Skra – Czarni 3:0 (koniec) | ZAKSA – BKS Visła 3:1 (koniec) | Resovia – GKS 2:3 (koniec)
Dafi Społem – Exact 3:1 (koniec) | MKS – Indykpol 2:3 (koniec)
Sobota 12.11.2016, 14:45 • Hala Energia, Bełchatów • PlusLiga • 8. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.

0:0
    W bełchatowskiej Hali Energia dojdzie do kolejnego ciekawie zapowiadającego się pojedynku. Miejscowa PGE Skra w sobotnie popołudnie podejmować będzie Cerrad Czarnych Radom. Mecz zostanie rozegrany w ramach 8. kolejki rozgrywek PlusLigi.

0:0
    PGE Skra Bełchatów zajmuje w ligowej tabeli 4. miejsce i ma w swoim dorobku 16 punktów. Bełchatowianie wygrali 5 spotkań, a z kolei 3 przegrali. Bilans setowy żółto-czarnych to 18 setów wygranych i 10 przegranych. Na ogół gospodarze zagrali o jedno spotkanie więcej niż ich ligowi rywale. Był to tak zwany mecz awansem z 9. kolejki w którym Skra uległa na wyjeździe Jastrzębskiemu Węglu – 2:3. Powodem tego jest udział Skry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów w których bełchatowianie zmierzą się z PAOK-iem Saloniki. Oprócz tej ostatniej porażki z Jastrzębskim Węglem w tym sezonie żółto-czarni ulegli jeszcze 1:3 – Asseco Resovii Rzeszów oraz przegrali walkowerem – 0:3 z Espadonem Szczecin. Skra wygrywała z kolei 3:0 z MKS-em Będzin, 3:1 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, 3:0 z Onico AZS Politechniką Warszawską, 3:0 z Lotosem Treflem Gdańsk oraz 3:0 z Cuprumem Lubin.
    0:0 Skra ma teraz cięższy okres, bowiem rozgrywa spotkania co 3 dni, a to z pewnością nieco odbije się na dyspozycji podopiecznych Philippe'a Blaina!

0:0
    Cerrad Czarni Radom w tabeli plasują się 13. pozycji i mają na koncie zaledwie 7 punktów. Widać, że ekipa z Radomia w porównaniu z poprzednim sezonem występuje w nieco słabszym składzie. Radomianie z kolei rozegrali w tym sezonie 6 spotkań z których wygrali tylko 2, a przegrali aż 4. Czarni mają do rozegrania zaległe spotkanie 5. kolejki z MKS-em Będzin. Podopieczni Roberta Prygla wygrali dotychczas 3:0 z AZS-em Częstochowa oraz 3:1 z Espadonem Szczecin, a z kolei przegrywali 1:3 z BBTS-em Bielsko-Biała, 2:3 z Effectorem Kielce, 1:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz 0:3 z Asseco Resovią Rzeszów.
    0:0 W ubiegłym tygodniu radomianie w końcu przełamali swoją fatalną passę 4 spotkań z rzędu bez zwycięstwa i pokonali we własnej hali beniaminka ze Szczecina - 3:1!

0:0
    W swojej historii Skra oraz Czarni spotykali się 6 razy. Z tych spotkań 5 wygrywali bełchatowianie, a zaledwie 1 mecze wygrali radomianie. W ubiegłym sezonie w pierwszym spotkaniu tych drużyn w Radomiu wygrała Skra – 3:1, a rewanż w Bełchatowie także padł łupem gospodarzy, którzy triumfowali również 3:1.

0:0
    W tym sezonie ekipa z Bełchatowa oraz z Radomia to dwa inne bieguny i poziomy gry. Zdecydowanie w sobotę każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie wielką niespodzianką. Na transmisję live ze spotkania PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom zapraszamy do naszego serwisu od godziny 14:45! Kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu podamy składy obydwu zespołów.

0:0

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Marcyniak, Kurek, Kłos, Bednorz, Gładyr, Janusz, Uriarte, Szalpuk, Winiarski (C), Penczew. Libero: Piechocki, Milczarek

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Ostrowski, Wiese, Urbanowicz, Żaliński (C), Kędzierski, Zwiech, Ziobrowski, Kohut, Smith, Fornal, Gonciarz. Libero: Watten, Filipowicz

Sędziowie: Katarzyna Sokół – Szymon Pindral.
    0:0 Tak prezentuje się wyjściowa "6" gospodarzy!

0:0

1:0
    Nieporozumienie w szeregach gości. Kędzierski zderzył się z Żalińskim i punkt dla Skry.

1:1
    Autowa zagrywka w wykonaniu Nikołaja Penczewa.

2:1
    Po przekątnej bardzo mocno trafia w boisko Bartosz Kurek.

3:1
    Na lewej stronie kiwa nad blokiem w boisko Artur Szalpuk.

4:1
    Pewny i mocny atak Kurka po prostej na prawym skrzydle.

4:2
    Serwis w siatkę na koncie Jurija Gładyra.

5:2
    Po bloku w aut uderza Artur Szalpuk.

6:2
    Bartłomiej Bołądź na prawej stronie uderza minimalnie w aut.

7:2
    Tym razem Tomasz Fornal uderza na lewym skrzydle nad blokiem w aut. O przerwę prosi trener Cerradu Czarnych Radom – Robert Prygiel!

7:3
    Skutecznie teraz na prawej flance Bołądź obija blok gospodarzy i piłka wypada poza pole gry.

8:3
    W aut serwuje David Smith.

8:4
    Zepsuł zagrywkę teraz po stronie Skry – Artur Szalpuk.

9:4
    Świetna akcja zakończona atakiem Bartosza Kurka po bloku rywali w aut.

10:4
    Jurij Gładyr zatrzymuje na środku atak z drugiej linii Wojciecha Żalińskiego.

10:5
    Tomasz Fornal kiwa po rękach rywala w aut.

11:5
    Psuje teraz zagrywkę Fornal.

11:6
    Emanuel Kohut dynamicznie na środku w boisko.

12:6
    I pewnie po bloku w aut uderza na środku Jurij Gładyr.

13:6
    Nad blokiem w aut z prawej strony uderza Bartłomiej Bołądź.

14:6
    Techniczny atak Artura Szalpuka z ominięciem bloku i piłka ląduje w wolnej strefie. Robert Prygiel – szkoleniowiec Cerradu Czarnych Radom prosi o drugą przerwę w tym secie!

15:6
    Fatalnie teraz po raz kolejny Bartłomiej Bołądź atakuje po przekątnej w aut.

15:7
    W siatkę przy akcji rywali wpadł Jurij Gładyr.

16:7
    I jeszcze raz Bołądź fatalnie pudłuje z prawego skrzydła.

16:8
    Na lewej stronie po bloku Bartosza Kurka w aut uderza Bartłomiej Bołądź.

17:8
    Autowa zagrywka Wojciecha Żalińskiego.

17:9
    W siatkę kieruje swoją zagrywkę Bartosz Kurek.

17:10
    Przejście linii środkowej przez Nikołaja Penczewa i łatwy punkt ląduje na koncie radomian.

18:10
    Autowa zagrywka w wykonaniu Davida Smitha.

18:11
    Tomasz Fornal na lewej stronie uderza w aut po bloku Skry.

19:11
    Z lewego skrzydła mocno po bloku rywali w aut uderza Nikołaj Penczew.

20:11
    Bartłomiej Bołądź wybronił uderzenie rywala, ale piłka trafiła w antenkę i gospodarze zdobywają 20 punkt.

21:11
    Podwójnym blokiem zatrzymywany na lewym skrzydle Bartłomiej Bołądź.

22:11
    Bartosz Kurek na czystej siatce z prawej strony atakuje idealnie w linię 9. metra.

22:12
    Jakub Ziobrowski technicznie na prawym skrzydle po bloku Skry w aut.

23:12
    Bardzo mocny atak z lewej strony Artura Szalpuka, a piłka po rękach rywala spada daleko w aut.

24:12
    Po prostej w aut atakuje Jakub Ziobrowski. Piłka setowa dla gospdoarzy!

25:12
    Koniec pierwszej partii. Po skosie w boisko trafia Nikołaj Penczew!

25:12
    Pierwszy set skończony.
    0:0 Świetna gra gospodarzy w secie pierwszym. Bardzo dużo błędów w poczynaniach radomian i to zadecydowało, że przegrywają ze Skrą pierwszego seta tak dużą różnicą punktów!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Pewnym atakiem w boisko rozpoczyna drugiego seta Bartosz Kurek.

1:1
    Zepsuł swój serwis Jurij Gładyr.

2:1
    Techniczne zagranie Szalpuka. Piłka idealnie nad blokiem spada w boisko.

2:2
    Bołądź na pojedynczym bloku uderza po rękach Szalpuka i piłka spada na aut.

3:2
    Świetnie teraz po przekątnej w boisko uderza Artur Szalpuk.

4:2
    Bardzo ładnie ze środka w wolne pole uderza Karol Kłos.

4:3
    Kiwa w linię boczną boiska Tomasz Fornal. Nie zdążył z obroną Bartosz Kurek.

4:4
    Punktowy serwis zalicza Bartłomiej Bołądź!

4:5
    Podwójnym blokiem na prawej stronie zatrzymywany Bartosz Kurek.

5:5
    Serwis w siatkę kieruje Bołądź.

6:5
    Tomasz Fornal zablokowany na prawej stronie przez Nicolasa Uriarte i Jurija Gładyra.

6:6
    Zagrywka w aut Artura Szalpuka.

6:7
    Fatalnie pomylił się teraz Kurek, który uderzył bardzo mocno pomiędzy blokującymi, ale w aut.

7:7
    Nikołaj Penczew z lewej strony po skosie w boisko.

7:8
    Na środku Emanuel Kohut bardzo dobrze atakuje w wolną strefę.

8:8
    Wpadają w siatkę radomianie.

9:8
    Lekkim plasem po bloku Żalińskiego w aut zaatakował Bartosz Kurek.

10:8
    Popisowa wymiana, którą zakończyli bełchatowianie. Uriarte rozegrał za plecy do Kurka, który z prawej strony uderzył po bloku daleko w aut.

10:9
    Nieudanie teraz Jurij Gładyr, który zerwał atak na środku siatki.

11:9
    Teraz już pewnie ze środka w okolice 9. metra uderzył Jurij Gładyr.

11:10
    Przekombinował teraz na lewym skrzydle Artur Szalpuk, który kiwnął obok bloku, ale na szczęście dla gości w aut.

12:10
    Przechodzącą piłkę wykorzystał na środku Karol Kłos.

12:11
    Po bloku w boisko uderza na prawej stronie Bartłomiej Bołądź.

13:11
    Przedziera się na prawej stronie Bartosz Kurek przez podwójny blok rywala.

13:12
    Po prostej przecisnął się Tomasz Fornal i piłka trafiła w boisko.

13:13
    Wykorzystują radomianie przechodzącą piłkę.

13:14
    Ależ teraz błąd popełnili bełchatowianie i wykorzystują to spokojnie przyjezdni.

14:14
    Na prawej stronie skutecznie uderza Kurek.

14:15
    Karol Kłos psuje swój serwis.

15:15
    Znalazł dziurę w dwubloku rywali Nikołaj Penczew i trafił w boisko.

16:15
    Na prawym skrzydle bez bloku uderza w aut Bartłomiej Bołądź.

17:15
    Po bardzo ostrym skosie uderzył Nikołaj Penczew i został trafiony piłką jeden z graczy Czarnych Radom. O pierwszy czas w tym secie poprosił Robert Prygiel – szkoleniowiec Cerradu Czarnych Radom!

17:16
    Łukasz Wiese skutecznie po skosie w sam narożnik parkietu.

17:17
    Emanuel Kohut bardzo ładnie serwuje i trafia w boisko nie do obrony!

18:17
    Świetnie w okolice 9. metra huknął na lewej stronie Bartosz Kurek.

19:17
    As serwisowy na koncie Nikołaja Penczewa!

20:17
    Ze środka pewnie kończy akcję Jurij Gładyr. O drugi czas poprosił trener Cerradu Czarnych Radom – Robert Prygiel!

21:17
    Technicznie w boisko bezpośrednio z zagrywki uderza Nikołaj Penczew!

21:18
    W siatkę serwuje teraz Penczew.

21:19
    Pojedynczym blokiem na prawym skrzydle zatrzymywany Bartosz Kurek.

22:19
    Teraz już poprawił się atakujący Skry i uderzył bardzo mocno po przekątnej w boisko.

22:20
    W pół siatki serwuje Jurij Gładyr.

22:21
    W aut uderza z drugiej linii Nikołaj Penczew. O przerwę prosi trener PGE Skry Bełchatów – Philippe Blain!

23:21
    Bardzo dobrze obija blok rywali na lewej stronie Artur Szalpuk, a piłka wraca na stronę gospodarzy i spada na aucie.

23:22
    Podwójnym blokiem na lewym skrzydle zatrzymywany Artur Szalpuk.

24:22
    Piłka setowa dla Skry! Szalpuk z lewej strony uderza bardzo mocno po bloku w aut.

24:23
    Walka na siatce Kohuta z Kłosem wygrana przez środkowego Czarnych Radom.

25:23
    Błąd na zagrywce Bartłomieja Bołądzia, który podrzucił sobie piłkę i ją złapał, a arbiter Katarzyna Sokół wskazała, że Skra wygrywa drugiego seta. Dziwna sytuacja, ale fakt jest taki, że bełchatowianie prowadzą 2:0!

25:23
    Drugi set skończony.
    0:0 Wygrana w drugim secie gospodarzy i Skra ma już zapewniony conajmniej jeden punkt w tym spotkaniu! Parę minut przerwy i wracamy do Bełchatowa!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

1:0
    David Smith dotyka siatki.

1:1
    Kacper Gonciarz skutecznie zatrzymuje na prawej stronie atak Artura Szalpuka.

2:1
    Serwis w siatkę Kacpra Gonciarza.

2:2
    Również na zagrywce w siatkę uderza Nikołaj Penczew.

3:2
    Artur Szalpuk przedziera się przez podwójny blok rywali.

3:3
    Również Bartosz Kurek serwuje w siatkę.

4:3
    Szybki atak na środku Karola Kłosa i środkowy Skry skutecznie w wolne pole.

4:4
    Bardzo mocny atak na prawej stronie i nie udało się wybronić bełchatowianom.

4:5
    Serwis punktowy Bartłomieja Bołądzia!

4:6
    Z prawej strony po bloku w aut uderza Bartłomiej Bołądź.

4:7
    Z drugiej linii bardzo dobrze po bloku Nikołaja Penczewa w aut uderzył Łukasz Wiese.

5:7
    Serwis w siatkę Bartłomieja Bołądzia.

6:7
    Tomasz Fornal z lewego skrzydła uderza po prostej daleko w aut.

7:7
    Kacper Gonciarz przekroczył linię środkową boiska.

7:8
    Z lewego skrzydła po skosie w boisko uderza Tomasz Fornal.

8:8
    W dynamicznym ataku z lewej strony Nikołaj Penczew.

9:8
    Nicolas Uriarte notuje na swoim koncie as serwisowy!

9:9
    Skuteczny atak z prawego skrzydła Bartłomieja Bołądzia.

10:9
    Nie zdążył wybronić się Gonciarz i punkt na koncie bełchatowian.

10:10
    Ze środka David Smith skutecznie uderza po dłoniach Jurija Gładyra.

11:10
    Po prostej trafia skutecznie Bartosz Kurek.

11:11
    Zepsuł zagrywkę Penczew.

12:11
    Teraz po stronie radomian myli się w polu serwisowym Łukasz Wiese.

13:11
    Przechodząca piłka i Artur Szalpuk uderza po ręce Kacpra Gonciarza w aut.

14:11
    Po prostej w aut uderza Bartłomiej Bołądź. O pierwszą przerwę w tym secie poprosił Robert Prygiel – trener Cerradu Czarnych Radom!

15:11
    Pewnie ze środka po bloku w aut Karol Kłos. Odskakują gospodarze i zbliżają się do końcówki trzeciego seta.

15:12
    Z drugiej linii trafił w okolice 9. metra Łukasz Wiese.

16:12
    Po prostej w aut uderza Bartosz Kurek, ale piłka po drodze dotknęła rąk rywala.

16:13
    W siatkę zaserwował Artur Szalpuk.

17:13
    Świetne uderzenie z drugiej linii w wykonaniu Artura Szalpuka.

18:13
    As serwisowy na koncie Karola Kłosa, a drugi czas w tym secie bierze Robert Prygiel – trener Cerradu Czarnych Radom!

18:14
    Przestrzelił teraz na zagrywce w aut Karol Kłos.

18:15
    Fatalnie teraz Bartosz Kurek, który uderza wysoko nad blokiem i daleko w aut.

19:15
    Zepsuty serwis przez Tomasza Fornala.

20:15
    Punktuje na zagrywce Nicolas Uriarte!

20:16
    Przedziera się na prawym skrzydle przez blok rywali Jakub Ziobrowski.

21:16
    Autowy serwis Emanuela Kohuta.

21:17
    W siatkę na zagrywce Artur Szalpuk.

22:17
    Pewnie uderza w boisko na prawym skrzydle Bartosz Kurek.

23:17
    Fatalnie w aut kiwa teraz Łukasz Wiese.

24:17
    Punktowy serwis Jurija Gładyra! Pierwsza piłka meczowa dla bełchatowian!

24:18
    Teraz w siatkę kieruje zagrywkę środkowy PGE Skry Bełchatów.

25:18
    W aut serwuje Łukasz Wiese i to gospodarze zwyciężają ten pojedynek!

25:18
    Trzeci set skończony.
    0:0 Bełchatowianie pewnie zwyciężają Czarnych 3:0!

0:0
    MVP tego spotkania zostaje wybrany zawodnik PGE Skry Bełchatów – Nicolas Uriarte!

Z mojej strony na dziś to wszystko. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia pozostałych relacji w naszym serwisie. Do usłyszenia! (16:22:09)

Adam Ka

PGE GiEK Skra Belchatow: Lisinac, Marcyniak, Kurek, Kłos, Bednorz, Gładyr, Janusz, Uriarte, Szalpuk, Winiarski (C), Penczew. Libero: Piechocki, Milczarek
    Enea Czarni Radom: Bołądź, Ostrowski, Wiese, Urbanowicz, Żaliński (C), Kędzierski, Zwiech, Ziobrowski, Kohut, Smith, Fornal, Gonciarz. Libero: Watten, Filipowicz

Sędziowie: Katarzyna Sokół – Szymon Pindral