Darmstadt – Hamburg 0:2 (koniec) | Augsburg – Eintracht 1:1 (koniec)
FC Augsburg
1:1 (1:1)
Eintracht Frankfurt
Niedziela 04.12.2016, 17:30 • SGL arena, Augsburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 13

Wyrównane starcie w Augsburgu kończy się remisem. Na dziś to wszystko. Dziękuję za uwagę i wspólnie spędzony czas. Zapraszam do śledzenia relacji w naszym serwisie. Miłego wieczoru! (19:26:30)

Faule: 11:12.
    W drugiej części spotkania nie oglądaliśmy bramek. Mecz kończy się remisem 1:1 i podziałem punktów pomiędzy FC Augsburg, a Eintracht Frankfurt!

90+2

90+1
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Daniel Baier, na boisku pojawia się Gojko Kačar.

90+1
    Rzut wolny dla gości. Praktycznie większość graczy Eintrachtu w polu karnym rywali.

90
    Dwie minuty dłużej potrwa druga połowa tego pojedynku.

89
    Do piłki dochodzi w polu karnym rywali Martin Hinteregger, ale zostaje skutecznie zablokowany i wybijają futbolówkę daleko w głąb pola goście.

88
    Rzut rożny dla gospodarzy. Wybija futbolówkę poza plac gry Serefovic.

87
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Branimir Hrgota, na boisku pojawia się Haris Seferovic.

86
    Ji Dong-won faulowany na lewej stronie boiska. Rzut wolny dla gospodarzy.

85
    Bardzo dobra gra zespołowa gości, ale zdecydowanie brakuje zimnej krwi w ataku by wykończyć którąś ze swoich akcji ofensywnych.

84
    Na prawym skrzydle faulowany Hrgota. Rzut wolny dla Augsburga.

83
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Jonathan Schmid, na boisku pojawia się Georg Teigl.

82
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska nieudane. Piłka trafia w boczną siatkę bramki Eintrachtu.

81
    Kilka podań na prawym skrzydle w wykonaniu gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne i traci ta akcja całe tempo, ale wciąż przy piłce Augsburg.

80
    Dominik Kohr przeszkadza w wyprowadzeniu piłki Makoto Hasebe i sędzia pokazuje zawodnikowi Augsburga żółty kartonik.

80
    Groźna centra z rzutu wolnego, ale pewnie wychwycił tą próbę Lukas Hradecky.

79
    Faulowany na prawym skrzydle Kostas Stafylidis i rzut wolny egzekwować będą podopieczni Dirka Schustera.

78
    Centra w pole karne Eintrachtu i pewnie wyłapuje piłkę Hradecky. Szansa na szybką akcję dla gości, ale tracą futbolówkę w środku pola przyjezdni.

77
    Jonathan Schmid faulowany przez Bastiana Oczipkę. Rzut wolny dla Augsburga.

76
    W ataku goście, którzy nie porozumieli się i szansę na kontratak mają gospodarze.

75
    Schmidt uderza bez pomysłu na bramkę Eintrachtru i jedynie stracili posiadanie piłki gospodarze. Od bramki wznowi grę Lukas Hradecky.

74
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Philipp Max, na boisku pojawia się Takaši Usami. Również mamy zmianę w ekipie Eintrachtu Frankfurt: z boiska schodzi Szabolcs Huszti, na boisku pojawia się Michael Hector.
    73. Widać już powoli zmęczenie w jednej jak i w drugiej drużynie. Zapowiadają się zmiany by spróbować ożywić nieco grę!

72
    Daleka piłka w pole karne gospodarzy i opanowuje futbolówkę Marwin Hitz.

71
    Zaczynają powoli wracać do gry z pierwszej połowy goście. To oni wymieniają podania na połowie i chcą ewidentnie zaatakować.

70
    Na sporym spalonym złapany teraz Daniel Baier.

69
    Teraz rzut rożny dla Eintrachtu. Szabolcs Huszti centruje piłkę w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie sięga piłki.

68
    Centra Baiera z rzutu rożnego trafia pod nogi rywali, którzy ruszają z kontratakiem.

67
    Kohr zagrywa piłkę w pole karne rywala, a obrońcy wybijają futbolówkę na róg.

66
    Najlepsza okazja na zdobycie bramki w tej połowie! Otrzymał dobre podanie w pole karne Alexander Meier, ograł tam od razu rywala i zdecydował się uderzyć nad wychodzącym z bramki Hitzem. Piłka zmierza w kierunku pustej bramki, ale tam nagle zjawia się Kostas Stafylidis i niemalże z linii bramkowej wybija fubolówkę!

65
    Na pograniczu pola karnego uderza w kierunku bramki rywali Ji Dong-won, ale świetnie interweniuje Lukas Hradecky!

64
    Ograł dwóch rywali Barkok i zdecydował się zagrać prostopadle na lewe skrzydło, ale akcję gości zatrzymuje jeden z obrońców Augsburga.
    63. Do końca meczu około pół godziny. Czy zobaczymy jeszcze na SGL arena w Augsburgu piłkę w siatce? Póki co bliżej tego osiągnięcia gospodarze!

62
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Mijat Gaćinović, na boisku pojawia się Aymen Barkok.

62
    Bezpośrednie uderzenie na bramkę z rzutu wolnego, ale odprowadza piłkę wzrokiem Lukas Hradecky.

61
    Faul na około 30. metrów od bramki gości. Rzut wolny dla Augsburga.

61
    Znów wbiegł w pole karne z prawego skrzydła Ji Dong-won i podał tym razem celnie do Maxa, ale uderzenie w światło bramki bardzo dobrze broni Hradecky.

60
    Dośrodkowanie po ziemi z prawej strony Ji Dong-wona w kierunku Philippa Maxa, ale w ostatniej chwili wybija piłkę daleko w głąb pola obrońca Eintrachtu.

59
    Gorąco pod polem karnym Eintrachtu, ale sędzia nakazuje grać dalej.

58
    Faul w środkowej strefie boiska. Od rzutu wolnego zaczną gospodarze.

57
    Philipp Max otrzymuje dobre podanie na lewej stronie, zagrywa po ziemi na około 14. metr do Jonathana Schmida, którego w ostatniej chwili uprzedził obrońca Eintrachtu. Chwilę później uderza sprzed pola karnego Daniel Baier, ale pewnie broni ten strzał Lukas Hradecky.

55
    Kolejny atak Augsburga. Centra z lewej strony, ale spokojnie przerywają akcję goście.

54
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Oddaje strzał głową Martin Hinteregger, ale piłka szybuje obok słupka bramki Hradecky'ego.

53
    Uderza z bardzo ostrego kata Jonathan Schmid i piłkę na rzut rożny wybija obrońca Eintrachtu Frankfurt.
    52. Otwarta gra jednych i drugich w tej drugiej połowie meczu. Brakowało tego w pierwszej części gry!

51
    Groźna akcja Eintrachtu. W polu karnym do sytuacji strzeleckiej doszedł Alexander Meier, ale został w ostatnim momencie zablokowany przez obrońców Augsburga.

50
    Faul na lewej stronie boiska i od rzutu wolnego zaczną przyjezdni.

49
    Bramka dla gospodarzy, ale jak się okazuje Ji Dong-won złapany na spalonym! Sędzia podjął bardzo kontrowersyjną decyzję.

48
    Teraz z kolei na prawej stronie Halil Altintop nabił Jesúsa Vallejo i wywalczył korner.

47
    Rzut rożny na początku drugiej połowy wywalczyli goście.

46

W pierwszych 45. minutach gospodarze zdecydowanie kontratakowali i liczyli na okazje przy stałych fragmentach gry, a z kolei goście utrzymując się przy piłce i wymieniając sporo podań chcieli zagrażać bramce rywala. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w drugiej połowie, której początek za kilka minut.
    Przerwa! Póki co 1:1 po niezbyt porywającego pierwszej połowie. Było kilka ładnych momentów, ale moim zdaniem póki co ten wynik jest bardzo sprawiedliwym rezultatem!

45

44
    Centra w pole karne gospodarzy, ale pewnie interweniuje Marwin Hitz.

43
    Daleka piłka od Szabolcsa Husztiiego, ale obrońcy oddalają zagrożenie.

42
    Teraz mamy obrazek z pierwszych minut tego meczu. Goście praktycznie całą drużyną na połowie Augsburga próbując zaskoczyć jeszcze i zdobyć bramkę do szatni.

41
    Bardzo dobra okazja na objęcie prowadzenia przez gospodarzy. Dobija uderzenie Jonathan Schmid głową, ale trafia w słupek bramki Hradecky'ego!

40
    Kolejny spalony. Tym razem w momencie oddawania strzału głową przez Jonathana Schmida sędzia liniowy unosi chorągiewkę.
    39. Świetne ujęcie jednego z fotografów w trakcie tego spotkania. Na zdjęciu widoczny Ji Dong-won w momencie oddawania strzału po którym padł wyrównujący gol!

38
    Kolejny raz w tym meczu Branimir Hrgota złapany na ofsajdzie.

37
    Makoto Hasebe nieprzepisowo zatrzymuje rywala i ogląda żółtą kartkę. Jedynie za pomocą kartek sędzia może uspokoić sytuację na murawie.

36
    Spora awantura zrobiła się pod polem karnym Eintrachtu. Sędzia powoli nie radzi sobie z sytuacją na boisku. Zdenerwowani gracze Augsburga na decyzję arbitra sprzed kilku chwil.

35
    Poszli mocno do ataku gospodarze. Teraz uważają oni, że Halil Altintop był faulowany w polu karnym, ale arbiter tego meczu jest odmiennego zdania.
    34. Ji Dong-won (AUG) - 1:1

34
    Gol dla Augsburga!
    Strzelcem bramki JI DONG-WON.

Dośrodkowanie w pole karne gości z rzutu rożnego. Po małym zamieszaniu futbolówka opuszcza pole karne i spada pod nogi JI DONG-WONA, który przyjął piłkę i zdecydował się na uderzenie, a ta przy lewym słupku wpada do siatki i nie dał rady skutecznie interweniować Lukas Hradecky!

33
    W ataku gospodarze. Prostopadłe zagranie wybija na aut bramkowy Mascarell. Korner dla Augsburga.

32
    Żółtą kartką ukarany Philipp Max, który uderzył Omara Mascarella łokciem.

31
    Martin Hinteregger dośrodkowuje w pole karne, ale futbolówka ląduje w rękach golkipera Eintrachtu.
    30. Pół godziny gry za nami. Zdecydowanie brakuje gospodarzom pomysłu na przeprowadzenie chociażby jednego groźnego ataku!

29
    Ależ niewiele brakło by Meier trafił do własnej bramki! Dośrodkowanie z prawej strony boiska z rzutu wolnego. Napastnik Eintrachtu niefortunnie próbuje wybić futbolówkę na rzut rożny, ale jedynie zmusił do interwencji bramkarza swojej drużyny Lukasa Hradecky'ego!

28
    Na prawym skrzydle Jesús Vallejo fauluje Dominika Kohra i sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.

27
    Mądrze zastawił się teraz Timothy Chandler i został w okolicach własnego pola karnego sfaulowany przez Ji Dong-wona.

26
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska z rzutu wolnego. Dochodzi do pozycji strzeleckiej i uderza głową David Abraham, ale piłka ląduje w rękach Marwina Hitza.

25
    Kolejny faul. Tym razem Jonathan Schmid powalił na murawę Szabolcsa Husztiego.

24
    Centra w pole karne, ale nie sięga piłki głową jeden z zawodników drużyny gości. Po chwili długa piłka w kierunku Hrgoty, ale strzelec jedynej póki co bramki złapany na ofsajdzie.

23
    Alexander Meier fauluje na prawej stronie boiska Paula Verhaegha. Rzut wolny wykonuje Eintracht Frankfurt.

22
    Mocny pressingiem teraz grają przyjezdni. Meier naciskał, ale to gospodarze mają wrzut z autu.

21
    Obrońcy Augsburga wymieniają teraz podania ze swoim bramkarzem próbując wciągnąć nieco rywali pod własne pole karne i zaatakować.
    20. Ładna bramka w 11. minucie Hrgoty pozwala gościom grać o wiele spokojniej!

19
    Jesús Vallejo faulowany przez Ji Dong-wona i od rzutu wolnego zaczną goście.

18
    Nieporozumienie teraz między obrońcą, a bramkarzem drużyny gości, ale na szczęście wyszli z tego cało przyjezdni i futbolówką w rękach Hradecky'ego.

17
    Centra z prawej strony w pole karne Eintrachtu i skutecznie wybija piłkę głową David Abraham.

16
    Niecelne dośrodkowanie gospodarzy w pole karne gości i od bramki wznowi grę Lukas Hradecky.

15
    Szybki rzut wolny wykonują przyjezdni, ale bez większego zagrożenia dla bramki Hitza.

14
    Bardzo szybko grają dziś piłką goście co zdecydowanie widać. Dużo przerzutów piłki z jednego skrzydła na drugie nieco psuje szyki obronne gospodarzy.

13
    Paul Verhaegh ostro potraktował teraz strzelca bramki Braminira Hrgotę i mamy przerwę w grze. Będzie potrzebna pomoc medyków.

12
    W końcu na połowę gości weszli gracze z Augsburga, którzy wyglądają jakby grali na wyjeździe i bali się zaatakować.
    11. Branimir Hrgota (FRN) - 0:1

11
    Gol dla Eintrachtu!
    Strzelcem bramki BRANIMIR HRGOTA.

Przerzut piłka z prawej strony boiska na głowę Meiera, który zgrywa futbolówkę na 18. metr do BRANIMIRA HRGOTY, a ten decyduje się na mocne uderzenie po ziemi i piłka przy samym słupku wpada do bramki gospodarzy!

10
    Pierwsze 10 minut gry za nami. Bardzo widoczna przewaga gości, którzy polują na pierwszego gola.

9
    Centruje z prawej strony Timothy Chandler na głowę Meiera. Napastnik Eintrachtu uderza głową, ale piłka w rękach Marwina Hitza.

7
    Ciągle na połowie rywala przyjezdni, którzy zaczynają nieco naciskać. Augsburg od początku musi sporo pracować w defensywie.

6
    Daleka piłka na lewe skrzydło, ale futbolówka opuszcza boisko i od autu zaczną gospodarze.

4
    Spokojnie zaczęli jedni i drudzy ten mecz, ale to jednak goście częściej są przy piłce.

3
    Christoph Janker otrzymuje już na początku meczu żółty kartonik.

2
    Gospodarze grają dziś na biało, a z kolei goście w żółtych trykotach.

1
    Tak graficznie przedstawiają się składy obydwu drużyn na ten mecz!

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Janker, Hinteregger, Stafylidis – Kohr, Baier – Schmid, Altintop, Max – J. Dong-won.

Rezerwowi: Luthe – Teigl, Morávek, Kačar, Usami, Danso, Günther-Schmidt.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Abraham, Hasebe, Vallejo – Chandler, Huszti, Mascarell, Oczipka – Hrgota, Gaćinović, Meier (C).

Rezerwowi: Lindner – M. Hector, Rebić, Zorba, Barkok, Seferović, Blanco.

Sędzia: Patrick Ittrich.
    Przed momentem piłkarze Eintrachtu wyszli na przedmeczową rozgrzewkę!

Na relację live z ciekawie zapowiadającego się spotkania FC Augsburg – Eintracht Frankfurt, które może być bardzo wyrównanym pojedynkiem zapraszamy do naszego serwisu już od godziny 17:30! Na kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra podamy składy obydwu ekip na to starcie.

Sporo kontuzji w szeregach jednych i drugich. Gospodarze zagrają bez kontuzjowanego: Callsena-Brackera, Friedricha, Gouweleeuwa, Caiuby'ego, Babadilli i Finnbogasona, a z kolei przyjezdni nie mogą liczyć na występ kontuzjowanych: Andersona, Regasela, Russa, Tawathy, Vareli, Bluma, Fluma, Gerezgihera, Medojevicia, Stendery, Tarashaja i pauzującego za kartki Fabiana.

W swojej historii obydwie ekipy spotykały się na boisku 9 razy. Drużyna FC Augsburg wygrywała 4 z tych spotkań, Eintracht Frankfurt zwyciężał w 1 meczu, a z kolei 4 pozostałe pojedynki zakończyły się remisem i podziałem punktów.
    Ostatnia wygrana Eintrachtu w lidze nad Borussią Dortmund zdecydowanie podniosła morale w drużynie do góry!

Eintracht Frankfurt zajmuje w lidze wysoką, 6. pozycję mając po rozegranych 12 meczach w dorobku 24 punkty. Bilans bramkowy drużyny z Frankfurtu to 18 goli zdobytych i 10 straconych. W lidze ostatnią porażkę Eintracht odniósł 1 października 2016 roku przegrywając 0:1 z Freiburgiem. Od tamtego czasu ekipa Niko Kovača wygrała w lidze 4 mecze, 2 zremisowała i ani jednego nie przegrała. Warto podkreślić, że w ostatnich dwóch meczach ligowych "Orły" pokonały na wyjeździe 2:1 – Werder Brema oraz u siebie 2:1 wygrali z Borussią Dortmund. Więcej punktów ta drużyna zdobywa w meczach przed własną publicznością, ale na wyjazdach nie jest też tak źle, bowiem Eintracht jest na 4. miejscu w tabeli jeśli chodzi o zdobycze przywiezione z wyjazdów. Najlepszym strzelcem drużyny jest mający 4 gole na koncie Alexander Meier. Tuż za nim plasuje się Marco Fabián mający 3 gole i 4 asysty w swoim dorobku. 2 bramki i 2 asysty posiada Szabolcs Huszti, a z kolei 2 trafienia zanotował w Bundeslidze do tej pory Haris Seferović.
    Czy gospodarze w sobotę przedłużą swoją passę spotkań bez porażki i zatrzymają na swoim stadionie rozpędzoną ekipę gości?

FC Augsburg po rozegraniu 11 spotkań zajmuje 14. lokatę w ligowej tabeli mając na koncie 10 oczek. Ich bilans bramkowy to 9 bramek zdobytych i 14 straconych. Gospodarze są niepokonani od 5 listopada 2016 roku kiedy to wygrali na wyjeździe 2:0 z FC Ingolstadt, a następnie zremisowali 0:0 z Herthą Berlin oraz z 1. FC Köln. Podopieczni Dirka Schustera lepiej w tegorocznych rozgrywkach prezentują się na wyjazdach niż w meczach na własnym stadionie. Najlepszymi strzelcemi w drużynie są mający na koncie 2 bramki Halil Altıntop oraz Kostas Stafilidis.

W niedzielne popołudnie FC Augsburg podejmować będzie na własnym stadionie dobrze w tym sezonie dysponowaną drużynę Eintrachtu Frankfurt. Spotkanie to rozegrane zostanie w ramach 13. kolejki niemieckiej Bundesligi. Faworytem w tym pojedynku są goście, ale to nie wystarczy. Swoją dobrą dyspozycję będą oni musieli zaprezentować na boisku, a rywale z kolei przed własną publicznością będą chcieli się jak najlepiej zaprezentować.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Adam Ka

Gole: 34. J. Dong-won – 11. Hrgota

Kartki:   3. Janker (AUG), 32. Max (AUG), 80. Kohr (AUG) – 28. Vallejo (FRN), 37. Hasebe (FRN)

Strzały celne: 14:7. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 4:2. Foule: 11:12.
    FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Janker, Hinteregger, Stafylidis – Kohr, Baier (90+1. Kačar) – Schmid (83. Teigl), Altintop, Max (74. Usami) – J. Dong-won.
    Zmiany: Luthe – Teigl, Morávek, Kačar, Usami, Danso, Günther-Schmidt.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Abraham, Hasebe, Vallejo – Chandler, Huszti (74. M. Hector), Mascarell, Oczipka – Hrgota (87. Seferovic), Gaćinović (62. Barkok), Meier.
    Zmiany: Lindner – M. Hector, Rebić, Zorba, Barkok, Seferović, Blanco.

Sędziowie: Patrick Ittrich