Rostow – Bayern 3:2 (koniec) | Besiktas – Benfica 3:3 (koniec) | Arsenal – PSG 2:2 (koniec)
Łudogorec – Basel 0:0 (koniec) | Napoli – Dynamo Kij. 0:0 (koniec) | Celtic – FC Barcelona 0:2 (koniec)
Borussia M. – Man City 1:1 (koniec) | Atletico – PSV 2:0 (koniec)
Besiktas JK
3:3 (0:3)
Benfica Lizbona
Środa 23.11.2016, 18:45 • Vodafone Arena, Stambuł • Liga Mistrzów UEFA • Grupa B

W meczu Besiktas-Benfica mieliśmy wszystko co kochamy w futbolu – piękne bramki, wspaniałe akcje, walkę do końca i zwroty akcji! Oby wszystkie spotkania Ligi Mistrzów były na takim poziomie jak ten rozegrany w Stambule. Żegnamy się z Vodafone Park i zapraszamy na kolejne relacje z dzisiejszych meczy Champions League. To dopiero początek piłkarskiej środy! (20:53:29)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały na bramkę: 5:4.
    Strzały niecelne: 3:10.
    Rzuty rożne: 5:2.
    Spalone: 9:2.
    Faule: 11:13.
    Kibice Besiktasu w pierwszej połowie płakali, w drugiej także, ale ze szczęścia! Brawo Czarne Orły!

Piękne rzeczy wydarzyły się dzisiaj w Stambule! Na Vodafone Arena obejrzeliśmy w pierwszej połowie pogrom w wykonaniu piłkarzy Benfici, a w drugiej fantastyczną pogoń za wynikiem zawodników Besiktasu. Udało się. Czarne Orły w drugiej części spotkania byli zupełnie innym zespołem niż w pierwszej. Gospodarze nie załamali się i do końca wierzyli, że stać ich na odrobienie strat. Benfica w pierwszej, a Benfica w drugiej połowie to dwie zupełnie odmienne drużyny. Początek meczu to był koncert grany jedynie przez Orły, które nie pozwalały rywalom rozwinąć skrzydeł. Co się wydarzyło po przerwie? Wydaje mi się, że nadmierna chęć utrzymania wyniku i zmęczenie, które zaczęło gości dopadać pod koniec.

90+5

90+5
    Na stadionie w Stambule ekstaza! Kibice liczą, że ich piłkarze dokonają cudu i z 0:3, doprowadzą do wyniku 4:3.

90+4
    Quaresma dośrodkowuje po ziemi w pole karne, ale to Luisao jest pierwszy do piłki i wybija ja na aut.

90+3
    Pizzi niecelnie uderza po ziemi na bramkę Fabriego.

90
    Sędzia dolicza 3. minuty.

90
    ABOUBAKAR ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki.
    89. Vincent Aboubakar (BES) - 3:3

89
    Gol dla Beşiktaşu!
    COŚ FANTASTYCZNEGO!!! 3:3! Co za mecz oglądamy w Stambule! Najpierw Ederson broni fantastycznie strzał głową Aboubakara. Po chwili do piłki dopada na lewym skrzydle Quaresma, krzyżaczkiem dośrodkowuje w pole karne, a VINCENT ABOUBAKAR uderza obok Edersona i wprawia wypełnioną po brzegi Vodafone Arenę w euforię!

86
    Zmiana w drużynie Benfica Lizbona: z boiska schodzi Konstantínos Mítroglou, na boisku pojawia się Raúl Jiménez.

86
    Quaresma na minimalnym spalonym. Ogromna szkoda, bo gdyby ruszył do piłki chwilę później, to miałby okazję, aby stanąć oko w oko z Edersonem.

86
    Niewiele czasu pozostało gospodarzom na odrobienie strat.
    83. Ricardo Quaresma (BES) - 2:3

83
    RICARDO QUARESMA zdecydował się uderzyć w lewy róg bramki Edersona. Piłka odbija się od słupka, ale trafia do bramki! Niesamowite emocje czekają nas przez te najbliższe dziesięć minut!

81
    RZUT KARNY DLA BESIKTASU! Lindelof zagrywa ręką we własnym polu karnym. Rzut karny wykona Quaresma. Niestety przekonaliśmy się na EURO, że potrafi to robić.

79
    Tosun podaje badzo mocno po ziemi do Aboubakara i bardzo niewiele brakowało, a napastnik gospodarzy dostawiłby nogę i najpewniej trafiłby do siatki.

77
    Quaresma wrzuca piłkę z rzutu wolnego w pole karne Benfici. Najwyżej wyskakuje do niej Nukan, ale jest na pozycji spalonej.

76
    LUISAO (BNF) fauluje Hutchinsona, który rozkręcał kontratak gospodarzy.

75
    Zmiana w drużynie Benfica Lizbona: z boiska schodzi Gonçalo Guedes, na boisku pojawia się Andréas Sámaris.

74
    Aboubakar tylko czekał na błąd Luisao, ale kapitan Benfici z dużym spokojem przujmuje piłkę i oddaje ją do jednego z partnerów.

72
    Aboubakar zagrywa na prawe skrzydło do Quaresmy, który sprytnie przełożył piłkę z prawej na lewą nogę, czym wywiódł w pole Eliseu. Zawodnik Besiktasu uderza zza pola karnego, ale wprost w Edersona. Bramkarz gości nie ma problemu ze złapaniem piłki.

70
    Zarówno Quaresma, jak i Ederson ucierpieli w tym starciu o piłkę. Była potrzebna pomoc służb medycznych, ale już wszystko w porządku i możemy kontynuować.

69
    Quaresma pędzi do piłki, którą zagrał do niego Beck, ale pierwszy dobiegł do niej Ederson i wybija futbolówkę na aut.
    66. Cenk Tosun (BES)

66
    Jak to nie wpadło?! Nukan uderza głową na bramkę Edersona. Bramkarz gości fantastycznie broni, a dobija Tosun, który z dwóch metrów przed bramką trafia w słupek.

65
    Eliseu wybija piłkę, którą dośrodkował w pole karne Quaresma.

63
    Zmiana w drużynie Benfica Lizbona: z boiska schodzi Franco Emanuel Cervi, na boisku pojawia się Rafa Silva.

61
    Besiktas podkręca tempo. Tylko na ile to starczy?

59
    Zmiana w drużynie Beşiktaş JK: z boiska schodzi Duško Tošić, na boisku pojawia się Atınç Nukan.
    58. Cenk Tosun (BES) - 1:3

58
    Kolejna wspaniała bramka na Vodafone Arena tego wieczoru! Beck wrzuca piłkę w pole karne, za plecy defensorów Benfici. Na piłkę oczekuje CENK TOSUN, który nożycami pokonuje Fabriego! Mamy kontaktowy gol dla gospodarzy.

58
    Po raz kolejny Eliseu blokuje dośrodkowanie Quaresmy.

57
    Eliseu zagrywa pod polem karnym Besiktasu do Mitrouglum który traci piłkę.

55
    Jakże mniej skuteczny jest ten pressing stosowany przez zawodników Besiktasu. Dzisiaj mają lekcję, jak to się robi, a w nauczycieli zamienili się piłkarze Benfici.
    53. Konstantínos Mítroglou (BNF)

53
    Salvio dogrywa przepiękną piłkę do Mitroglou, który wybiega za plecy Marcelo i staje w sytuacji oko w oko z Fabrim. Grecki napastnik uderza minimalnie obok lewego słupka.

52
    Fabri bardzo ryzykowne spróbował pokiwać się z Semedo. Tym razem się udało, ale dobrze pamiętamy jak Artur Boruc bawił się z Giroud i jak to wtedy się skończyło.

51
    Quaresma dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale nie pierwszy raz w tym meczu robi to za mocno.
    49. Eduardo Salvio (BNF)

49
    Salvio ogrywa Becka na lewym skrzydle, schodzi do środka i uderza na bramkę Fabriego. Piłka skozłowała przed bramkarzem gości, ale udało mu się obronić ten strzał.

47
    Piękna akcja Benfici. Goście zabawili się z rywalami jak z dzieci. Kilka sztuczek technicznych. W końcu Pizzi kończy tą akcję strzałem – niecelnym.

46
    Zmiana w drużynie Beşiktaş JK: z boiska schodzi Tolgay Arslan, na boisku pojawia się Gökhan İnler.
    Zmiana w drużynie Beşiktaş JK: z boiska schodzi Gökhan Gönül, na boisku pojawia się Cenk Tosun.

46

Pogrom. To jedno spotkanie opisuje całą pierwszą połowę tego spotkania. Dokonują go zawodnicy Benfici, którzy są lepsi od swoich rywali pod każdym względem (poza posiadaniem piłki, które wynosi 56% do 44% na korzyść gospodarzy). Orły grają bardzo mądrze i nie pozwalają rywalom na wiele. Piłkarzom Besiktasu jest momentami trudno wejść z piłką na połowę rywala. Kiedy już im się to uda, to akcje Czarnych Orłów kończą się na dośrodkowaniu futbolówki w kierunku osamotnionego w polu karnym Aboubakara. Gospodarzom w drugiej połowie nie pozostało nic innego jak atak.

45+1

45+1
    Fabri zabawił się w Manuela Neuera i wychodzi daleko od swojej bramki, aby do piłki nie doszedł Guedes. Na jego szczęście trafił w piłkę i wybił ją poza linię końcową.

45
    Sędzia dolicza minutę.

44
    Aboubakar walczy, przepycha się, ale niewiele to daje. Partnerzy oczekują na swojej połowie na to, że napastnik Besiktasu w pojedynkę wywalczy piłkę w pojedynku z całym blokiem defensywnym gości.

43
    Cervi faulowany przez Quaresmę. Widać coraz większą nerwowość w szeregach Czarnych Orłów.
    42. Kibice Besiktasu zrozpaczeni.. Trudno się dziwić.

42
    Hutchinson oczekiwał na lewym skrzydle Adriano, którego tam nie było. Piłka wylatuje poza linię boczną.

40
    Semedo próbuje uciec Hutchinsonowi, ale chyba zapomniał włączyć turbo, bo Kanadyjczyk dogonił piłkarza Benfici i odebrał mu piłkę.

38
    Quaresma dzisiaj całe spotkanie walczy, na lewej flance z Eliseu. Przed chwilą Eliseu zatrzymał swojego rodaka. Nie pierwszy raz w tym meczu.

37
    Quaresma dośrodkowuje do Aboubakara z rzutu rożnego. Kameruńczyk przyjmuje piłkę i przygotowuje się do strzału. Użył do tego ogromnej siły, ale został zablokowany.

36
    Podanie Aboubakara do Adriano zablokowane. Będzie rzut rożny.

35
    Można powiedzieć, że Salvio zaliczył w tym spotkaniu już trzy asysty. To po jego podaniach trafiali Guedes i Semedo, a Fejsa dobił strzał w słupek argentyńskiego zawodnika. Wspaniały występ.

34
    PIZZI (BNF) fauluje Arslana i zostaje ukarany żółtą kartkę.
    31. Ljubomir Fejsa (BNF) - 0:3

31
    Gol dla Benfiki!
    Coś nieprawdopodobnego! Goście wykonywali rzut wolny. Do dośrodkowanej piłki najwyżej wyskoczył Mitrouglu, który uderzył w poprzeczkę. Odbitą futbolówkę ponownie dopada grecki napastnik i ponownie trafia w poprzeczkę. Role dobijającego przejmuje od Mitroglou Salvio, który trafia słupek i w końcu LJUBOMIR FEJSA pokonuje Fabriego. Piłkarski pig-pong zakończony happy endem dla Orłów.!

30
    Adriano fauluje Semedo na lewej stronie. Goście będą mieli rzut wolny.

28
    ARSLAN (BES) fauluje Guedesa wślizgiem od tyłu. Pomocnik gości zwija się z bólu po murawie, piłkarz Besiktasu otrzymuje żółtą kartkę.

27
    Benfica wyprowadziła dwa ciosy i Besiktas jest na deskach. Ale sędzia nie odgwizdał jeszcze końca tego spotkania, a Turcy z pewnością się nie poddadzą. Jednak na razie to Benfica jest zespołem, który ma prawidłowy plan na ten mecz.
    25. Nélson Semedo (BNF) - 0:2

25
    CO ZA BRAMKA!!! NELSON SEMEDO uderza na bramkę Fabriego spoza obrębu pola karnego. Piłka leci w samo okienko, odbija się od poprzeczki i trafia do siatki! Coś pięknego. Mocny kandydat do gola tej kolejki.

23
    Quaresma dośrodkowuje za głeboko w pole karne i żaden z jego kolegów nie zdołał dojść do piłki.

21
    I spowrotem wracamy do powolnego rozgrywania piłki na własnej połowie w wykonaniu piłkarzy Besiktasu.

19
    Quaresma dośrodkowuje w pole karne, ale Luisao, osaczony przez dwóch rywali, radzi sobie znakomicie i wybija piłkę za pole karne.

17
    Aboubakar osamotniony z przodu. Żaden z kolegów nie kwapi się do pomocy.
    Radość zawodników Benfici po golu Guedesa.

15
    Guedes próbuje uderzenie z około 20. metrów przed bramką Fabriego. Za jego plecami był już jeden z rywali i przez to, uderzenie strzelca jak na razie jedynego gola w tym meczu, było bardzo niecelne.

13
    Orły znowu bardzo wysoko ustawione. Gospodarze nie pchają się z piłką na połowę rywala, bo zwyczajnie, nie ma gdzie.

11
    Goście zdeterminowani do powiększenia przewagi. Jednak im się nigdzie nie spieszy, a Besiktas musi gonić wynik. Na trybunach fantastyczna atmosfera. Czuć rangę spotkania.
    9. Gonçalo Guedes (BNF) - 0:1

9
    Wydawało się, że Salvio straci piłkę, ale końcówką buta zdołał zagrać do GONCALO GUEDESA. Pomocnik Orłów wbiegł z piłką między obrońców Besiktasu, minął Fabriego i uderzył do pustej bramki.

7
    Quaresma uderza głową. Piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Benfici.

5
    Długa piłka, którą zagrywa Beck w kierunku Aboubakara, ale Kameruńczyk nie dochodzi do futbolówki. Łapie ją bez problemu Ederson.

4
    Aboubakar trafia do siatki, ale jest na pozycji spalonej!

4
    Quaresma spróbował dośrodkować z prawego skrzydła, ale blokuje piłkę Eliseu.
    2. Eliseu (BNF)

2
    Pierwsza świetna sytuacja dla gości! Eliseu uderza zza pola karnego, a piłka poszybowała w słupek bramki Fabriego.

1
    Wysoki pressing w wykonaniu gości od pierwszej minuty meczu. Cervi spróbował kilku zwodów, ale Marcelo nie dał się ograć.

1
    Vodafone Arena wita zawodników Benfici.

Wszystkie środowe spotkania Lidze Mistrzów.

Słońce zachodzi nad stadionem w Stambule, ale już za 20. minut na murawie Vodafone Arena pojawią się oba zespoły.

Besiktas nie przegrał na własnym stadionie od czternastu spotkań.
    Przez pierwszą minutę spotkania, kibice Besiktasu będą dopingować swój zespół przez język migowy. Tym samym wyrażą swój sprzeciw przeciwko rasizmowi oraz wesprą osoby niedosłyszące i niedowidzące.

Składy!

Pojedynek Orłów zapowiada się niezwykle ciekawie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:45.
    Orzeł ze Stambułu i Orzeł z Lizbony. Który jutro zatriumfuje?

Historia pojedynków Besiktas-Benfica

Historia spotkań, rozegranych pomiędzy Mistrzem Turcji i Mistrzem Portugalii nie jest zbyt bogata. Jedynym spotkaniem, jakie te zespoły między sobą rozegrały, było to z pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W Lizbonie padł remis 1:1 po golu Cerviego dla Benfici i Talisci dla Besiktasu. Warto dodać, że Turcy strzelili bramkę w ostatniej akcji meczu.

Benfica

W dzisiejszym spotkaniu zagrają dwie bardzo podobne drużyny. Mistrz Turcji przeciwko Mistrzom Portugalii, Czarne Orły przeciwko Orłom i wreszcie – dwie niepokonane drużyny w tym sezonie (w ligach krajowych). Benfica kolejny sezon radzi sobie znakomicie w rozgrywkach rodzimej ligi. Obecnie , podopieczni Rui Vitórii mają przewagę aż pięciu punktów nad drugim w tabeli FC Porto, a jak sytuacja ma się w Champions League? Dwie wygrane , remis i porażka – to bilans Orłów. W tym momencie daje to drugą lokatę w tabeli grupy B. Wygrana z Besiktasem zapewni drużynie z Lizbony awans do 1/8 finału.

Beşiktaş JK

Mistrzowie Turcji grają jak na mistrza przystało. W tureckiej Süper Lidze, Czarne Orły są w tym sezonie niepokonane i zajmują drugie miejsce w tabel za Basaksehirem, z którym zresztą rozegrają najbliższe spotkanie w lidze tureckiej. Podobnie sytuacja przedstawia się w Champions League – trzy remisy i jedno zwycięstwo – na wyjeździe z Napoli, wynik 3:2. Gospodarze powalczą jutro o awans w tabeli grupy B. Aby zagrać w 1/8 finału Ligi Mistrzów, podopieczni trenera Senola Günesa muszą wygrać oraz liczyć na przegraną Napoli z Dynamem. Taki układ zapewni im awans.

Tabela grupy B po czterech kolejkach fazy grupowej LM:

1. SSC Napoli 7.pkt.
    2. Benfica 7.pkt.
    3. Beşiktaş JK 6.pkt.
    4. Dynamo Kijów 1.pkt.

Kolejne spotkania Ligi Mistrzów przed nami. Beşiktaş JK podejmie na Vodafone Arena Benficę Lizbona. Będzie to jedno z dwóch, dzisiejszych starć w grupie B – o 20:45 w Neapolu rozpocznie się spotkanie Napoli – Dynamo Kijów. Strata punktów przez Napoli otwiera szansę zarówno dla Besiktasu, jak i dla Benfici na awans do 1/8 finału Champions League.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:45.

Michał Rawa

Gole: 58. Tosun, 83. Quaresma (kar.), 89. Aboubakar – 9. Guedes, 25. Semedo, 31. Fejsa

Kartki:   28. Arslan (BES), 90. Aboubakar (BES) – 34. Pizzi (BNF), 76. Luisão (BNF)

Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 3:10. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 9:2. Foule: 11:13.
    Besiktas JK: Fabri – Gönül (46. Tosun), Marcelo, D. Tošić (59. Nukan), Beck – Quaresma, Arslan (46. İnler), Özyakup (C), Hutchinson, Adriano – Aboubakar.
    Zmiany: Zengin – Şahan, Uysal, Frei, Tosun, Nukan, İnler.

Benfica Lizbona: Ederson – Semedo, Luisão (C), Lindelöf, Eliseu – Salvio, Pizzi, Guedes (75. Sámaris), Fejsa, Cervi (63. Silva) – Mítroglou (86. Jiménez).
    Zmiany: Júlio César – Lopez, Sámaris, Jiménez, Carillo, Silva, A. Almeida.

Sędziowie: Damir Skomina (SVN) – Jure Praprotnik (SVN), Robert Vukan (SVN)