Bayern – RB Lipsk 3:0 (koniec) | Hertha – Darmstadt 2:0 (koniec) | FC Koln – Bayer 1:1 (koniec)
Ingolstadt – Freiburg 1:2 (koniec) | Hoffenheim – Werder 1:1 (koniec)
Bayern Monachium
3:0 (3:0)
RB Lipsk
Środa 21.12.2016, 20:00 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 16

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Mocny akcent na koniec roku

Przed nami hit ostatniej, tegorocznej kolejki Bundesligi. Bayern Monachium przed własną publiką podejmie rewelacyjnego beniaminka, RB Lipsk. Bayern jest liderem Bundesligi, ale za plecami Mistrza Niemiec, z takim samym dorobkiem punktowym (36 oczek) plasują się gracze RasenBallsport Lipsk. Po tym spotkaniu poznamy zatem drużynę, która rok 2017 rozpocznie jako lider niemieckiej ekstraklasy.
    Szykuje się dobra atmosfera na trybunach - 7500 fanów RB Lipsk wybiera się do Monachium:

Gospodarze faworytem

Obie ekipy mają nie tylko taki sam dorobek punktowy, ale i bilans spotkań – 11 zwycięstw, 3 remisy i tylko po jednej porażce. W ostatniej kolejce podopieczni Carlo Ancelottiego pokonali 1:0 zamykający tabelę SV Darmstadt 98. Goście z Lipska, przed własną publicznością rozprawili się 2:0 z Herthą Berlin. Gospodarze cztery ostatnie spotkania kończyli zwycięstwem. RB Lipsk po fenomenalnej serii, 13 meczów bez porażki, przegrał w 13. kolejce, ale kto wie, czy ostatnim zwycięstwem nad Herthą nie wróci znów do świetnej passy?
    Boateng będzie wspierał partnerów ze szpitalnego łóżka:

Po raz pierwszy

Co ciekawe, obie drużyny nie miały jeszcze okazji się ze sobą mierzyć. Bawarczycy do środowego meczu przystąpią bez trzech graczy – Boatenga, Comana oraz Greena. Wśród przyjezdnych z Lipska zabraknie Comppera, Gipsona, Halstenberga, Klostermanna, Papadopoulosa oraz Keity. W meczu, prawdopodobnie od pierwszej minuty zobaczymy Roberta Lewandowskiego. Czy Polak mocnym akcentem zakończy występy w 2016 roku?
    Green opuszcza Bayern i zostanie nowym graczem Stuttgartu:

Zapraszamy do relacji live, którą rozpoczniemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra, przedstawiając Państwu wyjściowe jedenastki obu ekip!

Bayern Monachium: Neuer – Lahm (C), Javi Martínez, Hummels, Alaba – Arturo Vidal, Alonso – Robben, Alcántara, Costa – Lewandowski.
    Rezerwowi: Ulreich – Rafinha, Bernat, Ribéry, Kimmich, Sanches, Müller.

RB Lipsk: Gulácsi – Bernardo, Ilsanker, Orban (C), Halstenberg – Keïta, Demme – Sabitzer, Forsberg – Y. Poulsen, Werner.
    Rezerwowi: Müller – Schmitz, Kaiser, R. Khedira, Kalmár, Burke, Selke..

Zgodnie, z oczekiwaniami, w wyjściowym składzie Bayernu pojawi się Robert Lewandowski.
    Z takim zestawieniem obrońców, Bayern wygrał wszystkie cztery mecze, nie tracąc gola. Czy RB Lipsk sprosta zadaniu?

Za kilka chwil początek spotkania!

Minuta ciszy, poświęcona pamięci ofiar zamachu w Berlinie.

1

1
    Rozpoczęli goście! Czekamy na wielkie, piłkarskie emocje!

2
    Alaba próbował przedzierać się pod polem karnym rywali, ale szybko stracił futbolówkę.

2
    Robben napędzał się w prawym sektorze boiska i padł, niczym rażony piorunem. Arbiter nie odgwizdał faulu na wysokości pola karnego, choć wydaje się, że miał ku temu podstawy.

4
    Werner dość przypadkowo dopadł do piłki w polu karnym i spod końcowej linii wystawiał na 5. metr, a tam niewiele brakowało, by w dogodnej sytuacji stanął Poulsen! Ostatecznie nie sięgnął futbolówki Duńczyk.

4
    Szybka odpowiedź Bayernu. Na czystą pozycję wyszedł Robben, ale minimalnie złamał linię spalonego, co nie umknęło arbitrowi liniowemu.

6
    Kolejna, niezła akcja RB Lipsk, którzy bez kompleksów weszli w ten mecz. Świetnie zachował się Keita, lecz w polu karnym zderzyli się Poulsen z Forsbergiem.

7
    Xabi Alonso z precyzją chirurga przerzucił do Douglasa Costy, jednak ten nie zdołał dośrodkować w pole karne.

8
    Korner dla RB Lipsk.

8
    Neuer nie dopadł do piłki na przedpolu, ale był tam jeszcze faulowany przez Poulsena. Bramkarz Bayernu wznowi grę sprzed własnej bramki.

10
    Rzut rożny wywalczyli gracze Bayernu.

11
    Dośrodkowanie Xabiego Alonso na bliższy słupek, lecz nieudany strzał głową zanotował Thiago Alcantara.

11
    Lewandowski walczył pod końcową linią, ale nic z tego. Nie będzie kolejnego stałego fragmentu dla Bawarczyków.

13
    Za mocne dośrodkowanie Robbena. Od bramki Gulacsi.

14
    Gulacsi przepuścił piłkę zagraną spod końcowej linii przez Douglasa Coste i czaił już się tam Robert Lewandowski, lecz w ostatniej chwili został uprzedzony w polu bramkowym.

14
    Bayern miał jeszcze rzut rożny, ale przepisy gry, w polu karnym rywali przekroczył Alaba.

17
    Zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki na korzyść Bayernu (67%).

17
    Gol dla Bayernu!

Robben świetnie wypuścił na skrzydle Lahma, który zagrał na bliższy słupek, gdzie w słupek huknął Lewandowski! Z dobitką zdążył THIAGO ALCANTARA i wpakował futbolówkę do pustej bramki!
    17. Thiago Alcántara (BAY) - 1:0

18
    Trzecie trafienie Hiszpana w obecnej kampanii Bundesligi.

18
    Powinno być 2:0! Ależ to mogła być minuta grozy dla przyjezdnych! Rywale zgubili krycie Douglasa Costy, który dostał świetne podanie od Xabiego Alonso i kropnął z pola karnego w słupek!

21
    Demme dopadł do piłki na 18. metrze, lecz uderzył przewidywalnie – w sam środek bramki Neuera, który nie miał kłopotów z wyłapaniem tego strzału.

25
    Bayern od dłuższej chwili w ataku pozycyjnym, ale nie udaje się zyskać terenu.

25

XABI ALONSO podwyższa prowadzenie Bayernu! Lewandowski przejął piłkę na 18. metrze po błędzie defensorów RB Lipsk, wypuścił Alcantarę, który błyskawicznie odegrał do Xabiego Alonso, a doświadczony Hiszpan precyzyjnym strzałem z pola karnego nie dał szans Gulacsiemu!
    25. Xabi Alonso (BAY) - 2:0

26
    Po raz trzeci, podobnie jak Thiago Alcantara, w obecnym sezonie Bundesligi, do siatki rywali trafia Alonso.

28
    Bernardo świetnie zastopował szarżującego Douglasa Costę.

29
    Hummels zblokował ostre dośrodkowanie Sabitzera. Korner dla gości z Lipska.

29
    To powinien być gol kontaktowy! Precyzyjne dośrodkowanie z narożnika boiska i świetnie główkował Orban! Instynktowna interwencja Manuela Neuera ratuje Bayern przed stratą gola!

30
    Mieliśmy jeszcze jeden korner dla RB Lipsk, ale nic z tego nie wynikło.

30
    Lahm wyszedł z szybkim kontratakiem i w brutalny sposób został sfaulowany przez Forsberga! Ewidentny atak Szweda na nogi kapitana Bayernu i arbiter sięga do kieszonki po czerwoną kartkę!
    30. W taki sposób, Forsberg osłabił swoją drużynę:

34
    Mały przestój. Dużo gry w środkowej strefie.
    Trafienie Alonso z nieco innej perspektywy:

36
    7 strzałów Bayernu, 4 celne. Trzy próby i dwie w światło bramki, w wykonaniu RB Lipsk.

36
    Po zamieszaniu na 30. metrze, próba wypuszczenia w uliczkę Wernera, ale świetnie ustawiony Javi Martinez przeciął to podanie.

38
    Douglas Costa ładnie poklepał z Robbenem, ale po dośrodkowaniu Holendra, futbolówka wylądowała w rękawicach Gulacsiego.
    Statystyki po 30 minutach gry:

40
    5 minut do końca regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie. Bayern w nieustającym ataku pozycyjnym. RB broni się całą drużyną.

42
    Douglas Costa świetnie poradził sobie z Bernardo, po czym wystawił futbolówkę Lewandowskiemu. Reprezentant Polski uderzył jednak obok bramki. Nie może się wstrzelić Robert, najpierw słupek, a teraz daleko od światła bramki.

43
    Poulsen zagrał w pole karne do Sabitzera, ale kapitalnie grę odczytał Neuer i uprzedził zawodnika gości.
    43. W tej sytuacji arbiter podyktował rzut karny:

44
    Rzut karny dla Bayernu Monachium! Kapitalny, długi przerzut Hummelsa i obrońcom urwał się Douglas Costa, który zostaje sfaulowany przez Gulacsiego! Za chwilę może być 3:0!

45

ROBERT LEWANDOWSKI podwyższa na 3:0! W swoim stylu, zwolnił przed strzałem kapitan reprezentacji Polski i kompletnie zmylił golkipera RB Lipsk! Bardzo pewna próba z wapna!
    45. Robert Lewandowski (BAY) - 3:0

45
    Minuta doliczona przez Pana Zwayera.

45+1
    Świetna akcja Lewandowskiego, minął dwójkę rywali, napędzony został ostro, ale zgodnie z przepisami powstrzymany przez Ilsankera.

45

Bayern Monachium nie pozostawia wątpliwości, kto, na koniec roku powinien znajdować się na fotelu lidera Bundesligi! Pewne i w pełni zasłużone prowadzenie Bawarczyków, a jeśli dołożymy do tego grę rywali w dziesiątkę, to chyba tylko prawdziwy cud mógłby odmienić losy tego spotkania! Wynik, w 17. minucie otworzył Alcantara, a w 25. podwyższył Alonso. Do przerwy, z rzutu karnego trafił Robert Lewandowski. Polak miał udział przy dwóch pierwszych golach, a skwitował wszystko właśnie trafieniem do szatni. Zapraszamy za kwadrans na drugą odsłonę meczu!

46
    Zmiana w drużynie RB Lipsk: z boiska schodzi Naby Keïta, na boisku pojawia się Dominik Kaiser.

46
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Arjen Robben, na boisku pojawia się Franck Ribéry.

46

48
    Lewandowski wywalczył rzut rożny, ale nic z niego nie wynikło.

51
    Bayern ciągle atakuje. Goście, grający w osłabieniu od 30. minuty zostali zepchnięci do defensywy.

54
    Robert Lewandowski wyszedł na czystą pozycję, po kapitalnym, prostopadłym zagraniu od Douglasa Costy. Reprezentant Polski przegrał jednak pojedynek z Gulacsim, który interweniował nogą!

56
    Arturo Vidal przewinił w walce o górną piłkę z Poulsenem. Żółta kartka dla Chilijczyka.

57
    Goście będą mieli rzut wolny, nieopodal narożnika pola karnego.

57
    Piłka spadła na nogę Sabitzera, który próbował zaskoczyć zasłoniętego Neuera, ale futbolówka wpadła w rykoszet i tylko korner dla RB Lipsk.

58
    Nic nie wynika z tego rzutu rożnego. Jak na razie, w drugiej połowie goście nie potrafią zagrozić bramce Manuela Neuera.

58
    Kolejny kartonik. Tym razem ukarany gracz gości, Sabitzer. Faul na rozpędzającym się Thiago Alcantarze.

59
    Zmiana w drużynie RB Lipsk: z boiska schodzi Timo Werner, na boisku pojawia się Davie Selke.

60
    Godzina gry za nami. Pewne prowadzenie Bayernu, który kontroluje boiskowe poczynania.

64
    Franck Ribéry znalazł się na ofsajdzie.

65
    Świetna, dwójkowa akcja na jeden kontakt Ribery'ego i Lewandowskiego. Robert wyszedł sam na sam z Gulácsim i próbował go przelobować, jednak głową interweniuje Węgier!

66
    Bayern miał korner, ale za krótkie dośrodkowanie Ribery'ego i rywale zażegnują niebezpieczeństwo.

67
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi David Alaba, na boisku pojawia się Juan Bernat.

68
    Rzut wolny dla Bawarczyków. Piłka ustawiona przez Thiago tuż przy linii końcowej.

68
    Za krótkie dośrodkowanie Hiszpana i futbolówka pada łupem pierwszego z obrońców Lipska.

70
    Gulacsi bez trudu poradził sobie ze sygnalizowanym strzałem Thiago Alcantary sprzed pola karnego.

75
    Kwadrans do końca regulaminowego czasu. W ostatnich minutach Bayern jakby spuścił z tonu. Gra usadowiła się gdzieś w środku pola.

75
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Arturo Vidal, na boisku pojawia się Joshua Kimmich.

77
    Poulsen oszukał na własnej połowie Xabiego Alonso, a podrażniony Hiszpan przekroczył przepisy gry. Chwila wytchnienia dla defensywy z Lipska.

78
    Ribery ładnie uruchomił wbiegającego w pole karne Roberta Lewandowskiego, ale Polakowi zabrakło długości buta, by sięgnąć piłki.

79
    Douglas Costa uciekł do linii końcowej i ładnie wyłożył piłkę na 12. metr do Juana Bernata, który został zablokowany.

80
    Tym razem nieudane zagranie Brazylijczyka w pole karne. Bayern nie ustaje w ataku pozycyjnym.

81
    Ribery uprzedzony w polu karnym przez Petera Gulacsiego.

82
    Nieporozumienie Thiago z Douglasem Costą. Hiszpan zagrał na wolne pole, a Brazylijczyk liczył na podanie do nogi.

83
    Zmiana w drużynie RB Lipsk: z boiska schodzi Marcel Sabitzer, na boisku pojawia się Oliver Burke.

83
    Aktywny w ostatnich minutach Douglas Costa. Brazylijczyk wywalczył rzut rożny w walce z Halstenbergiem.

84
    Nic nie wynika z tego kornera, ale rusza szybka kontra RB Lipsk.

84
    Selke miał wychodzącego na wolne pole Burke'a, ale za długo zwlekał z podaniem i stracił futbolówkę.

86
    Rzut wolny dla Bayernu. Przy piłce Lewandowski i Douglas Costa.
    86. Douglas Costa (BAY)

86
    Huknął Douglas Costa, ale zdążył z interwencją Gulacsi! Dobrze ustawiony Węgier popisał się niezłym instynktem!
    86. Franck Ribéry (BAY)

87
    Frank Ribery! Pokazał teraz szeroki wachlarz możliwości! Kapitalnie na małej przestrzeni przełożył sobie w polu karnym rywala i huknął jak z armaty, a piłka zatrzymała się na poprzeczce!

87
    Miękkie dośrodkowanie Xabiego Alonso, jednak Kimmich oddał za lekki strzał głową.

88
    Świetne prostopadłe podanie do Lewandowskie, któremu w ostatniej chwili piłkę spod nóg wyłuskał obrońca. Lewy utrzymał się jeszcze przy piłce, ale wyrzucony do linii końcowej mógł tylko odgrywać do partnerów i zrobił to niedokładnie.

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu. Czy Bayern dobije RB Lipsk?

90
    Wysokie dośrodkowanie Douglasa Costy i nie miał z czego, głową uderzyć Lewandowski. Polak sprawdził tylko czujność bramkarza rywali.

90+1

A więc wszystko jasne! Pewne i zasłużone zwycięstwo Bayernu Monachium i to Bawarczycy skończą rok na fotelu lidera Bundesligi! Bayern rozstrzygnął mecz w pierwszej połowie – trzy gole, a w międzyczasie czerwona kartka dla gracza gości i można było, przysłowiowo rzec "pozamiatane". Druga połowa to kontrola gry przez Bawarczyków, mimo to, nie udało im się dobić rywali. Kolejnego gola w Bundeslidze odnotował Robert Lewandowski. Polak miał również ogromny wkład przy dwóch pozostałych trafieniach. Dziękujemy za wspólne emocje! (21:50:12)