Głogów – Szczecin 2:6 (koniec) | Zduńska Wola – Clearex 3:2 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
3:2 (3:1)
Clearex Chorzów
Poniedziałek 21.11.2016, 18:30 • Zduńska Wola, ul. Złota 67 • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 8

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:10:11)

Gatta Active Zduńska Wola zwyciężyła 3:2 na własnym parkiecie z Clearexem Chorzów i zbliżyła się do liderującego Rekordu Bielsko-Biała. Pierwsza połowa była bardziej widowiskowa, a po przerwie mistrzowie Polski wykorzystali swoje doświadczenie i kontrolowali wynik. W końcówce po drugiej bramce Zastawnika niby zrobiło się gorąco Kocurom, ale tak naprawdę Clearex nie był już w stanie skonstruować niebezpiecznego ataku. Goście walczyli o poprawienie wyniku, ale szczególnie przed przerwą mieli fragmenty, w których dali się zdominować, a konsekwencją tego jest porażka 2:3. Ich krótka seria dwóch zwycięstw z rzędu została przerwana.

40:00

39:05
    Ostatnie szanse, ostatnie minuty, ostatnie konstrukcje Clearexu.

38:30
    Dwie próby Sobalczyka. Pierwsza została zablokowana, a druga szczęśliwie dla Clearexu, zatrzymała się na słupku bramki! Jest jeszcze nadzieja na wyrównanie w gościach.

38:05
    Piłka w narożniku na połowie Clearexu Chorzów. Na pewno będzie wycofanie i próba utrzymania się w jej posiadaniu.

37:20
    Zatrzymana indywidualna szarża Zastawnika i błyskawiczna kontrakcja Sobalczyka. Pudło kapitana gospodarzy, a mógł praktycznie zamknąć mecz!

36:31
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ ZASTAWNIK.

Clearex z wycofanym bramkarzem i od razu po zastosowaniu tego wariantu jest gol! Zastawnik przymierzył idealnie z prawego skrzydła i jest trafienie kontaktowe. Będę emocje!

36:20
    Dobra interwencja we własnym polu karnym Stanisławskiego, a trener Clearexu zażądał przerwy.

35:30
    Cały czas chorzowianie w czwórkę w polu, a rywale hamują ich coraz bardziej rozpaczliwe ataki.

34:45
    Omylak zdecydował się na uderzenie z dystansu. To była niezła próba i Słowiński musiał przypilnować krótkiego słupka. Idealna interwencja!

34:12
    Faul w kole środkowym na Sobalczyku i w faulach jest 4:2 na niekorzyść Clearexu.

33:40
    Ciekawe, czy Clearex zdecyduje się na wycofanie bramkarza. Trener zastanawia się pewnie, czy zagrać va banque.

33:05
    Lutecki podał podeszwą do Zastawnika. Ten drugi został zablokowany przez dwóch ofiarnie interweniujących futsalistów Gatty Active.

32:25
    Gładczak próbował przyjąć sobie piłkę kolanem i natychmiast oddać strzał z ostrego kąta. Problem w tym, że uciekła mu ona za linię końcową.

32:02
    Druga połowa wciąż bezbramkowa. Gatta Active to doświadczona drużyna, więc nieco "zabiła" ten mecz i kontroluje sytuację.

31:33
    Słowiński poprosił o wsparcie masażysty. Bramkarz Gatty Active zamierza kontynuować grę, ale Miłosiński ruszył do rozgrzewki.

31:15
    Gatta Active znalazła w sobie energię na wysoki pressing. Widząc, że sytuacja wymyka się spod kontroli, popełniła drugi faul po przerwie.

30:45
    Krótka przerwa spowodowana urazem. Po niej Clearex ruszył do następnych ataków świadomy, że czasu jest coraz mniej.

Gole: 1. Szymczak, 7. Sobalczyk, 8. Marciniak – 6. Zastawnik, 37. Zastawnik

Kartki:   18. Stanisławski (ZDW) – 23. Omylak (CHZ)

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Miłosiński) – Krawczyk, Stanisławski, Szymczak, Marciniak – Olczak, Sobalczyk, Klaus, Kiełpiński, Milewski, Szypczyński.
    Clearex Chorzów: Pstrusiński (Purolczak) – Gładczak, Lutecki, Łopuch, Seget – Golly, Zastawnik, Omylak, Wojtyna, Łuszczek, Ficek.

Sędziowie: Hamowski, Krupa – Rybol, Orliński