Bayern – RB Lipsk 3:0 (koniec) | Hertha – Darmstadt 2:0 (koniec) | FC Koln – Bayer 1:1 (koniec)
Ingolstadt – Freiburg 1:2 (koniec) | Hoffenheim – Werder 1:1 (koniec)
Bayern Monachium
3:0 (3:0)
RB Lipsk
Środa 21.12.2016, 20:00 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 16

A więc wszystko jasne! Pewne i zasłużone zwycięstwo Bayernu Monachium i to Bawarczycy skończą rok na fotelu lidera Bundesligi! Bayern rozstrzygnął mecz w pierwszej połowie – trzy gole, a w międzyczasie czerwona kartka dla gracza gości i można było, przysłowiowo rzec "pozamiatane". Druga połowa to kontrola gry przez Bawarczyków, mimo to, nie udało im się dobić rywali. Kolejnego gola w Bundeslidze odnotował Robert Lewandowski. Polak miał również ogromny wkład przy dwóch pozostałych trafieniach. Dziękujemy za wspólne emocje! (21:50:12)

90+1

90
    Wysokie dośrodkowanie Douglasa Costy i nie miał z czego, głową uderzyć Lewandowski. Polak sprawdził tylko czujność bramkarza rywali.

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu. Czy Bayern dobije RB Lipsk?

88
    Świetne prostopadłe podanie do Lewandowskie, któremu w ostatniej chwili piłkę spod nóg wyłuskał obrońca. Lewy utrzymał się jeszcze przy piłce, ale wyrzucony do linii końcowej mógł tylko odgrywać do partnerów i zrobił to niedokładnie.

87
    Miękkie dośrodkowanie Xabiego Alonso, jednak Kimmich oddał za lekki strzał głową.

87
    Frank Ribery! Pokazał teraz szeroki wachlarz możliwości! Kapitalnie na małej przestrzeni przełożył sobie w polu karnym rywala i huknął jak z armaty, a piłka zatrzymała się na poprzeczce!
    86. Franck Ribéry (BAY)

86
    Huknął Douglas Costa, ale zdążył z interwencją Gulacsi! Dobrze ustawiony Węgier popisał się niezłym instynktem!
    86. Douglas Costa (BAY)

86
    Rzut wolny dla Bayernu. Przy piłce Lewandowski i Douglas Costa.

84
    Selke miał wychodzącego na wolne pole Burke'a, ale za długo zwlekał z podaniem i stracił futbolówkę.

84
    Nic nie wynika z tego kornera, ale rusza szybka kontra RB Lipsk.

83
    Aktywny w ostatnich minutach Douglas Costa. Brazylijczyk wywalczył rzut rożny w walce z Halstenbergiem.

83
    Zmiana w drużynie RB Lipsk: z boiska schodzi Marcel Sabitzer, na boisku pojawia się Oliver Burke.

82
    Nieporozumienie Thiago z Douglasem Costą. Hiszpan zagrał na wolne pole, a Brazylijczyk liczył na podanie do nogi.

81
    Ribery uprzedzony w polu karnym przez Petera Gulacsiego.

80
    Tym razem nieudane zagranie Brazylijczyka w pole karne. Bayern nie ustaje w ataku pozycyjnym.