Red Dragons – Red Devils 2:0 (koniec) | Zduńska Wola – Szczecin 2:2 (koniec) | AZS UŚ – FC Toruń 0:6 (koniec)
Clearex – Wieliczka 6:1 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
2:2 (1:2)
Pogoń '04 Szczecin
Sobota 03.12.2016, 18:00 • Zduńska Wola ul. Złota 67 • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 10

Powtórka z meczu o Mistrzostwo Polski. Tak bowiem na parkiecie w Zduńskiej Woli spotykają się Mistrz z Wicemistrzem Polski!

Dla Mateusza Geperta powrót do Zduńskiej Woli musi zawsze być sentymentalnym przeżyciem – kilka sezonów swojej młodości spędził bowiem właśnie przy ulicy Złotej.

Ten sezon to jednak jak dotąd dominacja Rekordu Bielsko-Biała. Górale przewodzą stawce, Gatta nadal trzyma się na bezpieczną odległość. Pogoń zaś powalczy dziś o wskoczenie na podium.

W wyniku grypy żołądkowej niepewny jest występ Marcina Stanisławskiego. Nie zagra także Wojciechowski. Gatta Active na swoim terenie jest jednak groźna bez względu na osłabienia.

Pogoń zaś do województwa łódzkiego przyjechała już dzień wcześniej. Mecze wyjazdowe to zawsze dyskomfort spania w hotelach – jak wpłynie to na Portowców? zobaczymy o godzinie 18:00.

Drużyny już rozgrzewają się na parkiecie. Zanikają także wolne miejsca – jest to jasny sygnał, że za kilkanaście minut do boju ruszy Mistrz z Wice-Mistrzem!

Wiemy już na pewno, że w drużynie Gatty nie zagrają dziś Stanisławski i Wojciechowski. Pogoń natomiast nie odczuwa braków kadrowych.

10 minut do tej niezwykłej batalii.

Za nami już minuta ciszy oraz przywitanie obu drużyn. Za minutę rozpoczynamy!

0:01

0:14
    Już Gatta szukała Krawczyka w drodze do bramki! Daniel jednak nie zdołał przyjąć mocnego podania.

0:33
    W posiadaniu Pogoń, jednak jak widać – Gatta jest stroną atakującą i Portowcy nie wyszli z własnej połowy z futbolówką.

0:47
    Znów Krawczyk próbuje zdziałać coś pod bramką – oj brakuje Danielowi pewności siebie i tych bramek, które regularnie zdobywał rok temu czy w Lidze Mistrzów.

1:14
    Portowcy podwajają krycie... na Sobalczyku – według nich jest to zatem najniebezpieczniejszy z Kocurów. Krawczyk ma za to dużo więcej miejsca dla siebie.

1:24
    Gol dla Gatty Active!
    WYKRAKALIŚMY! KRAWCZYK ZOSTAWIONY SAM SOBIE PAKUJE PIŁKĘ DO SIATKI!

2:07
    Portowcy teraz nie mogli zamknąć Kocurów na własnej połowie, chociaż dobrym strzałem popisał się Gepert.

2:52
    Szypczyński – gdyby się obrócił, byłby gol!

3:09
    A teraz Arkadiusz Szypczyński łatwo okiwany, jednak Jonczyk za daleko wypuścił sobie piłkę i ostatecznie stracił ją.

3:39
    Brzydki faul na Klausie.

Mamy chwilę spokoju więc przypomnimy Skład wyjściowy:

Gatta Active Zduńska Wola: Miłosiński, Słowiński – Kiełpiński, Olczak, Milewski, Sobalczyk – Adamski, Klaus, Marciniak, Krawczyk, Szymczak, Szypczyński

Pogoń '04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Gepert, Jurczak, Jakubiak – Kubik, D.Solecki, Jonczyk, Cymański, Kawczak, O.Solecki

Sędziowie: Dariusz Smolarek, Sławomir Steczko, Marcin Muszyński, Jacek Waskowski.

5:01
    KRAWCZYK! Dostał idealne podanie od Marciniaka, jednak uderzył za wysoko!

5:17
    Gatta jest bardzo, bardzo zmobilizowana. Portowcy nie mogą wyjść z własnej połowy!

5:32
    Słowiński! Broni instynktownie strzał, który powinien zamienić się w 1:1.

6:09
    Bezmyślne wejście Jakubiaka wyprostowaną nogą od tyłu w Szymczaka i teraz Michał leży i wymaga opatrzenia przez masażystę.

6:16
    Strzał z rzutu wolnego obija się o mur a popularny "Boniek" jeszcze dziś pewnie zawita na parkiecie – potwierdził, że uraz którego nabawił się przez wejście Jakubiaka nie jest poważny.

6:47
    Stan fauli:
    Gatta:0
    Pogoń:3

7:07
    Marcin Kiełpiński ładnie przetrzymał piłkę – widać, że zdążył już wkomponować się w drużynę Mistrza Polski.

7:36
    Mateusz Gepert jest za to motorem napędowym Pogoni – Co rusz pędzi środkiem i stwarza niemałe zagrożenie.

7:55
    Milewski z rzutu autowego – gdyby nie "ocierka" po drodze, mielibyśmy piękne okienko!

8:01
    Michał Klaus przebiegł teraz szybko 40 metrów, aby wyłuskać piłkę jednemu z atakujących Portowców.

8:21
    Gepert teraz chciał szybko przenieść ciężar spod własnego pola karnego – koledzy go jednak nie zrozumieli i wyszło podanie do bramkarza.

8:56
    Lasik pobawił się teraz w FIFĘ na komputerze – wyszedł z piłką pod 30 metr pola gry!

9:37
    Michał Szyczak znów na parkiecie – i znów najlepszy w obronie. Jego wślizgi są niezwykle precyzyjne, ale kolejna kartka dla "Bońka" to jednomeczowe zawieszenie!

Timeout dla gości.

10:20
    I znów ostatni w obronie Szymczak! Tym razem boleśnie przyjął piłkę między nogi.

11:06
    Od kilku minut trwa napór Portowców, który jednak rozbija się o Michała Szymczaka.

11:52
    Krawczyk się rozkręca, jednak nadal jest cieniem siebie. Potrzeba trochę czasu, aby złapał dobrą drogą i się odbudował. Zaznaczył już jednak dziś swoją obecność i teraz to bardziej on niż Sobalczyk przykuwa uwagę obrony Pogoni,.

13:01
    KUBIK STRZELA W SŁUPEK!

13:08
    W ODPOWIEDZI OLCZAK MIJA SIĘ Z PIŁKĄ KTÓRĄ POWINIEN SKIEROWAĆ DO PUSTEJ BRAMKI!

13:20
    Pogoń fauluje po raz czwarty już. Gatta nadal czyste konto.

13:38
    Gol dla Pogoni!
    Jurczak wpisuje się na listę strzelców po tym jak przechwycił podanie Gatty i sam przeprowadził szybką kontrę!

14:01
    Kiełpiński bardzo bliski strzelenia bramki zewnętrzną stroną stopy!

PIĄTY FAUL POGONI!

14:58
    Żółta kartka za słabe aktorstwo dla Bugańskiego.

Bugański przewracał się w polu karnym Gatty domagając się karnego. Na jego nieszczęście – był dobry metr przed ostatnim obrońcą.

16:29
    Gatta Active zepchnęła się sama do defensywy. Złapała także pierwsze przewinienie.

17:08
    Milewski teraz zbyt mocno do dobrze ustawionego Krawczyka.

17:12
    W odpowiedzi z autu podanie Portowców... do Słowińskiego.

Timeout dla gospodarzy.

17:41
    Gatta Active wysunęła na jedną akcję lotnego bramkarza! Przyniosło to jednak stratę.

17:48
    Lotnego bramkarza Gatty wykorzystał Jurczak!

18:07
    Krawczyk próbował pokonać Lasika!

Eksperyment Gatty z wysunięciem bramkarza przy sytuacji z rzutem autowym przyniósł... stratę bramki. Od tego momentu to Kocury muszą gonić wynik – nikt się chyba tego nie spodziewał, całą połowę to oni wyglądają na parkiecie pewniej.

19:00
    Gatta w swoim mistrzowskim sezonie znana była z tego, że do przerwy przegrywała a po zmianie stron bezlitośnie punktowała rywala. Chyba na taki sam scenariusz mają nadzieję kibice na hali przy Złotej.

19:26
    Strzał z linii bramkowej wyłapuje Lasik!!

19:31
    30 sekund do końca połowy.

20

Zakończyła się pierwsza część spotkania. Gatta niespodziewanie przegrywa 1:2 po tym, jak sytuację z wysuniętym bramkarzem wykorzystał Jurczak. Bez wątpienia o punkty będzie tu niezwykle ciężko dla Mistrzów Polski.

20:00

20:01
    Zmiana w bramce Gatty. Między słupkami – ADAM MIŁOSIŃSKI!

20:20
    Gatta już czuje krew – z linii bramkowej musiał wybijać Bugański!

20:58
    Pierwszy faul Pogoni już na ich koncie. Dyskretnie podcinany był Klaus.

21:29
    Konsekwentnie zdobywają przewinienia goście. Tym razem ręką zagrał Gepert.

21:52
    Na parkiecie także Adamski.

22:06
    Przypomnijmy, że Adamski miał prawie rok przerwy od Futsalu z powodu kontuzji.

23:09
    Trzeci faul – w tym druga ręka – Portowców.

23:15
    Milewski uderzył z taką siłą, że futbolówka odbiła się od siatki i wypadła na połowę boiska! Niestety chybił o kilka centymetrów!

Tego, czego możemy być pewni to fakt, że na 1:2 się nie skończy. Nie wiadomo tylko, kto trafi pierwszy.

24:03
    Szymczak milimetry obok bramki!

26:06
    Klaus faulowany i mamy 4 przewinienie Portowców.

26:34
    Gatta bawiła się w dziadka pod bramką Pogoni. Nic jednak z tego nie było, bowiem Milewski pomylił się o centymetry!

26:55
    I kolejny raz atak Kocurów rozbija się gdzieś to o Lasika, to o niecelne strzały kończące.

27:45
    Marciniak strzela i znów Lasik na posterunku!

28:00
    Niesportowe zachowanie Klausa, który próbował wymusić piąty faul.

29:03
    Klasu miał dużo miejsca i uderzał pod poprzeczkę, niestety niecelnie! Trochę za bardzo w bok.

29:06
    Ostatnie momenty to bardzo, bardzo szybka gra obu drużyn.

29:16
    Gepert upominany słownie przez Sławomira Steczko. Mateusz bardzo nieładnie prowokuje przeciwników.

29:32
    Mateusz Olczak na parkiecie. Przy walce w zwarciu coś stało się z jego kolanem.

29:46
    Piąty faul Pogoni '04. Krawczyk w sytuacji sam na sam był pociągany.

29:54
    Kolejny raz Pogoń szybko nabija faule w meczu z Gattą. I w ogromnej większości są to przewinienia bardzo bolesne.

31:32
    Ciekawy mecz nam się zrobił – Pogoń ogranicza się tylko do kontrataków.

32:00
    Gatta natomiast bije głową w mur i niewykluczone, że zaraz będziemy mieli wycofanego bramkarza.

32:36
    W faulach mamy... 0:5 dla Pogoni.

33:22
    Strzał Kiełpińskiego w siatkę... boczną – co nie pocieszyło kibiców na hali.

34:19
    Marciniak lobował Lasika a ten w ostatniej sekundzie wybijał piłkę z linii bramkowej!

34:44
    Milewski z całej siły uderzał w bramkę, jednak na drodze stał ... Krawczyk.

35:22
    Marciniak! PRZED CHWILĄ UDERZAŁ W ŚWIATŁO BRAMKI, TERAZ JUŻ ZDOBYŁ GOLA!

Pogoń w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Hala wrze, oni mają 5 fauli i remisują a do końca jeszcze 4 minuty pełnego czasu gry.

Zrobił się taki mały Kocioł Bałkański w centralnej Polsce.

36:32
    Znów Michał Szymczak ratuje skórę swoim kolegom. W kategorii zawodnika defensywnego jest chyba najlepszy w Polsce.

36:55
    Odłożony faul Gatty – rzut wolny sprzed pola karnego. Będzie bardzo groźna sytuacja.

37:04
    Krawczyk wybiegał przed gwizdkiem z muru. Żółta kartka za niesportowe zachowanie.

Czas dla Kocurów. Czy znów zobaczymy lotnego na jedną akcję jak przy straconej bramce? Zobaczymy.

37:50
    Gatta trzy razy strzelała na bramkę Lasika – gdyby nie wybloki, byłaby bramka.

39:41
    MIŁOSIŃSKI BRONI PIŁKĘ MEZCZOWĄ!

Zakończyło się to niezwykłe spotkanie. Gatta Active zremisowała z Pogonią'04 2:2 i był to wynik chyba sprawiedliwy. Podział punktów staje się faktem a ze Zduńskiej Woli na relację zapraszamy już w Nowym Roku. Nieco wcześniej Gatta zagra jednak jeszcze z AZS UG Gdańsk. (19:39:49)