Głogów – Szczecin 2:6 (koniec) | Zduńska Wola – Clearex 3:2 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
3:2 (3:1)
Clearex Chorzów
Poniedziałek 21.11.2016, 18:30 • Zduńska Wola, ul. Złota 67 • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 8

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Clearex balansuje na granicy grupy mistrzowskiej oraz spadkowej. Wspiął się w tabeli dzięki dwóm zwycięstwom z AZS UG Gdańsk i Pogonią '04 Szczecin. W poprzednim sezonie chorzowianie ponieśli dwie wyraźne porażki z Kocurami.

Mecz w Zduńskiej Woli to pojedynek mistrza Polski z futsalową potęgą z początku wieku. Po przebudowie Clearex chce wrócić na szczyt i zagrozić najsilniejszym klubom w kraju. Obecnie chorzowianie są na 6. miejscu w tabeli.

Gatta Active Zduńska Wola zremisowała poprzedni mecz 4:4 z AZS UŚ Katowice. Z jednej strony był to powód do rozczarowania, ale z drugiej strony mistrz Polski cieszył się z udanego pościgu. Drużyna z centralnej części kraju przegrywała już 1:4 i 4 sekundy przed końcem wyrównała.

W 8. kolejce Futsal Ekstraklasy lider Rekord Bielsko-Biała tylko zremisował z AZS UG Gdańsk. To otwiera szansę przed Gattą Active Zduńska Wola, by zbliżyć się do przeciwnika spod Klimczoka. Warunkiem jest zwycięstwo z Clearexem.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku mistrza Polski. Gatta Active Zduńska Wola zmierzy się na własnym terenie z Clearexem Chorzów. Początek meczu o godzinie 18.30.

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński, Miłosiński – Stanisławski, Olczak, Krawczyk, Sobalczyk, Klaus, Marciniak, Kiełpiński, Milewski, Szymczak, Szypczyński.

Clearex Chorzów: Pstrusiński, Purolczak – Gładczak, Golly, Lutecki, Zastawnik, Seget, Omylak, Łopuch, Wojtyna, Łuszczek, Ficek.

Sędziowie: Hamowski, Krupa – Rybol, Orliński.

Rozgrzewka w Zduńskiej Woli. Mocno zmotywowana drużyna Clearexu zdaje sobie sprawę, że przyjechała na trudny teren.

Czas na prezentację drużyn w hali przy ulicy Złotej. Gatta Active w szmaragdowo-białych strojach, a Clearex w białych koszulkach oraz czarnych spodenkach.

Gospodarze wybiegną na parkiet w składzie:

Słowiński – Krawczyk, Stanisławski, Szymczak, Marciniak.

Wyjściowe zestawienie Clearexu:

Pstrusiński – Gładczak, Lutecki, Łopuch, Seget.

1

00:27
    Od ataku rozpoczyna mistrz Polski. Szybkie, ale niedokładne rozegranie i Pstrusiński odprowadził piłkę za linię końcową.

00:35
    Gol dla Gatty Active!
    Strzelcem bramki MICHAŁ SZYMCZAK.

Pstrusiński obronił co prawda uderzenie Marciniaka z dystansu, ale skierował piłkę prosto pod nogi dobrze ustawionego Szymczaka, którego dobitka była bezlitosna! Pierwsza minuta i już Gatta Active na prowadzeniu!

01:21
    Pierwsza riposta zespołu z Chorzowa. Słowiński musiał zaangażować się po strzale Gollego.

01:46
    Clearex obudził się i choć uderzenie Zastawnika zostało zablokowane, gospodarze dostali ostrzeżenie numer dwa.

02:15
    Obecnie piłka na połowie Gatty Active. Seget zakończył szybkie rozegranie strzałem z dystansu obok bramki gospodarzy.

02:31
    Wysoki pressing mistrzów Polski i Clearex został wypchnięty z połowy przeciwnika.

02:50
    Dobry przechwyt Gładczaka w centrum boiska, ale nie był w stanie znaleźć partnera do podania i wywalczył tylko aut przy linii środkowej.

03:25
    Clearex szuka miejsca do oddania strzału. Na razie spokojni są goście, choć wynik jest niekorzystny.

03:45
    Od kilku minut Gatta Active bez celnego uderzenia. Po początkowym szturmie gospodarzy obraz meczu wyrównał się, a piłka przeniosła do środka boiska.

04:10
    Jak na zawołanie Szymczak spróbował z dystansu. Prosto w bramkarza Clearexu.

04:20
    Marciniak urwał się obrońcom Clearexu i huknął bez przyjęcia z półwoleja. Kapitalna interwencja lekko wysuniętego Pstrusińskiego uratowała gości!

04:50
    Podobna sytuacja po przeciwnej stronie parkietu i Golly mocno, z powietrza, niecelnie.

05:29
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ ZASTAWNIK.

Wyrównanie w Zduńskiej Woli! Sobalczyk wzięty w kleszcze i Clearex odzyskał piłkę. Pozostawiony bez opieki Zastawnik strzelił między nogami Słowińskiego w sytuacji sam na sam na 1:1.

06:13
    Szybko gospodarze i zgubili rywali. Strzał ponad poprzeczką, ale drugi szturm Gatty Active jest widoczny gołym okiem.

06:33
    Strzelcem bramki IGOR SOBALCZYK.

Pełna rehabilitacja Sobalczyka, który po szybkim rozegraniu autu, huknął płasko, zza linii pola karnego, do bramki Clearexu i Gatta Active ponownie na prowadzeniu!

07:22
    Pierwszy faul na Sobalczyku. Futsaliści skupili się nie na faulowaniu, a na zdobywaniu bramek, co kibice lubią najbardziej.

07:23
    Lutecki stanął na nodze Sobalczyka i kapitan Gatty Active potrzebuje czasu, by dojść do sił.

07:25
    Krótko po wznowieniu gry Milewski spróbował powiększyć przewagę Clearexu. Nieskutecznie i Pstrusiński może odetchnąć.

07:57
    Strzelcem bramki MICHAŁ MARCINIAK.

Prawą nogą w narożnik bramki Clearexu i rośnie przewaga mistrzów Polski. Marciniak dokumentuje drugi szturm gospodarzy trzecim golem!

08:41
    Gatta Active ponownie na połowie przeciwnika. Marciniakowi nie udało się rozrzucenie akcji na lewe skrzydło.

08:44
    Trener Clearexu poprosił o przerwę na żądanie, by obudzić swoich podopiecznych.

09:10
    Wznowili grę futsaliści Clearexu Chorzów. Błyskawicznie pozbyli się piłki na rzecz Słowińskiego.

09:12
    Przewinienie Zastawnika przy linii bocznej boiska to już trzecie Clearexu w krótkim okresie. Poszkodowany w tej sytuacji Stanisławski.

09:25
    Zastawnik poprawił się i tym razem zgodnie z przepisami zablokował uderzającego Szymczaka.

10:05
    Po 10 minutach Gatta Active ma dwie bramki zaliczki i tylko na krótki czas dała się zdominować Clearexowi. Poza tym jest zespołem lepiej zorganizowanym.

10:14
    Uderzenie z fałsza Sobalczyka obok bramki. Kapitan Gatty Active wrócił do walki po ostrym faulu Luteckiego sprzed kilku minut.

10:30
    Kiełpiński obok bramki Clearexu i golkiper gości zgłosił sędziom, że potrzebuje pół minutki na zawiązanie buta. Przyda się całej drużynie oddech.

10:45
    Nieudane podanie Słowińskiego i Sobalczyk ma pretensje do własnego bramkarza, że zachował się zbyt nerwowo.

11:05
    Wyczekiwana odpowiedź Clearexu i uderzenie Luteckiego zza pola karnego zostało zablokowane przez zmasowaną obronę Kocurów.

11:31
    W faulach zrobiło się 4:0 dla Clearexu. Muszą zacząć uważać goście.

11:35
    Po stałym fragmencie kolejne uderzenie autora drugiego gola Sobalczyka. Nie pomylił się mocno doświadczony futsalista!

12:21
    Podanie do Segeta w okolice narożnika boiska. Ryzykowna próba strzału z bardzo ostrego kąta i Słowiński obserwował jak futbolówka trafiła w boczną siatkę!

12:44
    Próba szybkiej akcji Clearexu, ale trzeba to zauważyć, że na początku był groźniejszy na połowie Gatty Active Zduńska Wola.

13:20
    Trochę chaosu. To pierwsze takie nieskładne minuty w tym spotkaniu.

13:41
    Okres zamieszania zakończył Szypczyński. Po wymanewrowaniu defensora, uderzył płasko i gdyby nie rykoszet od Ficka, mogło być szalenie niebezpiecznie.

14:14
    Milewski przytomnie przeciął crossowe podanie w kierunku Zastawnika. Po rzucie rożnym Gładczak nie popisał się swoim strzałem.

15:05
    Przestali faulować futsaliści z Chorzowa i zagrożenie przedłużonym rzutem karnym jest coraz mniejsze.

15:11
    Praktycznie każdy aut albo rzut wolny dla Gatty Active kończy się strzałem. Tym razem Sobalczyk mocno bił piłkę w pole karne Clearexu i zabrakło partnera, by skierować ją do siatki!

16:15
    Lutecki z dystansu uderzył w kosmos, zamiast w światło bramki Kocurów.

16:33
    Dobiega końca pierwsza połowa spotkania i rusza Clearex. Słowiński był ostatnią instancją gospodarzy i wygrał pojedynek z Gollym!

17:05
    Gatta Active Zduńska Wola próbuje uspokoić grę i wymienić kilkanaście, a może kilkadziesiąt podań.

17:15
    Stanisławski sfaulował Zastawnika i już pierwsze przewinienie Gatty Active zostało wycenione na żółtą kartkę.

17:17
    Ficek powinien szybko zapomnieć o swoim uderzeniu i postarać się o zdecydowanie lepsze.

17:40
    Pstrusiński! Bramkarz Clearexu ustawił się idealnie, wyciągnął dłoń i zatrzymał strzał Sobalczyka w sytuacji sam na sam. Szalenie istotna interwencja, ponieważ Gatta Active mogła mieć już trzy gole zaliczki.

18:15
    Nieźle ogląda się pojedynek w Zduńskiej Woli. Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale warto zauważyć już, że sporo dzieje się na boisku.

18:33
    Złe podanie Sobalczyka, a jeszcze niedawno obsztorcował za podobne Słowińskiego.

19:10
    Milewski nie zaskoczył bramkarza Clearexu swoim uderzeniem ze szpica. Tylko korner dla Gatty Active.

19:16
    Tak jak wspominaliśmy, każdy stały fragment dla gospodarzy kończy się strzałem. Po próbie Olczaka futbolówka odbiła się od słupka!

20

Na koniec pierwszej połowy Olczak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Zaliczka Gatty Active mogła być jeszcze większa, ale i tak do przerwy ma korzystny wynik 3:1. Clearex musi wymyślić w szatni coś specjalnego, by odrobić straty.

21

21:15
    Strzał Zastawnika został zablokowany, ale Clearex ma jeszcze możliwość wznowienia gry z autu na połowie przeciwnika.

22:10
    Małe problemy Pstrusińskiego, ale bramkarz Clearexu bronił już w tym spotkaniu trudniejsze uderzenia.

22:30
    Ostre wejście Omylaka w nogi przeciwnika i sędzia postanowił upomnieć futsalistę Clearexu kartonikiem.

23:07
    Zablokowane uderzenie Luteckiego. Clearex miał jeszcze korner, ale wstrzelenie z narożnika boiska było prosto w rękawice Słowińskiego.

23:56
    Wyraźnie ruszyli do przodu chorzowianie, ale nie owocuje to golem kontaktowym. Ostatnie, dodajmy zablokowane uderzenie, oddał Gładczak.

25:05
    Twarda walka w centrum boiska. Przebitkę wygrali goście, ale Słowiński wiedział, jak zatrzymać ich kolejną akcję.

25:45
    Przedzierał się na prawym skrzydle Krawczyk. Podwoili krycie goście i nie pozwolili na oddanie soczystego strzału.

27:04
    Krawczyk nie poddał się i ponowił atak. Clearex nie może za mocno zaangażować się w ofensywę, a uważać na futsalistę Gatty Active.

28:10
    Gatta Active przyjmuje przeciwnika na własnej połowie. Za rozegranie piłki musi się zabrać przegrywający Clearex.

30:45
    Krótka przerwa spowodowana urazem. Po niej Clearex ruszył do następnych ataków świadomy, że czasu jest coraz mniej.

31:15
    Gatta Active znalazła w sobie energię na wysoki pressing. Widząc, że sytuacja wymyka się spod kontroli, popełniła drugi faul po przerwie.

31:33
    Słowiński poprosił o wsparcie masażysty. Bramkarz Gatty Active zamierza kontynuować grę, ale Miłosiński ruszył do rozgrzewki.

32:02
    Druga połowa wciąż bezbramkowa. Gatta Active to doświadczona drużyna, więc nieco "zabiła" ten mecz i kontroluje sytuację.

32:25
    Gładczak próbował przyjąć sobie piłkę kolanem i natychmiast oddać strzał z ostrego kąta. Problem w tym, że uciekła mu ona za linię końcową.

33:05
    Lutecki podał podeszwą do Zastawnika. Ten drugi został zablokowany przez dwóch ofiarnie interweniujących futsalistów Gatty Active.

33:40
    Ciekawe, czy Clearex zdecyduje się na wycofanie bramkarza. Trener zastanawia się pewnie, czy zagrać va banque.

34:12
    Faul w kole środkowym na Sobalczyku i w faulach jest 4:2 na niekorzyść Clearexu.

34:45
    Omylak zdecydował się na uderzenie z dystansu. To była niezła próba i Słowiński musiał przypilnować krótkiego słupka. Idealna interwencja!

35:30
    Cały czas chorzowianie w czwórkę w polu, a rywale hamują ich coraz bardziej rozpaczliwe ataki.

36:20
    Dobra interwencja we własnym polu karnym Stanisławskiego, a trener Clearexu zażądał przerwy.

36:31

Clearex z wycofanym bramkarzem i od razu po zastosowaniu tego wariantu jest gol! Zastawnik przymierzył idealnie z prawego skrzydła i jest trafienie kontaktowe. Będę emocje!

37:20
    Zatrzymana indywidualna szarża Zastawnika i błyskawiczna kontrakcja Sobalczyka. Pudło kapitana gospodarzy, a mógł praktycznie zamknąć mecz!

38:05
    Piłka w narożniku na połowie Clearexu Chorzów. Na pewno będzie wycofanie i próba utrzymania się w jej posiadaniu.

38:30
    Dwie próby Sobalczyka. Pierwsza została zablokowana, a druga szczęśliwie dla Clearexu, zatrzymała się na słupku bramki! Jest jeszcze nadzieja na wyrównanie w gościach.

39:05
    Ostatnie szanse, ostatnie minuty, ostatnie konstrukcje Clearexu.

40:00

Gatta Active Zduńska Wola zwyciężyła 3:2 na własnym parkiecie z Clearexem Chorzów i zbliżyła się do liderującego Rekordu Bielsko-Biała. Pierwsza połowa była bardziej widowiskowa, a po przerwie mistrzowie Polski wykorzystali swoje doświadczenie i kontrolowali wynik. W końcówce po drugiej bramce Zastawnika niby zrobiło się gorąco Kocurom, ale tak naprawdę Clearex nie był już w stanie skonstruować niebezpiecznego ataku. Goście walczyli o poprawienie wyniku, ale szczególnie przed przerwą mieli fragmenty, w których dali się zdominować, a konsekwencją tego jest porażka 2:3. Ich krótka seria dwóch zwycięstw z rzędu została przerwana.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:10:11)

Gole: 1. Szymczak, 7. Sobalczyk, 8. Marciniak – 6. Zastawnik, 37. Zastawnik

Kartki:   18. Stanisławski (ZDW) – 23. Omylak (CHZ)

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Miłosiński) – Krawczyk, Stanisławski, Szymczak, Marciniak – Olczak, Sobalczyk, Klaus, Kiełpiński, Milewski, Szypczyński.
    Clearex Chorzów: Pstrusiński (Purolczak) – Gładczak, Lutecki, Łopuch, Seget – Golly, Zastawnik, Omylak, Wojtyna, Łuszczek, Ficek.

Sędziowie: Hamowski, Krupa – Rybol, Orliński