Brazylia – Argentyna 3:0 (koniec) | Armenia – Czarnogóra 3:2 (koniec) | Francja – Szwecja 2:1 (koniec)
Czechy – Norwegia 2:1 (koniec) | Irlandia Północna – Azerbejdżan 4:0 (koniec) | San Marino – Niemcy 0:8 (koniec)
Dania – Kazachstan 4:1 (koniec) | Rumunia – Polska 0:3 (koniec) | Anglia – Szkocja 3:0 (koniec)
Malta – Słowenia 0:1 (koniec) | Słowacja – Litwa 4:0 (koniec)
Armenia
3:2 (0:2)
Czarnogóra
Piątek 11.11.2016, 18:00Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa) • Grupa E

Serdecznie zapraszam Państwa na relację eliminacyjnego starcia w Grupie E! Ormianie na własnym terenie podejmą reprezentację Czarnogóry. Przypomnijmy, że w grupie tej rywalizują również nasi rodacy.

Ormianie po trzech spotkaniach zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Reprezentanci kraju zahaczającego o Azję zaprezentowali zróżnicowaną formę. Eliminację rozpoczęli od minimalnej porażki z Duńczykami, następnie aż 0:5 ulegli Rumunom, bym w kolejnym pojedynku stracić punkt z Polską w ostatniej minucie meczu.

Zupełnie inaczej spisują się przyjezdni. Reprezentacja Czarnogóry przewodzi w tabeli mając na koncie siedem oczek. Goście na inaugurację zremisowali z Rumunią, po czym zdobyli komplet punktów w starciach z Kazachstanem oraz Danią.

To będzie pierwsze bezpośrednie starcie tych drużyn. Żadna z nich nie grała na minionych mistrzostwach Europy. Ponadto, obie reprezentacje czekają na swój debiut na mundialu.

Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 18:00. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Witam Państwa serdecznie! Mecz rozpocznie się już za pół godziny. Niebawem poznamy składy obydwu drużyn. Zapraszam na wspólne emocje!

Zestawienia obu zespołów, a także skład sędziowski

Armenia: Beglarjan – T. Voskanjan, Harojan, Mkojan, Hajrapetjan – Grigorjan, G. Malakjan – Ghazarjan, Pizzelli, Mchitarjan (C) – Korjan.

Rezerwowi: Melikseťan, Ajvazov – Kartašjan, Pogosjan, Kadymjan, Sarkisov, Hovhannisjan, Hakobjan, Muradjan, E. Malakjan.

Czarnogóra: M. Božović – Marušić, Savić, Baša, Stojković – Vešović, Šćekić, Vukcevic, Kojašević – Bećiraj, Jovetić (C).

Rezerwowi: Mijatović, Petković – Šofranac, R. Radunović, Mijušković, Bakić, Mugoša, Djordjević, Zverotić, Boljević, Jovović, Raičević.

Sędzia główny: Pavel Kralovec
    Asystenci: Roman Slysko, Ivo Nadvornik
    Sędzia techniczny: Miroslav Zelinka.

Za nami hymny obu państw, niebawem usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra!

1

2
    Korjan złapany w pułapkę ofsajdową przez defensorów drużyny gości.

3
    Spóźniony wślizg Vezovica w środkowej strefie boiska i od rzutu wolnego grę wznowią miejscowi.

4
    Niezwykle efektowną akcję wyprowadzali Ormianie, ale ostatecznie obrońcy rywali przejęli futbolówki po nieudanym zagraniu Mchitarjana.

6
    Sporo walki już od pierwszych minut spotkania. Tym razem w środku pola nieprzepisowo atakował Hajrapetjan.

7
    Beglarja bardzo dobrze broni uderzenie jednego z rywali z ostrego kąta i Czarnogórcy będą wykonywać rzut rożny.

9
    Z dystansu uderzał Vesović, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę gospodarzy.

10
    Spokojnie na własnej połowie wymieniają się podaniami miejscowi. Póki co nie zarysowała się przewaga żadnej z drużyn.

11
    Stojković ucierpiał w starciu z rywalem o górną piłkę, na szczęście obyło się bez interwencji pomocy medycznej.

12
    Zbyt głęboko wrzucał piłkę w pole karne rywali Vekcevic i futbolówkę wychwytuje Beglarjan.

13
    Mchitarjan przewracany na lewym skrzydle i arbiter bez wahania dyktuje rzut wolny dla miejscowych.

14
    Nieudane rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy. Mchitarjan płasko próbował zagrać w szesnastkę, ale trafił prosto w arbitra,

16
    Nieczystym wślizgiem kontratak rywali przerwał Vukcevic, za co słusznie arbiter ukarał go żółtym kartonikiem.

17
    Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie do wchodzącego w pole karne rywali Ghazarjana i piłka wychodzi poza linię końcową.

18
    Ta akcja gości mogła się podobać! Wrzutka ze skrzydła i miękkie uderzenie głową Beciraja, ale futbolówka poszybowała obok bramki.

19
    Malakjan ładnie zwiódł jednego z defensorów rywali w polu karnym, ale po chwili próbował wymusić rzut karny, co wyłapał arbiter. Żółty kartonik dla gracza Armenii.

20
    Kapitan reprezentacji Armenii faulował na lewym skrzydle i goście będą mieli okazję na stworzenie zagrożenia.

22
    Długo budowali akcję przyjezdni, ostatecznie jednak zbyt mocno futbolówkę na skrzydło odegrał Vukcevic.

23
    Swoje akcje próbują konstruować także miejscowi, ale zwykle kończą się one przed polem karnym rywali.
    23. Stevan Jovetić (CHO)

24
    To powinien być gol dla gości! Jovetić otrzymał idealne podanie w szesnastkę, ale jego uderzenie przyblokował Harojan i piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!

26
    Zbyt wysoko uniesiona noga Vukcevica i gospodarze rozpoczną grę od rzutu wolnego blisko własnej szesnastki.

28
    Coraz mocniej napierają przyjezdni. Tym razem dośrodkowanie Beciraja było zablokowane, ale chwilę później goście wywalczyli rzut wolny.

29
    Ormianie świetnie wybijają piłkę po dośrodkowaniu rywali ze stałego fragmentu gry.

30
    Bardzo łatwo tracą piłkę Ormianie po przedostanie się na połowę rywali. Jak na razie miejscowi nie stworzyli żadnej groźnej akcji.

31
    Kolejny stały fragment gry dla przyjezdnych. Czarnogórcy coraz mocniej napierają.

32
    Zbyt ostro Malakjan walczył o piłkę w środku pola i arbiter dyktuje rzut wolny dla gości.

33
    Błyskawiczną kontrę wyprowadzili gospodarze, ale Mchitarjan nieudanie zgrał piłkę głową w środek pola karnego.

35
    Ucierpiał teraz Mchitarjan i po raz kolejny gra zostaje przerwana.

36
    Gol dla Czarnogóry!

Goście wychodzą na prowadzenie! Beglarjan popełnił błąd przy obronie strzału zza pola karnego i ostatecznie futbolówkę otrzymał DAMIR KOJASEVIĆ, który potężnym płaskim uderzeniem pokonał bramkarza Armenii!
    36. Damir Kojašević (CHO) - 0:1

38

Koszmarny kiks Harjapetjana! Defensor Armenii próbował odegrać piłkę do golkipera, ale zdołał ją tylko lekko trącić! Wykorzystał to STEVAN JOVETIĆ, który po chwili świetną podcinką pokonał Beglarjana!
    38. Stevan Jovetić (CHO) - 0:2

40
    Kolejne okazje stwarzają sobie przyjezdni. Oszołomieni są Ormianie, którzy nie bardzo potrafią otrząsnąć się po utracie dwóch goli.

41
    Efektownie z narożnika boiska uderzał Jovetić, ale nie zdołał posłać piłki w światło bramki.

43
    Ładna centra Pizzelliego z rzutu wolnego, ale ostatecznie oddalają zagrożenie reprezentanci Czarnogóry.

44
    Nieudane wznowienie gry z własnej bramki Bożovicia i od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska zaczną miejscowi.

45
    Przepiękne uderzenie Ghazarjana z linii szesnastego metra i niewiele brakowało, a piłka poszybowałaby idealnie w okienko bramki rywali!

45+1
    Minutę zdecydował się doliczyć arbiter.

45+1
    Na raty, ale ostatecznie skutecznie wybronił uderzenie zza pola karnego Bożović! Ciekawą końcówkę zafundowali nam gospodarze.

45+2

Do przerwy Czarnogórcy prowadzą 2:0! Zadecydowały o tym przede wszystkim indywidualne błędy gospodarzy, którzy do momentu utraty pierwszej bramki ładnie prezentowali się w defensywie. Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Żaden z selekcjonerów nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Dość spokojny początek drugiej połowy spotkania. Przy piłce utrzymują się goście, którzy spokojnie budują atak pozycyjny.

49
    Beciraj znakomicie wbiegł z piłką w pole karne rywali, ale nie zdołał wykorzystać znakomitej okazji, którą sobie stworzył.

50
    Gol dla Armenii!

Łapią kontakt miejscowi! Strzał SEROBA GRGORJANA wybronił Bożović, ale piłka z powrotem odbiła się od gracza Armenii i wylądowała w bramce!
    50. Artak Grigorjan (ARM) - 1:2

52
    Ożywiły się na trybunach kibice Armenii! Dla Polski zdecydowanie lepszy byłby remis, czy stać na to gospodarzy?

53
    Pewnie w defensywie Stojković, który powstrzymuje szarżującego prawym skrzydłem rywala.

54
    Marusić nieprzepisowo walczył o górną piłkę i od rzutu wolnego na połowie rywali grę wznowią gospodarze.

56
    Zepchnięci do defensywy zostali teraz Czarnogórcy! Niezwykle natchnieni są gospodarze, którzy starają się wyrównać.

57
    Po akcji Voskanjana prawym skrzydłem gospodarze wznowią grę od rzutu rożnego.

58
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez miejscowych grę z piątego metra wznowi golkiper Czarnogóry.

59
    Zmiana w drużynie Armenia: z boiska schodzi Ruslan Korjan, na boisku pojawia się Artur Sarkisov.

61
    Nie schodzą z połowy rywali gospodarze. Czy Ormianom uda się doprowadzić do remisu?

62
    Gospodarze teraz wymieniają podaniami wzdłuż linii środkowej. Przyjezdni niemal całą drużyną na własnej połowie.

63
    Zmiana w drużynie Czarnogóra: z boiska schodzi Nikola Vukcevic, na boisku pojawia się Elsad Zverotić.

64
    Mchitarjan podcinany na prawym skrzydle i to może być dobra okazja dla gospodarzy.

64
    Świetnym piąstkowaniem po dośrodkowaniu rywali z rzutu wolnego popisał się Bożović.

65
    Znakomitą okazję Ormian gwizdkiem przerywa arbiter! W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Sarkisov.

67
    W tym momencie w posiadaniu piłki znajdują się goście. Czarnogórcy niewiele obecnie mają do powiedzenia.

68
    Po raz kolejny nieudanym wybiciem piłki popisuje się Bożović. Aut dla gospodarzy.

70
    Muszą przyspieszyć gospodarze. Miejscowi zbyt długo wymieniają podania, zamiast zdecydować się na błyskawiczny atak.

70
    Stojković fauluje Pizzelliego niedaleko własnego pola karnego. Może być groźnie pod bramką przyjezdnych!

71
    Znakomite uderzenie Mchitarjana z rzutu wolnego, ale fenomenalnie Bożović przerzucił piłkę ponad poprzeczkę!
    71. Henrich Mchitarjan (ARM)

72
    Dwa rzuty rożne wykonywali miejscowi, ale tym razem bez większego zagrożenia pod bramką rywali.

73
    Jeszcze jeden korner dla Armenii! Bardzo może podobać się obecna gra gospodarzy.

74

Dopinają swego Ormianie! Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości do siatki rywali piłkę wepchnął VARAZDAT HAROJAN!
    74. Varazdat Harojan (ARM) - 2:2

76
    Zmiana w drużynie Czarnogóra: z boiska schodzi Damir Kojašević, na boisku pojawia się Vladimir Jovović.

77
    Bardzo ofiarnie obronili się teraz gospodarze. Reprezentanci Czarnogóry wreszcie zaczęli grać tak, jak przed przerwą.

78
    Vesović mocno uderzał z narożnika boiska, ale piłkę pewnie wyłapał Beglarjan.

79
    Potężna bomba Joveticia z dystansu, ale świetnie broni Beglarjan! Muszą uważać Ormianie, bo rywale walczą o pełną stawkę!

80
    Bożović świetnie wyłapuje piłkę przed nadbiegającym napastnikiem rywali.

81
    Nieczysty wślizg Harojana i zasłużony żółty kartonik dla reprezentanta Armenii.

82
    Zmiana w drużynie Armenia: z boiska schodzi Marcos Pizzelli, na boisku pojawia się Gevorg Hovhannisjan.

83
    Nieudane dośrodkowanie Voskanjana z prawego skrzydła i szansę na kontratak będą mieli reprezentanci Czarnogóry.

85
    Do końca spotkania pozostało już tylko pięć minut! Która z drużyn mocniej zaryzykuje w końcówce? Wydaje się, że bardziej na zwycięstwie zależy przyjezdnym.

86
    Beglarjan zaliczył nieudane wyjście z bramki, ale piłkę lecącą z ogromną szybkością między słupki głową zatrzymał Korjan!
    86. Stevan Jovetić (CHO)

88
    Miejscowi wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

89
    Potężne uderzenie Mchitarjana z dystansu, ale piłka przelatuje obok słupka bramki przyjezdnych.

90
    Beglarjan pewnie wyłapuje piłkę po uderzeniu jednego z rywali z okolic dwudziestego metra.

90
    Trzy minuty doliczył arbiter.

90+1
    Kolejne uderzenie kapitana Armenii, tym razem dużo lepsze! Dobrą interwencją popisał się jednak Bożović.

90+2
    Rzut wolny z obiecującej odległości wykonywać będą przyjezdni.

90+4

Coś niesamowitego! GEWORK GHAZARJAN oddał uderzenie zza pola karnego, a piłki odbitej od murawy nie zdołał odbić Bożović!
    90+4. Gevorg Ghazarjan (ARM) - 3:2

90+4

Niesamowite emocje w Armenii! gospodarze do przerwy przegrywali 0:2, ale na drugą połowę wyszli odmienieni i po golu w ostatniej akcji zwyciężają z niepokonanymi w tych eliminacjach Czarnogórcami 3:2! Jest to również znakomita informacja dla Polski, która dziś może zostać liderem Grupy E. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (19:56:55)

Gole: 50. Grigorjan, 74. Harojan, 90+4. Ghazarjan – 36. Kojašević, 38. Jovetić

Kartki:   19. G. Malakjan (ARM), 81. Harojan (ARM) – 16. Vukcevic (CHO)

Armenia: Beglarjan – T. Voskanjan, Harojan, Mkojan, Hajrapetjan – Grigorjan, G. Malakjan – Ghazarjan, Pizzelli (82. Hovhannisjan), Mchitarjan (C) – Korjan (59. Sarkisov).
    Zmiany: Melikseťan, Ajvazov – Kartašjan, Pogosjan, Kadymjan, Sarkisov, Hovhannisjan, Hakobjan, Artak Jedigarjan, Muradjan, Grigorjan, E. Malakjan.

Czarnogóra: M. Božović – Marušić, Savić, Baša, Stojković – Šćekić, Vukcevic (63. Zverotić) – Vešović, Jovetić (C), Kojašević (76. Jovović) – Bećiraj.
    Zmiany: Mijatović, Petković – Šofranac, R. Radunović, Mijušković, Bakić, Mugoša, Djordjević, Zverotić, Boljević, Jovović, Raičević.

Sędzia techniczny: Miroslav Zelinka