Lyon – Rennes 1:0 (koniec) | Saint-Étienne – Guingamp 1:0 (koniec) | PSG – Nice 2:2 (koniec)
Paris Saint-Germain
2:2 (0:2)
OGC Nice
Niedziela 11.12.2016, 20:45 • Parc des Princes, Paryż • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 17

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:58:39)

Remis 2:2 w hicie Ligue 1 oznacza, że OGC Nice wróciło na szczyt tabeli i utrzymało swoją przewagę nad mistrzem Francji. Paris Saint-Germain dominowało prawie niepodzielnie, a jednak musiało gonić wynik 0:2. Po dwóch mocnych, ale nie zabójczych ciosach przyjezdni zanieśli na przerwę przewagę dwóch bramek. Kwadrans wystarczył Edinsonovi Cavaniemu, by doprowadzić do remisu. Drużyny miały jeszcze pół godziny, by rozstrzygnąć spotkanie, ale temperatura widowiska spadła. Cavani nadal polował, ale wpadał w pułapki ofsajdowe i nie skompletował hat-tricka.

90+1
    Robinsonada Cardinale'a, a na dodatek Cavani był na spalonym i niepotrzebnie trącił futbolówkę po wstrzeleniu Kurzawy. Sędzia asystent to wszystko zasygnalizował

90
    Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

90
    Koziello za Waltera. Zmiana dokonana w ślimaczym tempie, a to oznacza, że OGC Nice szanuje swój remis.

88
    Wstrzelenie Ben Arfy, do którego doskoczył Cavani! Piłka meczowa na stopie Urusa. Mocne, ale niecelne uderzenie i drużyna z Nicei ma jeszcze raz farta!

86
    Fruną dośrodkowania w pole karne rewelacji Ligue 1. Piłka po jednym z nich odbiła się blisko ręki Souqueta. Paryżanie domagali się jedenastki.

84
    Walka w parterze przed szesnastką OGC Nice. Tym razem sędzia jest przychylny gościom.

83
    Jest Mario. Żółta kartka dla Włocha za odzywki i splunięcie w kierunku sędziego.

82
    Di Maria w drodze na ławkę. Ostatnim zmiennikiem w Paris Saint-Germain będzie Meunier.

79
    Areola w końcu obronił celne uderzenie. Bramkarz mistrza Francji zatrzymał brawurową, ale ożywczą próbę Balotelliego z 25 metrów.

78
    Belhanda zatrzymany w bocznym sektorze boiska, dokąd zbiegł. OGC Nice bardziej próbuje niż atakuje.

77
    Wyraźnie spóźniony był Thiago Motta. Za wślizg w nogi Cypriena żółta kartka.

75
    Zmiana personalna w obu drużynach. W Paris Saint-Germain na ostatni kwadrans wszedł Ben Arfa zamiast Verrattiego, natomiast u gości Balotelli za Pleę.

74
    Futbolówka w bramce gości, ale tym razem nie ma gola. Matuidi był na spalonym zanim podał Cavaniemu. Nie zgadzają się z taką oceną gospodarze, ale niewiele wskórają.

71
    Paris Saint-Germain w ataku pozycyjnym. Lepsze są akcje mistrzów Francji po zejściu z boiska Grzegorza Krychowiaka.
    Błyskawiczne wyrównanie!

70
    Angel di Maria nie może uwierzyć, że jego płaskie uderzenie z półdystansu zostało zatrzymane przez Cardinale'a.

69
    Piłkarska atmosfera na Parc des Princes. Kibice zebrali się tłumnie, a doping prowadzą najzagorzalsi, których brakowało we wcześniejszych meczach.

68
    Cardinale od bramki. Gracze w białych strojach nie potrafili długo utrzymać piłki na połowie mistrza Francji.

67
    Równie odważnie gra na drugim skrzydle Aurier. Obaj wymienieni piłkarze mieli udział przy golach Edinsona Cavaniego.

65
    Kurzawa nieomal stracił futbolówkę na własnej połowie. Musi bardziej uważać obrońca, który mocno angażuje się w ofensywę.

64
    Wyczekiwanie. OGC Nice próbuje przenieść grę na połowę przeciwnika, ponieważ przy dotychczasowym obrazie meczu goście mogą stracić nawet remis.
    Cavani rozpoczął swoje show!

62
    Nie ma wątpliwości, że Paris Saint-Germain nie zasługiwało na wynik 0:2 po pierwszej połowie. Gospodarze zareagowali sportową złością.
    60. Edinson Cavani (PSG) - 2:2

60
    Gol dla PSG!
    Strzelcem bramki EDINSON CAVANI.

Po kwadransie drugiej połowy nie ma już prowadzenia OGC Nice! Znów Cavani trafił do siatki z metra, a cała sytuacja to konsekwencja złej interwencji Cardinale'a. Dotychczas bezbłędny bramkarz OGC Nice wybił dośrodkowanie Kurzawy prosto w klatkę piersiową Dante!

57
    Cyprien oddał pierwsze dziś uderzenie z obrębu pola karnego. Lepiej szło z większej odległości. Miał dużo czasu pomocnik OGC Nice, a chybił.

55
    Długo budują atak pozycyjny gospodarze. Po wprowadzeniu Lucasa Moury trochę przemodelował ustawienie Unai Emery.

53
    Nerwowo wyglądało odegranie Marquinhosa do własnego bramkarza, a przecież to było banalne zagranie bez przeciwnika na plecach.
    Areola nie ma ostatnio dobrych statystyk.

51
    Opanowali drżenie łydek przyjezdni i wracają do sposobu gry z pierwszej połowy. Bramka Cavaniego zdecydowanie pogorszyła ich położenie.

49
    Może niepotrzebnie przeciągał moment dokonania zmiany trener OGC Nice. Boscagli za Dalberta kilka minut po przerwie.

48
    Wściekli są gospodarze. Cardinale odbił z trudem mocne wstrzelenie. Paris Saint-Germain ma jeszcze szansę na gola z rzutu rożnego.
    47. Edinson Cavani (PSG) - 1:2

47

Bezpośrednio po przerwie Paris Saint-Germain zdobyło gola kontaktowego! Przysnęli goście, a Edinson Cavani wbił futbolówkę z metra do siatki po podaniu Auriera z prawej strony pola karnego.

46
    Lucas Moura wszedł na boisko, a swój mało barwny występ w hicie Ligue 1 zakończył Grzegorz Krychowiak.

46

Dwa celne uderzenia OGC Nice pozwoliły wyjść na prowadzenie 2:0. Szok w Paryżu. Gospodarze absolutnie nie grają rewelacyjnie, ale i tak mieli gigantyczną przewagę statystyczną. Przez 30 minut praktycznie nie schodzili z połowy OGC Nice. W piłce najważniejsze jest jednak to co w sieci, a to wirtualny lider jest zdecydowanie bardziej skutecznym zespołem. Pierwszego gola zdobył z rzutu wolnego Cyprien, a drugiego Plea po błędzie stoperów PSG.
    OGC Nice blisko zwycięstwa!

45+3
    45+3. Alassane Pléa (NIC) - 0:2

45+3
    Gol dla Nicei!
    Strzelcem bramki ALASSANE PLÉA.

To jest niesamowite! 2:0 po dwóch strzałach gości. Marquinhos oraz Thiago Silva zrobili sobie krzywdę po podaniu z głębi pola. Prezent dostał Plea, który ominął Areolę w sytuacji sam na sam. Bramka do szatni i przyjezdni zaczynają fiestę!

45+2
    Cyprien z dystansu i to byłaby niecodzienna historia, gdyby ponownie trafił do bramki Paris Saint-Germain. Zabrakło metra do szczęścia!

45

44
    Krychowiak w pojedynku z dwoma obrońcami OGC Nice przy chorągiewce. Polak nie jest wybitnym technikiem. Futbolówka dla przyjezdnych.

42
    Krótka przerwa w grze. Po rzucie sędziowskim Verratti oddał piłkę zawodnikom z Nicei.

41
    Kurzawa zarobił żółtą kartkę za faul w bocznym sektorze boiska.

40
    Fenomenalne podanie do Cavaniego! Urus wyskoczył w tempo do piłki i miał przed sobą jedynie Cardinale'a. Pozostało tylko huknąć do bramki, a jednak napastnik Paris Saint-Germain nie trafił czysto w piłkę i ułatwił interwencję golkiperowi.

39
    Skończył się impet gospodarzom? Na pewno nie, ale w ostatnich minutach pozwalają rywalom swobodnie wymienić podania.

37
    Dośrodkowanie z narożnika boiska w kierunku Krychowiaka. To nie było czyste uderzenie Polaka, a bardziej próba dogrania piłki do lepiej ustawionego partnera.

36
    Pierwsze uderzenie po zmianie wyniku oddał obok słupka Cavani. Po chwili paryżanie wywalczyli rzut rożny.

34
    Teraz gospodarze nie mogą liczyć na wolną przestrzeń na połowie przeciwnika. Rozpoczyna się demontaż bardzo gęstych szyków obronnych.
    32. Wylan Cyprien (NIC) - 0:1

32
    Strzelcem bramki WYLAN CYPRIEN.

Totalna sensacja w Paryżu. Nie dlatego, że OGC Nice prowadzi, ale dlatego, że zdobyło gola, praktycznie nie atakując. Wylan Cyprien strzelił kapitalnie z rzutu wolnego ponad murem. Piłka kopnięta z 25. metra zaskoczyła bramkarza PSG!

31
    Thiago Motta zaatakował przeciwnika zbyt wysoko podniesioną nogą i OGC Nice będzie mieć możliwość zdobycia gola z rzutu wolnego.
    Krychowiak pilnuje z powodzeniem środka pola.

29
    Niedokładne dośrodkowanie ze stałego fragmentu i futbolówkę wybił z własnego pola karnego Suoquet.

28
    Kurzawa sprowadził do parteru dwóch przeciwników i ci ratowali się faulem. Szansa na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego.

27
    W mediach społecznościowych internauta porównał mecz do ataku węża dusiciela na ofiarę. Może mało eleganckie porównanie, ale faktycznie trafne. Tak wygląda mecz w Paryżu.

26
    Cardinale nie ma w tym spotkaniu ani chwili na złapanie oddechu. Atakuje niemal wyłącznie Paris Saint-Germain.

23
    Zatańczyła piłka w polu bramkowym gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Próbował strzelić na 1:0 Thiago Silva, ale w towarzystwie przeciwnika nie było łatwo.

22
    Podanie di Marii prosto w rękawice Cardinale poprzedził efektowny pojedynek Argentyńczyka z Sarrem.

21
    Wrzutka Auriera odbiła się dość przypadkowo od zawodnika OGC Nice. Najbliżej miejsca akcji był później Kurzawa, który postanowił huknąć z sytuacyjnej piłki. Pudło!
    Walka na szczycie Ligue 1!

18
    Belhanda wdał się w dyskusję z arbitrem, choć to bardziej Clement Turpin tłumaczył coś ofensywnemu pomocnikowi OGC Nice.

16
    Kurzawa włączył się do ataku paryżan na lewym skrzydle. Angel di Maria nie zdążył dostawić stopy do mocno bitej przez defensora piłki, ale pochwalił podającego.

15
    Jakby na zaprzeczenia słów o panice OGC Nice wymieniło serię podań w centrum boiska. To jednak głównie efekt rezygnacji mistrza Francji z wysokiego pressingu.

14
    Krychowiak zainicjował już następną akcję ofensywną Paris Saint-Germain. Przyjezdni wyglądają na coraz bardziej spanikowanych.
    Tak się to wszystko rozpoczęło!

12
    Sarr nie rozpacza po otrzymaniu kartonika i zablokował groźnie wyglądające dośrodkowanie di Marii.

11
    Tym razem di Maria był poszkodowany i sędzia Clement Turpin upomniał faulującego Sarra żółtą kartką.

10
    Chorągiewka sędziego asystenta powędrowała w górę. To Angel di Maria nie przypilnował linii spalonego.

9
    Pierwsze poważne ostrzeżenie dla OGC Nice. Po przeciwnej stronie boiska dotychczas nie było niebezpiecznie dla Areoli.

7
    Potężnie huknął zza linii pola karnego Thiago Motta i intuicyjnie zatrzymał piłkę dopiero Cardinale. Bramkarz OGC Nice zebrał się na równe nogi i nie pozwolił Cavaniemu na dobitkę! Świetne interwencje Cardinale'a.

6
    Cardinale rozdaje karty na przedpolu własnej bramki. Na razie wszystkie asy i króle dla OGC Nice, a Paris Saint-Germain musi się obejść zapachem piłki.
    Tuż przed pojedynkiem!

4
    Na lewej stronie boiska rozpędził się ofensywnie ustawiony w tym spotkaniu Matuidi. Nie wywalczył nawet rzutu rożnego, więc grę od bramki wznowił Cardinale.

3
    Cavani pochwalił partnera za dośrodkowanie z prawego skrzydła, choć piłka zakończyła lot w rękawicach Cardinale.

2
    Pierwsze ataki zatrzymane w centrum boiska. Jedni i drudzy próbują narzucić swoje warunki przeciwnikom.

1
    Rozpoczął się pojedynek szalenie ważny dla układu drużyn w czołówce Ligue 1. Gospodarze w granatowych strojach, a ekipa z Nicei na biało.

1
    Flagowisko kibiców PSG!

Pojedynek rozpocznie się z delikatnym opóźnieniem. Piłkarze dopiero szykują się do wyjścia na boisko, a przed nimi jeszcze prezentacja.

W jedenastce Paris Saint-Germain znalazło się miejsce dla Grzegorza Krychowiaka. Reprezentant Polski będzie pilnować środka pola przed stoperami. Być może zaangażuje się również w ofensywę.
    Kibice gotowi na widowisko!

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Aurier, Marquinhos, Thiago Silva (C), Kurzawa – Verratti, Krychowiak, Motta – Di María, Cavani, Matuidi.
    Rezerwowi: Trapp – Lucas Moura, Meunier, Maxwell, Ben Arfa, Jesé Rodríguez, Augustin.

OGC Nice: Cardinale – Souquet, Dante (C), M. Sarr – Pereira, Seri, Cyprien, Walter, Dalbert – Belhanda – Pléa.
    Rezerwowi: Benítez – Marcel, Balotelli, Donis, Bodmer, Koziello, Boscagli.

Sędzia: Clement Turpin.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku klubu Grzegorza Krychowiaka. Paris Saint-Germain podejmie OGC Nice. Clement Turpin rozpocznie mecz na szczycie Ligue 1 o godzinie 20.45.

Paris Saint-Germain ma intensywny moment roku. W środku tygodnia drużyna Grzegorza Krychowiaka zakończyła fazę grupową Ligi Mistrzów, a za kilka dni zagra w krajowym pucharze. Zanim to nastąpi, paryżanie zmierzą się w hicie Ligue 1 z OGC Nice.
    Francja czeka na hit rundy jesiennej!

Paris Saint-Etienne i OGC Nice są na podium w tabeli Ligue 1. Drużyna z Allianz Riviera potrzebuje minimum punktu zdobytego w Paryżu, by ponownie zostać liderem. Gospodarze są cztery punkty dalej i spróbują doskoczyć do OGC Nice.

Mistrzowie Francji przegrali poprzedni mecz ligowy 0:3 z Montpellier, a w środku tygodnia tylko zremisowali z Ludogorcem Razgrad, przez co stracili rozstawienie w losowaniu Ligi Mistrzów. OGC Nice zwyciężył w trzech poprzednich spotkaniach. Na krajowej arenie poradził sobie z Guingamp oraz Toulouse, a na pożegnanie z Ligą Europy pokonał 2:1 FK Krasnodar.
    Paryż szykuje się na widowisko.

W poprzednim sezonie Paris Saint-Etienne radziło sobie bez problemu z OGC Nice. W grudniu zwyciężyło 3:0 na terenie przeciwnika, natomiast w rewanżu u siebie 4:1. Ekipa z Nicei czeka na zwycięstwo ze stołecznym rywalem od 2012 roku.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 47. Cavani, 60. Cavani – 32. Cyprien, 45+3. Pléa

Kartki:   41. Kurzawa (PSG), 77. Motta (PSG) – 11. M. Sarr (NIC), 83. Balotelli (NIC)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 10:3. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 9:1. Spalone: 4:0. Foule: 16:10.
    Paris Saint-Germain: Aréola – Aurier, Marquinhos, Thiago Silva (C), Kurzawa – Verratti (75. Ben Arfa), Krychowiak (46. Lucas Moura), Motta – Di María (82. Meunier), Cavani, Matuidi.
    Zmiany: Trapp – Lucas Moura, Meunier, Maxwell, Ben Arfa, Jesé Rodríguez, Augustin.

OGC Nice: Cardinale – Souquet, Dante (C), M. Sarr – Pereira, Seri, Cyprien, Walter (90. Koziello), Dalbert (49. Boscagli) – Belhanda – Pléa (75. Balotelli).
    Zmiany: Benítez – Marcel, Balotelli, Donis, Bodmer, Koziello, Boscagli.

Sędziowie: Clement Turpin