3
25 25 25
Środa 16.11.2016, 18:00Liga Mistrzów • 3 runda kwalifikacyjna

0:0
    No cóż, pewna wygrana. Grecy co prawda stawiali opór, jednak przyjezdni okazali się za silni. Skra grała dosyć spokojnie, jednak przez cały czas kontrolowała wynik i ostatecznie wygrywa pewnie 3:0. W rewanżu trzeba tylko dopełnić formalności by awansować do fazy grupowej! (19:28:28)

20:25
    Trzeci set skończony.

20:25
    Autowy atak jednego z Greków po prostej i to Skra bardzo pewnie wygrywa to spotkanie!

20:24
    Krótka na środek w kontrze do Srecko Lisinaca, a ten trafia w punkt i mamy piłkę meczową dla gości!

20:23
    Potrójny blok Skry na prawym skrzydle i jeszcze jeden czas dla szkoleniowca gospodarzy!

20:22
    Krótka na środek do Karola Kłosa, a ten uderza pewnie obok pojedynczego bloku i czas dla szkoleniowca Greków.

20:21
    Grecy jeszcze nie odpuszczają. Ponownie skutecznie w ataku.

19:21
    Ale i Andreadis psuje zagrywkę. Coś niesamowitego..

19:20
    Kontra zawodników Skry, jednak w pojedynkę blokuje Sotiriou i bez szans w ataku Bartek Kurek.

18:20
    Kolejny potężny atak Bartka Kurka po przekątnej.

18:19
    Dłuższa akcja, w której pewnym atakiem po skosie popisuje się Sotiriou.

17:19
    Jeden z zawodników gospodarzy wpada w siatkę i wzrasta przewaga bełchatowian!

17:18
    W kolejnej akcji atakujący Skry przeciska się przez blok zestawiony z dwóch rywali i trafia.

17:17
    Świetnie w obronie Piechocki, jednak w kontrze blokiem zatrzymany Kurek.

16:17
    Ale i siatkarze PAOK mają sporo problemów w tym elemencie gry.

16:16
    Po przerwie i gracze Skry mylą się w polu serwisowym.

15:16
    Kolejna popsuta zagrywka w wykonaniu Greków. Bodajże szósta już i na drugiej przerwie technicznej to Skra prowadzi jednym punktem.

15:15
    Uriarte przy rozegraniu wpada w siatkę i mamy remis na tablicy wyników.

14:15
    Skra nie wykorzystuje kontry. Odpowiedź Greków i pewny atak po skosie.

13:15
    Który to już z kolei popsuty serwis? Teraz myli się Takouridis.

13:14
    Dobry wyblok gości, jednak czujny na siatce Sakoglou kiwa na czystej siatce tuż za nią.

12:14
    Kontra bełchatowian zakończona pewnym atakiem po przekątnej.

12:13
    Znów Grecy nie trafiają serwisem!

12:12
    A teraz skutecznie na skrzydle zawodnicy gospodarzy.

11:12
    I jeszcze jedna popsuta zagrywka gospodarzy.

11:11
    Kontra Skry, jednak ze środka i drugiej linii w aut atakuje Artur Szalpuk.

10:11
    Po chwili kolejna popsuta zagrywka Greków. Spory aut.

10:10
    Sotiriou ponownie popisuje się efektownym atakiem na skrzydle.

9:10
    Ale i oni psują serwis. Zagrywka prosto w siatkę.

9:9
    A teraz to goście mają problemy z przyjęciem zagrywki i ponownie remis na tablicy wyników.

8:9
    Tym razem minimalny aut!

7:9
    Niesamowicie zagrywką gra dziś Serb! Kolejny as serwisowy tego zawodnika!

7:8
    Krótka na środek do Lisinaca, a ten uderza w punkt i to Skra prowadzi minimalnie na pierwszej przerwie technicznej!

7:7
    Po obronie z drugiej piłki atakuje Smaragdis i goście kompletnie zaskoczeni bez szans w obronie.

6:7
    I jeszcze jeden punktowy blok przyjezdnych! Tym razem skutecznie Bartek Kurek.

6:6
    Kontra gospodarzy, ale na prawej stronie kapitalnym blokiem popisuje się Srecko Lisinac.

6:5
    Gospodarze nie odpuszczają, a w ataku ponownie po skosie niezawodny dziś Sakoglou.

5:5
    Punkt za punkt jak na razie. Teraz pewnie na lewej flance Penchev.

5:4
    Ale teraz zawodnik PAOK nie myli się w ataku i uderza po prostej nie do obrony.

4:4
    Minimalnie autowa zagrywka Sakoglou.

4:3
    Kontra przyjezdnych, jednak na skrzydle ponad blokiem w aut atakuje Kurek!

3:3
    Od razu cios Skry i bardzo udany atak przez środek w wykonaniu Karola Kłosa.

3:2
    Kontra Greków, a w niej po skosie pewnie Sakoglou.

2:2
    Jak na razie cios za cios. Teraz na skrzydle skutecznie Sotiriou.

1:2
    Od razu skutecznie w odpowiedzi zawodnicy przyjezdnych.

1:1
    Co prawda jest blok przyjezdnych, jednak po ataku Sakoglou piłkę obija się od rąk rywali i wychodzi na aut.

0:1
    Terzis rozpoczyna seta od nieudanego ataku na skrzydle.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

17:25
    Drugi set skończony.

17:25
    Koniec seta! Znów w defensywie Skra, a potem w kontrze rozegranie do Kurka, który kiwa na potrójnym bloku.

17:24
    Kapitalnie w defensywie Piechocki. Szybka kontra Skry i pewny atak po skosie Kurka. Piłka setowa dla gości!

17:23
    W kolejnej akcji bardzo pewnie po prostej atakuje Bartosz Kurek.

17:22
    Sakoglou obija ręce pojedynczego bloku gości i piłka wychodzi na aut.

16:22
    Kapitalna zagrywka po prostej Srecko Lisnaca i kolejny as serwisowy w wykonaniu środkowego Skry!

16:21
    Po przerwie pewnie w ataku Artur Szalpuk.

16:20
    Do tego autowy atak ze środka i drugiej linii w wykonaniu Szalpuka i czas na życzenie Blaine'a!

15:20
    Tym razem świetny, pojedynczy blok w wykonaniu Greków.

14:20
    Sakoglou ponownie skutecznie na skrzydle. Teraz pewnie atakuje po ostrym skosie.

13:20
    Nieskończony atak gości, jednak jeden z gospodarzy skacząc do bloku wpada w siatkę.

13:19
    Sakoglou tym razem się nie myli i uderza po skosie nie do obrony.

12:19
    Kapitalna obrona, a potem świetna kontra w wykonaniu gości, zakończona potężnym atakiem po skosie Kurka.

12:18
    Bardzo nieudany atak na skrzydle Sakoglou i przewaga Skry znów się powiększa.

12:17
    Co prawda i tym razem Kurek wpada na blok, jednak teraz na jego szczęście piłka wychodzi poza boisko.

12:16
    Kolejna nieskończona kontra Skry i znów na lewej flance zablokowany Bartek Kurek.

11:16
    Kontra Greków, jednak Skra czujna w bloku i 16 oczko trafia na konto gości i to oni prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

11:15
    Tak samo i Penchev źle w polu serwisowym. Trafia zagrywką prosto w siatkę.

10:15
    Ale teraz gospodarzy mylą się w polu zagrywki.

10:14
    W odpowiedzi na skrzydle skutecznie Sotiriou.

9:14
    Do...czterech razy sztuka! W końcu Karol Kłos trafia i zdobywa 14 oczko dla swojej drużyny!

9:13
    Jeszcze jedna kontra w wykonaniu PAOK, jednak teraz piłka po ataku po skosie przelatuje nad blokiem i ląduje na aucie.

9:12
    Kontra drużyny gospodarzy. Rozegranie w niej do Sotiriou, a ten pewnie po przekątnej.

8:12
    Czujny na skrzydle Kurek, jednak po jego bloku piłka wychodzi poza boisko.

7:12
    Do tego potężna zagrywka Lisinaca i as serwisowy Serba! Czas na życzenie szkoleniowca Greków.

7:11
    Świetnie w defensywie Skra. W kontrze rozegranie na środek do Karola Kłosa, a ten pewnie trafia w punkt.

7:10
    Kąśliwa kiwka na opadający blok w wykonaniu Srecko Lisinaca.

7:9
    Ale teraz Penchev myli się w polu serwisowym i trafia zagrywką prosto w siatkę.

6:9
    Co prawda Skra nie kończy swojej akcji, jednak rywale wpadają w siatkę.

6:8
    Po przerwie udanym atakiem po ostrym skosie popisuje się Szafranowicz.

5:8
    Popsuta zagrywka Greków i to Skra prowadzi dosyć pewnie na pierwszej przerwie technicznej.

5:7
    Świetnie w obronie goście, jednak w kontrze Kurek zatrzymany przez dwóch rywali.

4:7
    Tym razem goście dobrze w przyjęcie, a w ataku bardzo pewnie Kurek obija ręce rywali.

4:6
    Nieudane przyjęcie Piechockiego i rywale wykorzystują przechodzącą piłkę!

3:6
    W odpowiedzi przez dziurę w bloku przeciska się Sotiriou.

2:6
    Ależ potężny atak po skosie w wykonaniu Bartka Kurka.

2:5
    Po przerwie popsuta zagrywka w drużynie gości.

1:5
    Ależ wyczucie Karola! Pojedynczy blok na środku siatki i o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy!

1:4
    Kolejne nieudane zagranie Greków i przewaga Skry się powiększa.

1:3
    Kontra przyjezdnych. Krótka na środek do Karola Kłosa, który trafia w punkt.

1:2
    Nieudana zagrywka Petkovicia i minimalny aut.

1:1
    Tym razem skutecznie na skrzydle po skosie atakuje Sakoglou.

0:1
    Na początek autowy atak po skosie Greków.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

22:25
    Pierwszy set skończony.

22:25
    Koniec tego seta! Skuteczny atak Szalpuka po rękach blokujących rywali i to Skra wygrywa tego seta!

22:24
    Grecy jeszcze się bronią. Środek, druga linia i pewny atak Sotiriou!

21:24
    Uff, autowa zagrywka jednego z Greków i to Skra ma piłkę na wagę seta!

21:23
    Niesamowite. Kolejny nieudany atak Skry.

20:23
    Kontra gospodarzy, a w niej Sotiriou trafia na skrzydle w blok, jednak piłka na aucie! Czas dla Blaine'a!

19:23
    I as serwisowy Greków. Czyżby teraz oni mieli ponownie zanotować serię?

18:23
    I jest punkcik dla gospodarzy. Potężny atak na skrzydle po przekątnej.

17:23
    Świetna gra w defensywie Skry i kontra zakończona kąśliwą kiwką na skrzydle Szalpuka.

17:22
    A teraz podwójny blok Skry na prawym skrzydle. Piąte oczko z rzędu dla przyjezdnych.

17:21
    Obie drużyny grają seriami. Teraz potężna zagrywka Pencheva i as serwisowy tego zawodnika!

17:20
    Kapitalny, pojedynczy blok na lewej flance w wykonaniu Artura Szalpuka.

17:19
    Chyba jak dotąd najdłuższa akcja tego spotkania. Zarówno goście jak i gospodarze popisywali się kapitalnymi obronami. Ostatecznie to Bartosz Kurek uderza po skosie i kończy tę wymianę!

17:18
    Minimalnie autowa zagrywka gospodarzy.

17:17
    Kontra Skry, jednak przy probie kiwki Szalpuk wpada w siatkę.

16:17
    Rozzłoszczony Bartosz Kurek atakuje po skosie nie do obrony.

16:16
    O proszę i mamy remis! Tym razem punktowy blok Greków!

15:16
    Do tego teraz zerwany atak Kurka! Piłka ponad blokiem wychodzi poza boisko.

14:16
    Penchev przy ataku na lewej stronie przekracza środkową linię. Punkt trafia na konto PAOK.

13:16
    Po przerwie na prawej stronie obity blok przyjezdnych i piłka na aucie.

12:16
    Kolejny zerwany atak Greków! Tym razem ze środka i drugiej linii i o kolejny czas prosi szkoleniowiec gospodarzy!

12:15
    Kapitalne wyczucie Lisinaca na środku siatki i pojedynczy blok Serba!

12:14
    Potężny, ale autowy atak po skosie w wykonaniu Sakoglou.

12:13
    Teraz minimalnie chybiony serwis i ponownie Skra wraca na prowadzenie.

12:12
    O proszę! Potężna zagrywka po prostej Sakoglou i as serwisowy tego zawodnika!

11:12
    Gospodarze ponownie grają przez środek. Tym razem krótka do Petkovicia, który trafia idealnie w 9 metr.

10:12
    Ale i PAOK popełnia sporo błędów w zagrywce.

10:11
    Ponownie popsuta zagrywka. Tym razem prosto w siatkę serwuje Bartosz Kurek.

9:11
    Teraz skutecznie goście na lewej flance.

9:10
    Ale popsuta zagrywka w drużynie z Bełchatowa.

8:10
    Nie kończy ataku Kurek. Po chwili szansę na atak ma Szalpuk. Kiwa na opadający blok i trafia!

8:9
    Kontra gospodarzy. Rozegranie na lewą stronę do Sakoglou, który wybija po rękach przyjezdnych.

7:9
    Krótka na środek do Smaragdisa, który trafia pewnie w okolice 9 metra.

6:9
    Tym razem Grecy mylą się w polu serwisowym. Autowa zagrywka.

6:8
    Po przerwie Sakoglou obija podwójny blok gości, a piłka wychodzi minimalnie poza boisko.

5:8
    Podwójny blok bełchatowian na skrzydle i od razu o czas prosi szkoleniowiec PAOK-u!

5:7
    Ależ potężny atak Kurka! Uderza przez dziurę w bloku i rywale bez szans w defensywie!

5:6
    W odpowiedzi krótka na środek do Sotiriou, który uderza w punkt.

4:6
    Skra nie odpuszcza. Tym razem rozegranie na lewą stronę do Pencheva, który uderza bardzo pewnie.

4:5
    W kolejnej akcji Sakoglou popisuje się potężnym atakiem po prostej!

3:5
    Sakoglou psuje zagrywkę i serwuje daleko w aut.

3:4
    Tym razem świetny atak po przekątnej w wykonaniu Szafranowicza.

2:4
    Przechodząca piłka, po której na środku siatki pewnie atakuje Karol Kłos.

2:3
    Ale teraz dobre przyjęcie po stronie gości i pewny atak po ostrym skosie Szalpuka.

2:2
    O proszę. Kąśliwa zagrywka gospodarzy! Smaragdis ustrzelił Szalpuka, który nie przyjmuje serwisu.

1:2
    Lisinac myli się w polu zagrywki i trafia serwisem prosto w siatkę.

0:2
    Tym razem świetny wyblok gości i w kontrze rozegranie do Kurka, który potężnym atakiem obija ręce rywali.

0:1
    Od pewnego ataku ze środka siatki to spotkanie rozpoczyna Srecko Lisinac.

0:0

0:0

PAOK Saloniki: Petković, Pantakidis, Konstantinidis, Terzis, Sakoglou, Sotiriou, Andreadis, Smaragdis, Takouridis, Papadopoulos, Szafranowicz libero: Gkaras

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Marcyniak, Kurek, Kłos, Bednorz, Gladyr, Janusz, Uriarte, Szalpuk, Winiarski, Penchev libero: Piechocki, Milczarek.

0:0
    A kto w tym spotkaniu okaże się lepszy? Na transmisję live zapraszamy od 18:00!

0:0
    PAOK w rozgrywkach rodzimej ligi radzi sobie przyzwoicie. Cztery rozegrane spotkania i trzy wygrane. Do tego jedna porażka, z liderem z Pireusu.

0:0
    Skra w rozgrywkach ligowych jak na razie spisuje się świetnie. Po 9 spotkaniach mają na swoim koncie 19 oczek i plasują się na drugim miejscu. Trzeba przyznać, że gra bełchatowian jest naprawdę dobra. Co prawda przydarzają się w wpadki, porażka z teoretycznie słabszym Jastrzębskim, jednak mimo to ich forma jest świetna.

0:0
    Dla Greków to już druga runda eliminacji. W pierwszej okazali się nieco lepsi od Mladost Kastel Luksic. W obu spotkaniach zwyciężyli 3:2 i awansowali do kolejnej rundy. Tutaj rywal zdecydowanie mocniejszy. Brązowy medalista PlusLigi.

0:0
    Nie trzeba ukrywać, ale PGE Skra Bełchatów, raczej nie zaniży poziomu rozgrywek. Trzeba też dodać, że to bełchatowianie są faworytem pojedynku z PAOK Saloniki. Pierwszy mecz rozegrają w Grecji i są zdecydowanym faworytem.

0:0
    Zmiana zasad kwalifikacji do Ligi Mistrzów nastąpiła od tego sezonu. W nim teoretycznie więcej drużyn ma szans na awans, ale jednocześnie władze CEV chciały podwyższyć poziom rozgrywek. Czy im się uda? To się okaże w praktyce.

Piotr Grabowski

PGE GiEK Skra Belchatow: Lisinac, Marcyniak, Kurek, Kłos, Bednorz, Gladyr, Janusz, Uriarte, Szalpuk, Winiarski, Penchev libero: Piechocki, Milczarek