Cracovia – Termalica 1:3 (koniec) | Zagłębie L. – Lech P. 0:3 (koniec)
Zagłębie Lubin
0:3 (0:3)
Lech Poznań
Piątek 25.11.2016, 20:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • PKO Ekstraklasa • 17. kolejka

Życzymy dobrej nocy! Lajfy com (22:32:19)
    Garść statystyk po meczu.
    To wszystko na dziś, serdecznie dziękujemy za śledzenie relacji za pośrednictwem naszego portalu!

Koniec! Lech Poznań dość pewnie pokonuje Zagłębie Lubin w rezultacie 3:0. Pierwsza połowa całkowicie pod dyktando gości z Poznania, natomiast druga to było po prostu pilnowanie wyniku z czego też narodziło się kilka okazji na gola dla podopiecznych Piotra Stokowca. Jedynym momentem, który mógł coś namieszać był rzut karny, niewykorzystany wówczas przez Janusa. "Kolejorz" brnie w kapitalną serię, która się nie kończy, a zawodnicy Bjelicy pną się w górę, a tak bardziej w czołówkę tabeli.

90+4

90+4
    Janus trafił w mur, pozwoli arbiter rozegrać jeszcze korner.

90+3
    Jeszcze będzie rzut wolny dla Zagłębia, Tetteh popychał Adama Buksę, około 25. metrów do bramki Putnocky'ego. Do końca gra Zagłębie.

90+2
    Tak jest, Bednarek ucierpiał na tyle, że sędzia wyciągnął z kieszonki zółtą kartkę i "nagrodził" nią Adama Buksę.

90+2
    Janoszka w kierunku Buksy, ten fauluje Bednarka za co chyba otrzyma żółty kartonik.

90+1
    A jednak się pomyliłem o jedną minutkę, spotkanie potrwa dłużej o co najmniej trzy minuty. Tymczasem strzał Robaka broni spokojnie Forenc.

90
    Za chwilkę dowiemy się o ile dłużej potrwa to spotkanie, myślę, że więcej niż dwie minuty na pewno nie. Zagłębie stara się ustrzelić choćby honorową bramkę.

89
    Lech się zabarykadował i czeka na może jeszcze jedną skuteczną kontrę, kibice Zagłębia do końca dopingują swój zespół, wielkie słowa uznania, na dobre i na złe.
    88. Kapitalny procent skuteczności golkipera Lecha!

87
    Robak próbował z ostrego kąta, czujnie Forenc nogami odbija na rzut rożny. Krótkie rozegranie i ponownie goście przy piłce, teraz od autu.
    86. Tak jest! Frekwencja kibiców Lecha dopisuje.

85
    Nie można powiedzieć, że Zagłębie jest gorsze, z minuty na minuty, z niewykorzystanej sytuacji na niewykorzystaną sytuację ich morale, a może bardziej pewność spada diametralnie.

84
    Janoszka świetnie wypatrzył Cotrę, który zbyt długo składał się do strzału i w efekcie został zblokowany, chwilę później również Cotra z główką, ale nad bramką.

83
    Zagłębie teraz zyskało rzut rożny, ale znów nic z tego, radzą sobie ciągle obrońcy Lecha, bez błędów formacja "Kolejorza".

81
    W odpowiedzi goście, rzut rożny, bardzo dobra centra, lecz znów bednarek faulował, tym razem w ofensywie.

80
    Bednarek prokurując rzut karny otrzymał żółty kartonik.
    80. Rzut karny

80
    Janus strzelał w prawy róg bramki Putnocky'ego, który świetnie się wyciągnął i obronił jedenastkę, jak nie idzie to nie idzie!
    80. Rzut karny dla Zagłębia.

80
    Rzut karny dla Zagłębia Lubin, Buksa zatrzymany przez Bednarka.

79
    Wrzut z autu dla Lecha, ale piłka szybko stracona i Zagłębie wychodzi z kontrą.

78
    Bardzo rozważnie do każdej akcji przygotowują się goście, tak jak teraz Tetteh zamiast na siłę pchać futbolówkę w przód cofnął do obrońców.

77
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Dawid Kownacki, na boisku pojawia się Marcin Robak.

77
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 8819 widzów.

76
    Strzał z dystansu Jagiełły, wszystko w środek, ale też bardzo dobrze ustawiony bramkarz Lecha Poznań. Próbuje Zagłębie, brakuje ciągle wykończenia.

75
    Marcin Robak, lider klasyfikacji strzelców już przebiera się i za moment będzie gotowy do gry. Marcin w starciu ze Śląskiem Wrocław ustrzelił dwie bramki.

74
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Arkadiusz Woźniak, na boisku pojawia się Krzysztof Janus.

73
    Kombinacyjna akcja Lecha, Jevtić rozrzucił ciężar gry do środka, tam był Gajos, który otworzył prawą flankę Makuszewskiemu, a ten od razu w kierunku Kędziory, obrońca Lecha wycofał do Kownackiego, za plecy młodemu napastnikowi Lecha.

72
    Janoszka zbyt agresywnie nasikał na jednego z zawodników Lecha za co ogląda żółty kartonik.

71
    Nie wygrali sześciu meczów z rzędu u siebie podopieczni trenera Stokowca, jak widać zanosi się na kolejne oddanie punktów na rzecz rywala.

70
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Martin Nešpor, na boisku pojawia się Filip Jagiełło.
    69. Jarosław Kubicki (ZAG)

69
    Jak można marnować takie sytuacje? Kubicki dostał piłkę w polu karnym i zamiast precyzyjnym strzałem pokonać Putnocky'ego to posłał strzał prosto w jego ręce. Notabene bardzo ładna akcja Zagłębia.
    69. Jeśli patrzeć na początek rundy to chyba nikt tak nie sądził.

68
    Wyrównana druga połowa, ale bagaż jaki mają zawodnicy "Kolejorza" z pierwszej odsłony mówi sam za siebie, już za moment na murawie zamelduje się Jagiełło.

67
    Faul w ataku Buksy, spokojnie Lech będzie rozpoczynał od rzutu wolnego blisko swojego pola karnego. A chwilę później wrzut z autu na wysokości szesnastki Zagłębie.
    66. Maciej Gajos (LPO)

66
    Świetne widowisko! Zagrożenie z rzutu rożnego oddalone na moment, na 25. metrze do strzału złożył się kapitalnie Gajos i huknął na bramkę Forenca, który broni w równie wyśmienity sposób!

65
    Trochę przypadku, ale Darko Jevtić i tak doszedł do strzału, wolej pomocnika Lecha broni na rzut rożny Forenc.

64
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Michal Papadopulos, na boisku pojawia się Adam Buksa.

63
    Kownacki ma spore zarzuty do sędziego po centrze w pole karne, Dawid domagał się rzutu karnego, ale nic z tego. Będzie jeszcze zmiana w ekipie Zagłębia.

62
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Radosław Majewski, na boisku pojawia się Abdul Azziz Tetteh.
    61. Łukasz Trałka (LPO)

61
    Piękne dośrodkowanie Radka Majewskiego na głowę Trałki, ten główkuje, piłka po koźle i Forenc znakomicie broni.

60
    Poszli ofensywnie zawodnicy "Kolejorza", Jevtić z dryblingiem nadział się na Guldana, arbiter odgwizduje rzut wolny.

58
    Zagłębie nabiera wiatru w żagle, Lech troszkę zbyt pasywnie, może się to za chwilę skończyć bramką i nerwówką.

57
    Od bramki Putnocky po strzale Łukasza Piątka, Zagłębie rozprowadza akcję od linii defensywy.
    56. Na razie jednak ciągle trzybramkowa przewaga Lecha!

55
    Kolejna okazja dla miejscowych, dogranie z lewej flanki na Papadopulosa, ten pada w polu karnym, lecz bez faulu, dobra decyzja arbitra.

54
    Znów szansa dla Zagłębia! Dogranie górne w kierunku Nespora, ten główkuje prosto w Kędziorę, a mogła być znów czysta sytuacja!

53
    Janoszka jako ostatni zawodnik dotknął piłki, od bramki ponownie Putnocky, naciskają "Miedziowi", Lech ma problemy.

52
    Za dużo indywidualnych błędów popełniają gospodarze, a Lech zbiera bezpańskie piłki lub przejmuje prostopadłe podania, które są dziecinie proste.
    51. Michal Papadopulos (ZAG)

51
    Pech Zagłębia! Bardzo ciekawa akcja "Miedziowych", Woźniak odebrał futbolówkę i pognał z nią do końcowej linii boiska, świetny wycofania a'la Łukasz Piszczek w kierunku Papadopulosa, jego strzał na dalszy słupek zblokowany przez Bednarka!

51
    Złe wybicie Forenca, Makuszewski do samego końca naciskał Jacha i odebrał mu piłkę, zszedł na skrzydło pomocnik Lecha i dośrodkował na głowę Kownackiego, strzał nad bramką.

50
    Jach! Dobrze ułożona lewa noga, ale piłka lekko nad bramką golkipera Lecha, ładny strzał, ale bramki ciągle nie ma. Zagłębie jednak stara się odrabiać starty.

49
    Janoszka faulowany przez Trałkę, około 18. metrów do bramki Putnockyego, faulu jednak nie było według powtórek, sędzia się pomylił ewidentnie.

48
    Ruszył Makuszewski, ostro zazębiła się akcją prawą flanką, na posterunku jednak Forenc z dobrą interwencją na przedpolu.

47
    Wysokim pressingiem od razu ruszają gospodarze, Lech jak na razie radzi sobie dobrze, lecz Łukasz Piątek przejmuje wślizgiem, za mało osób jednak zaangażowali lubinianie w ten atak, od bramki Putnocky.

46
    Od wrzutu z autu Todorovski, szybko przejmują goście i Lech gra, Makuszewski faulowany przez Woźniaka.

46
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Paulus Arajuuri, na boisku pojawia się Lasse Nielsen.

46

Oba zespoły już na murawie, Lasse Nielsen za Arajuuriego, który zgłaszał uraz pachwiny, trener Stokowiec nie zdecydował się na żadne zmiany.
    Garść statystyk po połowie:

Kończy pierwszą połowę sędzia Paweł Gil. Szybkie ciosy Lecha Poznań jakby ścinały z nóg podopiecznych Piotra Stokowca, niby gra jest, akcje są, ale brakuje kropki nad "i" i to w wielu momentach. "Kolejorz" gra naprawdę świetnie i bardzo trudno będzie zastopować maszynę Bjelicy. Kontry błyskawiczne, akcje przemyślane, podania precyzyjne, cóż tu więcej mówić, z taką grą Zagłębie dostanie jeszcze dwie, trzy bramki, a może jedną strzeli. Lech prowadzi zasłużenie, a całej swojej artylerii jeszcze nie wyciągnął. Czekamy na drugą połowę. Widzimy się za około dziesięć minut.

45+3

45+3
    Poszła kolejna kontra Lecha, Jevtić dostał piłkę na lewej flance, wypatrzył w polu karnym Dawida Kownackiego, podanie jednak lekko za plecy, będzie sobie pluł w brodę Darko.

45+2
    Naprawdę Lech Poznań dominuje na boisku, brakuje tego Zagłębia co na początku rundy jesiennej. Lech natomiast dostał drugie życie i pnie się w górę tabeli.

45+1
    Tak jest, trzy minuty dorzucone przez arbitra. Janoszka powalczył do końca, lecz Kędziora dobrze i Lech od bramki rozpocznie grę.

45
    Poszedł sam na pełnej prędkości Dawid Kownacki, który dostał podanie z głębi pola, strzał po długim słupku broni Forenc. Dobra interwencja golkipera Zagłębia.

44
    Wchodzimy z główną fazę pierwszej połowy. Myślę, że z trzy minutki doliczy na pewno sędzia Gil, bowiem kilka chwil zajęło usunięcie się dymu po racach.

43
    Odpowiedź Zagłębia! Błąd w piąstkowaniu Putnocký'ego, Papadopulos wyskoczył do główki, ale gwizdek sędziego przerwał całą akcję. Ucierpiał jeszcze Bednarek.
    42. Maciej Makuszewski (LPO)

42
    Makuszewski był blisko zdobycia czwartej bramki dla Lecha! Kędziora urwał się prawą flanką, świetna centra na głowę pomocnika gości, a przy główce zabrakło precyzji!

41
    Będzie pierwsza zmiana w ekipie "Kolejorza". Arajuuri zgłosił problem z pachwiną, w jego miejsce rozgrzewa się już Nielsen.

40
    Kolejna okazja Lecha. Makuszewski w roli dogrywającego, a Darko Jevtić wygrywa dziś wszystko, łącznie z pojedynkami w powietrzu, oddalają zagrożenie jednak defensorzy Zagłębia.

39
    Cotra za dyskusję z sędzią otrzymuje żółtą kartkę.

39
    Todorovski dobrze zagrodził drogę Majewskiemu, Zagłęļie rozpoczyna swoją akcję, ale jedynie na moment, bowiem Cotra dotknął piłkę ręką.
    38. Na chwilę obecną tylko wspomnienia.

37
    Bardzo spokojnie poczynają sobie goście, pamiętajmy, że ławkę rezerwową, a w tym lidera klasyfikacji strzelców trener Bjelica szykuje na drugą połowę.

36
    Królem wieczoru niewątpliwie jest Darko Jevtić, który rozgrywa fenomenalne zawody. Tymczasem Gajos faulowany przez Papadopulosa.

35
    Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy Zagłębie ma jakieś szansę na podniesienie się po tej demolce. W szatni w przerwie ktoś musi uderzyć pięścią w stół.
    33. Dawid KOWNACKI - 0:3

33
    Gol dla Lecha!

Raz! Dwa! Trzy! Zagłębie na kolanach po 33. minutach. Gajos fenomenalnie otworzył podaniem skrzydło dla Jevticia, ten pięknie zszedł w środek i dograł na "nos" DAWIDOWI KOWNACKIEMU, który pokonuje głową Forenca!
    32. Na chwilę obecną to pędząca lokomtywa.

31
    Nespor chciał zaskoczyć sprytnie Putnocky'ego, ale nic z tego, spokojna interwencja golkipera Lecha Poznań, chwilę później od wrzutu z autu Lech.

30
    Dwa kwadranse gry za nami, Lech ma dwubramkową przewagę, ale Zagłębie znów ma chwilę odżycia, rzut rożny dla gospodarzy.

29
    Lech teraz trochę cofnął się na własną połowę i szykuje się na kontry, które w ostatnim czasie są naprawdę błyskawicznie i mistrzowsko efektywne.

28
    Pod piłką znalazła się Nespor, źle ustawiony napastnik Zagłębia traci futbolówkę, ale tylko na moment, bowiem Zagłębie naciera.

27
    Kadar faulował w walce o górną piłkę Woźniaka, rzut wolny dla Zagłębie i dość dobra okazja dla "Miedziowych" na bramkę kontaktową.

26
    Dośrodkowanie Guldana w okolice Nespora, lecz szybko wyłuskują piłkę goście.

25
    Dobre dośrodkowanie pomocnika Lecha, ale na pozycji spalonej znalazł się Kownacki. Dobra interpretacja akcji sędziego asystenta.

24
    Bardzo ciężka sytuacja dla Zagłębia Lubin, dośrodkowanie już za moment w pole karne Forenca, przy piłce ustawiony Majewski.

23
    Szybka akcja Lecha, po ziemi błyskawicznie chodziła piłka i Jarosław Kubicki zatrzymał Majewskiego za co obejrzał żółtą kartkę.
    22. Darko JEVTIĆ - 0:2

22

Czwarta bramka w sezonie DARKO JEVTICIA, druga piłka po rzucie rożnym trafiła znów pod nogi zawodników Lecha Poznań, dośrodkowanie JEVTICIA wpadło po koźle do bramki Forenca, który mógł zachować się znacznie lepiej. Dużo zasługa w tym Kownackiego, który nabiegał na futbolówkę, ale w rezultacie jej nie dotknął.
    20. W tym czasie ciekawostka z meczu.

18
    Race odpalone na trybunach podczas ładnej oprawy, zadymione boisko w Lubinie. Chwilę przerwy w grze nakazał Paweł Gil.

17
    Tak jakby Zagłębie odżyło w ostatnich minutach, Lech już tak mocno nie forsuje tempa i to jest następstwem większej ilości miejsca zawodników Piotra Stokowca.
    16. Martin Nešpor (ZAG)

16
    Ciekawa akcja Zagłębia! Przedłużył głową Woźniak za siebie, gdzie znalazł się Todorovski, ten z niezłym dośrodkowaniem na głowę Nespora, napastnik Zagłębia nieznanie się pomylił!

15
    Wracający Kędziora ubiegł Janoszkę i Nespora, lokomotywa Lecha na pełnych obrotach. Wrzut z autu, piłka trafiła pod nogi Papadopulos, lecz jego strzał daleki od ideału.

14
    Ależ się kotłuje w polu karnym Zagłębia, najpierw bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Majewskiego, Trałka lekko spóźniony, a później Jevtić świetnie wyłożył piłkę na piąty metr, zabrakło wykończenia.

13
    Faulowany Majewski przez Łukasza Piątka, rzut wolny dla "Kolejorza", już za moment dośrodkowanie w pole karne Forenca.

12
    Todorovski wspomógł swoich kolegów w ofensywie, dośrodkowanie w pole karne, Janoszka starał się opanować futbolówkę w polu karnym, ale odskoczyła mu piłka i wyjaśnia obrona Lecha.

11
    Dobrze wyglądają w ofensywie goście, Zagłębie na razie nie ma pomysłu na dobre zastawienie się w defensywie i ciężko się gra od pierwszych minut lubinianom.

10
    Faulował w ataku Kubicki, podczas pojedynku główkowego odpychał on Gajosa to nie umknęło sędziemu Gilowi. Lech znów przy piłce.

9
    Dogranie w pole karne Jevticia piąstkuje dość pewnie Forenc, długa piłka w kierunku Nespora, główkuje Putnocky na wrzut z autu.

8
    Znów aktywnie na prawej stronie Makuszewski, dośrodkowanie w pole karne Forenca przecina Janoszka, rzut rożny dla Lecha.

7
    Świetnie rozpoczęli to spotkanie podopieczni Nenada Bjelicy, Zagłębie musi się naprawdę postarać, aby przedrzeć się przez linię środkową boiska.
    5. Paulus ARAJUURI - 0:1

5

Zdominowali totalnie te pierwsze minuty goście! Krótko rozegrany rzut rożny "Kolejorza" zaskoczył gospodarzy i Ci pogubili się w obronie, w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się PAULUS ARAJUURI, który po obronie Forenca dobił futbolówkę do pustej bramki.

4
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego Forenca, dobrze przesuwali się obrońcy Zagłębia i Lech musiał cofnąć, chwilę później Makuszewski wywalczył rzut rożny.

3
    Spokojnie rozpoczyna się ten mecz, dużo walki w środku boiska, odzywają się również kibice "Kolejorza", którzy przyjechali w dość sporym gronie.

2
    Lech przystępuje do tego spotkania z piątego miejsca, natomiast lubinianie mają tylko jeden punkt mniej i siódme miejsce podopiecznych trenera Stokowca.

1
    Na trybunach wielkie: – Kto wygra mecz? Zagłębia! Od początku super doping kibiców, którzy są z zawodnikami mimo złych momentów.

1

Lech będzie rozpoczynał to spotkanie.

Piłkarze już na murawie stadionu w Lubinie, przywitanie obu jedenastek, wymiana pamiątkowych proporczyków i pierwszy gwizdek Pana Pawła Gila, to już za chwil kilka!
    Kibiców jednak mniej niż przewidywano, niespełna dziesięć minut i jedziemy.
    Rozgrzewka już za nami.

Za niespełna dwadzieścia minut pierwszy gwizdek Pana Pawła Gila, który będzie rozjemca dzisiejszego pojedynku. Na stadionie szykuje się świetna frekwencja, planowana jest również oprawa. Niedługo zaczynamy.
    Ostatnia garść ciekawostek przed spotkaniem.
    Spotkanie w Krakowie powoli się kończy, natomiast my startujemy z hitem kolejki już za niespełna godzinkę.
    Krótka chwila minęła i mamy również zestawienie Zagłębia Lubin.
    A oto skład w jakim wystąpi Lech Poznań.

Ponad półtorej godziny do spotkania na Stadionie Zagłębia w Lubinie, ale my już zaczynamy powolutku relację z tego pojedynku. Na sam początek skład "Kolejorza", który po problemach z początku sezonu idzie w górę tabeli i znów jest jednym z głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa Polski.
    Ciekawostki przedmeczowe:

Na to spotkanie zapraszamy w najbliższy piątek o godzinie 20:30, natomiast relację rozpoczynamy już co najmniej dwa kwadranse przed, kiedy udostępnimy składy obydwu ekip! Lajfy com

Obsada sędziowska:

Sędzia główny: Paweł Gil
    Sędzia Asystent #1: Borkowski
    Sędzia Asystent #2: Mucha
    Sędzia Techniczny: Mazgaj

Lech Poznań

Zawodnicy trenera Bjelicy zabrali ostatnio ze sobą wiatr w żagle i od trzech kolejek rozjeżdżają swoich rywali jak walec, co najmniej dwu tonowy. Pierwszą ofiarą "Kolejorza" była Wisła Płock, która uległa przy bułgarskiej 0:2. Lech później wybrał się na Górny Śląsk, gdzie zmiótł totalnie z murawy Ruch Chorzów 5:0. W ostatniej kolejce natomiast ekipa z Wielkopolski nie miała problemu i ograła spokojnie na własnym terenie Śląsk Wrocław 3:0.

"Miedziowi" po świetny rozpoczęciu sezonu podopieczni trenera Stokowca radzą sobie teraz po prostu średnio. W pięciu ostatnich kolejkach zanotowali tylko jedno zwycięstwo, trzy porażki oraz jeden remis. Co ciekawe w tych pięciu spotkaniach padły, aż cztery wyniki 2:1. W ostatniej kolejce ekipa z Dolnego Śląska przegrała z Koroną Kielce, która przerwała fatalną passę porażek.
    Zagra, nie zagra. Ciekawostki przed 17. kolejką spotkań.

Kolejna kolejka LOTTO Ekstraklasy, kolejne emocje związane z naszą rodzimą ligą. Na tą relację serdecznie zapraszamy do Lubina, gdzie podopieczni Piotra Stokowca podejmą rozpędzający się zespół Lecha Poznań. Ekipa z Lubina po dobrym początku rundy spadła o pare pozycji i zajmuje w tym momencie 7. lokatę, natomiast "Kolejorz" awansował o kilka oczek i okupuje 5. miejsce.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.