpiecznie dowiozła do końca seta. Jednak poziom meczu jest na tyle wysoki z obu stron, że nie można powiedzieć, że Jastrzębianie na pewno przegrają ten mecz. Jeszcze wszystkich swoich możliwości nie pokazał Salvador Hidalgo Oliva. Zapraszamy na drugą odsłonę meczu!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Wspaniale zaczyna seta Oliva. Atakuje z drugiej linii. Nie do obrony dla bełchatowian

2:0
    Blok Grzegorz Kosoka

3:0
    Kolejny punkt Scotta Touzinskiego. W obronie rywali zderzyli się ze sobą Winiarski i Piechocki

3:1
    Wlazły delikatnie obija piłkę o blok rywali a ta ląduje w aucie

4:1
    Zaczyna się koncert potężnych ataków Olivy.

4:2
    Srecko Lisinac skutecznie atakuje przez środek

5:2
    Salvador Oliva zdobywa tym razem punkt z lewego skrzydła

5:3
    Grzegorz Kosok delikatny flot ale w aut.

5:4
    Tym razem atak Olivy wybroniony, a skutecznie kontruje z prawego skrzydła Wlazły.

6:4
    Tym razem błąd w zagrywce Mariusza Wlazłego, ale swoją robotę wykonał w poprzedniej akcji

6:5
    Michał Winiarski punktuje z lewego skrzydła

7:5
    Skuteczny blok Olivy na Mariusz Wlazłym.

8:5
    Najpierw zagrywka Olivy, a pozniej jego kontra i atak punktowy.

9:5
    Błąd ustawienia w zespole gości. Powiększa się przewaga jastrzębian.

9:6
    Penczew uderza w blok rywali a piłka ląduje daleko od boiska

10:6
    Karol Kłos w siatke z zagrywki

10:7
    Nie wykorzystana kontra jastrzębian. Skutecznie przez środek Lisinac.

10:8
    Kosok myli się przez środek i atakuje w aut.

11:8
    Maciej Muzaj potężny atak, zostaję blokowany, ale piłka i tym razem ląduje w aucie.

11:9
    Udany atak Winiarskiego.

12:9
    Salvador Oliva po raz kolejny skutecznie atakuje i ratuje swoj zespol

13:9
    Błąd w ataku bełchatowian i czas dla Blaina.

13:10
    Bełchatowianie zmniejszają rozmiary prowadzenia gospodarzy.

18:14
    Mariusz Wlazły udanie z prawego skrzydła po bloku gości.

21:18
    Mariusz Wlazły najskuteczniejszy na razie w ekipie Skry. Punkt z prawego skrzydła

25:22
    Karol Kłos myli się na zagrywce i mamy zwycięski set dla gospodarzy.

25:22
    Drugi set skończony.

0:0
    I mamy remis w meczu. Jastrzębianie potwierdzają wysoką formę w sezonie. Ten mecz nie ma jednoznacznego faworyta. Wspaniale po obu stronach siatki prezentują się Winiarski, Wlazły i Muzaj z Hidalgo Olivą. Kolejne sety zwiastują wiele emocji.

3:5
    Dłuższa wymiana, ale kolejny raz w ataku mniej skuteczny Touzinsky. Kontrę wykorzystuje Wlazły.

3:6
    Kolejny udany atak po bloku Wlazłego.

4:6
    Lisinac tym razem myli się na zagrywce. Uderza prosto w siatkę

4:7
    Mariusz Wlazły wyrasta na bohatera tego seta. Kolejny skuteczny atak byłego reprezentanta Polski

5:7
    Grzegorz Kosok przebija się skutecznie z środka przez blok rywali

6:7
    Penczew myli się z drugiej linii w ataku.

6:8
    Lukas Kampa serwuje prosto w siatkę.

7:8
    Michał Winiarski dziś nie popisuje się zagrywką. Kolejny jego błąd

8:8
    Salvador Oliva potężnie z lewego skrzydła i mamy remis. Straty odrobione przez gospodarzy

14:12
    Oliva tym razem psuje zagrywke i uderze w siatkę.

15:12
    Maciej Muzaj kolejny raz przebija się z prawej strony przed podwójny blok rywala

17:14
    Oliva swoim potężnymi atakami nie daje szans rywalom. Przewaga jastrzębian rośnie.

17:15
    Mariusz Wlazły za drugim razem skutecznie atakuje w pole rywala. Przy pierwszym ataku i tak popisał się doskonałą techniką.

18:15

18:16
    Mariusz Wlazły udanie kiwa za blok rywali

19:16
    Salvador Oliva nie do zatrzymania.Przebija się przez blok rywali i piłka spada po stronie Bełchatowa.

20:16
    Punkt po challengu dla Jastrzębian

20:17
    Ernastowicz wyrzuca pilke przy zagrywce daleko w aut

20:18
    Maciej Muzaj atakuje ale piłka nie dotyka nikogo po drodze i ląduje na aucie.

21:18
    Salvador Oliva potężnie atakuje z lewego skrzydła i przebija się przez blok rywala

21:19
    Lisinac szczęśliwie przez środek, ale zdobywa punkt dla swojej drużyny

21:20
    Bednorz skutecznie atakuje z drugiej linii i już tylko punkt przewagi Jastrzębia

22:20
    Salvador Oliva atakuje w blok rywali, a piłka ląduje na aucie

22:21
    Błąd dotknięcia siatki u jastrzębian

23:21
    Wojtek Sobala dostaje idealną piłkę od Kampy i skutecznie atakuje z krótkiej przez środek

24:21
    Kosok czujny na siatce atakuje z przechodzącej piłki.

25:21
    Szalpuk blokowany przez Kosoka i Kampe i mamy już drugi zwycięski set dla Jastrzębia!

2:2
    Salvador Hidalgo Oliva po raz kolejny atakuje skutecznie. Jego atak jest dzisiaj na wysokim procencie skuteczności. Dokładnie 73 %

6:5
    Mariusz Wlazły skutecznie z prawego skrzydła, Scott Touzinsky nie sięga piłki w obronie

6:6
    As serwisowy Lisinaca!

7:6
    Tym razem Lisinac zagrywa prosto w siatkę

8:6
    Muzaj as serwisowy pomiędzy dwóch zawodników Skry!

8:7
    Kłos udanie przez środek, ale dzielnie w obronie próbowali wywalczyć piłkę jastrzębianie. Jednak Kampa nie dał rady

9:7
    Winiarski wyrzuca daleko piłke w aut przy swoim serwisie

9:8
    Muzaj zostaje blokowany przez podwójny blok rywali nie wykorzystuje szansy na powiekszenie przewagi swojego zespolu

10:8
    Winiarski popełnia błąd na 9 metrze

10:9
    Delikatny atak Penczewa i nieporozumienie w druzynie gospodarzy i punkt dla gości