Szczecin – Piast 0:2 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
0:2 (0:1)
Piast Gliwice
Sobota 17.12.2016, 15:45 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 11

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:22:47)

Piast Gliwice zatriumfował w Szczecinie 2:0 i umocnił się na podium w tabeli Futsal Ekstraklasy. Dobra skuteczność i doskonała postawa bramkarza Michała Widucha złożyły się na ważne dla sytuacji w tabeli zwycięstwo.

40:00

39:13
    Widuch otrzymał cios w twarzy od partnera, gdy cieszyli się ze zdobycia gola. Krótka pomoc medyczna.

38:42
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki TARAS TARASOWICZ.

Strata Pogoni i gliwiczanie najpewniej udokumentowali golem zwycięstwo w Szczecinie. Bramka w momencie strzału Tarasowicza była pusta, ponieważ gospodarze grali z wycofanym golkiperem!

38:01
    Po pojedynku kogutów żółta kartka zarówno dla Bugańskiego, jak i Groszaka, który również chciał zaznaczyć swoją obecność w Szczecinie.

37:40
    Bez konkretów ataki Pogoni nawet po wycofaniu bramkarza. Do najciekawszego starcia doszło w okolicy ławek rezerwowych.

37:21
    Wielki rozmach tego wślizgu Pautiaka. Żółta kartka mimo błagalnych spojrzeń zawodnika Piasta.

36:55
    Podanie na prawe skrzydło, a po nim dośrodkowanie, który potrafił już zatrzymać obrońca z Gliwic.

36:05
    Długie konsultacje szczecinian i przystępują do następnego ataku pozycyjnego. Piast już nie jest mocno zainteresowany atakowaniem.

35:55
    Przerwa na żądanie trenera Pogoni. Łukasz Żebrowski przygotowuje zapewne manewr z wycofaniem bramkarza.

35:16
    Dominik Solecki ratował się brzydkim faulem po stracie. Zasłużona żółta kartka dla reprezentanta Polski.

34:50
    Chyba nie da się pokonać w tym spotkaniu bramkarza Piasta Gliwice. Zostało pięć minut szans Pogoni.

34:05
    Michał Kubik miał przed sobą tylko bramkarza. Co prawda wygonił się za bardzo do boku, ale powinien wykorzystać tę szansę. Fenomenalnie broni Widuch, który pracuje na tytuł bohatera meczu.

32:50
    Pierwsze uderzenie Dominika Soleckiego zahamował golkiper. Był jeszcze Jakubiak, ale nie trafił w piłkę, która odbiła się niefortunnie.

32:45
    Pogoń stawia wszystko na jedną kartę, a Widuch koncertuje między słupkami. Bramkarz Piasta obronił uderzenie Kubika, który wziął na siebie odpowiedzialność za ataki Pogoni.

31:55
    Poprawka Kubika z drugiej strony parkietu. Tym razem w światło bramki, ale Widuch był już świetnie ustawiony oraz skoncentrowany.

30:10
    Poprzeczka! Sprytne uderzenie Michała Kubika po solowym rajdzie przed polem karnym Piasta Gliwice. Najpewniej Widuch dałby się zaskoczyć, gdyby piłka poszybowała nieco niżej.

29:25
    Piast Gliwice broni się trochę mądrze, trochę szczęśliwie, ale na pewno skutecznie.

28:05
    Ucieka czas szczecinianom. Mają coraz większą przewagę optyczną, ale są nieskuteczni. Przed momentem sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jurczak.

26:57
    Paweł Barański podciął szarżującego środkiem pola Geperta. Żółta kartka dla zawodnika Piasta.

26:35
    Nieudana próba Dominika Soleckiego. Ponownie poradzili sobie gęsto ustawieni w polu karnym przyjezdni.

25:55
    Wyszedł w powietrze Widuch i zrobił porządek przed własną bramką. Pomógł obrońca, który blokował uderzenie Dominika Soleckiego.

24:38
    Piskorz kapitalnie zabrał się z piłką, oszukał Cymańskiego jak juniora i chyba za bardzo podpalił się, ponieważ strzał nie był równie elegancki.

24:05
    Świetnie obrócił się z piłką na linii pola karnego Jonczyk. Nie ma szczęścia ofensywny zawodnik Pogoni, którego zatrzymała ostatnia deska ratunku Piasta – Widuch.

23:26
    Długie podanie przez wszystkie formacje, po którym Piskorz oddał strzał głową. Futbolówka trafiła w boczną siatkę bramki Pogoni.

22:55
    Po zablokowanym strzale z dystansu Pogoń miała rzut rożny. Klasyczne rozegranie stałego fragmentu zakończone miernym uderzeniem Dominika Soleckiego.

22:05
    Pierwszy faul po przerwie popełniła Pogoń. W pierwszej połowie właśnie gospodarze byli mocniej zagrożeni przedłużonym rzutem karnym.

21:35
    Strzał Barańskiego był tak anemiczny i nie rokujący nadziei, że zatrzymał go już Jurczak i bramkarz Lasik nie musiał interweniować.

20:45
    Lasik zostawił stopę, nie dał się złapać na wykroku i zatrzymał w ostatnim momencie uderzenie Mizgajskiego zza pola karnego.

20:30
    W przerwie seria licytacji na cele dobroczynne. Futsaliści mobilizowali się długo do walki w drugiej połowie.

21

Pierwsza połowa z licznymi sytuacjami podbramkowymi, ale futsalistom więcej strzałów nie siedzi na stopie niż odwrotnie. Stąd tylko jedna bramka po 20 minutach. Zdobył ją Szczurek i to Piast jest bliżej zwycięstwa.

20:00

19:35
    Bugański strzelił płasko z rzutu wolnego prosto w idealnie ustawionego Widucha.

19:27
    Faul w centrum boiska i w faulach zrobiło się na sam koniec pierwszej części 5:5.

19:10
    Cymański strzelił z dystansu. Uderzenie w stylu byłego zawodnika Górnika Zabrze nad poprzeczką.

18:35
    Pautiak nie trafił czysto w piłkę, a miał tylko dostawić do niej stopę. Kilkanaście sekund później Jonczyk nie zdobył gola, mając przed oczami jedynie Widucha. Gorąco!

18:11
    Mobilizują się w obronie gliwiczanie. Pomagają futsaliści na ławce rezerwowych, ale sędzia postarał ich nieco utemperować.

18:05
    I Pogoń musiała próbować od nowa. Tym razem Widuch skasował akcję bardzo wcześnie.

17:25
    Granatowo-bordowi budują atak w centrum boiska. Po serii krótkich podań Dominik Solecki wstrzelił piłkę w pole karne. Nie było tam nikogo.

16:40
    Na trybunach orkiestra dęta i ponad 1000 kibiców. Większość oczekuje na skuteczniejszą niż dotychczas grę Portowców.

16:27
    I jeszcze raz Lasik. Tym razem bramkarz zero-czwórki zatrzymał na linii bezpośrednie uderzenie Pautiaka z rzutu wolnego.

16:15
    Dobra interwencja Lasika. Po chwili pusty przelot tego samego bramkarza Pogoni. Nie było rywala, by ukarać go za błąd.

15:38
    Krótkie podanie do Jurczaka i potężne uderzenie zawodnika z numerem "20" na koszulce ugrzęzło między stłoczonymi rywalami.

15:36
    Rzut wolny na linii pola karnego Piasta. Cała grupka szczecinian zastanawia się, jak wykonać stały fragment.

15:11
    Do końca pierwszej połowy zostało pięć minut. Coraz lepiej wygląda Pogoń i zanosi się, że ten fragment meczu będzie należeć do gospodarzy.

14:30
    Tymczasem syrena w hali. Oznacza ona, że Portowcy mają na koncie pięć fauli i muszą uważać na przedłużony rzut karny.

13:57
    Jurczak i nie ma gola! Snajper Pogoni zdążył już położyć bramkarza, po czym chciał ulokować piłkę w narożniku płaskim strzałem. Na jego drodze była grupka obrońców, która utrudniła zadanie!

13:40
    Widuch wybiegł wysoko na przedpole. Była to ryzykowna, ale dobra interwencja bramkarza Piasta.

13:07
    Chwilę po niecelnym strzale Tarasowicza trener Pogoni zażądał przerwy. Gra jego zespołu nie wygląda dobrze mniej więcej od momentu stracenia gola.

13:06
    Tarasowicz złożył się do strzału z półwoleja po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie trafił czysto w piłkę, ale urwał się obrońcom Pogoni.

12:35
    Zablokowane podanie Pautiaka, a po chwili Mirga strzelił zdecydowanie za wysoko. Lasik tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

11:43
    Portowcy próbują przejąć inicjatywę. Na potwierdzenie strzał Kubika z dystansu. Piłka straciła prędkość na stopie defensora i doturlała się do Widucha.

11:29
    Wymiana podań między zawodnikami w białych strojach. Dopiero po kilkudziesięciu sekundach przerwał to Maćkiewicz.

10:33
    Minęło 10 minut spotkania w Szczecinie. Po zdobyciu gola sytuacja Piasta zrobiła się wygodna, ale to zdecydowanie za wcześnie, by ferować wyroki na temat wyniku.

09:55
    Po zdobyciu gola Piast nie cofnął się do kurczowej defensywy, a próbuje po raz drugi użądlić przeciwnika.

09:33
    Krzymiński, którego kibice w Szczecinie znają dobrze, złożył się do strzału przewrotką. To było efektowne, ale nie efektywne i od bramki Lasik.

08:17
    Strzelcem bramki TOMASZ SZCZUREK.

Piast Gliwice otworzył wynik. Świetne zachowanie Szczurka, który wymanewrował Jakubiaka, znalazł miejsce do oddania precyzyjnego strzału obok Lasika w narożnik bramki!

07:15
    Maćkiewicz wrócił na boisko po poważnej kontuzji, której doznał kilka tygodni temu. Po jego przewinieniu Piast nie spożytkował rzutu wolnego.

06:35
    Drugi faul gospodarzy. Maćkiewicz sprowokował sędziego do pokazania żółtej kartki.

05:45
    Piłka odbiła się przypadkowo od Jonczyka i najlepszy strzelec Pogoni w poprzednim sezonie nie może uwierzyć że trafiła w słupek, a nie do bramki!

04:10
    Paweł Barański dostał kapitalne podanie z głębi pola i miał przed oczami jedynie bramkarza Pogoni. Górą w pojedynku sam na sam Lasik!

03:20
    Coraz więcej dzieje się pod obiema bramkami. Tarasowicz został zablokowany w ostatnim momencie, a po chwili Jurczak przegrał pojedynek sam na sam z Widuchem!

02:15
    Pierwsze uderzenie Jurczaka zatrzymane przez bramkarza Piasta Gliwice. Widuch poradził sobie na linii.

01:25
    Gospodarze w granatowo-bordowych strojach, natomiast Piast Gliwice w białych. Pierwsze akcje przyjezdnych chaotyczne i nie zakończone strzałem.

1

Pogoń '04 Szczecin: Lasik (Koszmider) – Bugański, Jakubiak, Jurczak, Gepert – O. Solecki, Czepielewski, Jonczyk, D. Solecki, Kubik, Kawczak, Maćkiewicz, Cymański.

Piast Gliwice: Widuch (Groszak) – Mizgajski, Pautiak, Krzymiński, Szczurek – Mirga, Satora, Grzywa, Barański, Tarasowicz, Piskorz, Szadurski.

Sędziowie: Dębowski, Steczko – Paraszkiewicz, Zięba.

Zapraszamy na relację na żywo z ostatniego pojedynku przed półmetkiem sezonu zasadniczego Futsal Ekstraklasy. Pogoń 04 Szczecin podejmie Piasta Gliwice. Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.45.

Mecz w Szczecinie rozstrzygnie, która drużyna będzie zimować na 3. miejscu w tabeli. Obecnie plasuje się tam Piast Gliwice. Pogoń 04 Szczecin traci do swojego przeciwnika dwa punkty, więc ma szansę go wyprzedzić.

Pogoń 04 Szczecin nie może być w pełni zadowolona ze swoich wyników w obecnym sezonie. Drużyna Łukasza Żebrowskiego między innymi przegrała u siebie z FC Toruń i Clearexem Chorzów. Zamierza odbudować twierdzę, ale ten proces dopiero zaczyna się.

Obie drużyny zagrały swoje poprzednie spotkanie dwa tygodnie temu. Szczecinianie zremisowali 2:2 w hali mistrza kraju Gatty Active Zduńska Wola. Piast Gliwice przegrał 1:5 z liderem Rekordem Bielsko-Biała.

Zero-czwórka mogła po raz pierwszy od dawna zorganizować mecz w sobotę w największej hali w mieście. Cały dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przekazany na leczenie Krystiana Rudnickiego, który w przeszłości grał w "trawiastej" Pogoni.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:45.

Gole: 9. Szczurek, 39. Tarasowicz

Kartki:   7. Maćkiewicz (SZC), 36. D. Solecki (SZC), 39. Bugański (SZC) – 27. Barański (PIA), 38. Pautiak (PIA), 39. Groszak (PIA)

Sędziowie: Dębowski, Steczko – Paraszkiewicz, Zięba