Bayer – Monaco 3:0 (koniec) | Tottenham – CSKA Mos. 3:1 (koniec) | Real Madryt – Borussia D. 2:2 (koniec)
Legia – Sporting 1:0 (koniec) | Club Brugge – Kopenhaga 0:2 (koniec) | Porto – Leicester 5:0 (koniec)
Lyon – Sevilla 0:0 (koniec) | Juventus – Dinamo Z. 2:0 (koniec)
Club Brugge KV
0:2 (0:2)
FC Kopenhaga
Środa 07.12.2016, 20:45 • Jan Breydel Stadion, Brugia • Liga Mistrzów UEFA • Grupa G

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Już w tą środę będziemy świadkami niezwykle interesującego pojedynku. Club Brugge KV na własnym obiekcie podejmować będzie FC Kopenhaga. Faworytem tego spotkania są goście, którzy mają jeszcze realne szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek Champoons League. Gospodarze z kolei będą chcieli z pewnością pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Możemy więc liczyć na spore emocje do ostatniego gwizdka sędziego.
    To będzie z pewnością świetne widowisko:

Club Brugge KV:

Belgijski zespół z pewnością inaczej wyobrażał sobie swój udział w fazie grupowej Champions League. Jak to tej pory klub ten przegrał wszystkie swoje mecze i nie ma już żadnych szans na awans nawet do Europa League. Team z Brugge przegrał oba swoje mecze z Leicester, Porto oraz na wyjeździe z FC Kopenhaga. Teraz jednak przed własną publiką sprobują zapewne nieco się zrehabilitować. Warto również zwrócić uwagę na to, że żaden z graczy tej ekipy nie zdobył jeszcze w obecnej fazie grupowej więcej niż jednego gola.
    Trener gospodarzy tej rywalizacji, mimo słabych wyników w europejskich pucharach, utrzymuje się na stanowisku:

FC Kopenhaga:

Duńska ekipa póki co nieźle radzi sobie w europejskich pucharach. Po pięciu rozegranych meczach team ten zgromadził sześć oczek. Na taki bilans składa się jedna wygrana, trzy remisy i jedna porażka. Tylko dwa oczka traci do FC Porto. Portugalczycy w tej kolejce zmierzą się z angielskimi Lisami na własnym obiekcie. FC Kopenhaga musi liczyć na potyczkę Smoków i wygranie swojej potyczki. Z całą pewnością można stwierdzić, że Duńczycy powalczą dzisiaj o jeden z najlepszych dni w swojej historii.
    Gracze FC Kopenhaga mają szansę na historyczny sukces:

Na tą rywalizację zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie już w tą środę o godzinie 20:45 do naszej relacji!

Club Brugge KV: Butelle – van Rhijn, Mechele, Denswil, Cools – Pina, Claudemir, Bolingoli – Refaelov (C), Wesley, Gedoz.
    Rezerwowi: Bruzzese, Simons, Poulain, Vossen, Limbombe, Vanaken, Vormer.

FC Kopenhaga: Olsen – Augustinsson, Johansson, Mathias Jørgensen, Ankersen – Falk, Kvist, Delaney (C), Toutouh – Cornelius, Pavlović.
    Rezerwowi: Andersen, Kadrii, Antonsson, Kusk, Keita, Gregus, Høgli.

Główny: Michael Oliver
    Asystenci: Gary Beswick, Simon Bennett
    Techniczny: Ian Hussin
    Bramkowi: Craig Pawson, Jonathan Moss (Wszyscy Anglia).

1

2
    Oczywiście mieliśmy jeszcze minutę ciszy przed tym spotkaniem. Po chwili już rozpoczęliśmy emocje na Jan Breydel Stadium.

3
    Przedstawmy jeszcze arbitra tej rywalizacji. Sędziuje nam dzisiaj Michael Oliver, który ostatnio miał okazję prowadzić mecz Manchesteru United z Evertonem w Premier League.

3
    Mamy pierwsze uderzenie w tej rywalizacji. Piłkę na prawej stronie otrzymał van Rhijn i uderzył bez zastanowienia, ale chybił celu.

4
    Od początku rywalizacji to gospodarze konstruują ofensywne akcje. W tej sytuacji mieliśmy centrę z lewego skrzydła i niecelnie główkował Wesley.

5
    FC Kopenhaga wychodzi ze swoim pierwszym ofensywnym atakiem. Gospodarze z kolei próbują zastosować wyższe podejście pressingiem.

6
    Odpowiednio we własnym polu karnym zachował się Ankersen, który wyłuskał piłkę zastawiającemu się Wesley'owi.
    Taki skład wystawił dzisiaj szkoleniowiec gospodarzy:

7
    Bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska i do sytuacji strzeleckiej doszedł gracz tej drużyny. Pomylił się jednak dość znacznie.

8
    Bardzo ładnie z rywalem na prawym skrzydle poradził sobie Falk. Był on ostatecznie zatrzymany przewinieniem przez gracza gospodarzy.

8
    Gol dla FC Kopenhaga!
    Samobójcze trafienie zalicza BRANDON MECHELE!

Ależ mamy kuriozalną bramkę na początku tej rywalizacji! Dośrodkowanie z prawej strony boiska i później uderzenie głową jednego z graczy gości! Futbolówka finalnie odbiła się od ustawionego na piątym metrze Mechele i wpadła do siatki!
    8. Brandon Mechele (KOD) - 0:1

10
    Gospodarze starają się teraz nieco uspokoić swoje poczynania w środkowej strefie boiska. Wyprowadzają atak na lewej stronie.

11
    Co ciekawe już w tym momencie Porto objęło prowadzenie. W takim wypadku to Portugalczycy awansują do dalszej fazy rozgrywek Champions League.

12
    Gracze miejscowej drużyny starają się przeprowadzić ofensywną akcję na lewej stronie boiska, ale tam górą okazał się być Ankersen.

13
    Kvist spokojnie wycofuje piłkę do własnej strefy defensywnej. Były zawodnik Fulham jest jednym z najbardziej doświadczonych w ekipie gości.

14
    Club Brugge cofnięty na własną połowę boiska. Nie widać zbytnio chęci gospodarzy do podejścia wyższym pressingiem.

15
    Gedoz powalczył z rywalem na swojej stronie boiska, ale finalnie wszystko zakończyło się jego przewinieniem na Toutouh.

15
    Strzelcem bramki MATHIAS JØRGENSEN!

Kwadrans spotkania za nami, a goście już mają dwubramkowe prowadzenie! Znowu kluczowy okazał się stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Jørgensen i skierował futbolówkę do siatki! Błąd w tej sytuacji popełnił również Butelle, który źle wychodził do wrzutki.
    15. Mathias Jørgensen (KOD) - 0:2

17
    Niesamowicie walczący jest dzisiaj team przyjezdnych. Szkoda, że przy zaledwie jednej porażce może nie udać im się awansować do dalszej fazy.
    Goście podwyższają prowadzenie:

19
    Kompletnie nie mają gracze belgijskiego teamu pomysłu na rozegranie ofensywnej akcji. Teraz faulowany był przy mijaniu rywala Refaelov.

20
    Zbyt pewnie poczuł się teraz na prawym skrzydle Cornelius i w dość bezpiecznej sytuacji uciekła mu futbolówka za linię boczną.

21
    Co ciekawe to goście cały czas szukają swoich okazji na zdobycie kolejnych bramek. Club Brugge może skończyć fazę grupową bez choćby jednego oczka na koncie.

22
    Kompletnie bezradnie wygląda teraz gra miejscowych. Biegają oni za piłką, a ich rywale wymieniają kolejne podania na własnej połowie.

22
    Sporo miejsca przed polem karnym miał teraz izraelski pomocnik gospodarzy. Przymierzył on jednak dość słaby i nie miał szans zaskoczyć Olsena.

23
    Olsen dokładnym dalekim wybiciem znalazł Corneliusa. Później na skrzydle znalazł się Pavlović, ale nie posłał on ostatecznie celnej wrzutki.

24
    Ależ błędy popełniają w defensywie przyjezdni piłkarze. Najpierw Mechele fatalnie zagrywał głową, a kilka chwil później źle zachował się w obronie Cools.
    Gracze z Kopenhagi prezentują się dzisiaj bardzo dobrze:

26
    Na ofsajdzie znalazł się w tej sytuacji jeden z zawodników gospodarzy. Gdyby Wesley odpuścił, to Claudemir mógłby zagrozić bramce Olsena.

27
    Bardzo długo zwlekał w tej sytuacji z wybiciem piłki Butelle. Finalnie udało mu się znaleźć partnera dalekim podaniem.

28
    Za moment grę od rzutu rożnego wznowi Refaelov. Jak się okazało bez większego problemu interweniują goście w szesnastce.

29
    Pavlović stara się rozegrać dwójkową akcję z Corneliusem. Całą sytuację wykańczał niecelnym uderzeniem zza szesnastki Delaney.
    29. Thomas Delaney (KOD)

30
    To już pół godziny tej rywalizacji. Kvist źle zachował się w środkowej strefie boiska i faulował wyraźnie przeciwnika.

31
    Club Brugge stara się nieco dłużej utrzymać w posiadaniu piłki w środkowej strefie boiska. Po akcji na lewym skrzydle mamy finalnie niedokładną centrę.

32
    Widać było teraz spore doświadczenie Delaney'a. Był on bliski straty piłki, ale finalnie wywalczył on rzut wolny.

33
    Falk rozsądnie wymienia teraz podania na prawej stronie boiska. Nastrzelił on rywala i ostatecznie FC Kopenhaga wznowi od autu.

34
    Bardzo dobrze zachowali się w tej sytuacji przyjezdni piłkarze. W myśl zasady fair play oddali oni piłkę gospodarzom.

35
    Nie widać w dalszym ciągu zbyt wielkiej ambicji u zawodników z Brugii. Ciężko spodziewać się, żeby byli oni w stanie włączyć się jeszcze do walki o punkty w tej rywalizacji.

36
    Dwa z rzędu rzuty rożne dla Club Brugge. Za drugim podejściem mieliśmy nieco lepszą centrę, ale i tak poradzili sobie rośli defensorzy gości.
    Zawodnicy belgijskiego klubu nie mają powodów do zadowolenia:

37
    Bardzo rozsądnie grają dzisiaj goście z Danii. Nie ryzykują oni prostymi stratami i nie narażają się przy tym na kontry.

38
    Wesley ładnie rozciągnął akcję na prawe skrzydło do wbiegającego van Rhijna. Ten jednak nie posłał dokładnej wrzutki w pole karne.

39
    FC Kopenhaga utrzymuje się przez dłuższy czas w posiadaniu piłki na połowie miejscowej drużyny. Finalnie kapitalną okazję miał jeden z graczy tego zespołu, ale fatalnie uderzał głową z kilku metrów!

40
    Bolingoli miał sporo czasu na rozegranie piłki, jednak zbyt długo nie podejmował on decyzji i ostatecznie akcja zakończyła się stratą.

42
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej odsłony tej rywalizacji. Club Brugge nadal przegrywa 0:2 z FC Kopenhaga.

43
    Gospodarze wyraźnie chcieliby, aby ta połowa już się zakończyła. Ciekawe czy uda się ich trenerowi zmotywować ich jeszcze do ambitniejszej gry.

44
    W polu karnym gości upadł jeden z defensorów tej drużyny. Gra nie została jednak przerwana. Ankersen nadal nie podnosi się z boiska.

45
    Jak pokazała powtórka był to wyraźny faul zawodnika gospodarzy. Za moment jednak będziemy mieli wznowienie gry od autu.

45
    Żółtą kartkę otrzymuje William Kvist (FC Kopenhaga).

45+1
    Michael Oliver zdecydował się doliczyć do pierwszej odsłony tej rywalizacji jedną minutę.

45+1

Kibice z pewnością nie mogą dzisiaj narzekać na brak emocji. Goście wyszli na ten mecz bardzo zmotywowani i szybko objęli prowadzenie. Piłkę ostatecznie do własnej siatki skierował Mechele. Później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mieliśmy celną główkę Jørgensena i tym samym podwyższenie rezultatu. Gospodarze nie potrafią się odnaleźć na boisku i wszystko wskazuje na to, że zakończą tegoroczne zmagania w fazie grupowej Champions League z kompletem porażek.
    Goście zasłużenie prowadzą z Club Brugge:

46

47
    W przerwie zapewne zawodnicy przyjezdnej drużyny poznali wynik meczu Porto – Leicester. W Portugalii gospodarze prowadzą aż 3:0 i już praktycznie bez szans na grę w dalszej fazie Ligii Mistrzów są Duńczycy.

48
    Wszystko wskazuje na to, że obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się w przerwie na zmiany. Spora liczba zawodników znajduje się jeszcze na rozgrzewce.

49
    Po przerwie zdecydowanie odważniej zaczęli grać gracze miejscowej drużyny. Podoba się to również zgromadzonym na obiekcie kibicom.

50
    Bardzo dobrze przedzierał się w tej sytuacji Toutouh. Finalnie nie umiał zgodnie z przepisami zatrzymać go Pina.

51
    Bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ankersen. Piłka przeleciała nad murem, ale później bez większych trudności interweniuje Butelle.

52
    Bliscy drugiego samobójczego trafienia byli w tej sytuacji gospodarze. Ostatecznie piłka po interwencji Denswila wychodzi na rzut rożny.

53
    Znowu blisko trafienia byli goście z Kopenhagi. Ostatecznie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska nie trafił w piłkę przed bramką Cornelius.
    Zdjęcie pierwszego składu Club Brugge:

55
    Butelle niezbyt celnie podaje do przodu, ale mamy tam przewinienie zawodnika gości. Ucierpiał również w tej sytuacji Falk.

56
    Van Rhijn bardzo chętnie podłącza się dzisiaj do ofensywnych akcji swojej drużyny. Kolejne jednak jego dośrodkowanie pada łupem Olsena.

57
    Tym razem prawy defensor miejscowej drużyny źle opanował futbolówkę i bez trudu przejmuje ją Falk. Po chwili Holender ratował się faulem na przeciwniku.

58
    Zmiana w drużynie FC Kopenhaga: z boiska schodzi Rasmus Falk, na boisku pojawia się Ján Greguš.

59
    Pierwsza zmiana w zespole gości jest wymuszona. Po faulu van Rhijna długo nie wstawał z murawy Falk i musiał ostatecznie opuścić boisko.

60
    Już godzina tego spotkania za nami. Goście wydają się kontrolować przebieg rywalizacji i kroczą pewnie po drugi w tej edycji Champions League komplet punktów.

61
    Bardzo czujny był w tym momencie boczny arbiter, który wychwycił ofsajd zastawiającego się później Wesley'a.

62
    Gospodarze starają się nieco lepiej operować piłką w środkowej strefie boiska i konstruują atak pozycyjny.

63
    Duńczycy po przerwie zmienili nieco swoją taktykę i teraz czekają spokojnie na swojej połowie. To gospodarze dłużej utrzymują się w posiadaniu futbolówki.

64
    Miał teraz sporo miejsca przed polem karnym Wesley i szybko zdecydował się na uderzenie z dwudziestego metra. Bez trudu wyłapuje futbolówkę po koźle Olsen.

65
    Po przerwie mniej indywidualnych błędów popełniają miejscowi piłkarze. Przez to goście mają problem ze stwarzaniem sobie sytuacji strzeleckich.

66
    Warto zauważyć, że trener gospodarzy nie zdecydował się jeszcze na żadną korektę w składzie swojego teamu.

66
    Zmiana w drużynie Club Brugge KV: z boiska schodzi Lior Refaelov, na boisku pojawia się Hans Vanaken.

67
    Przypomnijmy, że Hans Vanaken przychodząc do Club Brugge miał być sporym wzmocnieniem pierwszego składu. Od dłuższego czasu nie potrafi on jednak na stałe zagościć w wyjściowej jedenastce.

68
    Tym razem mieliśmy składną akcję przyjezdnego teamu. Starał się ją wykańczać strzałem z dystansu pomocnik z Kopenhagi, ale dobrze broni Butelle.

69
    Niezbyt udany występ notuje dzisiaj Bolingoli. Tym razem zawodnik ten faulował swojego przeciwnika w ofensywie.

70
    Do końca rywalizacji pozostaje nam już tylko dwadzieścia minut. FC Kopenhaga pewnie zmierza do zgarnięcia kompletu punktów.

71
    Mamy małe starcie Claudemira z Pavloviciem. Ostatecznie bardzo ładnie zachował się kapitan gospodarzy, który przeprosił swojego rywala.

72
    Cornelius najpierw opanował piłkę z rywalem na plecach, a później w trudnej sytuacji wywalczył rzut wolny dla swojego teamu.

73
    Cools starał się podaniem w pole karne znaleźć swoich partnerów, ale piłka ostatecznie po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
    Mamy pierwszą zmianę w zespole gospodarzy:

74
    Duńczycy starają się teraz kraść cenne sekundy. Strzelec drugiej bramki dla tego teamu przez dłuższy czas leżał kontuzjowany na murawie.

75
    Za moment swoją grę od rzutu rożnego wznowi przyjezdny team. Zdecydowanie więcej kornerów w tym meczu wykonywali gospodarze (6:2).

76
    Niecały kwadrans pozostaje do zakończenia tej rywalizacji. Zapewne powoli oba zespoły chciałyby, aby ten mecz już się zakończył.

77
    Wesley zdaniem angielskiego sędziego był w tej sytuacji faulowany przez Ankersena. Będzie to okazja do dośrodkowania w pole karne Olsena.

77
    Zmiana w drużynie Club Brugge KV: z boiska schodzi Ricardo van Rhijn, na boisku pojawia się Ruud Vormer.

79
    Nie potrafi w tym meczu odpowiednio utrzymać linii spalonego Wesley. Kolejny już raz napastnik znalazł się na ofsajdzie.

80
    Ależ błąd przytrafił się w tej sytuacji Butelle. Nie wyłapał on dość prostego dośrodkowania w jego pole karne, ale później udanie interweniował przy próbie dobitki Pavlovicia.

81
    To już końcówka tej rywalizacji w Brugii. Gospodarze walczą jeszcze o gola kontaktowego, ale na niewiele się to zdaje.
    Kolejne ujęcie z tego meczu:

82
    Nieźle kombinowali w tej sytuacji miejscowi piłkarze, jednak podanie Gedoza nie miało szans dotrzeć w szesnastce do partnerów.

83
    Tym razem to Gedoz zbyt szybko wyszedł na wolne pole do zagrania i ostatecznie spalił całą sytuację.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Claudemir (Club Brugge KV).

84
    Goście nadal kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń. Starają się jeszcze odgryzać gospodarze, ale Wesley zbyt słabo uderzył z 25. metra.

86
    Za moment dowiemy się ile minut zdecyduje się doliczyć Michael Oliver do tej rywalizacji.
    86. Wesley nie zdołał zaskoczyć Olsena strzałem zza pola karnego:

87
    Trener gości dokonał póki co zaledwie jednej zmiany i zapewne w doliczonym czasie gry przeprowadzi on pozostałe dwie.
    87. Thomas Delaney (KOD)

88
    Pięknie w tej sytuacji interweniował Butelle! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał głową jeden z graczy gości i w ostatniej chwili piłkę na korner wybił golkiper!

88
    Zmiana w drużynie FC Kopenhaga: z boiska schodzi Andrija Pavlović, na boisku pojawia się Aboubakar Keita.

89
    Zmiana w drużynie FC Kopenhaga: z boiska schodzi Peter Ankersen, na boisku pojawia się Tom Høgli.

90
    To już ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Raczej nic już nie jest w stanie odebrać zwycięstwa Duńczykom.

90+1
    Przyjezdna drużyna utrzymuje się w posiadaniu piłki na połowie Belgów. Ci z kolei nie potrafią interweniować w defensywie.

90+2
    Gedoz wyskoczył wyżej w tej sytuacji od swojego rywala i był później faulowany. Będzie to okazja na dośrodkowanie w pole karne gości.

90+2

Za nami już to emocjonujące spotkania. Goście z Kopenhagi w pełni zasłużenie zgarniają trzy punkty i tym samym kończą fazę grupową Champions League z dorobkiem dziewięciu oczek. Daje im to trzecie miejsce w tabeli, za Leicester i Porto. Club Brugge nie potrafił dzisiaj pokazać się z lepszej strony, niż w poprzednich pięciu meczach Ligii Mistrzów i w efekcie nie zdobył w nich wszystkich ani jednego oczka. Bramki dzisiaj zdobywali Mechele (samobójcza) oraz Jørgensen.
    FC Kopenhaga wygrywa 2:0 z Club Brugge:

Dziękujemy już Państwu niezwykle serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji. (22:41:19)

Dawid Czempisz

Gole: 8. Mechele (sam.), 15. M. Jørgensen

Kartki:   83. Claudemir (BGY) – 45. Kvist (KOD)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 1:1. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 7:4. Foule: 15:12.
    Club Brugge KV: Butelle – van Rhijn (77. Vormer), Mechele, Denswil, Cools – Pina, Claudemir, Bolingoli-Mbombo – Refaelov (C) (66. Vanaken), Wesley, Gedoz.
    Zmiany: Bruzzese – Limbombe, Poulain, Simons, Vanaken, Vossen, Vormer.

FC Kopenhaga: Olsen – P. Ankersen (89. Høgli), E. Johansson, M. Jørgensen, Augustinsson – Falk (58. Greguš), Kvist, Delaney (C), Toutouh – Pavlović (88. Abou Keita), Cornelius.
    Zmiany: Andersen – Antonsson, Høgli, Abou Keita, Kadrii, Greguš, Kusk.

Bramkowi: Craig Pawson, Jonathan Moss (Wszyscy Anglia)