Deportivo – Sevilla 2:3 (koniec) | FC Barcelona – Malaga 0:0 (koniec) | Eibar – Celta Vigo 1:0 (koniec)
Atletico – Real Madryt 0:3 (koniec)
FC Barcelona
0:0 (0:0)
Malaga CF
Sobota 19.11.2016, 16:15 • Camp Nou, Barcelona • Hiszpańska LaLiga • Runda 12

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:15.

Czas na kolejne emocje w ramach 12. kolejki hiszpańskiej Primera Division! Szykuje się ciekawe spotkanie na Camp Nou, gdzie miejscowa FC Barcelona podejmie Malagę!

Málaga CF

Przyjezdni plasują się dokładnie w środku stawki, czyli na 10. pozycji. Ekipa z Malagi zdołała zgromadzić do tej pory 15 punktów i ewentualne zwycięstwo mogłoby wywindować gości kilka pozycji do góry. Jest więc o co grać.
    Goście zawitali już w Barcelonie:

Duma Katalonii, jak co roku, gra o najwyższe cele. Nie inaczej jest teraz, ponieważ Barcelona zajmuje pozycję wicelidera, a do prowadzącego Realu Madryt traci zaledwie 2 punkty! Trzeba jednak powiedzieć, że w ten weekend dojdzie do derbów Madrytu pomiędzy Realem, a Atletico i Barcelona ma szansę objąć nawet prowadzenie!

Obie drużyny mają swoje problemy kadrowe. Te nękają głównie Malagę, w której zabraknie Weligtona, Keko, Recio, czy Ignacio Camacho. W Barcelonie nie zagra pauzujący za kartki Luis Suarez, a także kontuzjowany Umtiti, czy Iniesta.
    Luis Enrique zdradza swoje plany kadrowe:

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego spotkania na naszym portalu! Czy Barcelona zgarnie 3 punkty i poważnie zagrozi swoim madryckim rywalom? A może to Malaga sprawi niespodziankę i pokona faworyzowanego gospodarza? Bądźcie z nami!
    Ustawienie Malagi:

A więc bez Messiego gra Barcelona!

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Mascherano, Digne – Denis Suárez, Busquets (C), Rafinha – Arda Turan, Alcácer, Neymar

Málaga CF: Kameni (C) – Rosales, Miguel Torres, Villanueva, Ricca – Fornals, D. Llorente – Ontiveros, Añor, J. P. Carlos – Sandro Ramírez

Sędziowie: De Burgos.
    To będzie jubileuszowy mecz Busquetsa:

Obie jedenastki wychodzą na murawę Camp Nou! Świetna atmosfera w Barcelonie, oby samo spotkanie także trzymało poziom!

1

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w swoich tradycyjnych pasiakach! Malaga dziś ubrana na żółto! Oby to był świetny mecz!

2
    Barcelona oczywiście zaczyna od akcji ofensywnych. Na razie nie przynoszą one oczekiwanego rezultatu, ale poczekajmy cierpliwie.

4
    Dośrodkowania w stronę szesnastki Malagi, ale futbolówka wciąż nie może przeciąć szczelnej defensywy gości. Spokojny początek dzisiejszej rywalizacji.

5
    Malaga praktycznie nie dotknęła jeszcze piłki. Całą jedenastką bronią się przyjezdni, ale całego meczu tak nie można zagrać. Przypomnijmy jednak, że w ofensywie Barcy brakuje Messiego i Suareza.

6
    Neymar zbyt szybko urwał się obrońcom i chorągiewka bocznego sędziego natychmiast wędruje w powietrze – na spalonym Brazylijczyk.

7
    Do kontrataku wybiegają goście! Długa piłka do osamotnionego Sandro Ramíreza, który decyduje się na strzał w bardzo trudnej pozycji! Oczywiście niecelnie, ter Stegen nie musiał nawet interweniować.

8
    Odpowiedź Barcelony i w ataku grę ciągnie Neymar! Ładne podanie za obrońców, ale Brazylijczyk i tak miał ciężkie zadanie, aby skutecznie sfinalizować ten atak! Uderzenie z woleja leci obok słupka!

9
    Dość spokojny początek, ale widzimy, że Barcelonę interesuje tylko pełna zdobycz w tym spotkaniu! Czekamy na pierwsze gole!

10
    Teraz było już bardzo groźnie pod bramką Kameniego! Bardzo dobra akcja prawym skrzydłem w wykonaniu Sergi Roberto! Podanie w środek szesnastki, ale tam nikt nie zamknął akcji strzałem!

12
    Jeszcze lepszą okazję mają Katalończycy! Pique znalazł sobie trochę wolnego miejsca i przymierzył pod poprzeczkę! Idealnie zachowuje się Kameni, który paruje futbolówkę na korner!
    12. Gerard Piqué także nie daje rady Kameniemu!

13
    Tym razem to Mascherano nie przypilnował linii obrońców i w głupi sposób został złapany w pułapkę ofsajdową. Barcelona jest coraz bliżej otwarcia rezultatu!

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami. Niewiele zmienia się obraz gry, a Barcelona wciąż przebywa w posiadaniu piłki. Malaga nie ma nic do powiedzenia.

16
    Następny atak Blaugrany! Kapitalnie podłącza się dzisiaj Sergi Roberto, który ponownie podaje spod linii końcowej! Wyłożenie do Denisa Suareza, ale ten także niecelnie!

18
    Dlaczego piłka jeszcze nie wpadła do bramki Kameniego? Kolejny atak Dumy Katalonii, ale Arda Turan źle trafił w futbolówkę i w efekcie spudłował! W głębokiej defensywie Malaga.

19
    Kameni rozgrywa piłkę od własnej bramki, ale zupełnie się z tym nie spieszy. Natychmiastowe gwizdy z trybun, ale nie ma się co dziwić bramkarzowi Malagi.

20
    W ataku pozycyjnym praktycznie niezmiennie gospodarze. Próba podania do Ardy Turana, ale ten upada na murawę. Nie było faulu zdaniem sędziego.

21
    Bardzo ładna akcja miejscowych! Krótkie, szybkie podania, a to ostatnie zostało wypieszczone dla Rafinhii! Ten próbował przymierzyć na dalszy słupek, ale minimalnie przestrzelił!

22
    Ricca jest pierwszym zawodnikiem, który zostaje ukarany żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu. Niebezpieczne zderzenie w powietrznej walce o piłkę.

23
    Sandro Ramírez jest jedynym zawodnikiem Malagi, który pokazuje się w ofensywie. Piłka znów trafiła pod jego nogi, a sam zdecydował się na uderzenie z dalekiej odległości. Ter Stegen wyłapuje piłkę bez problemów.

25
    Jakby trochę budziła się Malaga. Goście przeprowadzają pierwsze, śmiałe ataki ofensywne. Czy Barcelona niedługo skarci ich postawę? Nie możemy doczekać się pierwszych goli.

26
    Kolejne przewinienia w środkowej strefie boiska. Arbiter przerywa kontrę Barcelony, zauważając faul Denisa Suareza.

27
    Defensywa Barcelony musi wystrzegać się takich błędów! Kolejne przejęcie piłki i mogło zrobić się bardzo groźnie! Pique naprawia sytuację!

28
    Katalończycy mają kolejny stały fragment gry w narożniku boiska. Pique zdołał dojść do uderzenia, ale Kameni bardzo pewnie wyłapuje strzał Hiszpana!

30
    Coś nie może zaskoczyć po stronie gospodarzy! Wydawało się, że to będzie idealne dogranie do Ardy Turana, ale pomocnik sędziego ponownie dopatrzył się spalonego!

31
    Jedna z lepszych okazji Barcelony w tym spotkaniu! Mascherano podaje do Neymara, a ten fenomenalnie oddał do Rafinhii! Mocne uderzenie po ziemi, ale jakimś cudem broni Kameni! Interwencja tego meczu, a może i kolejki!
    31. Rafinha strzela i fantastycznie broni Kameni!

33
    Mecz trzyma w napięciu, ale wciąż brakuje otwarcia wyniku! Wydaje się jednak, że to sprawa najbliższych minut, aż Barcelona zaaplikuje rywalowi pierwsze trafienie!

34
    Malaga musi uważać na swoje przewinienia, bo niedługo zaczną sypać się kolejne kartki. Arbiter znów przerywa grę.

35
    Niezliczona ilość podań ze strony gospodarzy, którzy bezustannie kontrolują przebieg tego meczu. Trzeba jednak przyznać, że Malaga skutecznie się broni.

37
    Następne wrzutki w pole karne, ale widocznie zauważalny jest brak Messiego i Suareza w ofensywie Barcelony! Przypomnijmy również, że swoich magicznych podań nie posyła Iniesta.

38
    Dobra interwencja jednego z obrońców Malagi, który oddala grę poza linię końcową boiska. Będzie kolejny rzut rożny dla Barcelony.

39
    Kameni wychodzi na przedpole i bardzo pewnie wyłapuje futbolówkę posłaną z narożnika boiska! Długie wznowienie gry, ale Malaga traci futbolówkę.

40
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej połowy, a wciąż nie mieliśmy celnych trafień! Czy któraś z drużyn jeszcze przyciśnie przed zejściem do szatni?

42
    Będzie następny korner dla Katalończyków. Dogranie Neymara w pole karne, ale znów zabrakło tam któregoś z partnerów! Barcelona stwarza sobie mnóstwo okazji, ale brakuje skuteczności!

43
    Malaga jest zamknięta praktycznie we własnym polu karnym. Jest tam bardzo ciasno i Barcelona ma ogromny problem przedrzeć się przez te zasieki!

44
    To mogło zaskoczyć gości! Digne rozpoczął akcję zwodem, a następnie piłka została wycofana na granicę pola karnego do nabiegającego Busquetsa! Obok bramki Kameniego!

45
    1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy.

45+1
    Chyba niewiele zmieni się w tej odsłonie! Barcelona wymienia podania, ale nie odda już celnego strzału przed przerwą. Sędzia zaprasza piłkarzy do szatni.

45+1
    Bez bramek do przerwy, to dobry rezultat dla gości!

Barcelona cisnęła przez całe 45 minut, ale to nie przyniosło rezultatu! Było kilka ciekawych akcji Blaugrany, ale za każdym razem albo brakowało dokładności, albo świetnie bronił Kameni!
    Po przerwie zacznie się spieszyć gospodarzom, którzy myślą tylko o 3 punktach! Będzie gorąco, zostańcie z nami!
    Ogromna przewaga Barcelony w statystykach:

Piłkarze wracają na murawę Camp Nou! Przed nami decydujące 45 minut!

46

46
    Piłkę do gry wprowadzają przyjezdni. Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady w czasie przerwy, a więc gramy tymi samymi ustawieniami!

47
    Bardzo ładna interwencja jednego z defensorów Malagi, który oddala zagrożenie spod własnego pola karnego! Barcelona musi szukać gola, bo w końcówce może być nerwowo!

48
    Kolejne dośrodkowanie nie dociera do Ardy Turana, którego uprzedził Ricca. Będzie rzut rożny dla Barcelony i okazja do kolejnej wrzutki na główkę któregoś z partnerów.

49
    I dośrodkowanie dociera na głowę Mascherano! Argentyńczyk nie uderzył jednak celnie i od bramki rozpocznie Kameni.

50
    Malaga także potrafi przeprowadzić atak oskrzydlający! Goście zyskują w ten sposób chyba pierwszy rzut rożny w tym meczu. Zaskoczą ze stałego fragmentu gry?

51
    Nie wyszedł ten atak przyjezdnym, którzy nie potrafili sfinalizować dośrodkowania z narożnika boiska. Z akcją pozycyjną wybiega Barcelona.

53
    Rafinha wypatrzył wolnego Neymara i posłał mu futbolówkę prosto na głowę! Brazylijczyk był jednak tyłem do bramki i nie potrafił pokonać dobrze ustawionego Kameniego!
    Frekwencja na Camp Nou dopisuje!

54
    Arda Turan domaga się odgwizdania rzutu karnego, ale arbiter pokazuje, że to właśnie on faulował! Gwizdy z trybun! Kontrowersyjna decyzja.

56
    Czas wrócić do gry, ale Barcelona jest jeszcze bardziej podrażniona! Czy Duma Katalonii zaskoczy Malagę w kolejnych minutach? Wydaje się, że ta gra w pierwszej połowie wyglądała lepiej.

57
    Luis Enrique mobilizuje swoich piłkarzy zza linii bocznej, ale to Malaga wyprowadza bardzo groźną kontrę! Juan Carlos wpadł rozpędzony w szesnastkę, ale nie potrafił zamienić świetnej sytuacji na gola!

58
    Czy to spotkanie miałoby zakończyć się bezbramkowym rezultatem? Chyba sobie tego nie wyobrażamy, a Barcelona zmarnowałaby idealną okazję do zbliżenia się do Realu!

59
    Następny korner dla Katalończyków, ale po wrzutce Neymara nie pozostało zbyt wiele. Do wejścia szykuje się już Jordi Alba.

60
    Gerard Pique zostaje przytrzymywany za koszulkę, ale arbiter nie odgwizdał nawet rzutu wolnego na granicy pola karnego! Gospodarze pewnie będą mieli ogromne pretensje po meczu!

62
    Ontiveros także nie potrafił przytrzymać emocji na wodzy i faulował rywala. Kolejny zawodnik melduje się w notesie sędziego.

63
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Lucas Digne, na boisku pojawia się Jordi Alba.

64
    Znów mamy ogromne emocje w szesnastce gości! W polu karnym ponownie upadał jeden z gospodarzy, ale gwizdek arbitra milczy w dalszym ciągu!

66
    A może to Malaga wyprowadzi zabójczy kontratak i całe trybuny Camp Nou zamilkną? Ten mecz jeszcze przyniesie sporo emocji!

67
    W ataku pozycyjnym znów Barcelona, ale tak wygląda praktycznie całe spotkanie. Liczymy na jakąś zaskakującą akcję! A tego z pewnością brakuje.

68
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Denis Suárez, na boisku pojawia się André Gomes.

69
    Diego Llorente wylatuje z boiska i osłabia swoją ekipę na ostatnie 20 minut spotkania! Brzydkie wejście w nogi Neymara i Llorente zupełnie nie był zainteresowany futbolówką!
    69. Czerwona kartka Diego Llorente:

69
    Zmiana w drużynie Málaga CF: z boiska schodzi Javier Ontiveros, na boisku pojawia się Luis Muñoz.

70
    Barcelona ma idealną okazję, aby w końcu wyjść na prowadzenie w tym meczu! Czy gospodarze wykorzystają przewagę liczebną? 20 minut do końca!

72
    Malaga próbowała coś skonstruować w ofensywie, ale zupełnie nie wyszedł ten atak gościom. Ter Stegen wyprowadza piłkę do przodu.

73
    Znów to Neymar bierze akcję na własne barki! Kilka zwodów, ale do bramki Kameniego było i tak za daleko! Oj spory problem mają dziś gospodarze, Malaga to ciężki przeciwnik.

74
    Kapitalnie zachował się teraz Neymar, który fantastycznym trikiem minął obrońcę! Cała akcja kończy się jednak przy linii końcowej boiska!

75
    Dośrodkowanie na głowę Paco Alcacera, ale świetnie uprzedził go jeden z defensorów! Zupełnie nic nie wychodzi Katalończykom! A do końca został tylko kwadrans!

77
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Rafinha, na boisku pojawia się Ivan Rakitić.

78
    Przypomnijmy, że Barcelona traci aktualnie 2 punkty do prowadzącego Realu Madryt! Zdecydowanie wydarzeniem dnia w Hiszpanii będą derby Madrytu! A Barcelona ma spory problem z wygraniem tego meczu!

78
    Będzie kolejny rzut wolny dla Barcelony. Do uderzenia piłki szykuje się już Neymar. Uderzenie z wolnego, ale niecelnie Brazylijczyk!

79
    Braki Barcelony są dziś zauważalne gołym okiem. Bez Messiego i Suareza Barcelona nie sieje takiego spustoszenia w ofensywie i dzisiaj mamy tego przykład!

80
    Dośrodkowanie na główkę nabiegającego Gerarda Pique, ale Hiszpan podszedł pod piłkę i nie potrafił skierować jej w światło bramki! Szykuje się ostatnia zmiana.

81
    Zmiana w drużynie Málaga CF: z boiska schodzi Sandro Ramírez, na boisku pojawia się Youssef En Nesyri.

82
    Teraz to Rakitić wyskoczył idealnie do piłki bitej z rzutu rożnego! Chorwat przymierzył, ale nie na tyle, aby pokonać Kameniego! Co się tu dzieje na Camp Nou!

83
    Gorąco w szesnastce Malagi po raz kolejny! Piłka odbija się od poprzeczki po strzale jednego z napastników, a do pustej siatki dobija ją Pique! Gol nie zostaje jednak uznany, ponieważ Hiszpan był na spalonym!

85
    Pique wybiega zza pleców obrońcy i następnie upada przed Kamenim! Znów są ogromne kontrowersje w polu karnym Malagi, a arbiter ponownie nie interweniuje! Ogromne protesty Barcelony.

86
    Barcelona ma już nóż przy gardle! Widzimy jednak, że będzie niezmiernie trudno zwyciężyć gospodarzom w tym spotkaniu. Malaga już nie raz sprawiała problemy gospodarzom.

87
    Świetne dośrodkowanie na dalszy słupek i to Arda Turan zamykał akcję Barcelony! Było jednak zbyt ciasno przy słupku, aby wcisnąć piłkę do siatki!

89
    Kameni zgłasza jakąś kontuzję i arbiter musi przerwać grę. Oczywiście ogromne gwizdy z trybun, które sugerują, że Kameni symuluje.

90
    Medycy wbiegli na murawę i Malaga w dalszym ciągu gra na czas. Sędzia na pewno doliczy te stracone minuty.

90+1
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry! A Kameni wciąż nie podnosi się z murawy. Przypomnijmy, że Malaga ma jeszcze jedną zmianę w zanadrzu.

90+2
    W końcu możemy wrócić do meczu! Czy któraś z drużyn zdobędzie jedynego gola, który najprawdopodobniej zapewni 3 punkty? Atak pozycyjny Barcelony.

90+4
    To była chyba akcja meczowa w wykonaniu Barcelony! Neymar zamykał akcję na dalszym słupku, ale fenomenalnie przypilnował go Kameni, który wyrasta na bohatera tego spotkania!
    90+4. Strzał Neymara i Kameni ratuje skórę swojej ekipie!

90+5
    Znów ktoś leży na murawie, a spotkanie jeszcze potrwa kilka minut. Wszystko przez uraz Kameniego sprzed kilku minut!

90+6
    Kameni jest dzisiaj niesamowity! Kolejna interwencja, tym razem gdzieś na 11. metrze własnego pola karnego! Barcelonie nic dzisiaj nie wpadnie!

90+6
    Zmiana w drużynie Málaga CF: z boiska schodzi Pablo Fornals, na boisku pojawia się Duda.

90+7
    Jeszcze Juan Carlos dokłada swoją czerwoną kartkę w końcówce tego meczu! Sędzia nie ma dziś litości dla zawodników Malagi, która kończy mecz w dziewiątkę!

90+8
    Ostatnia okazja dla Barcelony w tym meczu! Dośrodkowanie Rakiticia z rzutu rożnego, z którego nic nie wynikło! Sędzia gwiżdże po raz ostatni!

90+8
    Barcelona nie wykorzystuje okazji do objęcia fotela lidera!

Cóż to był za mecz! Pomimo braku goli nie mogliśmy się nudzić praktycznie nawet przez moment! To Barcelona dominowała przez 95% spotkania, ale mimo tego, nie potrafiła objąć prowadzenia i strzelić chociażby jednego gola.
    Malaga przez większość czasu się broniła, ale wywalczyła wymarzony 1 punkt na Camp Nou. Cuda w bramce wyprawiał dzisiaj Kameni, który z pewnością zostaje graczem meczu!

Faule: 13:12. (18:26:50)
    "Wyjść i wygrać", jak to łatwo powiedzieć.

Wiktor Bukowski

Gole:

Kartki:   22. Ricca (MLG), 62. Ontiveros (MLG)   69. D. Llorente (MLG), 90+7. J. P. Carlos (MLG)

Strzały celne: 8:1. Strzały niecelne: 13:3. Rzuty rożne: 14:1. Spalone: 5:1. Foule: 13:12.
    FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Mascherano, Digne (63. Alba) – Denis Suárez (68. A. Gomes), Busquets (C), Rafinha (77. Rakitić) – Arda Turan, Alcácer, Neymar.
    Zmiany: Cillessen – Rakitić, Alba, A. Gomes, Aleix Vidal, Aleñá, Marlon.

Malaga CF: Kameni (C) – Rosales, Miguel Torres, Villanueva, Ricca – Fornals (90+6. Duda), D. Llorente – Ontiveros (69. Muñoz), Añor, J. P. Carlos – Sandro Ramírez (81. En Nesyri).
    Zmiany: Bojko – Santos, Castro, Duda, Jony, En Nesyri, Muñoz.

Sędziowie: De Burgos

Widownia: 83 349